Προς το περιεχόμενο

τί γνώμη έχετε για το σεξ μετά το γάμο;


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάζοντας τα σχόλια των αντρών στο νήμα, μόνο συμπολεμιστή δεν είδα να βρήκαν στον σύντροφο που παντρεύτηκαν. Συγκάτοικο στην τρέλα και συγγενή με τον οποίο να πληρώνουν από κοινού δικηγόρους για διαζύγιο τους είδα να φτιάχνουν, ευτυχώς που χώρισα πριν κάνουμε παιδιά χαίρεται ο ένας, κρίμα που πριν το γάμο ήταν όλο κέφι και μετά όλο λύσσα λέει ο άλλος, συμβιβάζομαι για τα παιδιά λέει κάποιος που αναγκάζεται να αρκεστεί στο ρόλο του πατέρα ... αφού τόσο μαύρες είναι οι προοπτικές γιατί δεν επιλέγετε τον έρωτα με ανόθευτο ελεύθερο σεξ και τέλος;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί ακόμα και στον παράδεισο μόνος , είναι μια κόλαση.

 

Γιατί βαρίεσαι να γνωρίζεις νέους ανθρώπους συνέχεια και να σπαταλάς το χρόνο σου να τους γνωρίσεις τι ρόλο βαράνε

 

Γιατί κάποια στιγμή το σκέτο σεξ δεν σου λέει και πολλά. Θες να κρατήσεις και αγκαλιά τον άνθρωπο σου.

 

Για να έχεις έναν άνθρωπο που θα σου δίνει και θα του δίνεις αγάπη. Όχι ένα ζώο - για να προλάβω κάποιους - που σου δίνει αγάπη όπως θα έδινε στον καθένα.

 

Και όπως είπε και ο φίλος απο πάνω, για να είσαι, εσύ και ο σύντροφος σου, και όλοι οι άλλοι μόνοι τους στη μάχη της ζωης.

 

Για να κάνεις απογόνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ακόμα και στον παράδεισο μόνος , είναι μια κόλαση.

 

Γιατί βαρίεσαι να γνωρίζεις νέους ανθρώπους συνέχεια και να σπαταλάς το χρόνο σου να τους γνωρίσεις τι ρόλο βαράνε

 

Γιατί κάποια στιγμή το σκέτο σεξ δεν σου λέει και πολλά. Θες να κρατήσεις και αγκαλιά τον άνθρωπο σου.

 

Για να έχεις έναν άνθρωπο που θα σου δίνει και θα του δίνεις αγάπη. Όχι ένα ζώο - για να προλάβω κάποιους - που σου δίνει αγάπη όπως θα έδινε στον καθένα.

 

Και όπως είπε και ο φίλος απο πάνω, για να είσαι, εσύ και ο σύντροφος σου, και όλοι οι άλλοι μόνοι τους στη μάχη της ζωης.

 

Για να κάνεις απογόνους.

 

Εεεεε...βασικά αυτά μπορείς να τά'χεις και χωρίς γάμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα σχόλια των αντρών στο νήμα, μόνο συμπολεμιστή δεν είδα να βρήκαν στον σύντροφο που παντρεύτηκαν. Συγκάτοικο στην τρέλα και συγγενή με τον οποίο να πληρώνουν από κοινού δικηγόρους για διαζύγιο τους είδα να φτιάχνουν, ευτυχώς που χώρισα πριν κάνουμε παιδιά χαίρεται ο ένας, κρίμα που πριν το γάμο ήταν όλο κέφι και μετά όλο λύσσα λέει ο άλλος, συμβιβάζομαι για τα παιδιά λέει κάποιος που αναγκάζεται να αρκεστεί στο ρόλο του πατέρα ... αφού τόσο μαύρες είναι οι προοπτικές γιατί δεν επιλέγετε τον έρωτα με ανόθευτο ελεύθερο σεξ και τέλος;

 

γιαυτό δεν θα παντρευτώ :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιαυτό δεν θα παντρευτώ :mellow:

Ρε φίλε είσαι 23! Έλεος!

 

Είναι παγκοσμίως γνωστό πως το 99% των 23χρονων θέλει απλά να σπρώχνει χωρίς άμεσο σκοπό το γάμο. ΟΛΟΙ το ξέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω ότι είναι όλες οι γυναίκες προγραμματισμένες να θέλουν τα ίδια πράγματα, ούτε και όλοι οι άντρες προβληματικοί, αλλά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι γυναίκες και άντρες δεν έχουν ξεκάθαρο μέσα τους τι θέλουν από τον εαυτό τους, τον σύντροφό τους και τον γάμο τους. Νομίζω πως αν δεχόμασταν ότι ψάχνουμε κάποιον με τον οποίο θα κάνουμε μαζί μια πορεία αρκετών χρόνων στη ζωή, ένα ταξίδι με δυσκολίες και απρόοπτα αλλά με ένα σίγουρο χέρι να κρατάει το δικό μας που θα είναι πάντα εκεί, ίσως τα πράγματα να ήταν πιο απλά. Όλοι τα ίδια βασικά πράγματα χρειαζόμαστε, αλλά φοβόμαστε να το παραδεχτούμε. Κανείς δε θέλει να ζει και να γερνάει μόνος αλλά λίγοι είναι έτοιμοι να δεχτούν ότι ο άλλος ζει, γερνάει και αλλάζει κάθε μέρα. Νομίζω πως θεωρούμε την κατανόηση και την υπομονή αδυναμίες και με τις πρώτες αλλαγές απογοητευόμαστε και εγκαταλείπουμε. Πώς θα τον κρίναμε όμως ένα συμπολεμιστή που στην πρώτη δυσκολία θα μας γύριζε την πλάτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τις απόψεις των αντρών για τις γυναίκες και το γάμο και θέλω να ρωτήσω αυτό το απλό που δεν έχω καταφέρει να καταλάβω: ποιος είναι ο λόγος που αποφασίζει να παντρευτεί ένας άντρας;

