Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειλικρινα εγω παντως δεν ξερω τι γινετε  σημερα καταφερα να μαθω τον κωδικο απ το προγραμμα περνω στο υπουργειο μ λεει εισαι σε πληρωμη παρε το παρακαταθηκων για να σου πουν αν πληρωθηκες περνω εκει μ ζητανε κωδικο τον δινω μου λεει οχι δεν εχουμε κατι σε πληρωμη απ το συγκεκριμενο  προγραμμα παρε στο υπουργειο  να σου πουν ποτε τα εστηλα ξαναπερνω επι 2 ωρες επερνα καποια στιγμη απαντησε. τις λεω μ ζητησαν απ τοπαρακαταθηκων ημερομηνια π στειλατε τα λεφτα μ λεει εισαι σε πληρωμη κοπελα μ παρε στο παρακαταθηκων να σου πουν μα χρυση μ γυναικα εκει πηρα κ μ ειπαν να παρω εσενα   τπτ η κυρια το δικο της κ πριν το κλεισω μ λεει στα εισερχομενα μου βλεπω οτι εισαι σε πληρωμη απο 16/4/2014 κ λεω ναι? κ ποτε θα τα παρουμε κ λεει παρε το παρακαταθηκων μα χριστιανη μ δεν εχει παει τιποτα εκει οχι εκει παρε απο εμας εχουν φυγει. τεσπα με βαρια καρδια ξαναπηρα στο παρακαταθηκων κ μ ξαναειπε το ιδιο οτι δεν εχει παει κατι εκει. κ με αποτελεσμα η κοπελα απ τον παρακαταθηκων να μ ζητηση κ συγνωμη π δεν μπορουσε να με βοηθηση πιο πολυ... τωραααααααα τι Γινετε ενας θεος ξερει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ολοι υπουργεια και τα μεγαλα λαμογια των ΚΕΚ που οταν σε θελουν για να παρουν το χιλιαρικο ειναι μια χαρα μετα μην τους ειδατε και να βγαλουμε μονοι μας το φιδι απο την τρυπα.Ευτηχως εγω βρηκα δουλεια και δεν χρειαζεται να ξαναπαω στα κολοπρογραμματα τους και οσοι πανε ας το ξανασκεφτουν και με παλια λαμογια του κεκ μπλεξουν που ουτε καν ενδιαφερονται μετα το τελος του προγραμματος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΚΕΚ έχει ευθύνη μέχρι να πάει τα χαρτιά στο υπουργείο και να είναι σωστά.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα του υπουργείου.

Συμφωνώ ότι πρέπει να εξυπηρετούν τα ΚΕΚ τους καταρτιζόμενους και να τους βοηθούν μέχρι να πληρωθούν, αλλά απ' την στιγμή που έχει στείλει σωστά τα χαρτιά και φαίνεται στο σύστημα ότι έχει δοθεί εντολή πληρωμής τι άλλο μπορεί να κάνει; Ότι λένε στον καταρτιζόμενο σε τηλεφωνική επικοινωνία το ίδιο λένε και στο ΚΕΚ.

Να επωμίζονται τις ευθύνες τους τα ΚΕΚ γι' αυτά που τους αναλογούν, όχι όμως για τα πάντα Sofoklis29!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο φιλε να ξερω κατι παραπνω πλεον δεν θα ξανασχολιομουν με κεκ ουτε με τα προγραμματα τους διοτι βρηκα δουλεια και να μην εβρισκα δεν θα ξαναεκανα το λαθος.Τοσο καιρο μας λεγανε της αποδειξης θα της παρετε απο εμας που θα μας της δωσει το υπουργειο τωρα λενε μας ειπε το υπουργειο να πατε στο taxis να της εκτυπωσετε ωραια να παω στο taxis αλλα δεν δινουν εναν λινκ απο που θα της εκτυπωσουμε?Να μυρισω τα νυχια μου?Τα κεκ αγαπητε απο τοτε που περνει το 1000 για καθε καρταρτιζομενο ειναι μια χαρα οταν ομως τελιωσει το προγραμμα μην τους ειδατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sofoklis29 δηλαδή για τις βεβαιώσεις που είναι υπεύθυνο το υπουργείο (γιατί αυτό σε πληρώνει όχι το ΚΕΚ) έχει ευθύνη το ΚΕΚ;

