Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι τόσο μικρή διαφορά τότε νταξ. Αλλά γιατί δεν παίρνεις ένα πολύ μικρότερο 450άρι για το παλιό σύστημα και να βάλεις το ΤΧ που έχεις στο ryzen μηχάνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δεύτερο μηχάνημα διέγραψε το δεν το έχω ανανεώσει.. αγόρασα τον Απρίλιο το TX650m που βλέπεις στην υπογραφή και κάηκε μετά από ένα μήνα.. και έχω το το παλιό μου 430w Evga 80+ χωρίς oc χωρίς τιποτα για να μη το ζορίζω ..και που επέστρεψαν τα λεφτά πίσω και είπα να βαλω 10 ευρώ παραπάνω να παω στο 750 tx

Επεξ/σία από Levs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι/φίλες (άτιμο 2020),

Το τροφοδοτικό μου TR2 παραδίδει πνεύμα μετά από 12 χρόνια λειτουργίας, εντάξει δεν έχω παράπονο, νομίζω πως χωρίς το APC πολύμπριζο ασφαλείας δε θα ζούσε τόσο... 

Διαβάζω αρκετά θετικά για τα Βe Quiet στο forum, οπότε έχω καταλήξει σε αυτά τα 4https://www.skroutz.gr/comparelists/30?compare=16368678,16368866,16368959,16368765

Το case μου είναι ένα αρχαίο Thermaltake αλλά δεν το λες και κακό, παρόλα αυτά δε νομίζω να κάνει μεγαλή διαφορά το full wired με το semi-modular μοντέλο αλλά η διαφορά τιμής είναι σχετικά μικρή οπότε μάλλον θα πάω σε semi-modular που ίσως αξιοποιηθεί καλύτερα σε μια μελλοντική αναβάθμιση. Επίσης πάω προς τα 600ρια λόγω του υπάρχοντος συστήματος γιατί ψάχνομαι και για καμιά κάρτα γραφικών, όχι τίποτα extreme. Οπότε αφού σχεδόν ρώτησα και απάντησα μόνος μου για να μη σας κουράζω πολύ, πως το βλέπετε το Be Quiet Pure Power 11 600W CM για το παρακάτω σύστημα; Ευχαριστώ!

Speccy64_Oj85Y7ZFNM.png.73920139c3b90a0440126d24c0629cb0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Cih είπε

πως το βλέπετε το Be Quiet Pure Power 11 600W CM για το παρακάτω σύστημα;

Εξαιρετική επιλογή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θελω να φτιαξω καινουργιο pcακι για προσωπικη χρηση...λιγο photo editing, δουλειες γραφειου, κανα παιχνιδακι...τα κλασικα.
Πως θα μπορουσα να υπολογισω τι τροφοδοτικο χρειαζομαι;
πραγματικα το τελευταιο διαστημα οι τιμες τους πανε προς τα πανω με φουλ ταχυτητα...τροφοδοτικο που ειχα σταμπαρει στα 98€ εχει ξεπερασει τα 130€...

γενικα παρατηρω σε ολα τα κομματια μια αυξηση απο την αρχη του χρονου πανω απο 20%, δυστυχως ειναι κακη στιγμη νομιζω να παρω καινουργιο αλλα κοιταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλιστα. Δηλαδή κάτι σαν αυτό; Ποιο κουτί έχετε;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KiriosMarios είπε

λιαν λι tu150

θελω καλυτερο απο gold

Τότε είστε κάπου εδώ. Πάντως, είστε extreme τύπος. Βάλατε ένα high end σύστημα σε μικρό κουτί 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KiriosMarios είπε

εεε ναι εχετε δικιο αλλα ειναι αυτη πλεον η μοδα, τα πιο μικρα κουτια που εχεις πανω στο γραφειο.

Εμένα στο γραφείο δε χωράει οποιοδήποτε κουτί (εκτός από κάτι DELL SFF), οπότε πήρα αυτό -ένα 775 σύστημα είναι- για να το βάλω κάτω από το γραφείο μου, όμως έχω ελαφρώς ανεβασμένες θερμοκρασίες (όχι πάνω από 60°C).

6 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

Ηθελα να μην παω σε corsair, αλλα μαλλον εκει παει η δουλεια, εχει καλες τιμες και μεγαλη γκαμα. Φυσικα η silverstone ειναι πολυ καλυτερη σε ολα της...αλλα απο τιμες..

Και εγώ δε έχω και τη καλύτερη άποψη για τη Corsair. Σκεφτόμουν αυτό να σας προτείνω, αλλά αφού θέλετε πάνω από Gold... Θα σας πουν αν είναι και άλλοι εδώ μέσα πιο ειδικοί στο θέμα. Πάντως και με ένα των 550-600W αν δεν κάνετε O.C. θα είστε εντάξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, εχω αυτο το τροφοδοτικό https://www.trust.com/en/product/14995-420w-psu-big-fan

σε ενα pc me Amd fx 8320 (95w)

Εχω κάποια θέματα στα ρεύματα, πιστεύω οτι οφείλεται στην motherboard (δεν βγάζει σωστό ρεύμα παντα στα usb) Και εχω αγοράσει μια άλλη την οποία και θα τοποθετήσω, σκεφτικά  να ατικαταστησω το υπάρχον τροφοδοτικό με το https://www.foxstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=58294&ref=bestprice.gr , αξίζει ο κόπος;

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Unlock solution είπε

πιστεύω οτι οφείλεται στην motherboard

Εγώ πάλι όχι.

41 λεπτά πριν, Unlock solution είπε

αξίζει ο κόπος;

Και με το παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Unlock solution είπε

Καλησπέρα, εχω αυτο το τροφοδοτικό https://www.trust.com/en/product/14995-420w-psu-big-fan

σε ενα pc me Amd fx 8320 (95w)

Εχω κάποια θέματα στα ρεύματα, πιστεύω οτι οφείλεται στην motherboard (δεν βγάζει σωστό ρεύμα παντα στα usb) Και εχω αγοράσει μια άλλη την οποία και θα τοποθετήσω, σκεφτικά  να ατικαταστησω το υπάρχον τροφοδοτικό με το https://www.foxstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=58294&ref=bestprice.gr , αξίζει ο κόπος;

Ευχαριστω.

Τετοιο κακης ποιοτητας τροφοδοτικο δεν πρεπει ποτε να ξαναβαλεις στον υπολογιστη σου,πολυ πιθανον να φταιει αυτο η να σου εχει κανει ζημια. Παρε το evga που ειδες ταχιστα.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, benign είπε

Τετοιο κακης ποιοτητας τροφοδοτικο δεν πρεπει ποτε να ξαναβαλεις στον υπολογιστη σου,πολυ πιθανον να φταιει αυτο η να σου εχει κανει ζημια. Παρε το evga που ειδες ταχιστα.

Ερώτημα 2ο (σαν άσχετος που ειμαι) αυτο https://www.skroutz.gr/s/17672257/Tacens-APB550.html#reviews αξίζει η θεωρείται no name? Οποτε μακρια. Ρωτάω γιατι βλέπω έχουν την ίσια πιστοποίηση 80+.

Επεξ/σία από Unlock solution
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...