Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν , έπεσε στα χέρια μου ένα mecool km2, (τελευταία εμπειρία από mecool ms8 ήταν τραυματική). Ειμαι φαν του mi box για την ευκολία χρήσης του ,όπως και φαν του androidtv (πάρα τους περιορισμούς του, είναι λογισμικό για tv ).

To km2 με ενθουσίασε , smooth σε τηλεόραση, εύχρηστο και με περισσότερα κουμπιά το control και με Ethernet και optical η συσκευή (έξτρα αγορά για mi box), επίσης υποστηρίζει 4k Netflix και Apple tv.

 Πραγματικά πολύ καλό , οικονομική αγορά (γύρω στα 50-60) για κάποιον που θέλει κάτι πιο καλό από το mi box( καιρός για νέο μοντέλο, Xiaomi), και δεν θέλει να μπλέξει (η δεν γνωρίζει πως) με κινέζικο μποξακι και custom roms.

Παραθέτω σύνδεσμο με τα χαρακτηριστικα του,

https://androidtvbox.eu/mecool-km2-review-first-mecools-netflix-4k-certified-tv-box/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα!
Αγόρασα ενα gamepad να παίζω κάνα παιχνίδι, αλλά δεν δουλεύει.
Εχω δοκιμάσει 3 παιχνίδια και δεν δουλεύει.
Θέλει κάποια ρύθμιση;
Στην αρχική οθόνη του launcher μετακινείται το βελάκι και αν πατήσω σε κάποια εφαρμογή την ανοίγει, αλλά όταν βάζω κάποιο παιχνίδι δουλεύει μόνο το ποντίκι, και όχι το gamepad.
Τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει box που να μπορεί να δείχνει ελληνικά κανάλια (μέσω browser ή με κάποιο άλλο τρόπο) όταν είναι σε χώρα της Ευρώπης;

 

Στις 11/8/2021 στις 6:39 ΜΜ, dafnoula13 είπε

Λοιπόν , έπεσε στα χέρια μου ένα mecool km2, (τελευταία εμπειρία από mecool ms8 ήταν τραυματική). Ειμαι φαν του mi box για την ευκολία χρήσης του ,όπως και φαν του androidtv (πάρα τους περιορισμούς του, είναι λογισμικό για tv ).

To km2 με ενθουσίασε , smooth σε τηλεόραση, εύχρηστο και με περισσότερα κουμπιά το control και με Ethernet και optical η συσκευή (έξτρα αγορά για mi box), επίσης υποστηρίζει 4k Netflix και Apple tv.

 Πραγματικά πολύ καλό , οικονομική αγορά (γύρω στα 50-60) για κάποιον που θέλει κάτι πιο καλό από το mi box( καιρός για νέο μοντέλο, Xiaomi), και δεν θέλει να μπλέξει (η δεν γνωρίζει πως) με κινέζικο μποξακι και custom roms.

Παραθέτω σύνδεσμο με τα χαρακτηριστικα του,

https://androidtvbox.eu/mecool-km2-review-first-mecools-netflix-4k-certified-tv-box/

 

Με αυτό μπορείς να δεις ελληνικά κανάλια μεσω browser, έστω με την χρήση vpn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filarhos είπε

Υπάρχει box που να μπορεί να δείχνει ελληνικά κανάλια (μέσω browser ή με κάποιο άλλο τρόπο) όταν είναι σε χώρα της Ευρώπης;

 

Με αυτό μπορείς να δεις ελληνικά κανάλια μεσω browser, έστω με την χρήση vpn?

 

Μπορείς να δεις ελληνικά κανάλια με πολλούς τρόπους σε οποιοδήποτε box.

Μέσω broswer δεν ξέρω αν γίνεται γιατί δεν το έχω προσπαθήσει, αλλά γενικά μπορείς να δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα box ετσι ωστε να βλεπει ο πατερας μου IPTV μεσω μιας εφαρμογης. Σκεφτομουν το box της Google με Google tv που εχει βγαλει αλλα ειδα οτι λετε και για το MECOOL KM2. Δυνατοτητα για ενσυρματη συνδεση ειναι δυσκολο οποτε θα παιζω με wifi. Αρα το ethernet του mecool προς το παρον μου ειναι αχρηστο.