Εγώ προσωπικά παίρνω 5 φορές την ημέρα τηλέφωνο για να ρωτήσω για τις βεβαιώσεις σας και κανείς δεν μου έχει απάντηση εδώ και 2 μήνες. Τι παραπάνω να κάνει δηλ σε αυτή την περίπτωση;

Και να σου δώσει τι link το ΚΕΚ; μπορεί να συνδεθεί στο σύστημα το ΚΕΚ στο λογαριασμό τον δικό σου ώστε να σου πει την ακριβή θέση που το έβαλε το υπ. Οικονομικών την βεβαίωση;

Ή ότι ξαφνικά παίρνει απόφαση το υπουργείο ότι οι βεβαιώσεις θα είναι ηλεκτρονικές χωρίς να ενημερώσει κανέναν;

Να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους και αντικειμενικά και να μην κατηγορούμε για πράγματα που δεν έχουν ευθύνη.

Για άλλα μπορεί να έχουν ευθύνη τα ΚΕΚ γι αυτό όχι. Στο λέω 100%!!!

Και με τα 1000Ευρω αυτά έχω ξαναπεί, αν έχεις δει σε προηγούμενα Post μου, πρέπει να πληρωθούν... τα ένσημα στο ΙΚΑ (πριν καν τα πληρωθούν τα ΚΕΚ) για τον κάθε καταρτιζόμενο, καθηγητές, επόπτες, εφορίες, εδέσματα και ένα σορό πράγματα που φυσικά δεν μπορεί να ξέρει ο καταρτιζόμενος.

Μην κρίνεις μόνο με αυτό που βλέπεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Politechon για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, 2 -3 το πολυ ατομα να ειναι στο καθε κεκ, και το πολυ 4-5 καθηγητες οι οποιοι πληρωνονται ανεξαρτητα απο το κεκ, ο μισθος τους δλδ μπαινει οταν μπαινουν και οι δικοι μας.

Τωρα οσο για τα εδεσματα, ε ας μη πω κατι. Ξερεις πολυ καλα πως απο το ποσοστο που παιρνεται για τα "εδεσματα" ποτέ δε ξοδευονται όλα. Ειναι ή σαντουιτς της πλακας που λήγουν σε 5 μέρες ή καποιο φτηνοκέτερινγκ το αναλαμβάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε να δεις για εμενα το θεμα θεωρειτε ληξαν διοτι δεν εχω σκοπο να ασχολουμαι με τα λαμογια των καθε κεκ.Απο την στιγμη που το καθε κεκ δεν κανει σωστα την δουλεια του απεναντι στον καταρτιζομενο για μενα το κεκ αυτο μπαινει σε μαυρη λιστα.Οπως και αν κανεις μια αναζητηση στο google για μαυρες λιστες κεκ θα βρεις πολλα κεκ.Οπως και στο voucher οταν εχει τα κεκ εχει και μια βαθμολογια του κεκ.Για της βεβαιωσεις το κεκ μου ειπε να της εκτυπωσω απο το taxis αρα αυτο θα της ειπαν απο το υπουργειο γιατι δεν ρωτουσε το κεκ το υπουργεο να δωσει ενα λινκ να δωσει το κεκ μια διευκρινηση ειναι εκει εκτυπωσετες απο εκει και τελος εγω που να ψαχνω ολοκληρω το taxis.Ενσημα για ποιον ?(τα ένσημα στο ΙΚΑ (πριν καν τα πληρωθούν τα ΚΕΚ) για τον κάθε καταρτιζόμενο) Απο οτι ξερω δεν ηταν με ενσημα το προγραμμα και οι καθηγητες εχουν ξεχωριστω μισθο και οσο αφορα τους εποπτες ποτε δεν τους ειδα διοτι η εποπτες ηταν απο το κεκ μου η διευθυντρια και ο υποδιευθυντης που τα παρουσιολογια κατεβαιναμε εμεις και τους τα διναμε που ηταν στην υποχρεωση τους να ερθουν να τα παρουν και ουτε μια φορα δεν ηρθαν για ελεγχο.οΣΟ ΑΦΩΡΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΟΝΟ ΤΗς 3 πρωτες μερες ειχαμε μετα μην τα ειδατε οποτε κατι ξερω ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΚ.


