Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

καινουριο beeling

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009791052363.html?wid=1349303

s922 + 4ram + 64 rom

και 140 ευρω ε? δεν τα λες και λιγα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ψάχνω ένα TV Box για YouTube, ταινίες στο Kodi και livestreams. Nova και Cosmote Go δεν με ενδιαφέρουν. Netflix δεν πολυβλέπω.

Γενικά, δεν ψάχνω κάτι με τρομερές επιδόσεις, αλλά θέλω να τρέχουν όλα ομαλά και να μην υπάρχουν υπερβολικά κολλήματα.

 

Βρήκα αυτό: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009775051278.html

Έχω διαβάσει κάποιες κριτικές και μου φαίνεται αρκετά vfm.

Θα με καλύψει πιστεύετε; Έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο μέχρι 50 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papageorge007 είπε

Καλησπέρα

Ψάχνω ένα TV Box για YouTube, ταινίες στο Kodi και livestreams. Nova και Cosmote Go δεν με ενδιαφέρουν. Netflix δεν πολυβλέπω.

Γενικά, δεν ψάχνω κάτι με τρομερές επιδόσεις, αλλά θέλω να τρέχουν όλα ομαλά και να μην υπάρχουν υπερβολικά κολλήματα.

Βρήκα αυτό: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009775051278.html

Έχω διαβάσει κάποιες κριτικές και μου φαίνεται αρκετά vfm.

Θα με καλύψει πιστεύετε; Έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο μέχρι 50 ευρώ;

δωσε κατι παραπανω και παρε το παρακατω που φοραει τους καινουργιους επεξεργαστες, καμμια σχεση με αυτο που προτεινεις: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009746195358.html?wid=1433363

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manoskost είπε

δωσε κατι παραπανω και παρε το παρακατω που φοραει τους καινουργιους επεξεργαστες, καμμια σχεση με αυτο που προτεινεις: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009746195358.html?wid=1433363

κατι κρισιμο,  αυτα τα αλφαγουαιζ εχουν καποια αναβαθμιση για το υπολοιπο της ζωης τους η παραμενουν ως εχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tornado είπε

κατι κρισιμο,  αυτα τα αλφαγουαιζ εχουν καποια αναβαθμιση για το υπολοιπο της ζωης τους η παραμενουν ως εχουν?

ολα αυτα τα κινεζικα δυσκολα παιρνουν αναβαθμισεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς αναζήτηση ενος δεύτερου Tv box είμαι ανάμεσα στα παρακάτω όποτε αν κάποιος έχει κάποιο από αυτά ή αν έχει να προτείνει κάτι άλλο μέχρι τα 55 ευρω καλοδεχουμενο απλά θέλω να είναι όσο το δυνατόν γίνεται πιο σταθερό σε θέαση 4Κ, netflix δεν με ενδιαφέρει.

HK1 Play
X96Max
T95Q
A95X F2 

εντελώς πληροφοριακά για τα μελοι πιο πάνω papageorge,manoskost,tornado το brand alfawise ειναι της gearbest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xloupas73 είπε

Προς αναζήτηση ενος δεύτερου Tv box είμαι ανάμεσα στα παρακάτω όποτε αν κάποιος έχει κάποιο από αυτά ή αν έχει να προτείνει κάτι άλλο μέχρι τα 55 ευρω καλοδεχουμενο απλά θέλω να είναι όσο το δυνατόν γίνεται πιο σταθερό σε θέαση 4Κ, netflix δεν με ενδιαφέρει.

HK1 Play
X96Max
T95Q
A95X F2 

εντελώς πληροφοριακά για τα μελοι πιο πάνω papageorge,manoskost,tornado το brand alfawise ειναι της gearbest

αν και οι εκδοσεις android δεν παιζουν μεγαλο ρολο στα box, απο τα ανωτερω χωρις να εχω κανενα, θα προτεινα το X96MAX, που αν και εχει android 8.1 εναντι android 9 του A95X F2, εχει μνημη DDR4 αντι DDR3 που εχει το A95X F2.                                                                                                                                           επισης το συγκεκριμενο alfawise το προτεινα στον φιλο, επειδη ειχε προτεινει καποιο αλλο μοντελο alfawise με πιο αδυναμο επεξεργαστη.

