Προς το περιεχόμενο

τί γνώμη έχετε για το σεξ μετά το γάμο;


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Να υποθέσω ότι είσαι ανύπαντρός;;;;;

2) Αυτοί πιστεύεις ότι είναι οι κύριοι λόγοι που μειώνουν το χρόνο για σεξ; Πολλές ώρες δουλειάς ή ανεργία, δουλείες σπιτιού, σχολεία, φροντιστήρια, βαρεμάρα, υποχρεώσεις, έλλειψη χρημάτων/χρέη, καθημερινότητα, δεν μετράνε ε;

3) Αυτό ποιός ακριβώς το λέει; Εσύ ή είναι μια ευρέως αποδεκτή πραγματικότητα; Εγώ πάντως διαφωνώ.

 

Δεν βλέπω κανένα να έχει αναφέρει το δυσάρεστο φαινόμενο της αντίληψης κάποιων γυναικών ότι αφού πλησιάζουν/πάτησαν τα πρώτα -άντα πρέπει να κάνουν οικογένεια και παιδιά. Κλειδώνουν λοιπόν ένα θύμα, παρουσιάζονται τέλειες/άψογες/γλυκές/hot κλπ κλπ κλπ και μετά το γάμο πηγαίνουν το θύμα ζουμί....

 

Για τολμήστε μερικοί να μη βγάζετε αρκετά ή να μη σας φτάνουν τα λεφτά σε ένα γάμο, κι ελάτε να μου πείτε μετά αν θα έχει έρωτα/σεξ στο μενού, όπως θέλετε πείτε το. Θα ζείτε μια σούπερ καθημερινότητα γκρίνιας, απαξίωσης, "κούρασης", νύστας, και καβγάδων. Βέβαια υπάρχουν κι εξαιρέσεις, αλλά είναι εξαιρέσεις.

 

Ξαφνικά θα ανακαλύψει ότι ροχαλίζετε, ότι κάνετε θόρυβο όταν τρώτε, κι ότι τα κακά σας μυρίζουν πολύ άσχημα (ενώ τα δικά της τα χρησιμοποιεί η Estee Lauder για αρώματα και καλυντικά)... Αφήστε που πάντα θα υπάρχει αναφορά στον άντρα της κολλητής της "Λουκίας" της οποίας ο άντρας, παρά την κρίση "κονομάει και άρα είναι μάγκας, έξυπνος και παίρνει ρίσκα για το καλό της οικογένειάς του.

 

Μέχρι που τα παίρνεις στο κρανίο και δηλώνεις ότι χωρίζεις, κι έτσι από μάγκας που ήταν "μαλακώνει" και πάλι για κανένα χρόνο, περιμένοντας με υπομονή να περάσει λίγος καιρός για να σε ξαναπάει πκ εμπλοκή.

 

wIRmspS.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να σας πω. Κάπου διάβασα σε μία έρευνα ότι τα ζευγάρια που δεν έκαναν σεξ πριν το γάμο, είχαν τα μικρότερα ποσοστά διαζυγίων. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω. Κάπου διάβασα σε μία έρευνα ότι τα ζευγάρια που δεν έκαναν σεξ πριν το γάμο, είχαν τα μικρότερα ποσοστά διαζυγίων. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει βάση.

 

Αναμενόμενο μου ακούγεται. Να δεις ότι και στις χώρες που είναι νόμιμος ο λιθοβολισμός των γυναικών, τα ποσοστά των διαζυγίων είναι ακόμα χαμηλότερα : P

 

Πάντως πέραν των φαιδροτήτων, η ουσία παραμένει: η κυριότερη αιτία των διαζυγίων, είναι ο γάμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κανένα να έχει αναφέρει το δυσάρεστο φαινόμενο της αντίληψης κάποιων γυναικών ότι αφού πλησιάζουν/πάτησαν τα πρώτα -άντα πρέπει να κάνουν οικογένεια και παιδιά. Κλειδώνουν λοιπόν ένα θύμα, παρουσιάζονται τέλειες/άψογες/γλυκές/hot κλπ κλπ κλπ και μετά το γάμο πηγαίνουν το θύμα ζουμί....

 

Για τολμήστε μερικοί να μη βγάζετε αρκετά ή να μη σας φτάνουν τα λεφτά σε ένα γάμο, κι ελάτε να μου πείτε μετά αν θα έχει έρωτα/σεξ στο μενού, όπως θέλετε πείτε το. Θα ζείτε μια σούπερ καθημερινότητα γκρίνιας, απαξίωσης, "κούρασης", νύστας, και καβγάδων. Βέβαια υπάρχουν κι εξαιρέσεις, αλλά είναι εξαιρέσεις.

