Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδες τι μου λετε? Εχω τελιωσει απο 29 Ιανουαριου το προγραμμα, ειμουν ο τελευταιος . Στειλανε τα χαρτια 15 Φεβρουαριου και ακομα δεν εχουμε δει ασπρη μερα. Εχουν πληρωθει ποσοι και ποσοι και εμεις τιποτα. Ειμαι απο Χαλκιδα εγω προσωπικα. Ενα κεκ αλλο στη Χαλκιδα πληρωθηκανε τα παιδια πριν 3 εβδομαδες και εμεις τιποτα απολυτως. Τα 300 τα πηραμε εμεις 4 μηνες αργοτερα. Μαλλον καποιος απο εμας η κατουρισε στο πηγαδι η μας εχουνε ξεχασει. Δεν γινεται αλλιως.

Φίλε μου δεν υπάρχει πιθανότητα να τα στείλανε τότε και να μην έχετε πληρωθεί.Μάλλον σας δουλεύουν.Η διαδικασία δεν κρατάει τόσο πολύ,εκτός και αν έχουν στείλει κάτι λάθος ή πρέπει να στείλουν κάτι ακόμα το οποίο δεν το έχουν στείλει.Κάποιος πρι έγραφε ότι στείλανε τα χαρτιά 10/4 και πληρώθηκε.Οπότε κάτι γίνεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν υπάρχει πιθανότητα να τα στείλανε τότε και να μην έχετε πληρωθεί.Μάλλον σας δουλεύουν.Η διαδικασία δεν κρατάει τόσο πολύ,εκτός και αν έχουν στείλει κάτι λάθος ή πρέπει να στείλουν κάτι ακόμα το οποίο δεν το έχουν στείλει.Κάποιος πρι έγραφε ότι στείλανε τα χαρτιά 10/4 και πληρώθηκε.Οπότε κάτι γίνεται!

Το κατι γινεται ειναι το μονο σιγουρο φιλε μου. Το μονο σιγουρο.Εχω βρεθει σε απογνωση πλεον. Δουλευω και στο προγραμμα του τουρισμου αυτη τη περιοδο και δεν και εχω δει φραγκο εκτος απο τα 300 ευρω. 7 Μηνες 300 ευρω. Στην Κινα πιο καλα πληρονονται αληθεια λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατι γινεται ειναι το μονο σιγουρο φιλε μου. Το μονο σιγουρο.Εχω βρεθει σε απογνωση πλεον. Δουλευω και στο προγραμμα του τουρισμου αυτη τη περιοδο και δεν και εχω δει φραγκο εκτος απο τα 300 ευρω. 7 Μηνες 300 ευρω. Στην Κινα πιο καλα πληρονονται αληθεια λεω.

Να ξέρες πόσο σε καταλαβαίνω είναι που μας ζηλεύαν που μπήκαμε όσοι έμειναν απέξω.Έρχονται και εκλογές και θα μας πούνε οι σιχαμένοι να τους ψηφίσουμε.ΕΙΜΑΙ ΑΗΔΙΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.Αν είναι δυνατόν να παρακαλάμε για τα δεδουλευμένα μας.Και οι λογαριασμοί να τρέχουν.Κανείς δεν μας στηρίζει.Βγάλαμε τα μάτια μας να τελειώσουμε τη σχολή να πάρω 3 πτυχία ξένων γλωσσών να μιλάω 4 και να σου πω πως ζω?Καθαρίζω σπίτια.Και παίρνω το κεκ κ μου λέει δεν μπορώ να σου κάνω κάτι.Τι να τους πεις από κει και πέρα,Άχρηστοι.Ένα σάπιο σύστημα που μας θάβει ζωντανούς.Ντροπή σε όλους τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξτε ολοι ακυρο στα ΚΕΚ την επομενη φορα. Μποϊκοταζ.

60 ατομα να ειχαν 60000€ εβγαλαν.

 

Τωρα θα τους βλεπω το καλοκαίρι στο πορτο ραφτη να ναυλωνουν φουσκωτα με γυαλια των 250 ευρω και φατσες γκανγκστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρο στα γτπ κεκ.Υπαρχουν κεκ που κανουν καλα τη δουλεια τους.Που βρηκανε επιχειρησεις που κρατησανε ατομα....αλλα οπως παντα εγω πηγα σε αλλο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες τι μου λετε? Εχω τελιωσει απο 29 Ιανουαριου το προγραμμα, ειμουν ο τελευταιος . Στειλανε τα χαρτια 15 Φεβρουαριου και ακομα δεν εχουμε δει ασπρη μερα. Εχουν πληρωθει ποσοι και ποσοι και εμεις τιποτα. Ειμαι απο Χαλκιδα εγω προσωπικα. Ενα κεκ αλλο στη Χαλκιδα πληρωθηκανε τα παιδια πριν 3 εβδομαδες και εμεις τιποτα απολυτως. Τα 300 τα πηραμε εμεις 4 μηνες αργοτερα. Μαλλον καποιος απο εμας η κατουρισε στο πηγαδι η μας εχουνε ξεχασει. Δεν γινεται αλλιως.