Ποιο απο τα δυο προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το mi box s, ενώ έχω το fire tv 4k stick. Νομίζω έκανα βλακεία. Και τα δύο δεν παίζουν με το STBEmu μόνο εάν θες να βλέπεις ελληνικά κανάλια; Να το επιστρέψω το Mi Box S?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickolasemp είπε

Αγόρασα το mi box s, ενώ έχω το fire tv 4k stick. Νομίζω έκανα βλακεία. Και τα δύο δεν παίζουν με το STBEmu μόνο εάν θες να βλέπεις ελληνικά κανάλια; Να το επιστρέψω το Mi Box S?

Για ποιον λογο να μην παιζουν για τα ελληνικα καναλια;

το stbemu μην ξεχνας οτι ειναι software. αν δεν δουλευει σε μια συσκευη σου λογω καποιου περιορισμου, δεν θα δουλευει ουτε στην αλλη. ισως το προβλημα σου ειναι καποια ρυθμιση μεσα στην εφαρμογη και οχι το hardware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nickolasemp είπε

Αγόρασα το mi box s, ενώ έχω το fire tv 4k stick. Νομίζω έκανα βλακεία. Και τα δύο δεν παίζουν με το STBEmu μόνο εάν θες να βλέπεις ελληνικά κανάλια; Να το επιστρέψω το Mi Box S?

Εαν εννοείς να τρέχει ταυτόχρονα το stbemu και στις δυο συσκευές, όχι δεν μπορείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, kallair είπε

Για ποιον λογο να μην παιζουν για τα ελληνικα καναλια;

το stbemu μην ξεχνας οτι ειναι software. αν δεν δουλευει σε μια συσκευη σου λογω καποιου περιορισμου, δεν θα δουλευει ουτε στην αλλη. ισως το προβλημα σου ειναι καποια ρυθμιση μεσα στην εφαρμογη και οχι το hardware.

Όχι, βασικά εννοώ ότι δεν χρειαζόμουν ως hardware να αγοράσω και το Mi Box S, δεδομένου ότι έχω ήδη το firetv και μπορώ να κάνω sideload το stbemu. Δε χρειάζομαι το MiBox S για να τρέχω το stbemu, μπορώ να το κάνω και από το firetv.

21 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Εαν εννοείς να τρέχει ταυτόχρονα το stbemu και στις δυο συσκευές, όχι δεν μπορείς. 

Sidequestion:Να τρέχουν και τα δύο δεν παίζει λόγω mac address από provider, ειδάλλως γιατί να μην μπορεί να παίζει;

Επεξ/σία από nickolasemp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nickolasemp είπε

Sidequestion:Να τρέχουν και τα δύο δεν παίζει λόγω mac address από provider, ειδάλλως γιατί να μην μπορεί να παίζει;

Βάλε ίδιο mag , ίδιο mac address και ίδιο serial number. Τότε θα μπορουν να παίζουν και τα δύο , αλλά όχι ταυτόχρονα. Προσέχεις μην ξεχάστεις και τα ανοίξεις και τα δύο, και έχεις ban από τον πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Βάλε ίδιο mag , ίδιο mac address και ίδιο serial number. Τότε θα μπορουν να παίζουν και τα δύο , αλλά όχι ταυτόχρονα. Προσέχεις μην ξεχάστεις και τα ανοίξεις και τα δύο, και έχεις ban από τον πάροχο.

Δεν το έχω, κάπου το χάνω. Το mac address είναι unique και στις δύο συσκευές (MI box S, Fire tv 4k)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις stb/ settings/profiles/πας στο profile/stb configuration/στο stb model βλέπεις ποιο mag έχει emulator και ποιο χαμηλά έχει τα mac address και το serial number.

Αντιγράφεις mac και  address από αυτό που παίζει, και τα περνάς σε αυτό που δεν παίζει..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...