 

Είναι ο έρωτας που τυφλώνει και η ανάγκη του να κάνει την ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ γυναίκα της ζωής του ευτυχισμένη;

Είναι η ανάγκη του να έχει πάντα μια γυναίκα διαθέσιμη για σεξ ανά πάσα στιγμή;

Είναι η βιολογική ανάγκη του να αποκτήσει απογόνους;

Είναι η ανάγκη του να ικανοποιήσει γονείς συγγενείς και τον κοινωνικό τους περίγυρο;

Είναι η επιθυμία του να φύγει απ΄το πατρικό του και να αποκτήσει το δικό του σπίτι με εκείνη τη σαλοτραπεζαρία που πάντα ονειρευόταν από μικρός;

Είναι η ανάγκη του να βρει μια μαμά - δούλα - ερωμένη - νταντά των παιδιών του, που όταν έρθει η ώρα θα τον γηροκομίσει και όλα αυτά τζάμπα;

Είναι που από παιδί ονειρευόταν να ντυθεί μια μέρα γαμπρός;

 

Παιδιά δεν έχω καταλάβει. Ο γάμος είναι μια κοινωνική σύμβαση, ένα μυστήριο για κάποιους, πάντως ένας θεσμός που φέρνει πίσω του εξ΄ορισμού μόνο υποχρεώσεις. Λογικό είναι ότι διασφαλίζει τα μέλη που δεσμεύονται δια μέσου αυτής τους της δέσμευσης. Και κάθε δέσμευση είναι περιορισμός και άρα σκοτώνει τον αυθορμητισμό.

 

Γιατί όμως ένας άντρας αποφασίζει να παντρευτεί θα μου το εξηγήσει κανείς;

 

Εγώ που είμαι γυναίκα και >40 δεν έχω παντρευτεί και δε νομίζω να το κάνω. Εσείς που έχετε παντρευτεί, γιατί το κάνατε;

 

 

οχι στο 1ο και στο τελευταιο.ΝΑΙ σε ολα τα αλλα. Και περηφανευομαι προφανως για το αντρικο φυλο.

 

Οι γυναικες που τρεχουν να παντρευτουν απο τα 20-25 (για να μην πω πιο νωρις)...για ποιους λογους το κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς θα τον κρίναμε όμως ένα συμπολεμιστή που στην πρώτη δυσκολία θα μας γύριζε την πλάτη;

Λίγο. Ξεκάθαρα και αδίστακτα, λίγο. Άνδρα ή γυναίκα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι στο 1ο και στο τελευταιο.ΝΑΙ σε ολα τα αλλα. Και περηφανευομαι προφανως για το αντρικο φυλο.

 

Οι γυναικες που τρεχουν να παντρευτουν απο τα 20-25 (για να μην πω πιο νωρις)...για ποιους λογους το κανουν?

Για τον ιδιο λογο που το κανουν και οι αντρες της ιδιας ηλικιακης κατηγοριας. Βιαστικες μαλακιες. Επιπολαιοτητα στο φουλ. Και αντε αν ειναι μονοι τους ποιος νοιαζεται? Το προβλημα ειναι οταν ερχονται τα πρωτα τους μουλικα στον κοσμο. Δεν βγηκε τυχαια το "αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα".
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα να κανω μια διορθωση στο ποστ μου "και ΔΕΝ περηφανευομαι για το αντρικο φυλο"

 

@ikaruga24

 

Βιαστικες μαλακιες και επιπολαιοτητα προφανως.. , αλλα σπανια ο αντρας βιαζεται να παντρευτει...συνηθως το σκεφτεται απο τα 30 και ανωθεν...

 

Πηγα σε reunion του λυκειου...που ημουν ποσο...28?29? και σκανε ολες παντρεμενες...και σκεφτομουν...ρε γαμωτο...εχω χασει καποιο επεισοδιο?Μηπως επρεπε να παντρευτω?Αργησα? WTF??Μερικες ειχαν και παιδια...τι βιασυνη επεσε ρε...

