Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνονόματη σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Εγώ εντωμεταξύ δεν ήξερα πως να κινηθώ γιατί δεν είχα επιλεγεί ξανά σε άλλο πρόγραμμα!Και δε με καθοδήγησαν να μου πουν ''αυτό και αυτό'' κατάλαβες!Και περίμενα από εκείνους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα 12/3/2014 στισ 7 και μισή το απόγευμα live ραδιοφωνικη εκπομπή στο http://voucheradio.blogspot.gr/ για να μιλήσουμε για το voucher και να λύσουμε απορίες όλοι μαζί.Να είστε όλοι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ον) οχι δεν εχουν αυτοι την υποχρεωση να σου βρουν. Μονο το κομματι των θωρητικων τους νοιαζει, που θα φερουν το καθε αχρηστο δασκαλο να στο μαθει. Μετα τρεχεις εσυ να βρει εργοδοτη. Καλυτερα κιολας γιατι μπορει να παιρνουν και μιζα αναλογα με τα παιδια που θα στειλει σε καθε επιχειρηση.

 

Εγώ το αντίθετο βίωσα. Σοβαρή δουλειά Αθήνα μόνο μέσω ΚΕΚ έβρισκες. Ακόμα και kariera, skywalker, αν πήγαινες να στείλεις βιογραφικό σε παρέπεμπαν να γραφτείς σε συγκεκριμμένα ΚΕΚ πρώτα.

voucherradio, νομίζω δε δίνετε σωστές πληροφορίες. Πέρα από το ότι η κάρτα ανεργίας συνεχίζεται κανονικά με το voucher, είχα πάει για μια δουλειά στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι δε φαίνεται πουθενα αν είμαι στο voucher στο σύστημα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

213.21.16.100 Παιδες τηλεφωνο για το παρακαταθηκων και δανειων για να δουμε σε τι φαση ειναι η πληρωμες.


Εγώ το αντίθετο βίωσα. Σοβαρή δουλειά Αθήνα μόνο μέσω ΚΕΚ έβρισκες. Ακόμα και kariera, skywalker, αν πήγαινες να στείλεις βιογραφικό σε παρέπεμπαν να γραφτείς σε συγκεκριμμένα ΚΕΚ πρώτα.


voucherradio, νομίζω δε δίνετε σωστές πληροφορίες. Πέρα από το ότι η κάρτα ανεργίας συνεχίζεται κανονικά με το voucher, είχα πάει για μια δουλειά στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι δε φαίνεται πουθενα αν είμαι στο voucher στο σύστημα τους.

O ΟΑΕΔ δεν νομιζω να εχει καμια σχεση με το voucher.Αν κανω λαθος διορθωστε με..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

213.21.16.100 Παιδες τηλεφωνο για το παρακαταθηκων και δανειων για να δουμε σε τι φαση ειναι η πληρωμες.

O ΟΑΕΔ δεν νομιζω να εχει καμια σχεση με το voucher.Αν κανω λαθος διορθωστε με..

'Ετσι μου έδωσε να καταλάβω ο ΟΑΕΔ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιο πολλοί δεν έχουμε πληρωθεί.και εγω νοέμβρη τελείωσα και τίποτα.ήσουν τυχερός

νομιζω πως ειναι θεμα κεκ.. και της θεωριας τα ειχα παρει σχετικα γρηγορα σε σχεση με αλλα παιδια.. τι να πω! ελπιζω να τα παρετε συντομα παιδια! εμενα ηδη αρχισαν να κανουν φτερα!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το αντίθετο βίωσα. Σοβαρή δουλειά Αθήνα μόνο μέσω ΚΕΚ έβρισκες. Ακόμα και kariera, skywalker, αν πήγαινες να στείλεις βιογραφικό σε παρέπεμπαν να γραφτείς σε συγκεκριμμένα ΚΕΚ πρώτα.voucherradio, νομίζω δε δίνετε σωστές πληροφορίες. Πέρα από το ότι η κάρτα ανεργίας συνεχίζεται κανονικά με το voucher, είχα πάει για μια δουλειά στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι δε φαίνεται πουθενα αν είμαι στο voucher στο σύστημα τους.

