Προς το περιεχόμενο

Υποχρεωτική φορολογική δήλωση για όλους , τι παίζει;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε συ διαβαζεις τι γραφεται; την ωρα που κανεις εγγραφη τυπωνεις τη σελιδα που λεει το αφμ σου και την την ωρα που εγινε η αιτηση και με αυτο το χαρτι πας στην εφορια , στηνεσαι στην ουρα στο μητρωο και σου βγαζει κλειδαριθμο ο υπαλληλος 

 

δεν σου ερχεται κανενα mail 

Σωστος ετσι ακριβως ειναι αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι περιμενε mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτος απο οτι εχω καταλαβει δεν τυπωσε καν τη σελιδα και νομιζει οτι ειναι σε καποια ευρωπαικη χωρα που ολα γινονται αυτοματα :P

 

τεσπα και παλι δεν εχει σημασια, μπορει να παει με ταυτοτητα και καπου γραμμενο το αφμ του (αν δε το θυμαται)  στο μητρωο και θα τον βρει ο υπαλληλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχουν περάσει τόσες μέρες από τότε που έκανα την εγγραφή και τίποτα ακόμα δεν μου έχει έρθει κανένα mail

 

Όπως έχουμε πει από την πρώτη σελίδα, μετά την εγγραφή σου στέλνουν μήνυμα από την ΓΓΠΣ και πηγαίνεις στην Εφορία για να πάρεις τον κλειδάριθμο, μέσα σε προσθεσμία 2 μηνών περίπου, αν θυμάμαι καλά, γιατί μετά από την προθεσμία ακυρώνεται η εγγραφή και πρέπει να την ξεκινήσεις πάλι.

 

Εάν πέρασαν αρκετές μέρες από την εγγραφή σου, πήγαινε στην Εφορία, χωρίς να περιμένεις το μήνυμα, γιατί αυτή την περίοδο ασχολούνται με ένα σωρό θέματα, όπως διαβάζουμε στα έντυπα και στα blogs και βλέπουμε στην τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μύνημα ρε παιδιά να περιμένει????

 

Όπως τα είπε και ο άλλος στην προηγούμενη σελίδα είναι.. Με το που κάνεις την εγγραφή.. Εκτυπώνεις τη σελ΄δια που λέει για την επιτυχή εγγραφή κα ιτο ΑΦΜ που γράφει πάνω... πας στην εφορία στο τμήμα Μητρώο .. δίνοντας αυτό το χαρτί που έχεις εκτυπωσει σου δίνει ένα άλλο χαρτί με τον κλειδάριθμο πάνω.. Δεν χρειάζεται να περιμένεις. Εγώ με το που έκανα την εγγραφή μετά από 5 λεπτά ακριβώς πήγα στην εφορία και πήρα τον κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ διαβαζεις τι γραφεται; την ωρα που κανεις εγγραφη τυπωνεις τη σελιδα που λεει το αφμ σου και την την ωρα που εγινε η αιτηση και με αυτο το χαρτι πας στην εφορια , στηνεσαι στην ουρα στο μητρωο και σου βγαζει κλειδαριθμο ο υπαλληλος 

 

δεν σου ερχεται κανενα mail 

Nομιζω εκανα μακακια νομιζω οτι θα ερθει καποιο μαιλ οτι η εγγραφη ηταν επιτυχης και οτι καταχωρηθηκε και αυτη θα εκτυπονα.

Και τωρα τι κανω θυμαμε το username και το password μπορω να παω να το ζητησω εστι ?

 

Ποιο μύνημα ρε παιδιά να περιμένει????

 

Όπως τα είπε και ο άλλος στην προηγούμενη σελίδα είναι.. Με το που κάνεις την εγγραφή.. Εκτυπώνεις τη σελ΄δια που λέει για την επιτυχή εγγραφή κα ιτο ΑΦΜ που γράφει πάνω... πας στην εφορία στο τμήμα Μητρώο .. δίνοντας αυτό το χαρτί που έχεις εκτυπωσει σου δίνει ένα άλλο χαρτί με τον κλειδάριθμο πάνω.. Δεν χρειάζεται να περιμένεις. Εγώ με το που έκανα την εγγραφή μετά από 5 λεπτά ακριβώς πήγα στην εφορία και πήρα τον κλειδάριθμο.