 

Ξαφνικά θα ανακαλύψει ότι ροχαλίζετε, ότι κάνετε θόρυβο όταν τρώτε, κι ότι τα κακά σας μυρίζουν πολύ άσχημα (ενώ τα δικά της τα χρησιμοποιεί η Estee Lauder για αρώματα και καλυντικά)... Αφήστε που πάντα θα υπάρχει αναφορά στον άντρα της κολλητής της "Λουκίας" της οποίας ο άντρας, παρά την κρίση "κονομάει και άρα είναι μάγκας, έξυπνος και παίρνει ρίσκα για το καλό της οικογένειάς του.

 

Μέχρι που τα παίρνεις στο κρανίο και δηλώνεις ότι χωρίζεις, κι έτσι από μάγκας που ήταν "μαλακώνει" και πάλι για κανένα χρόνο, περιμένοντας με υπομονή να περάσει λίγος καιρός για να σε ξαναπάει πκ εμπλοκή.

Συμφωνώ απόλυτα.

 

 

Όσον αφορά το θέμα, το να αγοράσεις χωρίς να δοκιμάσεις, είναι λάθος. Ο ψευδό πουριτανισμός και θρησκευτική προκατάληψη, μπορεί να είχαν πέραση μέχρι πριν από 30 χρόνια, αλλά όχι πλέον. (και φυσικά δεν υπήρχαν στην Αρχαία Ελλάδα)

 

 

 

 

---------------------

Παντρεύτηκα στα 30 (Αγγλίδα). Χώρισα στα 33. Τα τελευταία 4 χρόνια περνάω τζάμι.

 

Ενώ το σεξ μέχρι να παντρευτούμε ήταν οκ, και συχνότατο, αρκετές φορές την εβδομάδα και μέναμε μαζί επί 2 1/2 χρόνια ΠΡΙΝ παντρευτούμε, μετά τον γάμο, wtf???!!!!

 

Άλλαξαν τα πάντα με την επιστροφή από τις διακοπές. Τελείως διαφορετικά τα πάντα.

Το πάθος εξαφανίστηκε, λες και ηταν τελείως διαφορετικό άτομο. Η συχνότητα, καλά κρασά.

 

Στον 3ο χρόνο χώρισα. Και χώρισα γιατί απλά πιστεύω ότι αν δύο άτομα ταιριάζουν, θα καταντήσουν να έχουν "αδελφική" αγάπη με τον καιρό. Και όχι έρωτα. Το να οργώνεις τα επόμενα 50 χρόνια μέχρι να πεθάνεις, δεν είναι ζωή. Αν κάποιος παντρευτεί θα πρέπει να το κάνει με κάποιον που είναι τελείως αντίθετοι ως άτομα.

 

Λένε ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα. Αληθές και αποδεδειγμένο από όλους όσους έχουν παντρευτεί.

 

Μετά τον γάμο δεν υπάρχει σεξ. Οι παντρεμένοι το γνωρίζουν αρκετά καλά αυτό.

Ιδίως αν πεταχτούν τα κουτσούβελα τέρμα. (ευτυχώς την γλύτωσα)

 

Δεν με παραξενεύει αυτό που κάνουν πολλοί Άγγλοι. Μετά το διαζύγιο απλά συζούν με κάποιον. Και δεν παντρεύονται ξανα. Ανεξάρτητα αν κάνουν παιδιά μαζί με τον νέο συντροφό τους ή όχι. Και έχουν πιο καλή σεξουαλική ζωή από τους παντρεμένους.

 

Ίσως είναι η ψυχολογία του να είσαι σε σχέση, και να μην αισθάνεσαι ότι έχεις το γάιδαρο δεμένο.

 

Και το βλέπω από συναδέλφους, και εμένα, που ανήκουμε και στις διάφορες κατηγορίες.

 

Επίσης σήμερα, οι σχέσεις είναι ακόμα πιο περίεργες. Η οικονομική κατάσταση, έχει τραβήξει τις γυναίκες στο να βγάζουν το κουμπιουτεράκι από το δεύτερο ραντεβού. Ενώ στην Αγγλία, είναι δύσκολο να βρεις κάποια χωρίς παιδιά πάνω από τα 25. (εκτός από αυτές που απλά είναι άστα).

 

 

Με αποτέλεσμα κάποιος στα 33-36, που έχει δουλέψει σκληρά για αυτά που έχει αποκτήσει, να κοιτά για μικρής διάρκειας σχέσεις και με ηλικίες οι οποίες δεν έχουν ακόμα "impediments", και φυσικά η μόνη σκέψη είναι το σεξ και να περνάνε καλά.

 

Αυτό δεν είναι άλλωστε και ο σκοπός της ζωής; Να περνάμε καλά για το μικρό αυτο διάστημα που είμαστε σε αυτό τον πλανήτη;

 

Και όσοι απαντήσουν αρνητικά, μάλλον είναι μαζόχ****

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γαμος ειναι "εδεσα τον γαιδαρο μου" . Μπηκε η ζωη μου σε μια σειρα..παμε για παιδια..σπιτι..αμαξι..σκυλο...κοινωνικες εκδηλωσεις..