 

εγώ κοπέλια τελείωσα 21 Δεκεμβρίου και ο τελευταίος απ το τμήμα τέλη Ιανουαρίου, στα ΚΕΚ μας λένε ότι έστειλαν τα χαρτιά τέλη Φεβρουαρίου και ακόμα να πληρωθούμε την πρακτική. τίποτα και σήμερα! έχω βαρεθεί να τραβιέμαι στα ΑΤΜ και να βλέπω 2.66 υπόλοιπο... 4 μήνες κλεισμένοι και η κοροιδία συνεχίζετε. μας άφησαν απλήρωτους το πάσχα και έτσι όπως το πάνε  θα φτάσουμε καλοκαιράκι... καλά κρασιά μάγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aris1986

Συγνώμη κιόλας αλλά καλό θα είναι να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα. Δεν είναι όλα τα ΚΕΚ λαμόγια!

Και πιστεύω (όπως έχω πει σε παλαιότερο post) ότι πρέπει κι εσείς να είστε ποιο προσεκτικοί στην επιλογή του ΚΕΚ πριν καταλήξετε.

Και τα χρήματα που φαίνονται δεν είναι πάντα και τα χρήματα που στο τέλος μένουν. Απ αυτά πρέπει να πληρωθούν οι εισφορές των καταρτιζομένων στο ΙΚΑ... πρέπει να πληρωθούν οι καθηγητές που παίρνουν 20€ την ώρα...πρέπει να πληρωθούν επόπτες... έξοδα ....εφορίες.... κτλ κτλ...

 

 

vsmyself

Αν το τμήμα σου τελείωσε 21/12/2013 και δεν έχετε πληρωθεί ακόμα... χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, κάτι δε πάει καλά... και καλό θα είναι να πας από το ΚΕΚ σου να δεις τι ακριβώς γίνετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vsmyself

Αν το τμήμα σου τελείωσε 21/12/2013 και δεν έχετε πληρωθεί ακόμα... χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, κάτι δε πάει καλά... και καλό θα είναι να πας από το ΚΕΚ σου να δεις τι ακριβώς γίνετε!

 

εγώ τελείωσα 21/12/2013 ο τελευταίος απ το τμήμα περίπου 20/1/14 και το ΚΕΚ έστειλε όπως λένε τα χαρτιά μας τέλη Φεβρουαρίου.  τα κεκ μου είπαν οτι θα πάρουμε τα λευτά το αργότερο μέχρι 15 Μαίου αλλα μου φαίνεται πααααααααααάρα πολύς καιρός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πράγματι πολύς καιρός, αν το τμήμα τελείωσε 30/1/14... έπρεπε να πληρωθείτε., περίπου... 30/03/14.

Λίγη περισσότερη καθυστέρηση στο χρόνο πληρωμών αντιμετωπίσαμε κι εμείς στου τουρισμού, λόγο πολλών διαμεσολαβητών μέχρι να φτάσουν τα χρήματα στους καταρτιζόμενους αλλά δεν ξεπέρασε τους 3 μήνες από την λήξη του τμήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους σημερα πληρωθηκαμε.Δοξα το θεο δεν μπαινουμε φυλακη!