Δεν μου εβγαλε καμια επιτυχημενη εγγραφη αυτο ειναι το θεμα με το που πατησα οκ με εβγαλε ξανα στην ιδια σελιδα χωρις να μου βγαλει καποιο μυνημα ειτε επιτυχημενης εγγραφης ειτε καποιου λαθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πήγαινε με ταυτότητα και καλού κακού και κάνα αφμ.αν και το τελευταίο δε νομίζω να χρειάζεται

 

 

Αν δε σου έβγαλε κάτι, δοκίμασε ξανά εγγραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πήγαινε με ταυτότητα και καλού κακού και κάνα αφμ.αν και το τελευταίο δε νομίζω να χρειάζεται

 

 

Αν δε σου έβγαλε κάτι, δοκίμασε ξανά εγγραφή

Λες να κανω ξανα ? Θα δοκιμασω τωρα με τον ιδιο κωδικο και ονομα χρηστη αμα μου το δεκτη παει να παει οτι δεν ειχε καταχωρηθει πριν αν οχι τοτε καποια μαλακια εγυνε οπως οταν γραφτηκα στην ΔΕΗ.

 

Αρχικη εγγραφη να παω ή επανεγγραφη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεις την κατάσταση.

Πήγαινε στην Εφορία με το username (δεν χρειάζεται να δώσεις το pass) και την ταυτότητά σου για να πάρεις τον κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

`Δεν χρειάζεται να πας εφορία.. Ενεργοποιώ και κάνω εγγραφές δεκάδες κάθε μέρα...Δεν είναι τίποτα. Αν υπάρχει ήδη εγγραφή θα στο βγάλει όταν πας να κάνεις νέα εγγραφή.

Δοκίμασε επανεγγραφή. Λογικά θα στο περάσει.

ΓΙατί να μπλέξεις με την εφορία? Και εγγραφή να έχει γίνει και να έχει ξεχάσει κάποιος το password.. κάνουμε επανεγγραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεις την κατάσταση.

Πήγαινε στην Εφορία με το username (δεν χρειάζεται να δώσεις το pass) και την ταυτότητά σου για να πάρεις τον κλειδάριθμο.

Και αμα δεν εχει καταχωρηθει και δεν με βρησκουν γιατι οπως σου ειπα δεν νμου εβγαλε κατι στην καταχωρηση

 

Οκ αυτη την φορα το δεχθηκε κανονικα, μαλλον την προηγουμενη φορα μπερδευτικα και πρεπει να πατησα επιστροφη αντι για αποδοχη.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :), τωρα απο δευτερα θα παω να παρψ κλειδαριθμο και απο οτι ειδα λεει απο οποια ΔΟΥ θελω πολυ καλο αυτο.

 

Αληθεια η δηλωση ειναι ευκολη ή να παω σε κανενα λογιστη για πρωτη φορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αμα δεν εχει καταχωρηθει και δεν με βρησκουν γιατι οπως σου ειπα δεν νμου εβγαλε κατι στην καταχωρηση

 

Οκ αυτη την φορα το δεχθηκε κανονικα, μαλλον την προηγουμενη φορα μπερδευτικα και πρεπει να πατησα επιστροφη αντι για αποδοχη.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :), τωρα απο δευτερα θα παω να παρψ κλειδαριθμο και απο οτι ειδα λεει απο οποια ΔΟΥ θελω πολυ καλο αυτο.

 

Αληθεια η δηλωση ειναι ευκολη ή να παω σε κανενα λογιστη για πρωτη φορα ?

 

Εξαρτάται τι έχεις..

Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα φέτος.. Πχ δηλώνεις του τόκους άνω των 250 αν έχεις... δηλώνεις ημερομηνία γέννησης υποχρεωτικά, αριθμό παροχής ΔΕΗ για να το συνδέσουν αν πλήρωσες το ΕΕΤΗΔΕ και άλλα..

 

Αν δεν έχεις να δηλώσεις και τίποτα ιδιαίτερο και έχεις ξανακάνει δήλωση ίσως μπορέσεις και μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι έχεις..

Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα φέτος.. Πχ δηλώνεις του τόκους άνω των 250 αν έχεις... δηλώνεις ημερομηνία γέννησης υποχρεωτικά, αριθμό παροχής ΔΕΗ για να το συνδέσουν αν πλήρωσες το ΕΕΤΗΔΕ και άλλα..

 

Αν δεν έχεις να δηλώσεις και τίποτα ιδιαίτερο και έχεις ξανακάνει δήλωση ίσως μπορέσεις και μόνος σου.

Βασικα δεν εχω καθολου εισοδημα και αυτο φοβαμε πως θα δικαιολογησω που μενω πιος με συντηρει κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...