Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ergasia/eisithrio_eisodoy_gia_50_000_anergoys_poioi_mporoun_na_symmetasxoyn.2674677.html

αυτό εδώ εννοείς;Να πάω από τον ΟΑΕΔ να κάνω αίτηση;Το θέμα είναι δεν θέλω να κάνω για Μυτιλήνη που μένω,αλλά Αθήνα.Μπορώ;

και τί είναι;Ότι σου κάτσει και όπου σε πάρουν;

πότε ξεκινούν οι εγγραφές γι'αυτό και που πρέπει να τις κάνουμε - στα ΚΕΚ ή στον ΟΑΕΔ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ergasia/eisithrio_eisodoy_gia_50_000_anergoys_poioi_mporoun_na_symmetasxoyn.2674677.html

αυτό εδώ εννοείς;Να πάω από τον ΟΑΕΔ να κάνω αίτηση;Το θέμα είναι δεν θέλω να κάνω για Μυτιλήνη που μένω,αλλά Αθήνα.Μπορώ;

και τί είναι;Ότι σου κάτσει και όπου σε πάρουν;

Κοίτα αυτό που μου έστειλες δεν ξέρω άμα είναι.

Τσέκαρε απο αυτό.Απλά είναι απο ένα συγκεκριμένο Κ.Ε.Κ των αθηνών αλλά δεν παίζει ρόλο και στο επίσημο σάιτ του Ο.Α.Ε.Δ να στείλεις email η να μπείς να δείς θα το έχει.

http://www.apopsi.gr/ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΑΝΕΡΓΩΝ/ce9dceadceb1-cea0cf81cebfceb3cf81ceaccebccebcceb1cf84ceb1-voucher-ceb1cebdceadcf81ceb3cf89cebd-2014-15686

_____________________________________________

Τώρα έχει ανοίξει το σύστημα και κάνουν αιτήσεις.Προλαβαίνεις τώρα άνετα..Απλά για αυτό που είπες για την τοποθεσία θα πρέπει να είσαι αθήνα για να ενταχθείς σε Κ.Ε.Κ της αθήνας.

Αλλίως θα ενταχθείς απο μυτιλήνη.Σε Κ.Ε.Κ της μυτιλήνης  για παράδειγμα.

Επίσεις κανονικά έχεις την ευχέρια να ζητήσεις εσύ σε ποια επιχείρηση θα σε βάλουν.Μην σε ανησυχεί αυτό..Απλά θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με το σύστημα γιατί ότι γουστάρει εκείνο κάνει.

Καλή συνέχεια.

Άν χρειαστείς τίποτα άλλο πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αυτό που μου έστειλες δεν ξέρω άμα είναι.

Τσέκαρε απο αυτό.Απλά είναι απο ένα συγκεκριμένο Κ.Ε.Κ των αθηνών αλλά δεν παίζει ρόλο και στο επίσημο σάιτ του Ο.Α.Ε.Δ να στείλεις email η να μπείς να δείς θα το έχει.

http://www.apopsi.gr/ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΑΝΕΡΓΩΝ/ce9dceadceb1-cea0cf81cebfceb3cf81ceaccebccebcceb1cf84ceb1-voucher-ceb1cebdceadcf81ceb3cf89cebd-2014-15686

_____________________________________________

Τώρα έχει ανοίξει το σύστημα και κάνουν αιτήσεις.Προλαβαίνεις τώρα άνετα..Απλά για αυτό που είπες για την τοποθεσία θα πρέπει να είσαι αθήνα για να ενταχθείς σε Κ.Ε.Κ της αθήνας.

Αλλίως θα ενταχθείς απο μυτιλήνη.Σε Κ.Ε.Κ της μυτιλήνης  για παράδειγμα.

Επίσεις κανονικά έχεις την ευχέρια να ζητήσεις εσύ σε ποια επιχείρηση θα σε βάλουν.Μην σε ανησυχεί αυτό..Απλά θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με το σύστημα γιατί ότι γουστάρει εκείνο κάνει.

Καλή συνέχεια.

Άν χρειαστείς τίποτα άλλο πες μου.

Απο σελιδα του οαεδ κανα λινκ για το εν λογω προγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε ξεκινούν οι εγγραφές γι'αυτό και που πρέπει να τις κάνουμε - στα ΚΕΚ ή στον ΟΑΕΔ? 

Δεν ξέρω,ότι πούνε τα παιδιά..

 

Κοίτα αυτό που μου έστειλες δεν ξέρω άμα είναι.

Τσέκαρε απο αυτό.Απλά είναι απο ένα συγκεκριμένο Κ.Ε.Κ των αθηνών αλλά δεν παίζει ρόλο και στο επίσημο σάιτ του Ο.Α.Ε.Δ να στείλεις email η να μπείς να δείς θα το έχει.

http://www.apopsi.gr/ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΑΝΕΡΓΩΝ/ce9dceadceb1-cea0cf81cebfceb3cf81ceaccebccebcceb1cf84ceb1-voucher-ceb1cebdceadcf81ceb3cf89cebd-2014-15686

_____________________________________________

Τώρα έχει ανοίξει το σύστημα και κάνουν αιτήσεις.Προλαβαίνεις τώρα άνετα..Απλά για αυτό που είπες για την τοποθεσία θα πρέπει να είσαι αθήνα για να ενταχθείς σε Κ.Ε.Κ της αθήνας.

