Προς το περιεχόμενο

τί γνώμη έχετε για το σεξ μετά το γάμο;


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να βγαίνουμε τώρα εμείς τα κορίτσια και να υπερασπιζόμαστε το προφανές δεν είναι λιγάκι ανούσιο; :)

Δεν θέλει πολύ 'κλικ κλικ' να καταλάβεις το γεγονός πώς ούτε όλοι οι άντρες είναι μαλάκες ούτε όλες οι γυναίκες πουτάνες. Και στο κάτω κάτω δεν νομίζω να υπάρχει επίσημη έρευνα που να καταγράφει το ποσοστό 'πουτανιάς' ή το ποσοστό 'μαλακίας' ώστε να μιλάμε και για εξαιρέσεις.

 

βασικα εγω αυτο που πιστευω ειναι οτι οσο ειναι ο ενας..τοσο και η αλλη (ποσοτικα δηλ).

Αριθμητικα..σε πληθος..δεν ξερω..αλλα τεινω να πιστευω οτι υπερεχουν οι γυναικες...και αυτο γιατι ειναι στην φυση τους..

Και σιγουρα οταν στραβωνει μια σχεση/γαμος ..ειτε φταινε και οι 2 σε καποιον βαθμο ειτε ο ενας απο τους 2 ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενα τρελος/η και ο αλλος βλακας που δεν το πηρε γραμμη νωριτερα...

 

Τεινω να πιστεψω οτι ο αντρας - γενικα μιλαμε ε- οταν συναπτει μια σχεση..δεν σκεφτεται (σαν πρωτη σκεψη τουλαχιστον) την πουστια...η γυναικα πρεπει να ειναι πιο επιρρεπης..να την εχει στο τσεπακι της..σαν σκεψη..οχι παντα σαν πραξη....

 

Απλα σπαζομαι οταν σε συζητησεις (ιντερνετικες και μη) λες κατι για τις γυναικες...ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ βγαινουν γυναικες να πουν "δεν ειναι ετσι , δεν ειμαστε εμεις τετοιες , αυτες ειναι οι εξαιρεσεις" κλπ..

 

Ε κατανταει κλισε πια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γκρινιαζουμε για τα "μαυρα φιδια" αλλα εχεις δει κανεναν αντρα να λεει "ειμαι μαλακομαγνητης" ?

Τον κολλητό μου. Αλλά επειδή δεν είναι μαλάκας, συνεχίζει την ερώτηση με "τι σκατά κάνω λάθος;" την ώρα που οι άλλοι δε λένε για μαλακομαγνήτες επειδή έχουν καταλήξει πως δεν τραβάνε τις μαλακισμένες, απλώς είναι όλες μαλακισμένες.

 

Γι' αυτό ο ένας είναι ο κολλητός μου και οι άλλοι θα γίνουν γατοτροφές όταν πάρω την εξουσία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα like μου στον lucifer προς απαντησην σου.

 

Εισαι απο τον "κυκλο" του εε ? :)

 

Τον κολλητό μου. Αλλά επειδή δεν είναι μαλάκας, συνεχίζει την ερώτηση με "τι σκατά κάνω λάθος;" την ώρα που οι άλλοι δε λένε για μαλακομαγνήτες επειδή έχουν καταλήξει πως δεν τραβάνε τις μαλακισμένες, απλώς είναι όλες μαλακισμένες.

 

Γι' αυτό ο ένας είναι ο κολλητός μου και οι άλλοι θα γίνουν γατοτροφές όταν πάρω την εξουσία.

 

Δηλαδη ο κολητος σου εχει καταληξει οτι αυτος κανει κατι σκατα και ολες οι γυναικες ΔΕΝ ειναι μαλακισμενες?

 

Ωραιοςςς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριθμητικα..σε πληθος..δεν ξερω..αλλα τεινω να πιστευω οτι υπερεχουν οι γυναικες...και αυτο γιατι ειναι στην φυση τους..

 

 

Τεινω να πιστεψω οτι ο αντρας - γενικα μιλαμε ε- οταν συναπτει μια σχεση..δεν σκεφτεται (σαν πρωτη σκεψη τουλαχιστον) την πουστια...η γυναικα πρεπει να ειναι πιο επιρρεπης..να την εχει στο τσεπακι της..σαν σκεψη..οχι παντα σαν πραξη....

 

Απλα σπαζομαι οταν σε συζητησεις (ιντερνετικες και μη) λες κατι για τις γυναικες...ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ βγαινουν γυναικες να πουν "δεν ειναι ετσι , δεν ειμαστε εμεις τετοιες , αυτες ειναι οι εξαιρεσεις" κλπ..

