Προς το περιεχόμενο

Η επίδραση της κάναβης


panos_90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

 

 

Εν τω μεταξύ, 50 τσιγάρα τη μέρα να πίνει κανείς, έτσι δε γίνεται.

 

 

 

Να το εκλαμβω σαν την επαγγελματικη σου γνωμη ? Του χρηστη ? Ή σαν κοπλιμεντο οτι θα μπορουσα να ειχα καταντησει σαν και σενα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να το εκλαμβω σαν την επαγγελματικη σου γνωμη ? Του χρηστη ? Ή σαν κοπλιμεντο οτι θα μπορουσα να ειχα καταντησει σαν και σενα ?

 

Την επαγγελματική μου γνώμη. Χρησιμοποιώ συχνά παραδείγματα από το φόρουμ όταν μιλάω για οικογενειακό προγραμματισμό και αντισύλληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, αυτό μου αρκεί.

Μου αρκεί ένας άνθρωπος που γράφει παραγράφους επί παραγράφων στο τέλος να παραδέχεται ότι λέει πράγματα για τα οποία δεν έχει ιδέα. Μπορεί εσύ να το θεωρείς ήττα, αλλά πραγματικά θα ήταν ένας καλύτερος κόσμος αν όλοι έκαναν αυτό το απλό μου μόλις έκανες.

 

Δευτερον τώρα:

Το thread είναι για την κάναβη. Τελεία. Αλλιώς πάμε σε συζητήσεις what-if-χρησιμοποιούσαμε-πλουτώνια-239 για αντιβαλλιστικά και ειλικρινά δεν θες να μπεις σε αυτή την κατηγορία.

 

Τρίτον υποθέτεις κάτι άσχετο, απλά για να γράψεις αυτά που θέλεις να γράψεις. Ένα γιατί ρώτησα. Εφ' όσον δεν υπάρχουν επιστημονικές μελέτες για να υποστηρίξουν την όποια θέση μου, σε οποιοδήποτε θέμα (στην κάναβη συγκεκριμένα δεν παίρνω, ούτε με ενδιαφέρει να πάρω θέση) σιωπώ, μέχρι να υπάρξουν.

 

Γαμάτη επιλογή μέχρι στιγμής, δεν σε εκθέτει, ούτε χρειάζεται να αναδιπλώνεσαι και να μπαλώνεις άρον άρον.

 

edit: Lucifer, πρέπει να οργανωθούμε ρε αδερφέ, τα ίδια έγιναν και στο θέμα με τους τουβλοπυραύλους. Συντονισμός στο microhertz λέμε ^^

 

 

Φιλε μου εγω καθως και ο "απιθανος" , παρεθεσα λινκς που αναφερουν τις επιπτωσεις της κανναβης καθως και αλλων ναρκωτικων ουσιων.

Για τον λουσιφερ ειναι μη εγκυρες πηγες που εξυπηρετουν καποια ατζεντα...Πολυ πιθανο.Αμφισβητουνται δηλαδη αυτα που αναφερονται?

 

Δηλαδη αν κανω 50 τσιγαρα την ημερα...θα γινω υγιης γεματος ευεξια ανθρωπος?Αυτο λεμε ?

 

ή μιας και δεν υπαρχουν καταγεγγραμενοι θανατοι..να προχωρησω ολοταχως?

 

Ρε πατε καλα?Ακομα περιμενω εγκυρα λινκς απο τον λουσιφερ οτι η κανναβη ειναι γαματη.

 

 

Ως τοτε...συνεχιστε τα τσιγαρακια σας...και την εκστρατεια υπερ αυτων.....

 

Την επαγγελματική μου γνώμη. Χρησιμοποιώ συχνά παραδείγματα από το φόρουμ όταν μιλάω για οικογενειακό προγραμματισμό και αντισύλληψη.

 

Ξεκινα να την εφαρμοζεις (την αντισυλληψη). Ειναι κριμα να βγαλεις παιδι ηδη εθισμενο....τουλαχιστον δωστου την ευκαιρια να το επιλεξει μονο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα να την εφαρμοζεις (την αντισυλληψη). Ειναι κριμα να βγαλεις παιδι ηδη εθισμενο....τουλαχιστον δωστου την ευκαιρια να το επιλεξει μονο του.

 

Ρε παιδί μου, οκ, δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις πως η χρήση κάνναβης στη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν έχει φανεί πως επηρεάζει την κύηση (εκτός αν γίνεται μαζί με καπνό όπου ισχύει ό,τι ισχύει για το τσιγάρο).

 

Επειδή είσαι εσύ, που θεωρείς επιστημονική πηγή οποιοδήποτε site έχει γράμματα, ας πούμε πως δεν περιμένω να ξέρεις πως δεν υπάρχει οργανικός εθισμός στην κάνναβη.