Αλλίως θα ενταχθείς απο μυτιλήνη.Σε Κ.Ε.Κ της μυτιλήνης  για παράδειγμα.

Επίσεις κανονικά έχεις την ευχέρια να ζητήσεις εσύ σε ποια επιχείρηση θα σε βάλουν.Μην σε ανησυχεί αυτό..Απλά θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με το σύστημα γιατί ότι γουστάρει εκείνο κάνει.

Καλή συνέχεια.

Άν χρειαστείς τίποτα άλλο πες μου.

Εννοείς ότι πρέπει να μετακομίσω άμεσα Αθήνα,ώστε να γραφτώ σε κάποιο ΚΕΚ της περιοχής που θα μένω;Αυτό και αν είναι ζόρι,γιατί σκεφτόμουν ΑΝ με πάρουν τότε να ξεκινήσει η μετακόμιση..

Δεν βρήκα που κάνω αίτηση,πέρα από το link που έστειλες..Στέλνω εκεί;

 

ναι το ίδιο φαίνεται να είναι,αφού λέει για voucher..Δεν είμαι από ΑΕΙ/ΤΕΙ,αλλά από εξωτερικό και ΙΕΚ,στέλνω κανονικά;

Απο σελιδα του οαεδ κανα λινκ για το εν λογω προγραμμα;

http://www.oaed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1781&lang=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παιδια το νεο προγραμμα δεν εχει αρχισει ακομα.μην λετε οτι να ναι.αναμενεται.ουτε οι αιτησεις εχουν αρχισει.τα κεκ απλα τωρα μαζευουν ατομα για οταν ανοιξει το συστημα να κανουν αιτησεις αμεσως.και φυσικα για να νομιζουν πως σας καβατζωσαν.μην κανετε το λαθος να πατε σε ενα μονο κεκ.καντε την αιτηση σε ενα κεκ και μετα αν με το καλο σας παρουν ψαχτειτε σε κεκ για να βρειτε μια δουλεια που γουσταρετε.οι αιτησεις θα ανοιξουν απριλιο λογικα αλλα καλο ειναι να δωσετε απο τωρα τα χαρτια σας στα κεκ γιατι σε περιπτωση ισοβαθμιας παιρνουν αυτους που εκαναν αιτηση πρωτοι.αλλα μην αγχωνεστε το προγραμμα που ειμαστε εμεις κατεληξε σε αποτυχια γιατι πολλοι δεν πηγαν τλκ και πολλοι φυγανε και το φλεβαρη πηραν και αλλα 8.000 ατομα.αρα ακομα και να μην σας παρουν στην αρχη δεν παιζει προβλημα απο εμας που καναμε αιτηση μας πηταν σχεδον ολους ειτε στο κανονικο ειτε τουρισμου.οι μισοι δεν ενεργοποιησαν την επιταγη εισοδου και αυτοματα εμειναν κενες οι μισες θεσεις.μετα ειχαμε αποχωρησεις και ακυρωσεις.ετσι θα ειναι και φετος λογικα

Οταν ξεκινησει το προγραμμα θα το βρειτε εδω http://voucher.gov.gr οπου μπορειτε να κανετε αιτηση χωρις να μεσολαβει κεκ.ολα τα αλλα που βλεπετε για αιτησεις ειναι να κανετε αιτηση στο κεκ και μετα το κεκ να κανει αιτηση για εσας ωστε να νομιζεται πως πρεπει να πατε στο συγκεκριμενο κεκ.επαναλαμβανω πατε σε οποιο κεκ γουσταρετε ασχετως ποιο κεκ εστειλε τα χαρτια σας.να πατε σε καποιο που θα σας βρει τη καλυτερη εργασια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παιδια το νεο προγραμμα δεν εχει αρχισει ακομα.μην λετε οτι να ναι.αναμενεται.ουτε οι αιτησεις εχουν αρχισει.τα κεκ απλα τωρα μαζευουν ατομα για οταν ανοιξει το συστημα να κανουν αιτησεις αμεσως.και φυσικα για να νομιζουν πως σας καβατζωσαν.μην κανετε το λαθος να πατε σε ενα μονο κεκ.καντε την αιτηση σε ενα κεκ και μετα αν με το καλο σας παρουν ψαχτειτε σε κεκ για να βρειτε μια δουλεια που γουσταρετε.οι αιτησεις θα ανοιξουν απριλιο λογικα αλλα καλο ειναι να δωσετε απο τωρα τα χαρτια σας στα κεκ γιατι σε περιπτωση ισοβαθμιας παιρνουν αυτους που εκαναν αιτηση πρωτοι.αλλα μην αγχωνεστε το προγραμμα που ειμαστε εμεις κατεληξε σε αποτυχια γιατι πολλοι δεν πηγαν τλκ και πολλοι φυγανε και το φλεβαρη πηραν και αλλα 8.000 ατομα.αρα ακομα και να μην σας παρουν στην αρχη δεν παιζει προβλημα απο εμας που καναμε αιτηση μας πηταν σχεδον ολους ειτε στο κανονικο ειτε τουρισμου.οι μισοι δεν ενεργοποιησαν την επιταγη εισοδου και αυτοματα εμειναν κενες οι μισες θεσεις.μετα ειχαμε αποχωρησεις και ακυρωσεις.ετσι θα ειναι και φετος λογικα

