Προς το περιεχόμενο

Η επίδραση της κάναβης


panos_90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείτε ότι κάνω πλάκα.Δεν φαίνεται;

 

Μπήχτη πάω να στριψω ένα τσιλιγκάρι να σου κρατήσω;

 

Καταλάβαμε το point σου και τι θες να πείς.Το πες,το καταλάβαμε,φτανει!

δεν χρειάζεται να quotάρεις κάθε σχόλιο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλε frenzy πιασε το νημα απο την αρχη για να καταλαβεις τι ψαχνουμε...

 

Δεν αμφισβητησαμε τις θεραπευτικες δρασεις...εγω σιγουρα οχι.Ο 666 αμφισβητησε οτι η κανναβη εχει ΚΑΙ αρνητικες επιπτωσεις.

 

Και πανω σε αυτο του ζητησα πηγες..που να λενε "ξερετε η κανναβη κανει μονο καλο.Ολες οι πληροφοριες οτι κανει ΚΑΙ κακο οταν γινει καταχρηση αυτης ειναι αρλουμπες".

 

Τα λινκς σου απλα αποδεικνυουν αυτο που ολοι συμφωνουμε ..οτι εχει ΚΑΙ ευεργετικη δραση.

 

Και απλα εγω ειπα οτι αυτο δεν σημαινει...αμοληστε την ελευθερη στα φαρμακεια , ψιλικατζιδικα , καφενεια...αλλα υπο ορους / περιορισμους κλπ.

 

Ο λουσι ομως που θελει να κανει το τσιγαριλικι του ανετος και χωρις να ψαχνει το βαπορακι με τις ωρες..θελει να νομιμοποιηθει..γιατι...δεν προκειται να εθιστουν ολοι...οπως ειπαμε εγινε με το αλκοολ....ωραια λογικη !!

 

Ακομα δεν μου εχει απαντησει καποιος γιατι οι ιθυνοντες δεν το σκεφτηκαν αυτο και καθονται και χανουν ενα καρο λεφτα απο τις πιθανες φορολογιες?

 

Κατα τ'αλλα μια συμβουλη θα σου δωσω. Λιγοτερα τσιγαρα οταν ποσταρουμε.

 

 

ΥΓ : η αδελφη μου που χει σκληρυνση δεν παιρνει κανναβη ή κατι σχετικο...μαλλον θα πεσε σε λαθος γιατρους...god damn it!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλίθιο επιχείρημα, που δείχνει άγνοια. Οι ιθύνοντες φυσικά και το έχουν σκεφτεί αλλά δεν παίρνει φορολογία η κάνναβη. Αγριόχορτο είναι ουσιαστικά όλοι μπορούν να βάλουν μια γλάστρα.

 

Αδερφές και μάνες δεν βάζω στην κουβέντα θα φάω μπαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα μία ήδη, στο λέω δεύτερη.

 

 

Tα επανειλλειμενα ποστς σου που χαρακτηριζες εμενα και τον απιθανο κατα διαστηματα βλακες ή χαμηλου iq επειδη διαφωνουσαμε με τις θεσεις σου ή δεν ακολουθουσαμε αρτια επιστημονικη μεθοδο στα λεγομενα μας εισαι σιγουρος οτι δεν εμπιπτουν στον ορο 3 των κανονισμων?

 

Εσενα ποιος θα "στο πει μια , θα στο πει δευτερη"?

 

Ή εισαι στο απυροβλητο λογω θεσης και σου δινει το δικαιωμα να προσβαλλεις τους αλλους?

 

Ηλίθιο επιχείρημα, που δείχνει άγνοια. Οι ιθύνοντες φυσικά και το έχουν σκεφτεί αλλά δεν παίρνει φορολογία η κάνναβη. Αγριόχορτο είναι ουσιαστικά όλοι μπορούν να βάλουν μια γλάστρα.

 

Αδερφές και μάνες δεν βάζω στην κουβέντα θα φάω μπαν.

 

Δεκτο. Γιατι ομως την απαγορευουν?Ας αφησουν τον κοσμακη να καπνιζει ολο το 24ωρο....δηλαδη το κανουν απο μισος..αφου δεν μπορω να το φορολογησω..θα το απαγορευσω?

 

Εξηγησε μου..ειμαι ηλιθος κατ'εσε που φαινεσαι να εχεις εντρυφισει στα ναρκωτικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλάκας = χαμηλό IQ δεν έχει "ή"

 

το ή δηλωνει διαφορετικο τροπο εκφρασης του ιδιου πραγματος..στα ποστς του λουσι.

 

Ελπιζα να το καταλαβαινες...τουλαχιστον εσυ με το υψηλο αι κιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο. Γιατι ομως την απαγορευουν?Ας αφησουν τον κοσμακη να καπνιζει ολο το 24ωρο....δηλαδη το κανουν απο μισος..αφου δεν μπορω να το φορολογησω..θα το απαγορευσω?

 

Εξηγησε μου..ειμαι ηλιθος κατ'εσε που φαινεσαι να εχεις εντρυφισει στα ναρκωτικα...

Αποποινικοποιημένη είναι σε πάρα πολλές χώρες.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_cannabis_by_country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα ποιος θα "στο πει μια , θα στο πει δευτερη"?

 

Οποιοσδήποτε μπλε ή κόκκινος.

Μπορείς να κάνεις report και σε moderator.