 

Αλλά έχω την απαίτηση από κάθε άνθρωπο που θέλει να φέρει το δικαίωμα να κυκλοφορεί εκτός ιδρύματος ανεπιτήρητος και χωρίς ειδικό περιλαίμιο, να έχει την ικανότητα να σκεφτεί "πώς γίνεται ο όποιος εθισμός του πατέρα να επηρεάσει το έμβρυο;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε παιδί μου, οκ, δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις πως η χρήση κάνναβης στη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν έχει φανεί πως επηρεάζει την κύηση (εκτός αν γίνεται μαζί με καπνό όπου ισχύει ό,τι ισχύει για το τσιγάρο).

 

Επειδή είσαι εσύ, που θεωρείς επιστημονική πηγή οποιοδήποτε site έχει γράμματα, ας πούμε πως δεν περιμένω να ξέρεις πως δεν υπάρχει οργανικός εθισμός στην κάνναβη.

 

Αλλά έχω την απαίτηση από κάθε άνθρωπο που θέλει να φέρει το δικαίωμα να κυκλοφορεί εκτός ιδρύματος ανεπιτήρητος και χωρίς ειδικό περιλαίμιο, να έχει την ικανότητα να σκεφτεί "πώς γίνεται ο όποιος εθισμός του πατέρα να επηρεάσει το έμβρυο;"

 

Εγω εχω την απαιτηση απο καποιον που θελει να εχει το δικαιωμα να παραμενει χωρις στειρωση να εχει την στοιχειωδη σκεψη οτι ειναι απολυτα λογικο να σκεφτει ο συνομιλητης του οτι τα 50 τσιγαρα προφανως δεν θα τα κανει μονος του αλλα παρεα με την "γυναικα" που θα κυοφορησει τον γονο του.

 

Ως εκ τουτου παραβλεποντας την αντιφαση "δεν εχει φανει να επηρρεαζει την κυηση" "πως ο εθισμος του πατερα θα επηρρεασει το εμβρυο" ..υποθετωντας οτι ο εθισμος της μανας θα το επηρρεαζε...ουπς αντιφασκει με τα πρωτα εισαγωγικα.... 

σου παραθετω το παρακατω (δεν σου αναφερω πηγη , γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα την αμφισβητησεις)

 

 

"Είναι σημαντικό να γίνεται διάκριση μεταξύ των αιφνίδιων (βραχύχρονων) επιδράσεων της κάνναβης και των μακροχρόνιων ή χρόνιων επιδράσεων. Αναφέρονται τόσο θετικές όσο και αρνητικές αιφνίδιες επιδράσεις. Στις αρνητικές επιδράσεις περιλαμβάνονται η ελλειμματική προσοχή και συγκέντρωση, επιπτώσεις στην κινητική λειτουργία (ανακλαστικά, συντονισμός κινήσεων), προβλήματα στη βραχυπρόθεσμη μνήμη, νευρικότητα, κρίσεις πανικού και κατάθλιψη. Στις θετικές επιδράσεις περιλαμβάνονται τα αισθήματα ευφορίας και χαλάρωσης και η αυξημένη κοινωνικότητα. Οι αιφνίδιες επιδράσεις του ναρκωτικού που προκαλούν τη μεγαλύτερη ανησυχία είναι οι παροδικές ψυχώσεις ή οι κρίσεις πανικού που προκαλούνται από τη χρήση, ο αυξημένος κίνδυνος πρόκλησης ατυχημάτων, ιδίως κατά την οδήγηση ή την εργασία σε επικίνδυνα περιβάλλοντα εργασίας και, στους νέους, οι επιπτώσεις στη σχολική επίδοση"

 

Ξερεις , γοογλαρε το..θα βρεις την πηγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλά έχω την απαίτηση από κάθε άνθρωπο που θέλει να φέρει το δικαίωμα να κυκλοφορεί εκτός ιδρύματος ανεπιτήρητος και χωρίς ειδικό περιλαίμιο, να έχει την ικανότητα να σκεφτεί "πώς γίνεται ο όποιος εθισμός του πατέρα να επηρεάσει το έμβρυο;"

Άμε..

πως;

 

Οταν κανείς χρήση ως γνωστόν η ουσία πάει στα @@ εκεί που όλα τα σπερματοζωάρια αναπτύσσονται και γυμνάζονται συνεχώς να είναι έτοιμα ώστε την κατάλληλη στιγμή να τρέξουν όλα μαζί στον αγώνα του κόλπου και να επιβιώσουν από όλα τα εμπόδια.

Βέβαια ως γνωστόν επίσης το ένα από αυτά θα εθιστεί και θα κάνει κατάχρηση,ας το ονομάσουμε λουσιφεράκο.

 

Κατά την εκσπερματιση τα υγιεί θα φύγουν πρώτα με ορμή και δύναμη για το δύσκολο ταξίδι της αναπαραγωγής.

Ο Λουσιφεράκος λόγω ντάγκλας και μειωμένης αντίληψης θα ξεκινήσει τελευταίος(δεν θα ξεκινούσε καθόλου αλλά θα διαπιστώσει ότι οι άλλοι λείπουν)και κάπου στην ουρήθρα και την βάλανο θα ξαποστάσει λίγο να του φύγει η πολύ ντάγκλα,που να πάει με τέτοια μούτρα...

