Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, bulldog84m είπε

Ομαδα.. σε beelink gt1-a ultimate που μεχρι εχθες επαιζε μεχρι 4Κ εβγαλε σφαλμα NW-6-404 τι γινεται τωρα? Το μποξακι εχει dmr level L1 .. τι σκατα???

Εαν δεν ηταν τυχαιο και το ξανακανει , τοτε απλα το "εσφαξε" η Netflix οπως εκανε πριν καιρο με το Mecool

Εαν συνεχισει ανεφερε το εδω --->

 

 

Beelink forum --> Starting today Netflix app shows NW-6-404 error

Netflix error NW-6-404 on Android TV-Box and solution

Netflix limits the HD playback on non-certified TV-Boxes, error NW-6-404

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

περιμενω το τιβιμποξακι μου,

και ταυτοχρονα ψαχνω για πληκτρολογιο που να εχει και τρακμπαλ πανω.

Θα δωσω 10-15 ευρω και θελω να παρω οτι καλυτερο μπορω να βρω σε αυτο το πεδιο τιμων.

Καποια αποψη που να ψαξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,
Έχουμε πρόταση για ενα boxaki στο 30ευρω, να γίνεται σχετικά εύκολα unroot και να παίζει κανα kodi χαλαρά πράγματα. Netflix δεν είναι απαραίτητο και η τηλεόραση ειναι 10ετίας Samsung οπότε τα 4k και αυτά και να υπάρχουν δεν θα χρησιμοποιηθούν.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες

εχω βρει αυτα τα 2 και θα ηθελα τις αποψεις σας ή προτασεις

https://www.shopcenter.gr/tv-box-i96-android-9-0-pie-kodi-18-3-allwinner-cpu-4gb-ram-32gb-rom-bluetooth-2-4g-5g

https://www.shopcenter.gr/tv-box-h96-max-android-9-0-rk3328-4-gb-ram-32-rom-bluetooth-4-0-5g-wi-fi-kodi-netflix

θελω την απλη τηλεοραση να την κανω smart ωστε να μην δεσμευω τον υπολογιστη για να βλεπω ταινειες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα ένας φίλος μου στην Eλλάδα θέλει να πάρει το tv box t95z plus. Tο έχει κάποιος? αξίζει? το θέλει μονο  για netflix. Δεν θέλει ούτε kodi ούτε έχει πρόβλημα άμα είναι root. θέλει απλά να παίρνει επέκταση sd card. Και θέλει να βάλει και το Riitek Rii mini i08+ στο tv box. Βλέπω το tv box που πουλάει πολύ είναι το Xiaomi Μi Box S. Αλλα τα specs του μου φαίνονται καλός low. Ειναι καλητερο του t95z plus? από tv box δεν ξέρω. Εγώ έχω το shield αλλα στην Ελλάδα είναι πανάκριβο δεν δίνη τόσα λεφτά. Και κατ εμέ δεν αξίζει και τα τόσα λεφτά. Μax ως 80 euro.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, asdfaster είπε

Kαλησπέρα ένας φίλος μου στην Eλλάδα θέλει να πάρει το tv box t95z plus. Tο έχει κάποιος? αξίζει? το θέλει μονο  για netflix. Δεν θέλει ούτε kodi ούτε έχει πρόβλημα άμα είναι root. θέλει απλά να παίρνει επέκταση sd card. Και θέλει να βάλει και το Riitek Rii mini i08+ στο tv box. Βλέπω το tv box που πουλάει πολύ είναι το Xiaomi Μi Box S. Αλλα τα specs του μου φαίνονται καλός low. Ειναι καλητερο του t95z plus? από tv box δεν ξέρω. Εγώ έχω το shield αλλα στην Ελλάδα είναι πανάκριβο δεν δίνη τόσα λεφτά. Και κατ εμέ δεν αξίζει και τα τόσα λεφτά. Μax ως 80 euro.

για netflix το xiaomi mibox s ειναι μονοδρομος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

μου έφερε ένας φίλος το παρακάτω και ψάχνω πως να το κάνω unroot για να παίζει Cosmote TV go.

έχει κάποιος εικόνα? Και γενικά τι παιζει με αυτό το BOX?το έχει κάποιος?είναι καλό?

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009821182513.html?vip=4442012&gclid=EAIaIQobChMI85jzlcrX4AIVieiaCh1lnwD5EAAYASAAEgLvzvD_BwE

ευχαριστώ πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, soyer είπε

καλημέρα,

μου έφερε ένας φίλος το παρακάτω και ψάχνω πως να το κάνω unroot για να παίζει Cosmote TV go.

έχει κάποιος εικόνα? Και γενικά τι παιζει με αυτό το BOX?το έχει κάποιος?είναι καλό?

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009821182513.html?vip=4442012&gclid=EAIaIQobChMI85jzlcrX4AIVieiaCh1lnwD5EAAYASAAEgLvzvD_BwE

ευχαριστώ πολύ

https://codecity.gr/how-to-unroot-your-android-tv-box/   παντα με δικη σου ευθυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2019 στις 7:47 ΠΜ, cputester1 είπε

Καλημέρα, 

έχω 10 μήνες το Mecool K III Pro. Πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του αλλά εδώ και μερικές βδομάδες μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

Όταν το ανοίγω από το τηλεκοντρόλ και αλλάζω source στην τηλεόραση μου (μια LG ενός χρόνου) για να δω το TV Box δε μου βγάζει σήμα στη τηλεόραση όσο κι αν περιμένω, πράγμα που δεν συνέβαινε μέχρι τώρα. Αν βγάλω βάλω το HDMI καλώδιο από το box τότε παίρνει σήμα η τηλεόραση.

Τι έχω κάνει:

  • Έχω αλλάξει HDMI καλώδιο
  • Έχω αλλάξει HDMI θύρα στην τηλεόραση
  • Έχω κάνει reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το TV Box και το έστησα από την αρχή.

Και τίποτα.

Φαντάζομαι ότι δεν είναι software το θέμα, αλλά δε μπορώ και να σκεφτώ τι άλλο να κάνω από το να βγάζω-βάζω το καλώδιο κάθε μέρα.

Έχει κανένας αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Και σε εμενα το κανει με Beelink GT1, εφτιαξε με καποιον τροπο? Γιατι με εχει κουρασει καθε φορα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελικά το xiaomi tv  box s   κάνει?? Το μόνο που θέλω είναι μια Όχι smart tv να βλέπω netfix... απλά διαβάζω και για κατι κολλήματα κτλ , τι λέτε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω το mibox s και ενώ είχα παραγγείλει το ugreen για μόνιμο ethernet (δεν το βρίσκω πλέον) χρησιμοποιώ ένα της apple ethrnet σε usb που είχα από ένα ipad. Ενώ δεν έχω προβλήματα σε τίποτα όταν παίζω cosmote tv σε αγώνες έχει σπασίματα. Η γραμμή μου είναι 50mbs δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Καμμία ιδέα η ΜΉΠΩΣ τίποτα ρυθμίσεις που ίσως 9ρεπει να κάνω (δεν έχω πειράξει τίποτα ακ8μα) . Έχω τηλεόραση 4K .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...