Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους κάλεσα και μου είπαν ότι περίμεναν παραλαβή σήμερα ή αύριο αλλά ότι τελικα θα γίνει Τετάρτη ή Πέμπτη μάλλον, σίγουρα όμως πριν το τέλος της εβδομάδας. Η αλήθεια είναι ότι μόλις σταμάτησε να δείχνει busy ή να ρίχνει τη γραμμή το κέντρο απάντησαν απευθείας. Με ηρεμεί λιγάκι αυτό :P  Επίσης μου είπαν οτι θα με καλέσουν κι εκείνοι μόλις έχουν παραλαβή, σε άλλη περίπτωση θα ξαναπάρω την Τετάρτη εγώ να δω τι συμβαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασικά, πλατφόρμες όπως το Σκρουτζ και το bestprice για αλλη μια φορά βγάζουν τον κ@λο τους από έξω.Εγινε στραβή;Δεν είναι δική μας αρμοδιότητα .Έχασες λεφτά;Απευθύνσου στην τράπεζα η στον συνήγορο του καταναλωτή.Εντάξει να υπάρχουν αυτές οι πλατφόρμες και τις θέλουμε , αλλά προστάτεψε και τον καταναλωτή ρε μαστορα..Υποχρεωσε όλα τα μαγαζιά πχ να βάλουν PayPal  αλλιώς μην τους φιλοξενείς... όλοι θα βάλουν και ουτε κιχ θα ακουστει...και αν γίνει οτιδήποτε τότε ναι μαζί σου να βγάλεις τον κ@λο σου από έξω και να ασχοληθεί το paypal και να πάρω τα χρήματα μου.Αλλα όχι έτσι όπως γίνεται τώρα και το μόνο που τους νοιάζει είναι να παίρνουν λεφτά από τα μαγαζιά.Θθμαστε πέρυσι τι έγινε με το a-mobile.Γινε σαν το eBay, θες να πουλήσεις;μόνο μέσω paypal,τέλος.Το άλλο πάλι με τις κριτικές είναι για γέλια.Θυμαμαι που είχα κάνει παραγγελία κάποτε και τελικά ακύρωσα και έκανα κακή κρητική και δεν ανέβηκε ,με έπαιρναν από το μαγαζί 5 φορές την ημέρα τηλέφωνα να με δωροδοκήσουν με δωράκια για να την αφαιρέσω.Οπότε μεγάλη προσοχή και αναλάβετε τις ευθύνες ο καθένας μόνος μην περιμένετε να σας σώσουν τρίτοι,αν γίνει οτιδήποτε με το οποιοδήποτε μαγαζί.Κοιτατε πρώτα αν έχει PayPal ,μετά αντικαταβολή και τέλος αν γίνει κατάθεση μόνο μέσω κάρτας.

Επεξ/σία από mpampisaloniki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2020 στις 3:08 ΜΜ, Zett είπε

 Περιμένω απάντηση από κάποια ακόμη, όταν τις πάρω θα τις παραθέσω επίσης. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να μου πεί αν έχει κάνει την διαδικασία απο το e-shop.gr κι αν η διαδικασία τους είναι ανθρώπινη κι όχι το παραπάνω χάλι. 

Ευχαριστώ

Απο το e-shop γίνεται κανονικά με χαρτί από το taxis net και απλη φωτοτυπία ταυτότητας παραλήπτη. Απλά γράψε ενα σχόλιο στην παραγγελία σου ότι θες αποφορολογηση προϊόντος βαση Πολ. 1150/ 2017

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα με mobilepoint για μια παραγγελία που έκανα 07-04. Το προιόν ήταν κατόπιν παραγγελίας. Μου είπαν πως βρίσκεται στις αποθήκες τους , θα το στείλουν Παρασκευή με speedex και θα το παραλάβω Σάββατο ή Δευτέρα. Είδωμεν......

 

Επεξ/σία από Nanik78
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nanik78 είπε

Μόλις μίλησα με mobilepoint για μια παραγγελία που έκανα 07-04. Το προιόν ήταν κατόπιν παραγγελίας. Μου είπαν πως βρίσκεται στις αποθήκες τους , θα το στείλουν Παρασκευή με speedex και θα το παραλάβω Σάββατο ή Δευτέρα. Είδωμεν......