Επεξ/σία από manoskost
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manoskost είπε

αν και οι εκδοσεις android δεν παιζουν μεγαλο ρολο στα box, απο τα ανωτερω χωρις να εχω κανενα, θα προτεινα το X96MAX, που αν και εχει android 8.1 εναντι android 9 του A95X F2, εχει μνημη DDR4 αντι DDR3 που εχει το A95X F2.                                                                                                                                           επισης το συγκεκριμενο alfawise το προτεινα στον φιλο, επειδη ειχε προτεινει καποιο αλλο μοντελο alfawise με πιο αδυναμο επεξεργαστη.

Ευχαριστώ για την απάντηση  σου αλλά με ενδιαφέρει η σταθερότητα δεν με απασχολεί αν είναι oreo ή pie όποτε ψαχνω για κάτι χωρίς ''λοξυγγα'' στην αναπαραγωγή 4Κ γιατί αν βάλεις να δεις κανένα βίντεο και αρχίσει το boxaki τα δικά του, χάνεται όλη η διασκέδαση και τα νευρά σου θα σπάσουν και δεν θα περάσει ευχάριστα ο χρόνος σου ψάχνοντας να βρεις τι φταίει αναφερομαι σε drop frames, frame skipping, stuttering.

Οπότε ψαχνω/ουμε κάτι με τα λιγότερο δυνατά προβλήματα και ώριμο επεξεργαστή που από ότι είδες όλα που έβαλα είναι  ο 905x2 για 905x3 νομίζω είναι νωρίς ακόμα και ο 922x με κατι λιγο παραπάνω παίρνεις ενα μεταχειρισμενο shield.

Kαθε πρόταση βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manoskost είπε

ολα αυτα τα κινεζικα δυσκολα παιρνουν αναβαθμισεις .

Το King έχει πάρει 2-3 αναβαθμίσεις μέσα σε 2 μήνες. Φίλε xloupas73 κάτι σε 905x2 καλύτερα.(σου έστειλα πμ με τον πίνακα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα για youtube, 4κ netflix αλλα και για αναπαραγωγη ταινιων απο σκληρο δισκων ολων των μεγεθων  και κωδικοποιησεων τι θα προτεινατε fire tv  ή xiaomi mi box ή roku?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2019 στις 1:18 ΜΜ, Leoniums είπε

Καλημέρα. Έχω το mibox s και ενώ είχα παραγγείλει το ugreen για μόνιμο ethernet (δεν το βρίσκω πλέον) χρησιμοποιώ ένα της apple ethrnet σε usb που είχα από ένα ipad. Ενώ δεν έχω προβλήματα σε τίποτα όταν παίζω cosmote tv σε αγώνες έχει σπασίματα. Η γραμμή μου είναι 50mbs δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Καμμία ιδέα η ΜΉΠΩΣ τίποτα ρυθμίσεις που ίσως 9ρεπει να κάνω (δεν έχω πειράξει τίποτα ακ8μα) . Έχω τηλεόραση 4K .

Με ενδιαφέρει πολύ και εμένα η απάντηση στην ερώτηση αυτή. Κάποιος παιδιά να ξέρει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/6/2019 στις 10:21 ΜΜ, gat0s814 είπε

😞😞😞

Δεν πειραζει...!

 Τελικά έφταιγε το καλώδιο...τα κατάφερα λίγους μήνες αργότερα.

Υπόθεση λίγων λεπτών ήταν και έσκασα το κεφάλι μου για μια εβδομάδα.

Επεξ/σία από filios filios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά.Σκέφτομαι για το X96 max για χρήση Netflix 1080p μέσω coreelec. Στο kodi forum το βγάζουν 2ο καλύτερο μετά το odroid n2 το οποίο είναι πιο σκληροπυρηνικο. Τι λέτε; το έχει δοκιμάσει κανείς; επίσης προστέθηκε επιτέλους statusbar/navbar? ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις παρελαβα το mecool KM3,

Οι πρωτες εντυπωσεις:

1. σεταρισμα πανευκολο και πολυ γρηγορο, το κανει ακομα και η μανα μου.

3.τυπικο αλλα καλο interface φανταζομαι αυτα τα φτιαχνεις με τον καιρο.

3. Καλες επιδοσεις αλλα δεν του εχω βαλει δυσκολα, προς το παρον παιζει youtube.

 

Συνολικα απο το πρωτο διωρο εμεινα αρκετα ικανοποιημενος και επιτελους αδειασε το πισι 

επειδη μου ειχαν κανει καταληψη στον υπολογιστη!!

Για παιδια ιδιως απο 5 χρονων και πανω, ειναι οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...