Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box

thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να με ενημερώσει αν το xiaomi box καλύπτει τις εξης δυνατοτητες

1) Αναπαραγωγη βιντεο και live streaming από το διαδικτυο (γιου τιουμπ και ερτφλιξ κυρίως)

2) Αναπαραγωγη βιντεο αποθηκευμένων στον η/υ και στο κινητό

3) Προβολή των τηλεοπτικών ελληνικών καναλιων (πρωτίστως των 2 παιδικών) άνευ κολλημάτων

4) Αναπαραγωγή από φλασάκι αρχείων βίντεο format .ts προερχομένων από εγγραφη τηλεοπτικών προγραμμάτων μέσω δέκτη mpeg-4.

Υπάρχουν για τα παραπάνω κάποιες απαιτησεις για την τηλεόραση πέραν της υπάρξεως μιας  θυρας hdmi (είναι παλιάς τεχνολογίας);

Σε περιπτωση που το xiaomi box με καλυπτει ως προς τα παραπάνω, υπαρχει και κάποια εναλλακτική σε αυτό  το επιπεδο τιμών ή πιο κάτω; Αν δεν καλυπτει τα παραπάνω, τί θα μου προτείνατε; Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 7,6k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

VillasG δεν ξέρω πόσο αγαπάς ή τι σχέση εχεις το gearbest αλλά παρόλο που σχολίασα κάποια πράγματα σε προηγουμενη αναρτηση σου http://www.insomnia.gr/topic/480400-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3

ΖΝα κανουμε μια επαναληψη με τα (+) και τα (-) των πιο γνωστων tv box : S912 (55-85€) Tanix TX92 TV Box 3GB RAM + 32GB ROM - 3GB RAM + 32GB ROM & VORKE Z6 KODI 17.4 Android 7.1.2 Amlogic S912

Να και το δικό μου  Beelink GT1 2/16 Τα υλικα που χρησιμοποιησα ειναι  1. Ένα ανεμιστηρακι 5v αγορά από τοπικό κατάστημα στη Λάρισα 4 ευρώ. 5v για να το δώσω ρεύμα από το tv box κάτι σαν α

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, val007 είπε

netflix

Netflix πας σε mi box s. Απλά

Εφόσον είναι πιστοποιημενο λογικά θα παίζει. Αλλα γιατί; Το mi box είναι πιο δουλεμενη λύση. Απλά δεν εχει το ethernet.

Επεξ/σία από fingolfingr
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Πέρα από το netflix, τι άλλες τέτοιες εφαρμογές υπάρχουν παρομοιες σαν αυτες, να πληρώνεις μια συνδρομή και να έχεις μέσα ταινίες, σειρές, show. Πχ υπάρχει το Disney+ αλλά ακόμα δεν έχει έρθει στην Ελλάδα? Ξέρετε εσεις παρομοιες εφαρμογές σαν το netflix?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, m.gial είπε

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Πέρα από το netflix, τι άλλες τέτοιες εφαρμογές υπάρχουν παρομοιες σαν αυτες, να πληρώνεις μια συνδρομή και να έχεις μέσα ταινίες, σειρές, show. Πχ υπάρχει το Disney+ αλλά ακόμα δεν έχει έρθει στην Ελλάδα? Ξέρετε εσεις παρομοιες εφαρμογές σαν το netflix?

Amazon Prime αλλά δεν έχει πολλά με ελληνικούς υπότιτλους και Apple tv plus.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, val007 είπε

netflix

Engel EN1015K 63 ευρω υποστηρίζει 4Κ;;

Δεν είναι πιστοποιημένο για netflix οπότε δεν θα παίξει ούτε 720p

Επεξ/σία από mr.Vox
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Σε ένα site που το έψαξα έγραφε ότι είναι και έχει και android tv. Απλά για εμένα δεν υπάρχει λόγος να πάει σε κάτι τετοιο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
41 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Σωστά το γράφει εδώ. https://www.iptvsat.gr/engel-en1015k-με-πιστοποίηση-netflix-google/

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

https://www.androidtv-guide.com/streaming-gaming?fbclid=IwAR3imJz272vHZ9BTDq227riyqSzUnOfCBj-qyfJ2Yn2b6k3IM78QCFy_bQI είναι πιστοποιημένο για netflix και prime video.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το ENGEL EN1015K ειναι το ονομα για τις εκτος ΗΠΑ αγορεςπου χρησιμοποιει η Ematic για το Jetstream 4K Ultra HD Android TV Box και εχει πιστοποιηση netfix.

https://androidpctv.com/review-jetstream-4k-opinion/

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.