Κι εγώ μίλησα χθες τηλεφωνικώς και μου είπαν οτι περιμενουν να τους ερθει Παρασκευη η Δευτερα και θα το εχω μια με δυο μερες το πολυ αφου φτασει στο καταστημα τους. Αν οντως ερθει και παρα πολυ καλη τιμη και στην ωρα τους θα είναι. Σε οποιον με το καλο του παραδοθει ας ενημερωσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Κι εγώ μίλησα χθες τηλεφωνικώς και μου είπαν οτι περιμενουν να τους ερθει Παρασκευη η Δευτερα και θα το εχω μια με δυο μερες το πολυ αφου φτασει στο καταστημα τους. Αν οντως ερθει και παρα πολυ καλη τιμη και στην ωρα τους θα είναι. Σε οποιον με το καλο του παραδοθει ας ενημερωσει.

Εγώ πάντως σκέφτομαι σοβαρά μόλις με το καλό μου πουν οτι παρέλαβαν να πάω να πάρω το κινητό από το κατάστημά τους. Έχουν περάσει ήδη πολλές ημέρες, έχει πέσει η τιμή κι άλλο και στην προκειμένη δε θα με ενοχλούσε να οδηγήσω και λίγο, αν είναι να μην αγχώνομαι :P Από περιέργεια, τι έχεις παραγγείλει και σου είπαν για Παρασκευή ή Δευτέρα; Εγώ ενα s20+ περιμένω και μου είπαν Τετάρτη-Πέμπτη.

Επεξ/σία από ViveCuervo12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ViveCuervo12 είπε

Εγώ πάντως σκέφτομαι σοβαρά μόλις με το καλό μου πουν οτι παρέλαβαν να πάω να πάρω το κινητό από το κατάστημά τους. Έχουν περάσει ήδη πολλές ημέρες, έχει πέσει η τιμή κι άλλο και στην προκειμένη δε θα με ενοχλούσε να οδηγήσω και λίγο, αν είναι να μην αγχώνομαι :P Από περιέργεια, τι έχεις παραγγείλει και σου είπαν για Παρασκευή ή Δευτέρα; Εγώ ενα s20+ περιμένω και μου είπαν Τετάρτη-Πέμπτη.

Αν ειχα κι εγω την δυνατοτητα παιζει να πηγαινα κι εγω  αλλα δεν ειμαι Αθηνα. Εγω το s20 :P. Εμενα ελεγε 4-10 μερες αλλα απο χθες και στο s20 kai sto s20+ απο εκει που ελεγε 4-10 μερες τωρα λεει " κατοπιν παραγγελιας". Εχει πεσει πολυ το S20+ και γενικα θα πεσει κι αλλο η σειρα μεχρι τον ιουνιο αλλα δεν μπορουσα να περιμενω αλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μαζί τους στις 5:20 όπου τους βρήκα μετά από 100 τηλέφωνα σήμερα όλη μέρα... μου είπαν πως περιμένουν μέχρι Παρασκευή, ίσως και αύριο ακόμα να έρθουν τα τηλέφωνα που έχω παραγγείλει και να τα στείλουν.. εγώ έχω πάρει 2 iphone 11 64gb μαύρα..όταν ακόμα η εταιρία ήταν στο Σκρουτζ στις 7/4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, imaniac5s είπε

Μίλησα μαζί τους στις 5:20 όπου τους βρήκα μετά από 100 τηλέφωνα σήμερα όλη μέρα... μου είπαν πως περιμένουν μέχρι Παρασκευή, ίσως και αύριο ακόμα να έρθουν τα τηλέφωνα που έχω παραγγείλει και να τα στείλουν.. εγώ έχω πάρει 2 iphone 11 64gb μαύρα..όταν ακόμα η εταιρία ήταν στο Σκρουτζ στις 7/4

