Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας επειδή βλέπω το έχει αναπτυχθεί πολύ το θέμα και καθώς δεν έχω την πολυτέλεια χρόνου μπορείτε να μου προτείνετε ένα vfm tv box έως 35 ευρώ (δεν έχω θέμα αν είναι και από ebay, gearbest). Eυχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Επεξ/σία από Anestis2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πηρα το H96 ανοιγω google play πεφτει ανοιγω kodi καταρεει,αλλαζω τροφοδοτικο βαζω του gt1 παλι τα ιδια.

Ας μου πει καποιος κατοχος υπαρχει λυση η ειναι προβληματικο το δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω, αλλά τα συμπτώματα δείχνουν περισσότερο προβλημα στο firmware παρα προβλημα στο hardware. Κάνε μια επαναφορα εργοστασιακών και ακομα καλύτερα δες μηπως βρεις κάποια custom rom στο freaktab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκανα επαναφορα πριν,και το ειδα να δυσκολευετε να μπει...θα μπω στο freaktab να δω τι εχει.(ολα αυτα τα μποξακια μπροστα στο gt1 ultra ειναι για κλωτσιες)

προσπάθησα με μεγαλυτερο τροφοδοτικο 4Α  αλλα παλι τα ιδια,μαλλον ειναι θεμα software.

και βασικα το box ειναι alfawise? γιατι δεν γραφει πουθενα τπτ.

https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html?rmmds=myorder&stayold=1&cur_warehouse=USA

Επεξ/σία από aristidis540
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μυαλο σου γιατι πηγε αμεσως στο τροφοδοτικο? Γιατι η πρωτη κινηση που εκανες ηταν να το αλλαξεις?

Κι αν ειχε αναποδη πολικοτητα? Τι θα γινοταν? Δε θα καιγοταν (το πιθανοτερο)?

Τυχερος εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Le Perv είπε

Το μυαλο σου γιατι πηγε αμεσως στο τροφοδοτικο? Γιατι η πρωτη κινηση που εκανες ηταν να το αλλαξεις?

Κι αν ειχε αναποδη πολικοτητα? Τι θα γινοταν? Δε θα καιγοταν (το πιθανοτερο)?

Τυχερος εισαι.

φίλε είμαι ηλεκτρολόγος(εχω δουλέψει χρονιά και με ηλεκτρονικά-αυτοματισμοί)είναι ένα χάλι τι χειρότερο να το κάνω 😊,τώρα στέλνω στοιχειά στο banggood να δω τι θα μου απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τοτε. Γνωριζεις το αντικειμενο.

Μια διορθωση μονο. Δεν ειναι η Beelink το αγιο δισκοποτηρο. Εχει κι αυτη τα θεματακια της. Μικρα βεβαια, αλλα θεματακια. Φοβαμαι να κανω update, γιατι φτιαχνει το ενα και χαλαει αλλο.

Ολα τα κινεζικα ειναι με bugs. Ολα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aristidis540 είπε

πηρα το H96 ανοιγω google play πεφτει ανοιγω kodi καταρεει,αλλαζω τροφοδοτικο βαζω του gt1 παλι τα ιδια.

Ας μου πει καποιος κατοχος υπαρχει λυση η ειναι προβληματικο το δικο μου.

Πες μας λιγο πια βερσιον φοραει η τραβα μια φωτο με τις πληροφοριες συστηματος και θα την βρουμε την ακρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

εκδοση 7.1.2  ....NHG47L.20180508.....Kernel 3.14.29

τι αλλο?

Υποθετω εχεις το 3/32 !
Λοιπον βαλε αυτην με usb και ολα λογικα θα φτιαξουν!

https://chinagadgetsreviews.com/download-latest-android-6-0-stock-firmware-h96-pro-plus-tv-box-4.html
Δεν ειναι 6 που λεει ειναι 7.1.1 και 64bit!
Καλη τυχη....!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα στην παρεα, αγορασα προσφατα μια 4κ τηλεοραση μιας κ εχω κ πιατο κ εχω καναλια σε καλη ποιοτητα.

Ειναι samsung και δεν εχει android tv os αλλα tizen.

Ψαχνω λοιπον ενα box που να μπορω να κανω εγκατασταση το popcorn time και επισης αν γινεται κανενα παιχνιδακι οπως αυτα στο google play store.

Eχω ενεργη συνδεση σε netflix το οποιο βλεπω κατευθειαν απο την εφαρμογη στην tv.

Αυτο το roku ειναι μονο streaming συσκευη η εχει κ android market store κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρακολουθώ το θέμα και αντί για αναζήτησα έκανα αποστολή μιας λέξης... (ας όψεται η πρεσβυωπία!) και δεν βρήκα τρόπο διαγραφής... οπότε είπα να πω μια καλημέρα!  

Επεξ/σία από podaskos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filkatsxlt είπε

Παιδιά έχει βάλει κάποιος  κάνα tv box που να μπορεί να βλέπει από εκεί nova και cosmote tv?

Δεν υπάρχει κανεις να σου απαντήσει ειναι κανονισμοί απαγορεύετε οι συζητήσεις περι συνδρομιτικων καναλιών ολα παντος παιζουν αυτο που ζητάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...