Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδια να ρωτησω κατι γιατι κ εγω τελεοωνω πρακτικη σε μια βδομαδα.. σας εγινε ποτε ελεγχος η ξερετε αν εχει συμβει ατομα να χασουν το προγραμμα επειδη ελειπαν χωρις να το εχουν δηλωσει?

Κοίτα εγώ τελείωσα πρώτη από όλους το πρόγραμμα.Σε μένα ήρθε έλεγχος λίγες μέρες πρι τελειώσω ήμουν εκεί και εντάξει.Το κεκ δεν είχε ιδέα εγώ τους ενημέρωσα και δεν είμαι σε καμιά Αθήνα από επαρχία είμαι.Κάποια άτομα που δεν τα βρήκαν στις δουλειές τους δεν ξέρουν τώρα τι γίνεται.Γιατί βγήκαν και δεύτερη φορά και είπαν οι ίδιοι ότι έχει δημιουργηθεί θέμα.Και δεν ξέρουν τώρα τα παιδιά αν θα πάρουν τα λεφτά.Πιο πολύ το λέω για να το δουν όλοι γιατί εσύ τελειώνεις σε μια εβδομάδα άντε να σου έρθουν μια φορά και εκεί να μην σε βρουν θα σε δικαιολογήσουν τα αφεντικά σου.Αλλά αν κάποιος δεν είναι εκεί ούτε τη δεύτερη φορά έχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχαμε τελειώσει ολοι 01/02

Κ πκηρωθηκαμε 10/03

 

Δέχομαι την όλη διαδικασια γι αυτο ειπα οτι αν το ΚΕΚ στείλει τα δικαιολογητικά η διαδικασια θελει 1,5 μήνα

 

Κ πλέον δεν υπάρχει αν κανει δουλεια η αν εχει κινηση ο υπάλληλος. Τα γραφεία του voucher που ειναι στην κοραη στην αθηνα εχουν βάλει περισσότερο προσωπικό κ οι Πληρωμες εχουν εντατικοποιηθεί.

Εχω παει αρκετές φορες εκει κ ξερω πως δουλεύουν.

Δεν ειπα σύμφωνα με τη δική μου κρίση αλλα γενικα ποιος ειναι ο κανόνας

 

Περίπου 1.5 μήνα αφού εχει στείλει το ΚΕΚ τα χαρτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καλα νεα για voucher 18-29.

 

Σήμερα μου έστειλαν μήνυμα απο τα ΚΕΚ να παω να παρω ενα χαρτι οτι  τελείωσα την πρακτική άσκηση.

 

Με ενημέρωσαν οτι αρκετά άτομα που τελείωσαν τον Οκτώβριοι έχουν πληρωθεί και μου είπαν οτι την άλλη βδομάδα θα πληρωθούμε και εμείς του Νοεμβρίου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω παιδια για να μην γινονται μπερδεματα...

Υπαρχουν απο οτι φαινεται καποιοι που δεν εχουν πληρωθει ουτε με τα 305 ευρω.

Να λετε ποτε ξεκινησατε και ποτε τελιωσατε θεωρια η πρακτικη . Και τι απο τα 2 πληρωθηκατε. Αν και τα 2 ακομα καλυτερα. Και απο ποια πολη πληρωθηκατε. Μηπως βγαλουμε καμια ακρη και συντονιστουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια να ρωτησω κατι γιατι κ εγω τελεοωνω πρακτικη σε μια βδομαδα.. σας εγινε ποτε ελεγχος η ξερετε αν εχει συμβει ατομα να χασουν το προγραμμα επειδη ελειπαν χωρις να το εχουν δηλωσει?

Καλησπέρα, σε εμένα είχε έρθει έλεγχος λίγο πριν τελειώσω την πρακτική...Συνήθως έτσι κάνουν...Σε γνωστή μου πήγαν, δεν την βρήκαν εκεί και ξαναπήγαν...Σε άλλη γνωστή μου πήγαν, δεν τη βρήκαν και ο εργοδότης δεν την κάλυψε αλλά ούτε η ίδια δεν ξέρει αν την έκοψαν από το πρόγραμμα γιατί είναι μεγάλη ιστορία...Αν πει ο εργοδότης ότι πετάχτηκες σε μια εξωτερική δουλειά και σε πάρει ένα τηλ να πας δε νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε εμένα είχε έρθει έλεγχος λίγο πριν τελειώσω την πρακτική...Συνήθως έτσι κάνουν...Σε γνωστή μου πήγαν, δεν την βρήκαν εκεί και ξαναπήγαν...Σε άλλη γνωστή μου πήγαν, δεν τη βρήκαν και ο εργοδότης δεν την κάλυψε αλλά ούτε η ίδια δεν ξέρει αν την έκοψαν από το πρόγραμμα γιατί είναι μεγάλη ιστορία...Αν πει ο εργοδότης ότι πετάχτηκες σε μια εξωτερική δουλειά και σε πάρει ένα τηλ να πας δε νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα...

Δε ρωταω επειδη δε παω κ φοβαμαι, αλλα γισ να δω αν τλκ ισχυει αυτο, γιατι με πηραν απ το κεκ κ μου ειπαν να προσεχω γιατι συνηθως γινονται ελεγχοι λιγο πριν τη ληξη του προγραμματος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω παιδια για να μην γινονται μπερδεματα...

Υπαρχουν απο οτι φαινεται καποιοι που δεν εχουν πληρωθει ουτε με τα 305 ευρω.