Πόσες μέρες υποτίθεται ότι έλεγε; έλεγε κατόπιν παραγγελίας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια νομίζω έλεγε ως 30 μέρες ή κάπως έτσι.. μετά από λίγες μέρες το είχαν αλλάξει σε 4-7 μέρες και τώρα είναι μόνιμα κατόπιν παραγγελίας!! Στο τηλέφωνο ήταν αρκετά καθισιχαστικη η υπάλληλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imaniac5s είπε

Να σου πω την αλήθεια νομίζω έλεγε ως 30 μέρες ή κάπως έτσι.. μετά από λίγες μέρες το είχαν αλλάξει σε 4-7 μέρες και τώρα είναι μόνιμα κατόπιν παραγγελίας!! Στο τηλέφωνο ήταν αρκετά καθισιχαστικη η υπάλληλος!

Μετράει το τι έλεγε όταν έκανες εσύ την παραγγελία. Άρα υποτίθεται ότι είναι εντός χρόνου περίπου. Σε όλους μας έχουν πει τον οριακό χρόνο, δηλαδή τον χρόνο ώστε να μην υπερβαίνουν το όριο που είχαν υποσχεθεί. Και σε εμένα είναι πάντα πολύ καλή η τηλεφωνική μας επικοινωνία και εκτός από αυτό πάντα μου το σηκώνουν σε αντίθεση με από ότι βλέπω στο φόρουμ. εγγυηθηκαν και σε εσένα και σε άλλο ένα παιδί από το φόρουμ ότι θα σας έρθει αυτή την εβδομάδα . και εμένα μου είπαν το πολύ μέχρι Δευτέρα θα είναι στο κατάστημα. Οπότε θα φανεί αν μας δουλεύουν (τουλάχιστον με τον χρόνο παράδοσης) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια άποψη για το gadgetlab; Υπάρχει μόνο στο best price, αλλά ένα αναζήτηση στο Google και το βγάζει ότι υπήρχε και στο skroutz με χάλια βαθμολογία. Επίσης ένα περίεργο είναι ότι υπάρχει και ακόμα ένα site που είναι κλώνος κι λέγεται gadgetaki.eu και το οποίο τα έχει αρκετά φθηνότερα όλα. Τα στοιχεία όμως είναι ακριβώς τα ίδια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Luxx είπε

Κάποια άποψη για το gadgetlab; Υπάρχει μόνο στο best price, αλλά ένα αναζήτηση στο Google και το βγάζει ότι υπήρχε και στο skroutz με χάλια βαθμολογία. Επίσης ένα περίεργο είναι ότι υπάρχει και ακόμα ένα site που είναι κλώνος κι λέγεται gadgetaki.eu και το οποίο τα έχει αρκετά φθηνότερα όλα. Τα στοιχεία όμως είναι ακριβώς τα ίδια.. 

E αμα βλεπεις χαλια βαθμολογια, συνηθως για καποιο λογο υπαρχει... Το gadgetaki.eu πουλαει μονο αποφορολογημενα, το γραφει εξαλλου πανω πανω μολις μπεις οτι 'Το κατάστημα απευθύνετε μόνο σε επαγγελματίες και εταιρίες!'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Luxx είπε

Κάποια άποψη για το gadgetlab; Υπάρχει μόνο στο best price, αλλά ένα αναζήτηση στο Google και το βγάζει ότι υπήρχε και στο skroutz με χάλια βαθμολογία. Επίσης ένα περίεργο είναι ότι υπάρχει και ακόμα ένα site που είναι κλώνος κι λέγεται gadgetaki.eu και το οποίο τα έχει αρκετά φθηνότερα όλα. Τα στοιχεία όμως είναι ακριβώς τα ίδια.. 

Προφανώς το ένα το έχει για retail και το άλλο για χονδρική.
Για την αξιοπιστία τους, ό,τι έγραψε ο wolfskinn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το τελευταίο καιρό οι αξιολογήσεις είναι καλές. Παλιά ήταν χάλια. Σκέφτομαι για αγορά το LG G8S και το έχει 8 φθηνότερα σε σχέση με το πιο φθηνό τους skroutz. Δεν ξέρω αν αξίζει βέβαια το ρίσκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...