Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε πηραν τηλ απο ενα ΚΕΚ.

Να το επιχειρήσω ή θα το μετανιώσω;

 

Στο προηγουμενο ενω ειχα υπογραψει με ακυρωσαν οτι εδωσα λαθος στοιχεια...

Αυτοι ειχαν κανει μαλακια και το ριξανε και καλα απανω μου....

 

Μακριά απ τα κωλοΚΕΚ. Κι εγώ ακυρώθηκα στο προηγούμενο από δική τους μλκια με τα στοιχεία μου και ξέρω και άλλα 2 άτομα που την πάτησαν έτσι. Με ξαναπήραν για να με γράψουν λέει όταν βγει το νέο πρόγραμμα και έφαγαν κράξιμο.

 

Κοίτα αυτό που μου έστειλες δεν ξέρω άμα είναι.

Τσέκαρε απο αυτό.Απλά είναι απο ένα συγκεκριμένο Κ.Ε.Κ των αθηνών αλλά δεν παίζει ρόλο και στο επίσημο σάιτ του Ο.Α.Ε.Δ να στείλεις email η να μπείς να δείς θα το έχει.

http://www.apopsi.gr/ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΑΝΕΡΓΩΝ/ce9dceadceb1-cea0cf81cebfceb3cf81ceaccebccebcceb1cf84ceb1-voucher-ceb1cebdceadcf81ceb3cf89cebd-2014-15686

_____________________________________________

Τώρα έχει ανοίξει το σύστημα και κάνουν αιτήσεις.Προλαβαίνεις τώρα άνετα..Απλά για αυτό που είπες για την τοποθεσία θα πρέπει να είσαι αθήνα για να ενταχθείς σε Κ.Ε.Κ της αθήνας.

Αλλίως θα ενταχθείς απο μυτιλήνη.Σε Κ.Ε.Κ της μυτιλήνης  για παράδειγμα.

Επίσεις κανονικά έχεις την ευχέρια να ζητήσεις εσύ σε ποια επιχείρηση θα σε βάλουν.Μην σε ανησυχεί αυτό..Απλά θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με το σύστημα γιατί ότι γουστάρει εκείνο κάνει.

Καλή συνέχεια.

Άν χρειαστείς τίποτα άλλο πες μου.

 

Ρε παιδίά λίγο προσοχή γιατί παραπληροφορούμε τους άλλους.

Δεν έχει ανοίξει κάνενα σύστημα, το πρόγραμμα δεν ξεκίνησε και το λινκ αυτό είναι από ένα ΚΕΚ που ψαρεύει πελάτες από τώρα.

Οπότε δεν τίθεται θέμα του να προλαβαίνει κάτι και μάλιστα άνετα.

 

ε πως θα γίνει σε διάφορα ΚΕΚ;Πριν το παιδί είπε ότι θα πρέπει να πάω να γραφτώ Αθήνα..

Μπορώ να κάνω την αίτηση από Μυτιλήνη και να δηλώσω Αθήνα;

 

ναι δεν το είδα.με συγχωρείς,το ποσταρα γρήγορα

 

Όταν βγει το πρόγραμμα θα αιτηθείς στην περιφέρεια σου και μετά θα πας σε ένα ΚΕΚ κοντά σε σένα.

Εκτός κι αν θες για κάποιο λόγο να πας αλλού.

 

να κάνω την αίτηση από το link που έχουν δώσει πιο πριν;Μπορώ δηλαδή;

 

Αν εννοείς αυτό

http://www.apopsi.gr/ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΑΝΕΡΓΩΝ/ce9dceadceb1-cea0cf81cebfceb3cf81ceaccebccebcceb1cf84ceb1-voucher-ceb1cebdceadcf81ceb3cf89cebd-2014-15686

δεν είναι κάτι επίσημο αλλά ένα ΚΕΚ που ψάχνει πελάτες.