Εντωμεταξύ τα υπόλοιπα θα διαπιστώσουν ότι η πράξη δεν είχε σαν σκοπό την αναπαραγωγή διότι θα καταλήξουνστην κοιλιακή χώρα της κορασίδος.

Ενώ ο Λουσιφεράκος ακόμη θα ξενταγκλιάζει..στόν δεύτερο γύρο,αυτόνομος πια και ενώ έχει συνέλθει, θα συνειδητοποιήσει ότι βρίσκεται στην έξοδο και έχει καθυστερήσει ξεκινώντας χωρίς ανταγωνισμό και χαλαρά,αυτό το εξαρτημένο,εθισμένο σπερματοζωάριο θα γονιμοποιήσει και θα δημιουργήσει μία εξαρτημένη ζωή!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμε..

πως;

 

Οταν κανείς χρήση ως γνωστόν η ουσία πάει στα @@ εκεί που όλα τα σπερματοζωάρια αναπτύσσονται και γυμνάζονται συνεχώς να είναι έτοιμα ώστε την κατάλληλη στιγμή να τρέξουν όλα μαζί στον αγώνα του κόλπου και να επιβιώσουν από όλα τα εμπόδια.

Βέβαια ως γνωστόν επίσης το ένα από αυτά θα εθιστεί και θα κάνει κατάχρηση,ας το ονομάσουμε λουσιφεράκο.

 

Κατά την εκσπερματιση τα υγιεί θα φύγουν πρώτα με ορμή και δύναμη για το δύσκολο ταξίδι της αναπαραγωγής.

Ο Λουσιφεράκος λόγω ντάγκλας και μειωμένης αντίληψης θα ξεκινήσει τελευταίος(δεν θα ξεκινούσε καθόλου αλλά θα διαπιστώσει ότι οι άλλοι λείπουν)και κάπου στην ουρήθρα και την βάλανο θα ξαποστάσει λίγο να του φύγει η πολύ ντάγκλα,που να πάει με τέτοια μούτρα...

Εντωμεταξύ τα υπόλοιπα θα διαπιστώσουν ότι η πράξη δεν είχε σαν σκοπό την αναπαραγωγή διότι θα καταλήξουνστην κοιλιακή χώρα της κορασίδος.

Ενώ ο Λουσιφεράκος ακόμη θα ξενταγκλιάζει..στόν δεύτερο γύρο,αυτόνομος πια και ενώ έχει συνέλθει, θα συνειδητοποιήσει ότι βρίσκεται στην έξοδο και έχει καθυστερήσει ξεκινώντας χωρίς ανταγωνισμό και χαλαρά,αυτό το εξαρτημένο,εθισμένο σπερματοζωάριο θα γονιμοποιήσει και θα δημιουργήσει μία εξαρτημένη ζωή!!

 

 

Δε το λέω για να προσβάλλω, ειλικρινά, αλλά κάνεις πλάκα έτσι;

Σε οποιοδήποτε άλλο θρεντ θα το θεωρούσα αυτονόητο, αλλά εδώ μέσα έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμε..

πως;

 

 

 

πανω στις νταγκλες σου..πηδηξες (ωπα μην χαρεις ακομα)..μερικα ποστς σχετικα με αυτο που παρεθεσες και σχολιασες...

 

keep smoking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα περιμενω εγκυρα λινκς απο τον λουσιφερ οτι η κανναβη ειναι γαματη.

Tourette's που κοντεύει να μας πιάσει όλους εδώ μέσα http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23187140

 

Bραχύχρονη μνήμη http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23426383

 

PTSD http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22736575

 

επίσης μπορείς να συνεχίσεις μόνος σου, γλάυκωμα, κυστίτιδα, σκλήρυνση κατά πλάκας, ρευματοειδή αρθρίτιδα, IBS, ανορεξία, Αλτζχάιμερ και μεταστάσεις, μερικά παραδείγματα θεραπευτικής/υποστηρικτικής δράσης.

 

Κατά τ' άλλα μια συμβουλή θα σου δώσω. Η λογική συνέχεια μιας συζήτησης μετά το "δεν ξέρω" είναι "πληροφορείστε με" και μετά "επαληθεύω". Η επιστημονική μέθοδος δεν διαφέρει και πολύ. Τα 2/3 της οποιασδήποτε  έρευνας είναι μέσω της μέτρησης και της συλλογής δεδομένων να αποφευχθεί το bias του ερευνητή. Και πάλι πάρα πολλές έρευνες πάσχουν σε αυτό γιατί κάνουν λάθος στο πρώτο βήμα - αντί να αρχίσουν με το "δεν ξέρω" (το οποίο είναι συχνά οικονομικά ασύμφορο), αρχίζουν με το "πιστεύω πως" οπότε διαλέγουν λάθος δείγμα, λάθος μέτρηση, λάθος περιβάλλον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...