 

R U SERIOUS??????? ΟΚ, προφανώς δεν χρειάζεται να συζητήσουμε/αναλύσουμε το θέμα περισσότερο... Οι απόψεις σου που έχω κάνει bold λένε πολλά ήδη νομίζω. Τί να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ο κολητος σου εχει καταληξει οτι αυτος κανει κατι σκατα και ολες οι γυναικες ΔΕΝ ειναι μαλακισμενες?

 

Ωραιοςςς :)

Δεν έχει καταλήξει σε αυτό, προφανώς δεν γυρνάει στο δρόμο με τη χλαμύδα κάθε μέρα να σκέφτεται ποσοστά μαλάκυνσης.

Απλώς όταν κάτι στραβώνει, πρώτα ψάχνει τα δικά του λάθη, προσθέτει την αποτυχία στο σύνολο των προηγούμενων και κατόπιν διαμοιράζει ευθύνες. Ουδέποτε αρκέστηκε στο "ε βέβαια, πουτάνες όλες, τι άλλο να πεις". Ακολουθώ την ίδια μέθοδο και την προτείνω ανεπιφύλακτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έζησα 31 χρόνια ως ελεύθερο πουλί πριν παντρευτώ και τώρα περιμένω απόγονο, μπορώ με σιγουριά να σας πω ότι έχει τεράστια διαφορά το σεξ πριν τον γάμο και μετά. Δεν είναι μία διαφορά που μπορώ να εξηγήσω με ευκολία, απλά σκεφτείτε το σαν να μπαίνουν στην μέση και διάφορα άλλα συναισθήματα που, κατά κάποιον τρόπο, το <<ολοκληρώνουν>>.

 

Όσον αφορά το ποιος φταίει σε ένα διαζύγιο, η απάντηση είναι προφανώς και οι δύο (εκτός από ακραίες περιπτώσεις όπου φταίει μόνο το ένα από τα δύο άτομα).

 

Τώρα για τα περί του θέματος "Διαζευγμένοι γονείς και παιδιά": Όλοι οι γονείς έχουν υποχρεώσεις προς τα παιδιά τους και το καλύτερο που μπορούν να κάνουν γι αυτά είναι να τις λάβουν στα σοβαρά. Έχω δει πολλές περιπτώσεις ο πατέρας μετά το διαζύγιο (και μητέρα πολλές φορές) να "ξεχνάνε" αυτομάτως πως έχουν παιδιά. Αυτοί δεν είναι γονείς αλλά ζώα που κυκλοφορούν ελεύθερα στην κοινωνία.

 

Οπότε για να συνοψίσουμε: Το κατά πόσο είσαι (καλός) γονιός ή όχι δεν έχει να κάνει με το εάν μένεις με το άτομο που κάνατε το παιδί, αλλά με το πως συμπεριφέρεσαι στο παιδί σου και το τι κάνεις γι αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ φίλοι και φίλες. Προφανώς κάτι έχει πάει πολύ στραβά στη δική μας ζωή και των γύρω μας, με αποτέλεσμα να βιώνουμε φαινόμενα που για άλλους μοιάζουν να παρατηρούνται κυρίως στην Area 51.

 

@Sellers: Εγώ προσωπικά μιλάω για γάμους που γίνονται μετά τα 30 κι όταν και οι δύο έχουμε δει αυτά που θέλαμε να δούμε ως ελεύθεροι. Από τη στιγμή που είσαι 25 και ανύπαντρος, μπορείς απλά να φαντάζεσαι τι μπορεί να συμβαίνει σε φάσεις γάμου, καθώς απλά ακούς ιστορίες, έστω κι από τις δύο πλευρές. Εγώ πλησιάζω τα 40 τώρα πιά και είμαι περίπου 9 χρόνια παντρεμένος + τα χρόνια σχέσης, έχοντας ζήσει αρκετά θα έλεγα. Θέλω να πω, δεν θεωρώ τον εαυτό μου "άπειρο", με αντικειμενικά κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R U SERIOUS??????? ΟΚ, προφανώς δεν χρειάζεται να συζητήσουμε/αναλύσουμε το θέμα περισσότερο... Οι απόψεις σου που έχω κάνει bold λένε πολλά ήδη νομίζω. Τί να πω...

 

αποψη μου ειναι που επιδεχεται κριτικης..δεν ειπα οτι ειναι σωστη..μιας και δεν στηριζεται σε επιστημονικα δεδομενα..αλλα σε εμπειρικα...που μπορει να μην ειναι καν επαρκη.

Δεν χρειαζεται να παθεις και εγκεφαλικο.

