Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω μιλισα μετα απο μεγαλη προσπαθεια να βρω την υπευθυνη του κεκ  κ μ ειπε οτι δεν αρχισε καμια πληρωμη λεει μονο τα 305 εχουν πληρωθει σχεδον ολοι και μην ακουω λογια απο αλλους ... και οτι να τα περιμενουμε καλο αυγουστο τα λεφτα  κ ισως γινει θαυμα  να μας τα δωσουν πιο νωρις λογων εκλογων... ελεοοοοοοοοοοςςςςςςς   ποιοοοοοοοοοοοοοςςςςςςς μας δουλευειιιιιιιι το υπουργειοοοοοο αυτοιιι ??????? ενας ανθρωπος απο αυτους δεν μπορει να βγει κ να πει ξεκαθαρα τι γιντεεεεεεεε... κ σε αυτο το μην πω καμια κουβεντα υπουργειο απο εκει π ειχαν μια τηλ γραμμη καθαρα για το προγραμμα αυτο οταν το καλεις χτυπα 2-3 φορες και μετα λεει δεν λειτουργει χωριααα στο αλλο που δεν απαντανεεε ποτεεεε..... ααα κ σε ερωτησα π εκανα στην υπαλληλο του οαεδ τι γινετε με τα λεφτα γυρισε κ μ ειπε το οαεδ δεν εχει ασχοληθει με αυτο το προγραμμα καν τα παραπονα σας στο κεκ σας η στο υπουργειοο.... ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗΗΗΗ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..... ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥΥΥΥΥ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑ ΜΕ ΤΑ  @@@@@@@@ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα εχουν στην τραπεζα για να τοκιστουν και να ανεβει η μετοχη της Εθνικης στο χρηματιστηριο!

Μετα θα τα δωσουν.

Ερχεται η αναπτυξη και χρειαζεται υπομονή...

:devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κ εγω εχω παρει στο τηλ το υπουργειο οπου μου ειπαν (για τ δικο μ το κεκ ερεισμα πατρα) οτι το κεκ δεν εχει στειλει τα χαρτια στο υπουργειο για να πληρωθουμε κ μετα απο πολλα το κεκ το παραδεχτηκε οτι ειχε προβλημα με τ εφορια κ οτι απο μερα σε μερα θα τα στειλει. επισης το υπουργειο ειπε οτι ναι εχουν ξεκινησει κανονικα οι πληρωμες της πρακτικης. οποτε το προβλημα ειναι τα κεκ παιδια γιατι ο καθενας απ τ καθε κεκ λεει τ δικα τ! εγω αυτο καταλαβα.. τελειωσα πρακτικη 16 γεναρη κ ακομα δεν εχουν στειλει χαρτια οποτε καταλαβαινετε... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Μόλις έκανα έγγραφη αλλα παρακολουθώ την εξέλιξη του φορούμ ποκυ καιρο. Γράφτηκα γιατι νομίζω οτι ο καθένας λεει τα δικά του

Εγω συμμετείχα στο προγραμμα 18-29 το απλό, οχι του τουρισμού.

Τελείωσα θεωρία 10/09 κ τελείωσα πρακτικη 10/01 περίπου. Τα χρηματα απο την πρακτικη τα πήρα 21/12 κ τα χρηματα απο την πρακτικη 10/03 πριν 3 μέρες.

Απο το τμημα που ήμασταν 15 άτομα δεν πληρώθηκαν καθώς εγινε κάποιος έλεγχος στη πρακτικη κ υπήρξε κάποιο προβλημα. Αλλα ειπαν πτι θα λυθεί.

Μην ακούτε την καθε μαλακια κ Αύγουστο κλπ. Απ οταν τελειώσουν ολοι στο τμημα σας πανε τα χαρτια στο υπουργειο κ απο εκει κ πέρα θελει περίπου 1,5 μήνα η διαδικασια.

Εμάς ο τελευταίος τελείωσε 01/02 κ σε 40 μέρες είχαμε πληρωθεί.

Απλα θα πρεπει κ το ΚΕΚ να ειναι οργανωμένο.

Επισης το προγραμμα αυτο γινεται απο το υπουργειο κ απ τα ΚΕΚ, ο ΟΑΕΔ δεν εμπλέκεται πουθενά.

Κ επειδη πολυ ειναι άπιστοι εδω αν θέλετε ανεβάζω εικόνα της κατάθεσης

Δεν πληρώθηκαν 2 άτομα απο τα 15

Κ 21/12 εννοω τα χρηματα της θεωρίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Μόλις έκανα έγγραφη αλλα παρακολουθώ την εξέλιξη του φορούμ ποκυ καιρο. Γράφτηκα γιατι νομίζω οτι ο καθένας λεει τα δικά του

Εγω συμμετείχα στο προγραμμα 18-29 το απλό, οχι του τουρισμού.