 

Σεξ μετα τον γαμο?Δεν ειναι αυτο το πραγματικο ερωτημα ...το ερωτημα ειναι "Γαμος μετα το σεξ?? "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όμως ένας άντρας αποφασίζει να παντρευτεί θα μου το εξηγήσει κανείς;

 

Ο καθένας για τους δικούς του λόγους, φαντάζομαι...

 

...εγώ ας πούμε, δεν αποφάσισα να παντρευτώ για κανέναν από τους πιθανούς λόγους που αναφέρεις. Με τη γυναίκα μου είμαστε μαζί εννιά χρόνια, εκ των οποίων τα επτά παντρεμένοι. Ακόμα κι αν δεν είχαμε παντρευτεί όμως, πάλι μαζί θα ήμαστε. Ο λόγος για τον οποίο το αποφάσισα, ήταν πολύ απλός και καθαρά πρακτικής/χρηστικής σημασίας: Ήθελα να τής δώσω ευκολότερα και ταχύτερα, τη δυνατότητα - αν και όποτε το επιθυμήσει - να ταξιδεύει, να εγκαθίσταται, ή να εργάζεται σε όποια - σχεδόν - χώρα θέλει (αν μη τι άλλο, σε όλες τις ευρωπαϊκές), χωρίς να ταλαιπωρείται και να παρακαλάει για βίζες (δεδομένου ότι είναι Γεωργιανή), πράγμα το οποίο κατέστη άμεσα εφικτό, εφόσον κατεγράφη ως «Μέλος οικογένειας Έλληνα πολίτη».

 

Μέχρι τώρα, κατά καλή μας τύχη, δε χρειάστηκε να αξιοποιήσουμε ειδικά τη δυνατότητα εργασίας σε άλλη χώρα. Βρισκόμαστε στην πατρίδα της, έχουμε τη δική μας δουλειά και ζούμε μια χαρά. Παρ' όλα αυτά, ξέρουμε ότι αν παραστεί ανάγκη, μπορούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με το μπιφτέκι τι γίνεται, πέφτει καθόλου ή μόλις παντρευτήκατε μεταμορφώθηκε σε βδελυρό ανθρωποφάγο τέρας;;;

 

Τακτικά, κανονικά και με το νόμο! Άλλωστε δεν ήταν εκείνη που πίεσε την κατάσταση. Εγώ το πρότεινα το θέμα του γάμου και τής είπα καθαρά και το σκεπτικό μου.

 

Άσε το άλλο: Για τι ανθρωποφάγο τέρας και ιστορίες, συζητάμε τώρα; Τρελή είναι να απαρνηθεί την αρχαιοελληνική μου ομορφάδα; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τις απόψεις των αντρών για τις γυναίκες και το γάμο και θέλω να ρωτήσω αυτό το απλό που δεν έχω καταφέρει να καταλάβω: ποιος είναι ο λόγος που αποφασίζει να παντρευτεί ένας άντρας;

 

Είναι ο έρωτας που τυφλώνει και η ανάγκη του να κάνει την ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ γυναίκα της ζωής του ευτυχισμένη;

Είναι η ανάγκη του να έχει πάντα μια γυναίκα διαθέσιμη για σεξ ανά πάσα στιγμή;(αν και ειναι μυθος στην πραξη)

Είναι η βιολογική ανάγκη του να αποκτήσει απογόνους;

Είναι η ανάγκη του να ικανοποιήσει γονείς συγγενείς και τον κοινωνικό τους περίγυρο;

Είναι η επιθυμία του να φύγει απ΄το πατρικό του και να αποκτήσει το δικό του σπίτι με εκείνη τη σαλοτραπεζαρία που πάντα ονειρευόταν από μικρός;

Είναι η ανάγκη του να βρει μια μαμά - δούλα - ερωμένη - νταντά των παιδιών του, που όταν έρθει η ώρα θα τον γηροκομίσει και όλα αυτά τζάμπα;

Είναι που από παιδί ονειρευόταν να ντυθεί μια μέρα γαμπρός;

 

Παιδιά δεν έχω καταλάβει. Ο γάμος είναι μια κοινωνική σύμβαση, ένα μυστήριο για κάποιους, πάντως ένας θεσμός που φέρνει πίσω του εξ΄ορισμού μόνο υποχρεώσεις. Λογικό είναι ότι διασφαλίζει τα μέλη που δεσμεύονται δια μέσου αυτής τους της δέσμευσης. Και κάθε δέσμευση είναι περιορισμός και άρα σκοτώνει τον αυθορμητισμό.

 

Γιατί όμως ένας άντρας αποφασίζει να παντρευτεί θα μου το εξηγήσει κανείς;

 

Εγώ που είμαι γυναίκα και >40 δεν έχω παντρευτεί και δε νομίζω να το κάνω. Εσείς που έχετε παντρευτεί, γιατί το κάνατε;

Ειναι τα τονισμενα και καποια αλλα .σε καθε περιπτωση ομως ειναι εκ διαμετρου αντιθετα με τους λογους που μια γυναικα επιθυμει-ονειρευεται τον γαμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...