Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χάλασε ο αποκωδικοποιητής των γονιών για τα ελληνικά κανάλια και σκέφτομαι επί τη ευκαιρία να τους πάρω tv box/αποκωδικοποιητή.

έχει δοκιμάσει κανένας πρόσφατα κάτι αντίστοιχο? κυρίως βλέπουν τα κανάλια σε αυτή τη τηλεόραση και από τις ''έξυπνες΄΄ λειτουργίες μόνο netfflix είναι που θα χρησιμοποιούν. 

Ψάχνοντας έπεσα τον Mecool KT1 αλλά δε βλέπω και πολλές κριτικές και ότι δεν υποστηρίζει το netflix. Υπάρχει κάτι παρόμοιο ή καλύτερα να γίνει αγορά αποκωδικοποιητή και tv box ξεχωριστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα   ψάχνω να βρω κάποιο τιβι μποξ με android 10 λογω τηλεόρασης στην οποια θα χρησιμοποιηθεί  για IPTV   ταινιες και κανάλια  που να μην κολλάει και να μήν θέλει επαννεκίνηση   ηγραμμή μου είναι 100άρα της γουιντ  δεν με ενδιαφέρει το κόντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gabirel είπε

καλημέρα   ψάχνω να βρω κάποιο τιβι μποξ με android 10 λογω τηλεόρασης στην οποια θα χρησιμοποιηθεί  για IPTV   ταινιες και κανάλια  που να μην κολλάει και να μήν θέλει επαννεκίνηση   ηγραμμή μου είναι 100άρα της γουιντ  δεν με ενδιαφέρει το κόντι

Πολλλααααααααα.....διάβασε 4-5 σελίδες πιο πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη επιλογή για out of the box επιδόσεις και απλότητα ( προορίζεται για άτομο μεγάλης ηλικίας) είναι ακόμα το mi box; Έχει αλλάξει κάτι στην αγορά; Το βλέπω να παίζει πιο φτηνά τώρα γύρω στα 40.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Η καλύτερη επιλογή για out of the box επιδόσεις και απλότητα ( προορίζεται για άτομο μεγάλης ηλικίας) είναι ακόμα το mi box; Έχει αλλάξει κάτι στην αγορά; Το βλέπω να παίζει πιο φτηνά τώρα γύρω στα 40.

σε ευχαριστώ φαινεται όντως πολύ καλό αλά εχει μονο μιαusb εισοδο από ότι είδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, gabirel είπε

σε ευχαριστώ φαινεται όντως πολύ καλό αλά εχει μονο μιαusb εισοδο από ότι είδα

Παρακαλώ αλλά βασικά ρωτάω, δε ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά επιλογή είναι το mi box, αξιοπρεπεστατο, σε καλύτερο για android tv θα πας στο νέο  mecool όμως πάει περίπου στα διπλά χρήματα τρίτη επιλογή εάν δεν σε νοιάζει το κόστος nvidia shield. Τελευταία επιλογή στα 40-50 ευρώ είναι boxaki κινέζικο, συμβατό με slimbox rom,  την περνάς και απογειώνεις το boxaki.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου Mi Box S μου έχει σπάσει τα νεύρα, κρασάρει ακόμα και σε Replay TV στο Cosmote TV app.

Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι γενικό το πρόβλημα.

Αν το γυρίσω πίσω για έλεγχο, θα μείνω χωρίς TV, οπότε το θέμα είναι τι να κάνω, να πάρω άλλο ίδιο μπας και παίζει απροβλημάτιστα και αν όντως διαπιστωθεί ότι έχει πρόβλημα και μου το αλλάξουν να το έχω καβάτζα/πουλήσω/whatever, ή να πάω σε κάποιο άλλο; 

Υπάρχει κάτι άλλο σε αντίστοιχη τιμή και αγορά από Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Το δικό μου Mi Box S μου έχει σπάσει τα νεύρα, κρασάρει ακόμα και σε Replay TV στο Cosmote TV app.

Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι γενικό το πρόβλημα.

Αν το γυρίσω πίσω για έλεγχο, θα μείνω χωρίς TV, οπότε το θέμα είναι τι να κάνω, να πάρω άλλο ίδιο μπας και παίζει απροβλημάτιστα και αν όντως διαπιστωθεί ότι έχει πρόβλημα και μου το αλλάξουν να το έχω καβάτζα/πουλήσω/whatever, ή να πάω σε κάποιο άλλο; 

Υπάρχει κάτι άλλο σε αντίστοιχη τιμή και αγορά από Ελλάδα;

Δοκίμασες format ? Πάντως έχει γραφτεί από πολλούς ότι κρασαρει με την εφαρμογή του ΟΤΕ...ποιο πολύ για θέμα της εφαρμογής πάντως μου κάνει , τσέκαρε μήπως δεν έχεις δώσει κάποια άδεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι format; Αν εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ναι, έχω κάνει και δεν άλλαξε τίποτα.

Στο service μου είπαν ότι δεν ξέρουν άλλες παρόμοιες περιπτώσεις.

Έχω δώσει όλες τις άδειες.

Και η συσκευή δεν υπερθερμαίνεται.

Κάτι άλλο υπάρχει πέρα απ' αυτή τη σαπίλα; Tο θέλω μόνο για Cosmote TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα καλώδιο hdmi χρειαζόμαστε για tv box? αυτό που έχει η tanix είναι καλό ή χρειάζεται κάτι καλύτερο;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιο να προτιμήσω απ' τα 2 για απλή σχετικά χρήση;

Youtube/browsing και ίσως netflix;

Επίσης στον ήχο δίνουν 5.1 ή μόνο stereo;

https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--421660.html

https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3-Air-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64GB-424056.html

το 1ο είναι 4/32 αλλά έχει 1000άρα LAN και 10 ευρώ φτηνότερο.

 Θα έχω διαφορά με τη 1000άρα καθώς έχω καλώδιο σε αναμονή;

και ένα ακόμα ερώτημα. Παίζουν out of the box ή χρειάζονται update;

Επεξ/σία από vision
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2021 στις 3:40 ΜΜ, phanispal είπε

Το δικό μου Mi Box S μου έχει σπάσει τα νεύρα, κρασάρει ακόμα και σε Replay TV στο Cosmote TV app.

Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι γενικό το πρόβλημα.

Αν το γυρίσω πίσω για έλεγχο, θα μείνω χωρίς TV, οπότε το θέμα είναι τι να κάνω, να πάρω άλλο ίδιο μπας και παίζει απροβλημάτιστα και αν όντως διαπιστωθεί ότι έχει πρόβλημα και μου το αλλάξουν να το έχω καβάτζα/πουλήσω/whatever, ή να πάω σε κάποιο άλλο; 

Υπάρχει κάτι άλλο σε αντίστοιχη τιμή και αγορά από Ελλάδα;

μονο κρασαρει; reboots; επισης, εχεις πανω στο μηχανημα συνδεμενη καποια sdcard ή στικάκι; αν ναι, αφαιρεσε τα και τσεκαρε αν συνεχιζεις να εχεις θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κρασάρει κάνει reboot.

Το μόνο που έχω πάνω είναι ένα Xiaomi USB to Ethernet, το οποίο μόλις αφαίρεσα γιατί κράσαρε πάλι πριν ένα λεπτό, μπας και δω διαφορά, αν και το είχα δοκιμάσει ξανά πριν λίγους μήνες και νομίζω δεν είχα δει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...