Να λετε ποτε ξεκινησατε και ποτε τελιωσατε θεωρια η πρακτικη . Και τι απο τα 2 πληρωθηκατε. Αν και τα 2 ακομα καλυτερα. Και απο ποια πολη πληρωθηκατε. Μηπως βγαλουμε καμια ακρη και συντονιστουμε ;)

 

Εγω τελειωσα 28/11/13.

Τα χρηματα της θεωριας τα πηρα τον Σεπτεμβριο. Για τα χρηματα πρακτικης μου ειπαν απο ενα ΚΕΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ οτι θα αρχησουμε να τα περνουμε απο την βδομαδα που μας ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελειωσα 28/11/13.

Τα χρηματα της θεωριας τα πηρα τον Σεπτεμβριο. Για τα χρηματα πρακτικης μου ειπαν απο ενα ΚΕΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ οτι θα αρχησουμε να τα περνουμε απο την βδομαδα που μας ερχεται.

ποιό κεκ??και εγώ γιάννενα είμαι.αποκλείεται να τα πήρες σεπτέμβριο πάντως τα μπέρδεψες μάλλον. τέλη Οκτώβρη άρχισαν να πληρώνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

 

Ο,τι αφορά τις απουσίες, εμάς στο κεκ μας είχαν τονίσει ιδιαίτερα ότι κάθε φορά που έχουμε σκοπό να λείψουμε πρέπει να ενημερώνουμε τον εργοδότη (πρόφανώς) αλλά και το κεκ οπωσδήποτε, για να ενημερώνεται το σύστημα..Σε φίλη μου που αρρώστησε και δεν είχε ενημερώσει το κεκ αλλα το αφεντικό της το γνώριζε και το είπε στον έλεγχο, της φωνάξανε που δεν είχε ενημέρωσει ΚΑΙ το κεκ αλλά δεν την αποκλείσανε από το πρόγραμμα..

 

Προσωπικά, έλεγχος έχει έρθει δύο φορές και ηταν και κοντά η μία από την άλλη, δηλαδή με μιάμιση βδομαδα διαφορά. Και την τελευταία μέρα μπορούν να κάνουν ελέγχους. Δε θα γίνει παντού, αλλά σίγουρα κάποιοι θα είναι οι "τυχεροί". Για παράδειγμα στη θεωρία στο δικό μου τμήμα έλεγχος δεν ήρθε ποτέ. Φίλη μου που ξεκίνησε με δύο βδομάδες διαφορά στο ίδιο κεκ, εε απλά τους ξέσκισαν, επί μια βδομάδα έσκαγαν κάθε μέρα σχεδόν και ειδικά τη τελευταία ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά είναι απίστευτο το πως ακόμα συνεχίζεται αυτή η κατάσταση.

Kαι που είσαι ακόμα :(

Βρε παιδια να ρωτησω κατι γιατι κ εγω τελεοωνω πρακτικη σε μια βδομαδα.. σας εγινε ποτε ελεγχος η ξερετε αν εχει συμβει ατομα να χασουν το προγραμμα επειδη ελειπαν χωρις να το εχουν δηλωσει?

Βεβαίως και έχει συμβεί..

Άν κοιτάξεις τις νεότερες σελίδες εδώ στο Forum θα δείς που το συζητάνε..

Σε εμένα για παράδειγμα ήμουν απλά κωλόφαρδος και δεν πέτυχα..

Αλλά ειδικά σε κάτι επαρχίες κάνανε εντατικούς ελέγχους τα ψωφίμια..

Καλημέρα μαιρη υπογράφεις 3 συμβάσεις όταν πας σε μια επιχείρηση μια παίρνει το κεκ μια η επιχείρηση και μια εσύ.

Ακριβώς όπως τα λέει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΜΑΣ ?  ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ . ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΛ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΚ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΙΣ.   ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΑΙΤ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΙΣΧΥΟΙ ΑΥΤΟ ?   ...  ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΩΡΙΣ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ 11/2/2014  ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΟΝ Π ΕΓΡΑΨΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 1,5 ΜΗΝΑ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΕΓΙΝΕ Κ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΤΡΑΠΕΖΑ  0  !!!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΜΑΣ ?  ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ . ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΛ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΚ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΙΣ.   ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΑΙΤ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΙΣΧΥΟΙ ΑΥΤΟ ?   ...  ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΩΡΙΣ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ 11/2/2014  ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΟΝ Π ΕΓΡΑΨΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 1,5 ΜΗΝΑ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΕΓΙΝΕ Κ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΤΡΑΠΕΖΑ  0  !!!   

Καταρχας 1 λαθος γραφουμε με μικρα τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζουμε. Αν πας σε προηγουμενες σελιδες θα δεις και τηλεφωνα απο υπουργεια και τηλεφωνα απο το παρακαταθεικων και δανειων κανε και μια αναζητηση στο ιντερνετ για τηλεφωνα μην θες μασημενη τροφη. Και αν τελιωσες τον φεβρουαριο οπως λες κανε υπομονη γιατι ακομα πληρωνουν οπως να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε παιδια δεν σας εφαγαν ελεος να πουμε  μια ερωτηση καναμε... ο αλλος ομως π γραφει οτι πληρωθηκε σε ενα μησι μηνα δεν ειδα να τον κατακρινετε ... κακος π εγραψα την απορια μου ! πολυ κακος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...