 

Η προειδοποίηση ισχύει, δε θα έχει τρίτη.

Σε εμένα λέγε ό,τι θες, υποθέσεις περί του τι κάνει ο καθένας σπίτι του βάσει της θέσης που παίρνει στο θρεντ, δεν θα γίνουν ανεκτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την κάνναβη περάσαμε στα hardcore junkies του Συντάγματος. Πώς μπλέκονται κάθε φορά αυτά τα δύο είναι απορίας άξιο. Για εμένα πάντως ο μπάφος δεν θεωρείται ναρκωτικό, γιατί είναι σχετικά δύσκολο να εθιστείς έτσι και αλλιώς, παρενέργειες προκαλεί και η υψηλή δόση νερού, δεν λέει κάτι. Το οτι πολλοί ξεκινούν απο εκεί, και φτάνουν στα βαριά είναι άλλο θέμα. Απο εκεί έχει προκύψει η ουρμπανιά οτι η κάνναβη εθίζει και σε στέλνει στα βαριά, κάτι που είναι παραπλανητικό ως ένα βαθμό. Το οτι είναι νόμιμο σε πολλές χώρες νομίζω το αποδεικνύει. Για το τι θα πρέπει να γίνει στην Ελλάδα, δεν το γνωρίζω, αλλά θεωρώ οτι ο μέσος νεοέλληνας ΔΕΝ είναι έτοιμος για μια πιθανή αποποινικοποίηση. Κοινώς, πολύ φοβάμαι οτι θα γίνει της πουτάνας και θα χαθεί εντελώς το μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν έχει άσχημες παρενέργεις η κάνναβη, μόνο σε υψηλή δοσολογία. Είναι δεδομένο, και θα πρέπει να ξεκινούμε απο εκεί. Ο λαϊκισμός και η αμορφωσιά δεν βοηθάει tbh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποποινικοποιημένη είναι σε πάρα πολλές χώρες.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_cannabis_by_country

 

Δεν αντιλεγω , υπαρχει οπως βλεπεις μια διακριση ...παρανομη κατοχη...αποποινικοποιημενη η κατοχη μικρης ποσοτητας (για προσωπικη χρηση κλπ).

Πιστευω να αντιλαμβανεσαι οτι απο την κατοχη για ιδια χρηση ...σε κατοχη ικανης ποσοτητας για διακινηση..δεν ειναι μεγαλη βημα.

Αν δεις και τον χαρτη στο λινκ που παρεθεσες αντιστοιχα σε πολλες χωρες (εν μερει ευρωπη , αμερικη , αυστραλια και σχεδον ολη η ασια ) την θεωρει απολυτα παρανομη.

 

 

 

Απο την κάνναβη περάσαμε στα hardcore junkies του Συντάγματος. Πώς μπλέκονται κάθε φορά αυτά τα δύο είναι απορίας άξιο. Για εμένα πάντως ο μπάφος δεν θεωρείται ναρκωτικό, γιατί είναι σχετικά δύσκολο να εθιστείς έτσι και αλλιώς, παρενέργειες προκαλεί και η υψηλή δόση νερού, δεν λέει κάτι. Το οτι πολλοί ξεκινούν απο εκεί, και φτάνουν στα βαριά είναι άλλο θέμα. Απο εκεί έχει προκύψει η ουρμπανιά οτι η κάνναβη εθίζει και σε στέλνει στα βαριά, κάτι που είναι παραπλανητικό ως ένα βαθμό. Το οτι είναι νόμιμο σε πολλές χώρες νομίζω το αποδεικνύει. Για το τι θα πρέπει να γίνει στην Ελλάδα, δεν το γνωρίζω, αλλά θεωρώ οτι ο μέσος νεοέλληνας ΔΕΝ είναι έτοιμος για μια πιθανή αποποινικοποίηση. Κοινώς, πολύ φοβάμαι οτι θα γίνει της πουτάνας και θα χαθεί εντελώς το μέτρο.

 

Συμφωνω απολυτα σε αυτα που λες.Αλλα λες οτι ο μπαφος δεν θεωρειται ναρκωτικο γιατι ειναι σχετικα δυσκολο να εθιστεις.

Δηλαδη πως οριζεται το ναρκωτικο?στο ποσο δυσκολα ή ευκολα εθιζεται καποιος?Για μενα ολα ναρκωτικα ειναι..καφεδες..κοκα κολες..τσιγαρα..ποτα...ουσιες κλπ.Προφανως ομως υπαρχει κατηγοριοποιηση βασει αυτου που λες..οτι δεν εθιζεσαι ευκολα ή σε μεγαλο βαθμο το ιδιο με ολα τα προαναφερθεντα.

Οντως ειναι ουρμπανια οτι η κανναβη εθιζει και σε στελνει στα βαρια.Η αυτοπεποιθηση οτι αντεχω την κανναβη..παμε και σε κανα πιο σοβαρο ναρκωτικο..ειναι αυτο που τους οδηγει..παρακατω...

 

Τελος αυτο που bold-αρα ειναι αυτο που λεω εδω και καμποσα ποστς...χωρις επιτυχια..την οποια την ευχομαι στο δικο σου ποστ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως η διατύπωση να ήταν λάθος. Μάλλον θα έπρεπε να γράψω "δεν είναι βαρύ ναρκωτικό", γιατί είναι δεδομένο οτι και ο καφές και το τσιγάρο είναι κάποιας μορφής ναρκωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...