Politechon για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, 2 -3 το πολυ ατομα να ειναι στο καθε κεκ, και το πολυ 4-5 καθηγητες οι οποιοι πληρωνονται ανεξαρτητα απο το κεκ, ο μισθος τους δλδ μπαινει οταν μπαινουν και οι δικοι μας.

Τωρα οσο για τα εδεσματα, ε ας μη πω κατι. Ξερεις πολυ καλα πως απο το ποσοστο που παιρνεται για τα "εδεσματα" ποτέ δε ξοδευονται όλα. Ειναι ή σαντουιτς της πλακας που λήγουν σε 5 μέρες ή καποιο φτηνοκέτερινγκ το αναλαμβάνει.

μαιρη η δικη μας μισθοι με των καθηγητων δεν εχουν καμια σχεση η καθηγητες πληρωθηκαν ποιο νωρις απο ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mary1

Συμφωνώ, πάντα λέω τα πράγματα με το όνομά τους.

Δεν έχει σημασία το πόσοι είναι οι καθηγητές αλλά το πόσο παίρνουν την ώρα.

Οι καθηγητές βάση του ΦΕΚ παίρνουν 17-21Ε την ώρα!

Για τα εδέσματα δεν υπάρχει συγκεκριμένο ποσό απλά το ΚΕΚ είναι υποχρεωμένο αν το μάθημα είναι πάνω από 3 ώρες ημερησίως να παρέχουν εδέσματα και καφέδες.

Αν δεν σας είχαν καθημερινά εδέσματα και ροφήματα πρέπει να το καταγγείλετε.

 

Sofoklis29

Δεν έχει συντάξιμα ένσημα αλλά με το ποσό αυτό που τους αντιστοιχεί πρέπει να πληρωθούν εισφορές στο ΙΚΑ για τον κάθε καταρτιζόμενο 6,45% επί του ποσού που παίρνετε (δηλ 2300 ή 2700) για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.

Όταν γράφω (ενώ δε τα έχει εισπράξει) εννοώ ότι βάση νομοθεσίας δεν έχει υποχρέωση να τα πληρώσει πριν τα λάβει, αλλά το υπουργείο τους ζητά τις αποδείξεις πληρωμής για να τους πληρώσει, οπότε πρέπει να τα καταβάλει για να πληρωθεί.

Σε μία επιχείρηση υπάρχουν αρκετά έξοδα όπως η εφορία που σου παίρνει το σκαλπ! (40% μαζί με την προκαταβολή φόρου)

Και ξαναλέω δεν είναι όλα όπως φαίνονται.

Σκέψου π.χ. Mary1 αν ένα τμήμα έχει 5 καταρτιζόμενους που στη ουσία πρέπει τα δώσει τα μισά χρήματα απ αυτά που θα λάβει...

Όσο αφορά για το taxis το υπουργείο δεν δίνει διευκρινίσεις, γι αυτό είπα ότι δεν έχει ευθύνη το ΚΕΚ γι αυτήν την περίπτωση. Και δεν μπορεί να ξέρει που και σε ποιο σημείο θα τις αναρτήσει στο σύστημα το υπουργείο.

Κατανοώ την αγανάκτησή σας, απλά αυτό που προσπαθώ να πω επειδή το γνωρίζω, είναι ότι δεν φέρουν για όλα ευθύνη τα ΚΕΚ. Θα δώσω ευθύνη εκεί που τους αναλογεί και θα είμαι από τους πρώτους που θα σας πω ότι εκεί έχουν λάθος κι εκεί πρέπει να σας προστατέψουν.

Δεν είναι όλοι ίδιοι και υπάρχουν και μικρότεροι φορείς που αγκομαχούν να αντεπεξέλθουν

Ξαναλέω δεν είναι όλοι λαμόγια! Μην ισοπεδώνουμε τους πάντες και τα πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα πληρωθηκα και εγωωωω !! αντε παιδιαααα ευχομε και σε εσας συντομααα !!!! 