Συνεχιζεται η καρτα αλλα αν κανεις χαρτια για δουλεια του οαεδ η για το νεο προγραμμα αφαιρουνται 4 μηνες απο τη καρτα.4 μορια δλδ.αρα φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το αντίθετο βίωσα. Σοβαρή δουλειά Αθήνα μόνο μέσω ΚΕΚ έβρισκες. Ακόμα και kariera, skywalker, αν πήγαινες να στείλεις βιογραφικό σε παρέπεμπαν να γραφτείς σε συγκεκριμμένα ΚΕΚ πρώτα.

voucherradio, νομίζω δε δίνετε σωστές πληροφορίες. Πέρα από το ότι η κάρτα ανεργίας συνεχίζεται κανονικά με το voucher, είχα πάει για μια δουλειά στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι δε φαίνεται πουθενα αν είμαι στο voucher στο σύστημα τους.

Τώρα κρατάω στα χέρια μου την βεβαίωση ανεργίας που πήρα από τον ΟΑΕΔ στις 31/1/2014.Συγκεκριμένα, αναφέρει: Eίναι εγγεγραμενος στα μητρώα ανέργων του ΟΑΕΔ από 15/12/2011 εως 31/1/2014 Διαστήματα καταρτισης 19/8/2013 - 31/1/2014. Άρα, αναφέρεται κανονικότατα στη  βεβαίωση ότι συμμετέχουμε σε πρόγραμμα κατάρτισης.Επίσης δεν ανέφερα ότι δεν ισχυει η κάρτα ανεργιάς μετά το πρόγραμμα. Αυτό που είπα είναι ότι στην βεβαίωση ανεργίας αναγράφεται η συμμετοχή μας σε προγραμμα. Επίσης ανέφερα ότι ίσως να μην προσμετρούνται οι μήνες που είμαστε στο πρόγραμμα σαν μήνες ανεργίας για τη συμμετοχη μας σε μελλοντικά προγράμματα.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι...Ξημέρωσε η μέρα που πήραμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα λέφτα της ΘΕΩΡΙΑΣ...!!!!!! Απίστευτο!!!!  :-D  :-D  :-D

Αυτά είναι! Άντε καλοφάγωτα να είναι! Εμείς ακόμα τζίφος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!Για πείτε μου βρε παιδιά,όσοι υπογράψατε σύμβαση ανάμεσα σε εσάς το κεκ+τον εργοδότη πήρατε κάποιο αντίγραφο της σύμβασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!Για πείτε μου βρε παιδιά,όσοι υπογράψατε σύμβαση ανάμεσα σε εσάς το κεκ+τον εργοδότη πήρατε κάποιο αντίγραφο της σύμβασης?

Καλημέρα μαιρη υπογράφεις 3 συμβάσεις όταν πας σε μια επιχείρηση μια παίρνει το κεκ μια η επιχείρηση και μια εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει!Σ'ευχαριστώ πολύ!Γιατί επέμενε το ΚΕΚ ότι υπέγραψα σύμβαση ενώ εγώ δεν έχω κανένα χαρτί στα χέρια μου!Και επειδή πέρασε πολύύύυς καιρός ήθελα να το επιβεβαιώσω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει!Σ'ευχαριστώ πολύ!Γιατί επέμενε το ΚΕΚ ότι υπέγραψα σύμβαση ενώ εγώ δεν έχω κανένα χαρτί στα χέρια μου!Και επειδή πέρασε πολύύύυς καιρός ήθελα να το επιβεβαιώσω!!

Δεν μας δίνεις αν θες το κεκ σου για να μην την πατήσουν και άλλη.Με όσα έχουμε δει από χτες με τα γραφόμενα σου για το συγκεκριμένο κεκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...