 

Αν δεν ξέρεις τι είναι ΚΕΚ, είναι κάτι σαν κέντρα εκπαίδευσης. Όταν βγάλει το επίσημο πρόγραμμα ο ΟΑΕΔ ο κάθε επιτυχών θα πρέπει να διαλέξει έναν ΚΕΚ και να πάει για εκπαίδευση την οποία και πληρώνεται και για την οποία πληρωνονται και τα ΚΕΚ. Γι αυτό ψάχνουν πελάτες από τώρα για να εξασφαλίσουν ότι θα επιλέξουν το δικό τους ΚΕΚ όταν και αν επιλεγούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να κάνω την αίτηση από το link που έχουν δώσει πιο πριν;Μπορώ δηλαδή;

να σου πω τι μπορείς να κάνεις γιατί μάθαμε απο πέρυσι.ή θα περιμένεις να ανοίξει το σύστημα στο link που σου έδωσα και να τα κάνεις αμέσως ή μπες αν θες από τώρα σε site αθηναικού κεκ αφου θες να πας Αθήνα από ότι κατάλαβα συμπλήρωσε τη φόρμα που έχει εκεί και όταν με το καλό σε πάρουν πήγαινε τους τα χαρτιά.αν δεν σου βρουν μια δουλειά που θες να κάνεις μετά πηγαινε σε άλλο κεκ δεν υπάρχει θέμα.ακόμα και αν τους έχει δώσει τα χαρτιά.μόνο εαν υπογράψεις την τριμερή σύμβαση δεν θα μπορείς να αλλάξεις κεκ.

 

κάτι άσχετο..γιατί κανεις απο εμάς εδω μέσα δεν έχει πληρωθεί?τους κάναμε κάτι? :P

 

επίσης αυτή την εβδομάδα δεν πληρώθηκε κανένας και μου κάνει εντύπωση γιατί το είπαν και από κεκ ότι αυτή την εβδομάδα το υπουργείο δεν έκανε πληρωμές.δεν ξέρω γιατί αλλα αν συνδέεται με το νέο πρόγραμμα μπορεί να σημαίνει ότι θα τις σταματήσουν για ένα διάστημα. ελπίίζω όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πήγαινε να κάνεις έλεγχο αν έχεις δώσει λάθος το iban.

Δεν είναι θέμα iban απλώς δεν έχει πληρωθεί κανείς από το ΚΕΚ μας μέχρι τώρα...

Καλησπέρα dim_nat11! Από ποιο κεκ είσαι και από ποια πόλη; Γιατί εμείς έχουμε φρικάρει που δεν έχουμε πάρει θεωρία και τελειώνουμε στις 28 Μαρτίου πρακτική, αλλά βλέπω υπάρχουν και χειρότερα!

Καλησπέρα...Πόλη Αλεξανδρούπολη...Ότι θα τα πάρουμε, θα τα πάρουμε το θέμα είναι πότε...? Απλώς έχουν πληρωθεί άτομα από ΚΕΚ που ξεκίνησαν μετά από μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω τι μπορείς να κάνεις γιατί μάθαμε απο πέρυσι.ή θα περιμένεις να ανοίξει το σύστημα στο link που σου έδωσα και να τα κάνεις αμέσως ή μπες αν θες από τώρα σε site αθηναικού κεκ αφου θες να πας Αθήνα από ότι κατάλαβα συμπλήρωσε τη φόρμα που έχει εκεί και όταν με το καλό σε πάρουν πήγαινε τους τα χαρτιά.αν δεν σου βρουν μια δουλειά που θες να κάνεις μετά πηγαινε σε άλλο κεκ δεν υπάρχει θέμα.ακόμα και αν τους έχει δώσει τα χαρτιά.μόνο εαν υπογράψεις την τριμερή σύμβαση δεν θα μπορείς να αλλάξεις κεκ.

 

κάτι άσχετο..γιατί κανεις απο εμάς εδω μέσα δεν έχει πληρωθεί?τους κάναμε κάτι? :P

 

επίσης αυτή την εβδομάδα δεν πληρώθηκε κανένας και μου κάνει εντύπωση γιατί το είπαν και από κεκ ότι αυτή την εβδομάδα το υπουργείο δεν έκανε πληρωμές.δεν ξέρω γιατί αλλα αν συνδέεται με το νέο πρόγραμμα μπορεί να σημαίνει ότι θα τις σταματήσουν για ένα διάστημα. ελπίίζω όχι.