 

Κυριως τροπος σκεψης των γυναικων...

 

Και μετα αρχιζουν τα φυσικα επακολουθα......ελλειψη σεξ...αποξενωση...καριερα...κερατο (και καλα για να παρει μπρος η σεξουαλικη ζωη του ζευγαριου)...και γενικως...καταστασεις που δειχνουν..οτι ο γαμος...τα σκοτωσε ολα :)

 

Οσοι γουσταρουν ο ενας τον αλλον..δεν χρειαζονται τον γαμο..σαν διαδικασια...πολλοι το κανουν για τους συγγενεις..να δει η μανουλα την κορη με νυφικο..πολλες φορες να δει η κορη την κοτρωνα στο χερι και τον μαλακα γονατιστο να την δινει...και μετα εχουμε κοινωνικους λογους....επιδοματα/παιδια εντος γαμου/κλπ/κλπ..για λογους ακυρους...ως προς την ουσια...

 

Και η αρχικη κ@βλα..περναει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γάμος είναι ένα χαρτί και η πουτάνα επιλογή σας.

Μη γενικεύετε επειδή ο κύκλος σας είναι αναξιοπρεπής και καθυστερημένος.

 

Καταλαβαίνεις ότι προσωπικά εμένα με προσβάλεις, έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι όταν ακούω δηλώσεις πως "οι γυναίκες είναι έτσι" "στην αρχή φαίνονται τέλειες για να δέσουν γάιδαρο και ύστερα σε κερατώνουν και μπλαμπλα" "η κοτρώνα στο χέρι, ο μαλάκας στα γόνατα" και "κύριος τρόπος σκέψης των γυναικών", σόρρυ ρε φίλε, έχω και μάνα, έχω και αδερφή, έχω και γκόμενα, έχω και φίλες. Ή είναι και αυτές πουτάνες, ή εσύ ξέρεις μόνο πουτάνες και τους μαλάκες που τις παντρεύονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γαμος ειναι "εδεσα τον γαιδαρο μου" . Μπηκε η ζωη μου σε μια σειρα..παμε για παιδια..σπιτι..αμαξι..σκυλο...κοινωνικες εκδηλωσεις..

 

Κυριως τροπος σκεψης των στενόμυαλων γυναικων...

 

Και μετα αρχιζουν τα φυσικα επακολουθα......ελλειψη σεξ...αποξενωση...καριερα...κερατο (και καλα για να παρει μπρος η σεξουαλικη ζωη του ζευγαριου)...και γενικως...καταστασεις που δειχνουν..οτι ο γαμος...τα σκοτωσε ολα :)

 

Οσοι γουσταρουν ο ενας τον αλλον..δεν χρειαζονται τον γαμο..σαν διαδικασια...πολλοι το κανουν για τους συγγενεις..να δει η μανουλα την κορη με νυφικο..πολλες φορες να δει η κορη την κοτρωνα στο χερι και τον μαλακα γονατιστο να την δινει...και μετα εχουμε κοινωνικους λογους....επιδοματα/παιδια εντος γαμου/κλπ/κλπ..για λογους ακυρους...ως προς την ουσια...

 

Και η αρχικη κ@βλα..περναει....

 

Σόρρυ, κάνεις λάθος, αστεφάνοτη την έχω ΑΚΟΜΑ και έχουμε τριώ μηνώ παιδί, ζευγάρι δεν σε κάνει ούτε ο δήμαρχος ούτε ο παπάς, αυτοί σε κάνουν αν σε έχει πιάσει η άλλη κορόιδο.

Στα παπάρια σου το πως σε βλέπει η κοινωνία αν δεν νιώθεις εσύ άνετα μαζί με την γυναίκα που στέκει δίπλα σου.

 

Εννοώ ότι όταν ακούω δηλώσεις πως "οι γυναίκες είναι έτσι" "στην αρχή φαίνονται τέλειες για να δέσουν γάιδαρο και ύστερα σε κερατώνουν και μπλαμπλα" "η κοτρώνα στο χέρι, ο μαλάκας στα γόνατα" και "κύριος τρόπος σκέψης των γυναικών", σόρρυ ρε φίλε, έχω και μάνα, έχω και αδερφή, έχω και γκόμενα, έχω και φίλες. Ή είναι και αυτές πουτάνες, ή εσύ ξέρεις μόνο πουτάνες και τους μαλάκες που τις παντρεύονται.

 

Πως λέμε ρε παιδί μου ότι : το κάθε παιδί είναι εν δυνάμει επιστήμονας, ε, το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες αλλά για ποτάνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...