Οταν ξεκινησει το προγραμμα θα το βρειτε εδω http://voucher.gov.gr οπου μπορειτε να κανετε αιτηση χωρις να μεσολαβει κεκ.ολα τα αλλα που βλεπετε για αιτησεις ειναι να κανετε αιτηση στο κεκ και μετα το κεκ να κανει αιτηση για εσας ωστε να νομιζεται πως πρεπει να πατε στο συγκεκριμενο κεκ.επαναλαμβανω πατε σε οποιο κεκ γουσταρετε ασχετως ποιο κεκ εστειλε τα χαρτια σας.να πατε σε καποιο που θα σας βρει τη καλυτερη εργασια

 

ε πως θα γίνει σε διάφορα ΚΕΚ;Πριν το παιδί είπε ότι θα πρέπει να πάω να γραφτώ Αθήνα..

Μπορώ να κάνω την αίτηση από Μυτιλήνη και να δηλώσω Αθήνα;

 

Αυτο ειναι για επιχειρησεις.

 

ναι δεν το είδα.με συγχωρείς,το ποσταρα γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oύτε την Θεωρία;;από όσο έχω δει όχι.Μόνο για ένα κεκ συγκεκριμένο έγραφαν και σε προηγούμενα μηνύματα κάποια παιδιά.Πότε την τελείωσες?

Θεωρία τελειώσαμε 17 Σεπτέμβρη και πρακτική 18 Φεβρουαρίου!!! Αύριο είναι Παρασκευή πάλι στην τράπεζα μήπως και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρία τελειώσαμε 17 Σεπτέμβρη και πρακτική 18 Φεβρουαρίου!!! Αύριο είναι Παρασκευή πάλι στην τράπεζα μήπως και...

Για πήγαινε να κάνεις έλεγχο αν έχεις δώσει λάθος το iban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πως θα γίνει σε διάφορα ΚΕΚ;Πριν το παιδί είπε ότι θα πρέπει να πάω να γραφτώ Αθήνα..

Μπορώ να κάνω την αίτηση από Μυτιλήνη και να δηλώσω Αθήνα;

 

ναι δεν το είδα.με συγχωρείς,το ποσταρα γρήγορα

Αν κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, όταν βγει, μπορείς να δηλώσεις την περιφέρεια που θέλεις.Αυτό ίσχυε τουλάχιστον στα περσινά προγράμματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, είμαστε πολλοί που δεν έχουμε πληρωθεί ούτε την θεωρία;;;;;;;;;

Καλησπέρα dim_nat11! Από ποιο κεκ είσαι και από ποια πόλη; Γιατί εμείς έχουμε φρικάρει που δεν έχουμε πάρει θεωρία και τελειώνουμε στις 28 Μαρτίου πρακτική, αλλά βλέπω υπάρχουν και χειρότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα dim_nat11! Από ποιο κεκ είσαι και από ποια πόλη; Γιατί εμείς έχουμε φρικάρει που δεν έχουμε πάρει θεωρία και τελειώνουμε στις 28 Μαρτίου πρακτική, αλλά βλέπω υπάρχουν και χειρότερα

Εγώ ξέρεις πότε πήρα τα λεφτά της θεωρίας 13 μέρες πριν τελειώσω την πρακτική 03-01-2014 πήρα τα λεφτά. Πρακτική τελείωσα 16-01-2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους παιδες! Ειμαι στο προγραμμα τουρισμου του Σετε και θελω να ρωτησω ενα γνωριζεις καποιος να μ απαντησει.

Σε περιπτωση που κανεις την θεωρια αλλα για καποιο λογο δεν μπορεις να κανεις την πρακτικη σου ασκηση μπορεις να παρεις τα λεφτα της θεωριας μονο?? ή χρειαζεται να δουλεψεις για εναν μηνα στην πρακτικη για να κατοχυρωσεις τα λεφτα της θεωριας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αυτό που ξέρω είναι πως το ελάχιστο πρέπει να κάνεις ένα μήνα πρακτικής, ρώτησε το κεκ σου.

υπάρχει πιο σχετικό θέμα εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/520337-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%87%CF%81%CE%B9-18-%CE%B5%CF%89%CF%82-29-%CE%B5%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%BF/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, όταν βγει, μπορείς να δηλώσεις την περιφέρεια που θέλεις.Αυτό ίσχυε τουλάχιστον στα περσινά προγράμματα.

να κάνω την αίτηση από το link που έχουν δώσει πιο πριν;Μπορώ δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...