 

πότε τέλειωσες? ΣΕ ΚΑΛΗ ΜΕΡΙΑ!

 

όσο αναφορά την κουβέντα με τα ΚΕΚ  εγώ είχα στο τμήμα μου άτομο που είχε γνωστούς μέσα στα ΚΕΚ και δεν ήρθε ούτε 1 @@μένη φορά  στα θεωρητικά αλλά καλά τα πήρε τα 305 ευρω από κει! εγώ που πλήρωνα λεωφορείο κάθε μέρα να πηγαίνω στα μαθήματα ήμουν μακάκας και αυτόςήταν ο έξυπνος και μια χαρά συνέχισε το πρόγραμμα μετά, είναι ΛΑΜΟΓΙΑ όλοι τους και θα μου πείτε είναι κάποιοι που κάνουν καλά την δουλειά τους, απλά σκεφτείτε ότι όλοι αυτοί οικονομάνε στην πλάτη μας και στην πλάτη τού κάθε άνεργου που στο κωλοκράτος αυτό που ζούμε όχι μόνο δεν  οφελείται ο άνεργος  αλλά βγένει και χαμένος όταν περιμένει τα λευτά που έχει δουλεμένα και ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει ιδέα πότε θα τα πάρει. όταν μυρίζουντε φράγκα τα ΚΕΚ μπορεί να σε πάρουν και 10 τηλέφωνα την ημέρα μετά "μήν τους είδες" ΄το σύστημα είναι στημένο όπως πάντα για να πλουτίζουν  τα μεγάλα κεφάλια, μήν ακούω λοιπόν να λέτε ότι  θέλετε οταν εμείς τρέχουμε όλη μέρα σαν τους τρελούς για μία γαμωδουλειά και κάποιοι άλλοι έχουν κέρδος ΧΙΛΙΑΔΕΣ ευρώ επείδη φτιάχνουν κάποια χαρτιά. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ  ΞΑΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (1 φορά την πατάς)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε τέλειωσες? ΣΕ ΚΑΛΗ ΜΕΡΙΑ!

 

όσο αναφορά την κουβέντα με τα ΚΕΚ  εγώ είχα στο τμήμα μου άτομο που είχε γνωστούς μέσα στα ΚΕΚ και δεν ήρθε ούτε 1 @@μένη φορά  στα θεωρητικά αλλά καλά τα πήρε τα 305 ευρω από κει! εγώ που πλήρωνα λεωφορείο κάθε μέρα να πηγαίνω στα μαθήματα ήμουν μακάκας και αυτόςήταν ο έξυπνος και μια χαρά συνέχισε το πρόγραμμα μετά, είναι ΛΑΜΟΓΙΑ όλοι τους και θα μου πείτε είναι κάποιοι που κάνουν καλά την δουλειά τους, απλά σκεφτείτε ότι όλοι αυτοί οικονομάνε στην πλάτη μας και στην πλάτη τού κάθε άνεργου που στο κωλοκράτος αυτό που ζούμε όχι μόνο δεν  οφελείται ο άνεργος  αλλά βγένει και χαμένος όταν περιμένει τα λευτά που έχει δουλεμένα και ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει ιδέα πότε θα τα πάρει. όταν μυρίζουντε φράγκα τα ΚΕΚ μπορεί να σε πάρουν και 10 τηλέφωνα την ημέρα μετά "μήν τους είδες" ΄το σύστημα είναι στημένο όπως πάντα για να πλουτίζουν  τα μεγάλα κεφάλια, μήν ακούω λοιπόν να λέτε ότι  θέλετε οταν εμείς τρέχουμε όλη μέρα σαν τους τρελούς για μία γαμωδουλειά και κάποιοι άλλοι έχουν κέρδος ΧΙΛΙΑΔΕΣ ευρώ επείδη φτιάχνουν κάποια χαρτιά. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ  ΞΑΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (1 φορά την πατάς)