Τελείωσα θεωρία 10/09 κ τελείωσα πρακτικη 10/01 περίπου. Τα χρηματα απο την πρακτικη τα πήρα 21/12 κ τα χρηματα απο την πρακτικη 10/03 πριν 3 μέρες.

Απο το τμημα που ήμασταν 15 άτομα δεν πληρώθηκαν καθώς εγινε κάποιος έλεγχος στη πρακτικη κ υπήρξε κάποιο προβλημα. Αλλα ειπαν πτι θα λυθεί.

Μην ακούτε την καθε μαλακια κ Αύγουστο κλπ. Απ οταν τελειώσουν ολοι στο τμημα σας πανε τα χαρτια στο υπουργειο κ απο εκει κ πέρα θελει περίπου 1,5 μήνα η διαδικασια.

Εμάς ο τελευταίος τελείωσε 01/02 κ σε 40 μέρες είχαμε πληρωθεί.

Απλα θα πρεπει κ το ΚΕΚ να ειναι οργανωμένο.

Επισης το προγραμμα αυτο γινεται απο το υπουργειο κ απ τα ΚΕΚ, ο ΟΑΕΔ δεν εμπλέκεται πουθενά.

Κ επειδη πολυ ειναι άπιστοι εδω αν θέλετε ανεβάζω εικόνα της κατάθεσης

Δεν πληρώθηκαν 2 άτομα απο τα 15

Κ 21/12 εννοω τα χρηματα της θεωρίας

Tο 1,5 μήνας που λες από που προκύπτει;Γιατί εγώ πληρώθηκα την θεωρία μέσα 20 μέρες.ΑΛΛΑ  η εντολή αποπληρωμής έγινε 24 Δεκεμβρίου και καταλαβαίνετε όλοι ότι έπεσα σε αργίες άδειες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

Lazos07  Κατσε ρε φιλε ο  τελευταιος που λες τελιωσε 01/02  βγαλε τα σουκου που δεν δουλευουν τα κεκ και τα υπουργεια για ποιες 40 μερες μας λες τα πηρε και ο τελευταιος γιατι δεν τα βγαζω καλα με της ημερομηνιες ετσι οπως μας τα εχεις πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1,5 μήνα δλδ περίπου 45 ημέρες προκύπτει απ τις περίπου 01/02 που τελειώσαμε ολοι απο το τμημα μεχρι 10/03 που πληρωθηκαμε

Ειναι 1 μήνας κ 10 ημέρες.

Κ αυτο που λέω κ ξερω ειναι οτι απ οταν τελειώσει όλο το τμημα απ τα ΚΕΚ η πληρωμη θελει πλέον περίπου 1,5 μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1,5 μήνα δλδ περίπου 45 ημέρες προκύπτει απ τις περίπου 01/02 που τελειώσαμε ολοι απο το τμημα μεχρι 10/03 που πληρωθηκαμε

Ειναι 1 μήνας κ 10 ημέρες.

Κ αυτο που λέω κ ξερω ειναι οτι απ οταν τελειώσει όλο το τμημα απ τα ΚΕΚ η πληρωμη θελει πλέον περίπου 1,5 μήνα

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Αλλα 01-02 πεφτει σαββατο ωραια αρα να ξεκινησουμε να μετραμε απο δευτερα 03-02-2014 βγαλε τα σουκου που δεν δουλευουν τα κεκ και τα υπουργεια και μετρησουμε 40 ημερες φτανουμε τελος του μαρτη 28 μαρτη βγαλε και την 25 μαρτιου λογο εθνικης εορτης παμε απριλιο.Και ολοι μαζι συνενοηθηκατε να πατε τα παρουσιολογια μια συγκεγκριμενη μερα?Στο λεω αυτο γιατι εμας ο τελευταιος τελιωσε 26-01-2014 μετραω οπως λες εσυ 40 μερες βγαζω τα σουκου θα βγαλω και 3 μερες αντε της κανω 5 μερες για να μαζευτουν τα παρουσιολογια και να τα πανε στα κεκ ετσι οπως τα μετρησα πρεπει να πληρωθω 28 μαρτιου βγαλε και την εθνικη εορτη στης 25 μαρτιου παμε απριλιο.Επισης να σημειωσω κατι ειναι οτι το υπουργειο δεν εχει μονο τα χαρτια απο αθηνα αλλα απο ολη την Ελλαδα.Και τι διαδικασιες κανει το υπυργειο για να ελεγχει τα χαρτια και ποτε δινει την εντολη στο παρακαταθεικων για να μας πληρωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι! Άντε καλοφάγωτα να είναι! Εμείς ακόμα τζίφος!!!!

