Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα κι εγω παραγγελια απο mobilepoint  και ειχα ακριβως τις ιδιες σκεψεις. Πολυ καλες κριτικες στο σκρουτζ ομως ξαφνικα εμφανιζεται στο best price με τις καλυτερες τιμες και αποσυρει πολλες απο τις τιμες του απο το σκρουτζ. Πηρα τηλεφωνο δυο φορες και ρωτησα αν το κινητο θα ερθει οντως εντος 10 ημερων και ειπαν πως θα ερθει στην χειροτερη σε δεκα μερες. Τους ειπα οτι και 12 να κανει δεν πειραζει (το ειπα γιατι οντως το προβλημα δεν ειναι οι δυο μερες αλλα και για να τους δωσω την δυνατοτητα να ναι πιο ειλικρινεις). Αφοτου ειχα κανει την παραγγελια και ειχα πληρωσει παρατηρησα οτι στα περισσοτερα κινητα εχει την χαμηλοτερη τιμη και ολα γραφουν απο 4-10 μερες. Εκανα την παραγγελια στις 27 του μηνος και το ποσο που εδωσα ηταν πολυ υψηλο, οποτε ανησυχω, οποιος εχει καποιο νοετερο απο δικια του παραγγελια αυτης της περιοδου και μπορει ας μας ενημερωσει και εμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά 

Έψαξα και εγώ αρκετά για το κατάστημα mobile point και αυτά που βρήκα είναι τα εξής.Αρχικά το ΑΦΜ που αναφέρεται στο site του καταστήματος είναι όντως ενεργό και ανήκει στο άτομο που αναγράφεται. Επίσης στο google maps εμφανίζει το κατάστημα στη Γλυφάφα με βαθμολογία 3.8/5 όχι και τόσο καλή σε σχέση με το 4.8/5 του skroutz(Βάζω παρακάτω το link με τις αξιολογήσεις απο το google).Θεωρώ ότι αν ήταν scam δεν θα υπήρχε τηλεφωνικό κέντρο και δεν θα γινόταν επιστροφή χρημάτων όπως ανέφερε ένας άλλος χρήστης παραπάνω παρολαυτά μου φαίνεται και εμένα λίγο περίεργο σαν κατάστημα. 

https://www.google.com/search?q=Mobile point γλυφάδα&oq=mobile+point+&aqs=chrome.0.69i59l2j69i60l2j69i57j69i60.7748j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8&sxsrf=ALeKk00QolnY8G9Ztppgdh9O7CLWkJYJIw:1588268100795&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=38070912,24131046,40123&tbm=lcl&rldimm=16551689554759734184&lqi=ChtNb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrFaKwoMbW9iaWxlIHBvaW50Ihttb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrE&phdesc=Y39xjKZqK6w&ved=2ahUKEwiOxtLf15DpAhXhnVwKHVyMAAIQvS4wAHoECAsQIQ&rldoc=1&tbs=lrf:!1m4!1u3!2m2!3m1!1e1!1m4!1u2!2m2!2m1!1e1!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:10&rlst=f#lrd=0x14a1bf8308578aaf:0xe5b369f497ff53a8,1,,,&rlfi=hd:;si:16551689554759734184,l,ChtNb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrFaKwoMbW9iaWxlIHBvaW50Ihttb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrE,y,Y39xjKZqK6w;mv:[[37.8726121,23.768950699999998],[37.8660861,23.752129099999998]];tbs:lrf:!1m4!1u3!2m2!3m1!1e1!1m4!1u2!2m2!2m1!1e1!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george7p είπε

Καλησπέρα παιδιά 

Έψαξα και εγώ αρκετά για το κατάστημα mobile point και αυτά που βρήκα είναι τα εξής.Αρχικά το ΑΦΜ που αναφέρεται στο site του καταστήματος είναι όντως ενεργό και ανήκει στο άτομο που αναγράφεται. Επίσης στο google maps εμφανίζει το κατάστημα στη Γλυφάφα με βαθμολογία 3.8/5 όχι και τόσο καλή σε σχέση με το 4.8/5 του skroutz(Βάζω παρακάτω το link με τις αξιολογήσεις απο το google).Θεωρώ ότι αν ήταν scam δεν θα υπήρχε τηλεφωνικό κέντρο και δεν θα γινόταν επιστροφή χρημάτων όπως ανέφερε ένας άλλος χρήστης παραπάνω παρολαυτά μου φαίνεται και εμένα λίγο περίεργο σαν κατάστημα. 

https://www.google.com/search?q=Mobile point γλυφάδα&oq=mobile+point+&aqs=chrome.0.69i59l2j69i60l2j69i57j69i60.7748j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8&sxsrf=ALeKk00QolnY8G9Ztppgdh9O7CLWkJYJIw:1588268100795&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=38070912,24131046,40123&tbm=lcl&rldimm=16551689554759734184&lqi=ChtNb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrFaKwoMbW9iaWxlIHBvaW50Ihttb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrE&phdesc=Y39xjKZqK6w&ved=2ahUKEwiOxtLf15DpAhXhnVwKHVyMAAIQvS4wAHoECAsQIQ&rldoc=1&tbs=lrf:!1m4!1u3!2m2!3m1!1e1!1m4!1u2!2m2!2m1!1e1!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:10&rlst=f#lrd=0x14a1bf8308578aaf:0xe5b369f497ff53a8,1,,,&rlfi=hd:;si:16551689554759734184,l,ChtNb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrFaKwoMbW9iaWxlIHBvaW50Ihttb2JpbGUgcG9pbnQgzrPOu8-Fz4bOrM60zrE,y,Y39xjKZqK6w;mv:[[37.8726121,23.768950699999998],[37.8660861,23.752129099999998]];tbs:lrf:!1m4!1u3!2m2!3m1!1e1!1m4!1u2!2m2!2m1!1e1!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:10