3/1/2014 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vsmyself

Δεν μπορώ να ξέρω πως υλοποιεί το κάθε ΚΕΚ το εκάστοτε πρόγραμμα, γι αυτό συνδέθηκα εδώ για να μπορώ να έχω και καλύτερη γνώμη, λαμβάνοντας από πρώτο χέρι τις δικές σας απόψεις, αλλά και να βοηθήσω όπου και όπως μπορώ. Θεωρώ όμως άδικο να τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι. Αυτό που έχω διαπιστώσει προσωπικά εντέλει είναι ότι οι μικροί φορείς όπου έχουν συνεχώς ελέγχους (οπότε είναι σχεδόν αδύνατον και να θέλουν να καλύψουν όπως το παράδειγμά σου κάποιον αν δεν είναι παρόν στο μάθημα κατά την ώρα του ελέγχου) προσπαθούν να υλοποιήσουν τα προγράμματα όσο μπορούν καλύτερα αγκομαχώντας (γιατί είναι τελείως διαφορετικό να υλοποιείς ένα πρόγραμμα με 5-6 άτομα στο κάθε τμήμα και τελείως διαφορετικά από το να είναι 25) και όχι απλά δεν κονομάνε στην πλάτη των ανέργων αλλά πασχίζουν να επιβιώσουν παλεύοντας με “μεγαλοκαρχαρίες” στο χώρο. Πάντως σίγουρα εξυπηρετούν και είναι κοντά τους καθ' όλη την διάρκεια γιατί είναι και οι σχέσεις ποιο προσωπικές και πιο οικίες.

 

“το σύστημα είναι στημένο όπως πάντα για να πλουτίζουν  τα μεγάλα κεφάλια”

Στο χέρι σου είναι αν θέλεις να ξανασυμμετέχεις να επιλέξεις φορέα που να μην είναι “μεγάλο κεφάλι” και δεν σε βλέπει απλά σαν χρήμα, αλλά σαν άνεργο που θέλει να σε βοηθήσει. Γιατί εσύ τον επιλέγεις όχι αυτός.

 

Αυτά τα προγράμματα είναι μεν ένα βοήθημα χρηματικό σε καιρούς που οι μισθοί έχουν φτάσει σε εξευτελιστικό επίπεδο για πολύ κόσμο και η ανεργία σε βαθμό απελπισίας, αλλά το βασικότερο για μένα είναι για την απόκτηση εμπειρίας στον εργασιακό τομέα (χωρίς να δουλεύεις τσάμπα για να την αποκτήσεις όπως γινόταν παλαιότερα) και με γνώμονα την πραγματική εύρεση εργασίας και την συνέχιση πέραν της πρακτικής απ' την στιγμή που δίνει αρκετά βοηθήματα στην επιχείρηση να κρατήσει καταρτιζόμενο, απλά πρέπει να υλοποιούνται σωστότερα σε πολλά σημεία.

Γι' αυτό όμως πρέπει να συμβάλετε κι εσείς αποκλείοντας τα λαμόγια και επιλέγοντας αυτούς που πραγματικά σας βλέπουν σαν ανθρώπους πάνω απ΄ όλα και θέλουν να αξιοποιήσουν αυτά τα εργαλεία που του δίνει το ΕΣΠΑ, όσο λίγα και να είναι, όσο καλύτερα μπορούν.

Είναι στο δικό σας χέρι ξαναλέω να μην σας κοροϊδεύουν και να μην πέφτετε στην παγίδα τους, υπογράφοντας συμβάσεις χωρίς να έχετε δει άλλους φορείς πως υλοποιούν το πρόγραμμα, αν σας προστατεύουν κι αν προσπαθούν να βρουν επιχείρηση κοντά στις γνώσεις ή και να αποφασίσετε εσείς αν θέλετε στο κάτω κάτω αυτή την επιχείρηση που σας προτείνουν, ώστε να υπάρχει ελπίδα να προσληφθεί ο καταρτιζόμενος μετέπειτα, ή και καταγγέλλοντας ακόμα αυτούς που παραβιάζουν τις συμβάσεις και τις προσκλήσεις και σας κοροϊδεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Politechnon

 

"Στο χέρι σου είναι αν θέλεις να ξανασυμμετέχεις να επιλέξεις φορέα που να μην είναι “μεγάλο κεφάλι” και δεν σε βλέπει απλά σαν χρήμα, αλλά σαν άνεργο που θέλει να σε βοηθήσει. Γιατί εσύ τον επιλέγεις όχι αυτός."

