Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Blacktan

 

Όλες οι επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο πρόγραμμα.

Το όφελος για μία επιχείρηση είναι 450 ή 480 ή 420, ανάλογα το πρόγραμμα, ώρες πρακτικής άσκησης και μετέπειτα για περαιτέρω πρόσληψη του καταρτιζομένου, σύμφωνα με ότι γνωρίζουμε μέχρι τώρα, 6 μήνες κάλυψη εργοδοτικών εισφορών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια,μπορει να μου πει καποιος αν ξερει ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα αφου ληξει στις 15 σεπ η προθεσμια??μηπως θυμαται κιολας απο περσι σε τι χρονικο διαστημα βγηκαν τα αποτελεσματα(π.χ περσι η προθεσμια εληγε 20 μαιου ποτε βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα?-σε 1 βδομαδα-σε 2 η σε 3?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη platano

Δύσκολο στα προγράμματα voucher να υπάρχουν τόσο εξειδικευμένα μαθήματα και μόνο στο 18-24 Δ.Ε. Και ΙΕΚ μπορείς να βάλεις και κάτι διαφορετικό στο μάθημα γιατί είναι προκαθορισμένο το πρόγραμμα σπουδών και αρκετές προκαθορισμένες ώρες με θέματα ασφαλείας επαγγελματικού προσανατολισμοί κτλ.

Πολύ δύσκολο εκτός αυτού είναι και γιατί 1ον πρέπει να συμπληρώσει ένα ολόκληρο τμήμα με τηλεπικοινωνίες και 2ον δεν υπάρχουν καθηγητές από την συγκεκριμένη λίστα του ΕΟΠΠΕΠ για τόσο εξειδικευμένα μαθήματα.

 

 

Spirosninja

Υπολόγισε μετά τις 15/10 τα αποτελέσματα.

 

 

 

Eidikos33

Αυτό το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο post μου.

Ναι, σε αυτό το πρόγραμμα μπορείς να κάνεις μόνο το θεωρητικό σκέλος και να σταματήσεις, δεν σε υποχρεώνει όπως το προηγούμενο πρόγραμμα να κάνεις και 1 μήνα πρακτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτησα ενα κεκ και μου ειπε οτι δεν γινεται να σταματησεις...τι να πω..

 

υπαρχει καπου γραμμενο στο σαιτ του υπουργειου?

 

ευχαριστω πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω αρκετους που το σταματησαν περσι στην μεση και  πηραν τα λεφτα της θεωριας


 

Spirosninja

Υπολόγισε μετά τις 15/10 τα αποτελέσματα.

 

 

ποσο σιγουρο ειναι? και μεχρι ποτε πρεπει να εχει τελειωσει καποιος την πρακτικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια,μπορει να μου πει καποιος αν ξερει ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα αφου ληξει στις 15 σεπ η προθεσμια??μηπως θυμαται κιολας απο περσι σε τι χρονικο διαστημα βγηκαν τα αποτελεσματα(π.χ περσι η προθεσμια εληγε 20 μαιου ποτε βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα?-σε 1 βδομαδα-σε 2 η σε 3?)

Αρχες Ιουνη Ειχαν Βγει Φιλε Μου

 

 

Μεχρι Να Περιμενετε Τα Φετινα Αποτελεσματα Καλο Χειμωνα Μαγκες Μην Αρκεστειτε Σε Αυτο Ψαξτε Αλλου Καλυτερα. Λυση Απελπισιας Ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είναι να κάνετε αίτηση, να πάρετε την θέση κάποιου άλλου, για να κάνετε την θεωρία μόνο τορπιλίζεται την (όποια) προσπάθεια γίνεται από το πρόγραμμα. Καλύτερα να αφήσετε κάποιον άλλον που έχει ανάγκη να εργαστεί και να μην κάνετε αίτηση. Μάλλον θα πρέπει να υπάρξει επικοινωνία με το υπουργείο για να διορθωθεί αυτό

Επεξ/σία από tasosi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησε ο γιος μου να κανει αιτηση από την επισημη σελιδα  αλλα του βγαζει κάθε φορα ότι :

 

Ο συνδιασμός των στοιχείων δεν είναι σωστός ή δεν είναι ενεργή η κάρτα ανεργίας σας.

 

Πειραζει που βαζει άλλο email από αυτό που δηλωσε στην αρχη ? Αν ναι αυτό δεν αλλαζει ?

 

Αριθμο καρτας αυτόν που λεει Α/Α 000..... δεν βαζουμε ?

 

Η καρτα εκδοθηκε 18/8/2014

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αριθμός της κάρτας είναι ο αριθμός συναλλασσομενου, κάτω κάτω. Εγώ αυτον έβαλα. Περίμενε να σ απαντησει κ κάποιος άλλος στα σίγουρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...