 

 

Μην διαβάζετε ότι νάνε... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ξεκινήσει κάποιο πρόγραμμα ακόμα, απλά μαζεύουν άτομα...

ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Να πάρω μια ιδέα τί γίνεται...

Αλλά που θα βρω κάποιο ΚΕΚ στην Αθήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα iban απλώς δεν έχει πληρωθεί κανείς από το ΚΕΚ μας μέχρι τώρα...

Καλησπέρα...Πόλη Αλεξανδρούπολη...Ότι θα τα πάρουμε, θα τα πάρουμε το θέμα είναι πότε...? Απλώς έχουν πληρωθεί άτομα από ΚΕΚ που ξεκίνησαν μετά από μας...

 

Μήπως ήσουν στο κεκ που μπλέχτικε σε κάποια προβήματα με το νόμο πριν λίγους μήνες? γτ παίζει να ναι αυτός ο λόγος που σας έχουν καθυστερήσει τα χρήματα...και εγω απο αλεξ/πολη είμαι ξεκίνησα και τελείωσα τις ίδιες μέρες με σένα και τα λεφτά τις θεωρίας τα έχω πάρει απ τα χριστούγεννα...τώρα μένουν τα λεφτά τις πρακτικής που τα περιμένω (στην καλύτερη περίπτωση) κατα τον μαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δε μου φαίνεται περίεργο που υπάρχουν διαφορές στο χρόνο. Εμπλέκονται άνθρωποι σε 3 επίπεδα.

 

1) Οι υπόλοιποι από το τμήμα σου. 15-20 άτομα, κάποιος θα την κάνει και θα πάει τα χαρτιά μετά από ένα μήνα.

2) Οι άνθρωποι του ΚΕΚ.

3) Αυτός που θα κάνει τον έλεγχο από το υπουργείο. Δε θέλει και πολύ. Αν κάποιος κάτσει και ελέγξει τυπικά όλα τα χαρτιά ή κολλήσει σε λεπτομέρειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ήσουν στο κεκ που μπλέχτικε σε κάποια προβήματα με το νόμο πριν λίγους μήνες? γτ παίζει να ναι αυτός ο λόγος που σας έχουν καθυστερήσει τα χρήματα...και εγω απο αλεξ/πολη είμαι ξεκίνησα και τελείωσα τις ίδιες μέρες με σένα και τα λεφτά τις θεωρίας τα έχω πάρει απ τα χριστούγεννα...τώρα μένουν τα λεφτά τις πρακτικής που τα περιμένω (στην καλύτερη περίπτωση) κατα τον μαιο.

Από τα ΚΕΚ μας λένε ότι δεν έχουν σχέση με τα χρήματα και πως τα χαρτιά μας έχουν πάει στο υπουργείο...Γενικώς αργούν αυτά τα προγράμματα αλλά μου κάνει εντύπωση που αργήσαμε τόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά απ τα κωλοΚΕΚ. Κι εγώ ακυρώθηκα στο προηγούμενο από δική τους μλκια με τα στοιχεία μου και ξέρω και άλλα 2 άτομα που την πάτησαν έτσι. Με ξαναπήραν για να με γράψουν λέει όταν βγει το νέο πρόγραμμα και έφαγαν κράξιμο.

 

Kαπως ετσι και γω στο παλιο ΚΕΚ, τους πηρα τηλ τους εκραξα μου την ειπαν κιολας ειναι μαυρα σκυλια τους παραδεχομαι. Δεν κολωνουν γτ αλλωστε εχουν πιασει τον παπα απο τα @@.

Ανεβασμα στο youtube η συνομιλια επρεπε!

Απλα με πηραν και απο αλλου, αλλα τελικα δεν παω, βλαστήμησε πολυς κοσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tzortzisz γενικα υποχρεουσε να ανανεωνεις την καρτα σου ακομα και αν εχεις μπει στο προγραμμα οποτε δεν βλεπω τον λογο να τους χασεις αν εχεις ανανεωσει την καρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...