Ευχαριστώ πολύ...Ακόμα τζίφος για την θεωρία εννοείς; Υπομονή... Λίγα άτομα πρέπει να έχουν μείνει για θεωρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1,5 μήνα δλδ περίπου 45 ημέρες προκύπτει απ τις περίπου 01/02 που τελειώσαμε ολοι απο το τμημα μεχρι 10/03 που πληρωθηκαμε

Ειναι 1 μήνας κ 10 ημέρες.

Κ αυτο που λέω κ ξερω ειναι οτι απ οταν τελειώσει όλο το τμημα απ τα ΚΕΚ η πληρωμη θελει πλέον περίπου 1,5 μήνα

Δεν θέλει η πληρωμή 1,5 μήνα.Σε σένα έτυχε και πληρώθηκες σε αυτό το διάστημα.Οι πληρωμές είναι εξαρτημένες από διάφορους παράγοντες.Πρέπει να τελειώσει όλο το τμήμα να πάνε όλοι τα παρουσιολόγια,να φτιάξει τα χαρτιά το κεκ,να δώσει εντολή αποπληρωμής,να εξετάσει ο υπεύθυνος του υπουργείου τον φάκελο και μετά αυτός να δώσει εντολή να μπουν τα χρήματα. Το 1,5 μήνα δεν ισχύει γιατί ο υπεύθυνος δεν είναι ένας.Είναι πολλοί υπεύθυνοι και έχουν αναλάβει ο καθένας διαφορετικά κεκ.Μπορεί εσύ να πέσεις δηλαδή σε κάποιον που κάνει σωστά τη δουλειά του και να εξετάσει κατευθείαν το φάκελο σου και εγώ να πέσω σε κάποιον που έχει πριν από μένα να εξετάσει άλλους 50 φακέλους.Οπότε το 1,5 μήνας δεν στέκει.  :-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια να ρωτησω κατι γιατι κ εγω τελεοωνω πρακτικη σε μια βδομαδα.. σας εγινε ποτε ελεγχος η ξερετε αν εχει συμβει ατομα να χασουν το προγραμμα επειδη ελειπαν χωρις να το εχουν δηλωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,σήμερα τσέκαρα στην τράπεζα. Η γυναικα μου τελειωσε την πρακτική 9/12.  τα χρήματα μπήκαν 28/2/2014. για μας το μαρτυριο τελειωσε. υπομονη κ για τους υπολοιπους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lazos07 Λες επισης οτι (Εμάς ο τελευταίος τελείωσε 01/02 κ σε 40 μέρες είχαμε πληρωθεί.) πως γινεται να πληρωθηκατε ολοι μα ολοι και ολο το τμημα σου μεσα σε 40 μερες? Ολοι τα λεφτα τα πηρατε την ιδια μερα η σε διαφορετικες μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ...Ακόμα τζίφος για την θεωρία εννοείς; Υπομονή... Λίγα άτομα πρέπει να έχουν μείνει για θεωρία..

Ναι θεωρία! Τελειώνουμε σε 2 εβδομάδες το πρόγραμμα. Δεν θέλω να φανταστώ πόσο θα περιμένουμε για της πρακτικής. Τι να πω και στην υπηρεσία η υπεύθυνη του ΚΕΚ μας δεν το σηκώνει μπας και βγάλουμε καμία άκρη. Φρίκη! <_<

Βρε παιδια να ρωτησω κατι γιατι κ εγω τελεοωνω πρακτικη σε μια βδομαδα.. σας εγινε ποτε ελεγχος η ξερετε αν εχει συμβει ατομα να χασουν το προγραμμα επειδη ελειπαν χωρις να το εχουν δηλωσει?

  Μας έχουν ειδοποιήσει τηλεφωνικώς από το ΚΕΚ πως έχει βγει έλεγχος και πραγματικά έτσι έγινε, στο δικό μας τμήμα δεν πέρασαν, πέρασαν όμως από το ακριβώς προηγούμενο τμήμα. Έχουν ακουστεί πολλά, φαντάζομαι όμως πως εάν ο εργοδότης σου είναι συνεννοήσιμος θα σε καλύψει (εγώ για παράδειγμα δουλεύω σε μηχανικό και είμαι συνέχεια για εξωτερικές δουλειές, δεν γίνεται να είμαι στο γραφείο όλη την ώρα).

  Στην Αθήνα τα τμήματα φτιάχτηκαν ανάλογα με την ειδικότητα, εδώ στην επαρχία πήγαμε όλοι μαζί για εκπαίδευση, ανεξαρτήτως πτυχίου. Έκοψαν κοπέλα στην Αθήνα επειδή ήταν σε επιχείρηση που δεν σχετιζόταν με το πτυχίο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...