Ποτε τελιωσες και απο ποια πολη αν επιτρεπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα με πήραν σήμερα από το κεκ να μου πουν ότι τους ειδοποίησαν ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί στη σύμβαση μου έχουν υπογράψει με λάθος σφραγίδα.Αντί να υπογράψουν με του υποκαταστήματος υπέγραψαν με του κεντρικού.Εγώ βέβαια το είχα δει εξαρχής και το είχα πει και στους εργοδότες και στο κεκ.Αλλά οι εργοδότες μου είχαν βγάλει την ψυχή μέχρι ην προηγούμενη μέρα της πρακτικής δεν ήξερα που θα πάω για δουλειά και είχε προκύψει σοβαρό θέμα.Ο ένας με ήθελε στο ένα κατάστημα και ο άλλος στο άλλο.Τους πήγα μόνη μου την σφραγίδα γιατί αυτοί μου είπαν ότι μπορούν από εβδομάδα!Γι' αυτό παιδιά εκτός από τα κεκ προσέχετε και επιχειρήσεις αν δείτε ότι κάτι δεν πάει καλά εξαρχής σηκωθείτε και φύγετε.Χάρη στον εαυτό σας θα κάνετε.Άντε τώρα να δω πότε θα μπουν τα λεφτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα με πήραν σήμερα από το κεκ να μου πουν ότι τους ειδοποίησαν ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί στη σύμβαση μου έχουν υπογράψει με λάθος σφραγίδα.Αντί να υπογράψουν με του υποκαταστήματος υπέγραψαν με του κεντρικού.Εγώ βέβαια το είχα δει εξαρχής και το είχα πει και στους εργοδότες και στο κεκ.Αλλά οι εργοδότες μου είχαν βγάλει την ψυχή μέχρι ην προηγούμενη μέρα της πρακτικής δεν ήξερα που θα πάω για δουλειά και είχε προκύψει σοβαρό θέμα.Ο ένας με ήθελε στο ένα κατάστημα και ο άλλος στο άλλο.Τους πήγα μόνη μου την σφραγίδα γιατί αυτοί μου είπαν ότι μπορούν από εβδομάδα!Γι' αυτό παιδιά εκτός από τα κεκ προσέχετε και επιχειρήσεις αν δείτε ότι κάτι δεν πάει καλά εξαρχής σηκωθείτε και φύγετε.Χάρη στον εαυτό σας θα κάνετε.Άντε τώρα να δω πότε θα μπουν τα λεφτά!

 

 

Mπραβο στο κουαγιο σου παντως. Πηγα και εγω σημερα στο ATM και δεν εχουνε μπει ακομα τα χρηματα. τελιωσα 29/1 και τα χαρτια σταλθηκανε 15/2. Τι να πω δεν μπορω αλλο. Κουραστηκα πολυ με αυτην υποθεση. Εχει καταντισει μια αηδια ολοκληρη το ολο θεμα. Πηρα το υπουργειο αλλαξα 4 νουμερα με στειλανε σε 5 διαφορετικα και καλα για να μιλησω με καποιον υπευθυνο και δεν εβγαλα και ακρη. Τι να πω ρε γαμωτο. Ας βγει καποιος απο το υπουργειο σε καποιο καναλι να μας πει τι γινεται ας βγαλει μια ανακοινωση σε καποιο site. Μιλαμε για 180.000 ατομα και εχουμε πνιγει σε μια κουταλια νερο. Αν γινοταν αυτο σε καπιο αλλο μεγαλυτερο κρατος τι θα επρεπε να γινει. Εχουνε την απαιτηση και να τρεχουμε και να δουλευουμε κιολας. Με τους γελιους που εχουμε μπλεξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπραβο στο κουαγιο σου παντως. Πηγα και εγω σημερα στο ATM και δεν εχουνε μπει ακομα τα χρηματα. τελιωσα 29/1 και τα χαρτια σταλθηκανε 15/2. Τι να πω δεν μπορω αλλο. Κουραστηκα πολυ με αυτην υποθεση. Εχει καταντισει μια αηδια ολοκληρη το ολο θεμα. Πηρα το υπουργειο αλλαξα 4 νουμερα με στειλανε σε 5 διαφορετικα και καλα για να μιλησω με καποιον υπευθυνο και δεν εβγαλα και ακρη. Τι να πω ρε γαμωτο. Ας βγει καποιος απο το υπουργειο σε καποιο καναλι να μας πει τι γινεται ας βγαλει μια ανακοινωση σε καποιο site. Μιλαμε για 180.000 ατομα και εχουμε πνιγει σε μια κουταλια νερο. Αν γινοταν αυτο σε καπιο αλλο μεγαλυτερο κρατος τι θα επρεπε να γινει. Εχουνε την απαιτηση και να τρεχουμε και να δουλευουμε κιολας. Με τους γελιους που εχουμε μπλεξει.

Να σου πω κάτι;Πλέον δεν τα περιμένω.Οσο αστείο και να σου ακούγεται.Εχω απελπιστεί τόσο πολύ που πλέον κουράστηκα.Και που είμαι εξοργισμένη τοσους μήνες τι βγήκε;ΤΙΠΟΤΑ.Τα δουλέψαμε ρε καραγκιόζηδες του υπουργείου.Δεν τα κλέψαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...