Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το λευκό Nexus 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πρώτες επίσημες φωτογραφίες του λευκού Nexus 4 δημοσιεύτηκαν πριν λίγο, με την LG να παρουσιάζει μια δεύτερη εκδοχή της συσκευής την οποία έχει δημιουργήσει σε συνεργασία με τη Google και η οποία λαμβάνει πρώτη όλες τις νέες εκδόσεις της Android πλατφόρμας.Το λευκό Nexus 4 δεν διαθέτει κάποια άλλη αλλαγή πέρα από το χρώμα σε σχέση με το κλασσικό Nexus 4 το οποίο κυκλοφόρησε πριν λίγους μήνες δημιουργώντας αίσθηση κυρίως με την τιμή του. Έτσι βλέπουμε IPS οθόνη 4.7' ιντσών με HD ανάλυση, τετραπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM και πίσω κάμερα 8mp.

 

Στα πλαίσια της παρουσίασης της συσκευής, ο Kim Wong, αντιπρόεδρος του Ευρωπαϊκού τμήματος της εταιρείας ανέφερε ότι η LG δεν προτίθεται να κατασκευάσει άλλη Nexus συσκευή, διαψεύδοντας παρόμοιες φήμες που ανέφεραν μια νέα συνεργασία των δύο εταιρειών. Μάλιστα προσέθεσε ότι οι Nexus συσκευές «δεν έχουν καμία αξία χωρίς το skin της εταιρείας» καθώς και ότι η LG θέλει να μειώσει την εξάρτηση της από το Android.

 

Η κυκλοφορία του Nexus 4 ξεκινάει από το Hong Kong στις 29 Μαΐου και αναμένεται να έρθει σε επιλεγμένες Ευρωπαϊκές χώρες τις «επόμενες εβδομάδες».

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δεν έχω ιδιαίτερη επαφή με την βιομηχανία smartphone και τις τεχνολογίες που διαφημίζουν, μεταξύ των SUPER AMOLED της Samsung και τις IPS του Nexus 4 ποια οθόνη είναι καλύτερη και σε ποίες κατηγοριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Στα πλαίσια της παρουσίασης της συσκευής, ο Kim Wong, αντιπρόεδρος του Ευρωπαϊκού τμήματος της εταιρείας ανέφερε ότι η LG δεν προτίθεται να κατασκευάσει άλλη Nexus συσκευή, διαψεύδοντας παρόμοιες φήμες που ανέφεραν μια νέα συνεργασία των δύο εταιρειών.

 

aka μαλλον φαγανε καρτα απο την google με τις μλκες διαθεσιμοτητας του αρχικου nexus 4

 

Μάλιστα προσέθεσε ότι οι Nexus συσκευές «δεν έχουν καμία αξία χωρίς το skin της εταιρείας»

 

ποιος ηρθε λεει? 

 

καθώς και ότι η LG θέλει να μειώσει την εξάρτηση της από το Android.

 

ναι οντως ασχημα της καθεται 

 

...

Link.png Site: Engadget

.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"οι Nexus συσκευές «δεν έχουν καμία αξία χωρίς το skin της εταιρείας» καθώς και ότι η LG θέλει να μειώσει την εξάρτηση της από το Android"

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει! Μέτρησε το λευκό! :)

Προσωπικά δεν με χαλάει ούτε η απουσία των physical buttons ούτε ότι δεν παίρνει κάρτα SD αφού τα 16GΒ τα θεωρώ αρκετά.
Με χαλάει που έτσι όπως έχουν βάλει το ακουστικό, το κινητό με την πλάτη προς τα κάτω σχεδόν δεν ακούγεται...
Ευτυχώς με θήκη στρώνει λίγο, αλλά πάλι χάνει λίγο.

Και αυτό με την αποσπώμενη μπαταρία, πονάει λίγο. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε για τα physical buttons παιδιά... πάντως εγώ  προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι το software button του nexus σε σχέση με το κεντρικό κουμπί των s3 και s4 έχει καλύτερη απόκριση. Ειδικά με του s3 που το πατάς και περιμένεις 1 δευτερόλεπτο για να γυρίσει στην κεντρική οθόνη.

 

Το ακουστικό είναι λίγο θέμα, όντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος του τηλεφώνου και μόνο θετικά σχόλια έχω να παραθέσω.Το τηλέφωνο τα σπάει απλά.

Οσο για τον φίλο που ρωτάει για τις οθόνες....εχω να του απαντήσω πως έχω δουλέψει τα πάντα.Σαν την IPS του nexus δεν υπάρχει...

Τώρα θα αρχίσετε να μου λέτε για φωτεινότητες κτλ αλλα δεν ξέρω ρε παίδες μου βγάζει πολύ ψευτιά χρωμάτων η Amoled....

Για το ακουστικό θα συμφωνίσω με τα παλικάρια.Με την πλάτη κάτω κόβει πολύ απο την ένταση του κινητού.Θα έπρεπε να το είχανε προβλέψει....

Όπως και να έχει τα σπάει και σε λευκό

Μπράβο στην εταιρία γιατι με την LG πάντα είχα ένα θέμα και το κινητο το πηρα δυστακτικά, αλλα με αποζημίωσε στο έπακρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...