 

Φίλε μου  έχεις δίκιο εν μέρη γιατί πολύ απλά απ την στιγμή που όλα τα ΚΕΚ παίρνουν το ίδιο ποσό  για κάθε καταρτιζόμενο αυτομάτως

είναι όλοι τους "μεγάλα κεφάλια", το μόνο που αλλάζει είναι οι άνθρωποι οι οποίοι εργάζονται στο εκάστοτε ΚΕΚ. Θα σε ρωτήσω κάτι απλό λοιπόν, ποιος βγαίνει ΚΑΘΑΡΑ καρδισμένος απ' αυτά τα προγράμματα? 100% κερδισμένος ότι και να γίνει? Δεν λέω, σίγουρα κάποια παιδιά που τους κράτησαν στην δουλειά βγήκαν κερδισμένα όμως φίλε μου έτσι βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Πλέον ακόμα και οι μικροεπιχείρησεις κοιτάζουν να την βγάλουν καθαρή και καλά κάνουν βέβαια απ την στιγμή που έχουν τσάμπα εργατικά χέρια γιατί να σε κρατήσουν στην δουλειά και να σε πληρώνουν απ την τσέπη τους? και εγώ το ίδιο θα έκανα εάν είχα επιχείρηση όπως πιστεύω όλοι μας το ίδιο θα έκαναν. Το μόνο που πραγματικά είναι στο δικό μας χέρι είναι να μην ξαναπατήσει κανείς σε τέτοιου είδος πρόγραμμα και αν θέλουν να "ρίξουν" την ανεργία να βρούν ένα ουσιαστικό τρόπο και όχι να κοροϊδεύουν τον κοσμάκι με αυτό τον τρόπο.

 

btw δεν έχω κάτι μαζί σου φίλε μου απλά λέμε τις γνώμες μας :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα πως δεν θα ξανασχοληθω και αυτο ειναι το τελευταιο ποστ μου θα συμφωνησω με τον vsmyself σε οτι λεει. 1ον τα κεκ κερδιζουν απο εμας οτι κερδιζουν και οι επιχειρησεις που παμε.Τι θελω να πω τα κεκ κερδιζουν χρημα και οι επιχειρησεις τσαμπα πρωσοπικο για να τους βγαζει την δουλεια και ξαναμανα απο την αρχη.Ενα ατομο θελω να βρω απο εδω που τον κρατησαν σε επιχειρηση που τον στειλανε τα περιβοητα κεκ κανεναν μαλλον δεν θα βρω γιατι και αν εβρισκα θα των ρωταγα πως παει βλεπεις να σε κρατανε τα λεφτα στα δινουν κανονικα περιμενουν (γιατι δεν πληρωνει η επιχηρηση οπου εχεις παει αλλα μονο ενα μερος)κανενα νεο προγραμμα για να σε διωξουν για να φερουν τσαμπα πρωσοπικο?

 

Αυτα απο εμενα.Κοιταξτε στο καινουργειο προγραμμα οποτε βγει με ποια κεκ θα μπλεξεται !!! Και ξανασκεφτειται καλα αν θελεται να ξαναπατε....

 

υ.γ Μηπως καποιος απο εδω ψαχνει για πελατακια για το καινουργειο προγραμμα και ενδιαφερεται τοσο πολλυ για ολους εδω τους voucherades?

 

VAMOS ADERFIA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθανε τωρα οι επιχειρησεις και ζητανε στις αγγελίες 50 προσόντα και να εισαι απο voucher προγραμμα...

Και νινι και ξυρισμενο... καταλαβες...;

Χειροτερα κανουν στην οικονομια αυτα τα προγραμματα και σε μας...

Καλύτερα να σπας πετρες για να ανοιξεις δρομους με 25 ευρω μισθο 8ωρο παρα αυτα.

Στην περιπτωση των δρομων θα φταξεις μπρατσα με τις βαριοπουλες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...