Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις παρελαβα και συνδεσα το HK1 play. Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες. Εγκατεστησα ενα build του grecotm και ψαχνω να βρω που μπορω να βαλω το link για να εγκαταστησω και προσθετα αποθετηρια αλλα δε βρισκω που. Μπορει καποιος να με βοηθησει;

Επεξ/σία από pap pan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα λογαριασμό στο insomnia μήπως και γλιτώσω αρκετούς που θα παραπλανηθούν,όπως εγώ, από  διαφημιστικές αρλούμπες όπως το εν λόγω: https://www.fifthelementland.com/proionta/smart-tv-box/!!

Γενικά τα "smart" tv box ίσως χρειαστούν σε παλιές tv που δεν είναι smart! Μόνο για google και youtube.Απο'κεί και πέρα δεν είναι τπτ άλλο από 2-3 εφαρμογές που μπορεί να έχει ο οποιοσδήποτε στο κινητό του! πχ sport zone ή popcorn live για δωρεάν αγώνες,ταινίες κτλ! Το συγκεκριμένο  andowl Q10 6K  είναι χάσιμο χρημάτων όπως την πάτησα κι εγώ!!Κoλλάει συνεχώς..!

Eνημέρωσα το https://www.fifthelementland.com/ 

τηλεφωνικώς και μέσω μηνυμάτων με αποτέλεσμα εκτός από χάσιμο χρημάτων να χάνω και το χρόνο μου!! Το συγκεκριμένο eshop  με έδρα τη Θεσσαλονίκη το προμηθεύεται απ'τη Ρουμανία! Πλέον...η μοναδική χρησιμότητα του είναι για στήριγμα στο ποδαράκι του καναπέ!

tv-box-second2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ποιο tv box από skroutz μου προτείνετε μέχρι 55 ευρώ; Δεν το θέλω για netflix αλλά για streaming και kodi. Η σύνδεση μου είναι 24άρα και σύμφωνα με το speedtest πάει μέχρι 13,4 Mbps, θα έχω κολλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω παρακαλώ τη βοήθεια σας εχω ένα tv box tx9 pro tanij όταν το συνδεο σε τν 32 ιντσών Sony Bravia δεν είναι smart ενώ παίζει κανονικά αλλάζει χρώμα ή τηλεόραση και γίνεται έντονο το χρώμα σε σημείο που να μη μπορώ να δω φτιάχνει για λίγο και ξανά γίνεται το ίδιο δοκίμασα σχεδόν τα πάντα βελτίωση καμία όταν βγαζω το tv box η τηλεόραση παίζει κανονικά επίσης όταν συνδεο το ΤV box σε μια άλλη τν που έχω 22 ιντσών παίζει κανονικά πως γίνεται αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλο το φορουμ 

Έχω ένα nexbox A5 X με 2 GB ram το οποίο εδώ και 2 χρόνια με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο και ακόμα δουλεύει μπόμπα. Παρόλα αυτά νομίζω πως είναι ώρα για αναβάθμιση πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους. 

Ανάμεσα σε

1. mecool km3

2. X96 max

3. Beelink gt1 mini 

Ποιο θα προτείνατε? 

Χρήση αποκλειστικά IPTV,  streaming και media player κανένα παιδικό ο μικρός. 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2019 στις 11:12 ΜΜ, kritikos4 είπε

Καλησπέρα σε όλο το φορουμ 

Έχω ένα nexbox A5 X με 2 GB ram το οποίο εδώ και 2 χρόνια με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο και ακόμα δουλεύει μπόμπα. Παρόλα αυτά νομίζω πως είναι ώρα για αναβάθμιση πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους. 

Ανάμεσα σε

1. mecool km3

2. X96 max

3. Beelink gt1 mini 

Ποιο θα προτείνατε? 

Χρήση αποκλειστικά IPTV,  streaming και media player κανένα παιδικό ο μικρός. 

Ευχαριστώ 

+1 για το Beelink gt1mini

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, 

Θελω να αγοράσω ένα tv box καινούργιο. Θα ήθελα να έχει ιδανικά και οπτική ίνα για ήχο. 

Πώς σας φαίνεται το παρακάτω? εχετε να προτείνετε κάποιο άλλο? 

https://www.skroutz.gr/s/12298763/H96-Pro-32GB.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πρόταση για ένα android κουτάκι με dvb για να καταργήσω και τον αποκωδικοποιητή του παππού? Δεν θέλω φοβερές επιδόσεις, ένα απλό και όσο γίνεται οικονομικό κουτάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό τώρα το alfawise s92. Το είχα πάρει συμβουλευόμενος το συγκεκριμένο θέμα και τα παιδιά που βοηθούν εδώ και όλα δουλεύουν μια χαρά. Τελευταία ωστόσο, όταν βλέπω κάτι μέσα από Amazon Prime κάτι το πιάνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα και κολλάει και χρειάζεται restart ενίοτε για να ξεκολλήσει. Γεμίζει η ραμ ή κολλάει στο buffering; Τι μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2019 στις 12:49 ΠΜ, gevinio35 είπε

Παιδιά θέλω παρακαλώ τη βοήθεια σας εχω ένα tv box tx9 pro tanij όταν το συνδεο σε τν 32 ιντσών Sony Bravia δεν είναι smart ενώ παίζει κανονικά αλλάζει χρώμα ή τηλεόραση και γίνεται έντονο το χρώμα σε σημείο που να μη μπορώ να δω φτιάχνει για λίγο και ξανά γίνεται το ίδιο δοκίμασα σχεδόν τα πάντα βελτίωση καμία όταν βγαζω το tv box η τηλεόραση παίζει κανονικά επίσης όταν συνδεο το ΤV box σε μια άλλη τν που έχω 22 ιντσών παίζει κανονικά πως γίνεται αυτό; 

Άλλαξε Καλωδιο και εμένα μου έκανε κάτι Κουλα ένα τανιξ το δοκίμασα με άλλο καλωδιο αλλά πάλι το καλωδιο ηταν από μλοξακι έκανε παλι τα ίδια το δοκίμασα σε άλλη τηλ και ήταν οκ το ξαναβαλα στην σαμσουγκ τηλεόραση και πάλι τα ίδια νόμιζα ότι έχει πρόβλημα η τηλεόραση και ήμουν έτοιμος για σέρβις της tv τελικά δοκίμασα ένα τρίτο καλοδιο το οποίο δεν είναι από tv box και δουλευει μια χαρά μάλλον οι σαμσουγκ είναι μυγιαγκικτες

Για δεστο μπορεί να δουλέψει και σε εσένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Θα παρακαλούσα για την βοήθεια σας.

Έχω ένα tanix TX6 και θέλω να το χρησιμοποιησω και ως media player κουμπώνοντας πανω σκληρο δισκο με ταινίες 4Κ.

Για να διαβασει ομως τον σκληρο μου τον κανει διαμορφωση σε fat32.

Σε fat32 ομως εχω περιορισμο μεγεθους αρχειων....δεν μπορω να φορτωσω δλδ μεσα στον δισκο ταινιες μεγαλου μεγεθους.

Υπάρχει κάποια λύση (γιατι στο ιντερνετ οσο εψαξα, δεν βοηθήθηκα..)

Ευχαριστω πολυ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...