 

@Lucifer

 

Πιστεψε με και εγω μια απο τα ιδια κανω.Πιστευω οτι παντα εγω εχω κανει καμμια μαλακια  (εχω τετοιες τασεις συχνα)..οταν στραβωνει κατι.

Αλλα δεν σημαινει οτι αυτη η μαλακια μου εκανε την διαφορα..οτι μονο εγω εκανα και οχι αυτη...κλπ κλπ...

 

Δηλαδη και πως θα αντιμετωπισεις μια κατασταση που ο αλλος ισως την προκαλεσε με την συμπεριφορα του δειχνει και το ποιον σου.

Δηλαδη αν φερθεις μαλακισμενα σε καποιον που φερθηκε μαλακισμενα..δεν εισαι καλυτερος του.Απλα...

 

Απλα πιστευω οτι εχω τυχει σε γκομενες που αδυνατουσαν ή απλα δεν ηθελαν να παρουν το μεριδιο της ευθυνης τους..και απλα ειναι κουραστικο..να φταις παντα εσυ και μονο εσυ.

 

Οπως ειπα εμπειρικα δεδομενα...επιδεχονται κρισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παραφράσω ένα αστείο για τον προγραμματισμό σε Java...

 

 

"After wedding sex is like teenage sex ....

  • Everyone talks about it all of the time (but they don't really know what they're talking about);

  • Everyone claims to be doing it;

  • Everyone thinks everyone else is doing it;

  • Those few who are actually doing it:

    • Are not practicing it safely;

    • Are doing it poorly, and

    • Are sure it will be better next time."

 

Το αυθεντικό joke

 

 

"Java programming is like teenage sex ....

  • Everyone talks about it all of the time (but they don't really know what they're talking about);

  • Everyone claims to be doing it;

  • Everyone thinks everyone else is doing it;

  • Those few who are actually doing it:

    • Are not practicing it safely;

    • Are doing it poorly, and

    • Are sure it will be better next time."

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τις απόψεις των αντρών για τις γυναίκες και το γάμο και θέλω να ρωτήσω αυτό το απλό που δεν έχω καταφέρει να καταλάβω: ποιος είναι ο λόγος που αποφασίζει να παντρευτεί ένας άντρας;

 

Είναι ο έρωτας που τυφλώνει και η ανάγκη του να κάνει την ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ γυναίκα της ζωής του ευτυχισμένη;

Είναι η ανάγκη του να έχει πάντα μια γυναίκα διαθέσιμη για σεξ ανά πάσα στιγμή;

Είναι η βιολογική ανάγκη του να αποκτήσει απογόνους;

Είναι η ανάγκη του να ικανοποιήσει γονείς συγγενείς και τον κοινωνικό τους περίγυρο;

Είναι η επιθυμία του να φύγει απ΄το πατρικό του και να αποκτήσει το δικό του σπίτι με εκείνη τη σαλοτραπεζαρία που πάντα ονειρευόταν από μικρός;

Είναι η ανάγκη του να βρει μια μαμά - δούλα - ερωμένη - νταντά των παιδιών του, που όταν έρθει η ώρα θα τον γηροκομίσει και όλα αυτά τζάμπα;

Είναι που από παιδί ονειρευόταν να ντυθεί μια μέρα γαμπρός;

 

Παιδιά δεν έχω καταλάβει. Ο γάμος είναι μια κοινωνική σύμβαση, ένα μυστήριο για κάποιους, πάντως ένας θεσμός που φέρνει πίσω του εξ΄ορισμού μόνο υποχρεώσεις. Λογικό είναι ότι διασφαλίζει τα μέλη που δεσμεύονται δια μέσου αυτής τους της δέσμευσης. Και κάθε δέσμευση είναι περιορισμός και άρα σκοτώνει τον αυθορμητισμό.

 

Γιατί όμως ένας άντρας αποφασίζει να παντρευτεί θα μου το εξηγήσει κανείς;

 

Εγώ που είμαι γυναίκα και >40 δεν έχω παντρευτεί και δε νομίζω να το κάνω. Εσείς που έχετε παντρευτεί, γιατί το κάνατε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχουμε ένα συμπολεμιστή στη ζωή μας. Και ο γάμος είναι μια κοινή αιγίδα. Μια συμφωνία μεταξύ μας και προς το κράτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όμως ένας άντρας αποφασίζει να παντρευτεί θα μου το εξηγήσει κανείς;

 

Eγώ προσωπικά θα ήθελα να περάσω τη ζωή μου με κάποια από κάποια ηλικία και μετά. Συναισθηματικοί οι λόγοι καθαρά. ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΑΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣ ΕΙΜΑΙ SINGLE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...