Καλησπέρα, έψαξες όντως αρκετα! Να σαι καλα! Αν μπορουμε να πουμε οτι ειμαστε ασφαλεις με την επιστροφη χρηματων, μενει να δουμε αν θα ερθει το κινητο εγκαιρως

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει πλάκα το πόσο κράζουμε καταστήματα τύπου Κωτσόβολος/Media κλπ και όταν έρθει η ώρα να καταθέσουμε τα λεφτάκια μας σε σκρουτζομάγαζα με εκατοντάδες αξιολογήσεις, αναρωτιόμαστε όχι απλά αν θα έρθουν στην ώρα τους αλλά αν είναι γενικότερα scam ως καταστήματα και αν θα βαρέσουν κανόνι αυτές τις μέρες... 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω να αγορασω το xiaomi redmi note 8 με τιμολογιο και απαλλαγη ΦΠΑ μιας και υπαγομαι στις διαταξεις της ΠΟΛ 1150/2017.

Θα ηθελα να μου προτεινετε κανενα σκρουτζομαγαζο που δεν θα αρχισει τις κουτοπονηριες, να ζητα δεκαδες μη απαραιτητα εγγραφα, να καθυστερει επιτηδες, να αρχισει τα παραμυθια ''αλλη τιμη με αποδειξη, αλλη με τιμολογιο'' κλπ

Επεξ/σία από crom251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

επειδή είμαι νέα εδω πέρα δε ξέρω που να το αναφέρω.

Αποφάσισα μετά απο χρόνια, να αφήσω την "οικογένεια" του Android και να ξαναγυρίσω στην Apple. Έχω κάποιες ερωτήσεις:

Α) κοιτούσα τα μοντέλα και μου κέντρισε το ενδιαφέρον το 11, XS Max και το παλιό 8 Plus. Αξίζει να δώσω για 8 Plus ή να παω στο 11 που το θέλω κυρίως για κάμερα;

Β) με αντικαταβολή τι παίζει στα σκρουτζομάγαζα; Μπορώ να πληρώσω κανονικά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mobile Point Update

Παιδιά μου μυρίζει επιχείρηση a-mobile...οποιος δε ξέρει να ψαξει να δει τι επαιξε τοτε.

Παρα πολυ χαμηλές τιμές και μοναδικός τρόπος πληρωμής η τραπεζική κατάθεση.Καποιοι τυχεροι θα παρουν αυτο που παρηγγειλαν και οι υπολοιποι θα φάνε κανονιά όπως έγινε και πριν μερικούς μήνες. Αν διαβάσετε την ιστορία με το παραπάνω κατάστημα οι ομοιότητες ειναι πάρα πολλές. Έκανα και εγώ παραγγελία απο το Mobile Point πριν μερικές μέρες αλλά επειδή άρχισαν να μου μπαινουν ψυλλοι στα αυτιά πήρα σήμερα τηλέφωνο για επιστροφή χρημάτων.Χρειάστηκε να πάρω τρεις φορές τηλέφωνο και να ανέβουν οι τόνοι για να κάνουν μια ακύρωση της παραγγελίας και να μου επιστρέψουν τα χρήματα. Κάντε την έρευνα σας και πράξτε ανάλογα. Με ενα google search θα βρείτε ολο το ιστορικο με το a-mobile και στο insomnia αλλα και σε αλλα site.

Ποτέ μα ποτέ ξανά παραγγελία με κατάθεση!

Επεξ/σία από george7p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα και έκανα ακύρωση άμεσα.Κάτι δεν μου άρεσε...πολύ χαμηλές τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό,συσκευές πιο φτηνά  και από Κίνα.Μόνο κατάθεση,ούτε paypal,ούτε καν προκαταβολή και τα υπόλοιπα με την παραλαβή !!!Έχουμε και το ιστορικό με τα λαμόγια από πέρυσι ,δεν ήθελε πολύ μου μπήκαν ψύλλοι και ακύρωσα άμεσα.Βέβαια αποδείξεις δεν έχουμε και μπορεί να λέμε βλακείες...μπορεί να είναι καλό και αξιόπιστο το κατάστημα.Απο Δευτέρα -Τριτη που παραλαμβάνουν κάποια παιδιά εδώ μέσα θα δείξει.

 

Υγ: το ότι σου έκαναν επιστροφή μετά από τόσες μέρες που υποτίθεται έχουν πληρώσει για το κινητό και βρίσκεται στον δρόμο,αυτό πάλι είναι κάπως περίεργο.

7 ώρες πριν, ChristinaVal είπε

Καλησπέρα,

επειδή είμαι νέα εδω πέρα δε ξέρω που να το αναφέρω.

Αποφάσισα μετά απο χρόνια, να αφήσω την "οικογένεια" του Android και να ξαναγυρίσω στην Apple. Έχω κάποιες ερωτήσεις:

Α) κοιτούσα τα μοντέλα και μου κέντρισε το ενδιαφέρον το 11, XS Max και το παλιό 8 Plus. Αξίζει να δώσω για 8 Plus ή να παω στο 11 που το θέλω κυρίως για κάμερα;

Β) με αντικαταβολή τι παίζει στα σκρουτζομάγαζα; Μπορώ να πληρώσω κανονικά;

Καλύτερα πάνε στο 11 πιο καινούριο ,πιο καλό σε όλα.Αντικαταβολη κανονικά δουλεύει .Αν έχει paypal το μαγαζί είναι το καλύτερο .

7 ώρες πριν, ChristinaVal είπε

 

 

Επεξ/σία από mpampisaloniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Mobilepoint Eνω τοσες μερες το ήνυμα που εβγαινε στο σαιτ τους ελεγε μονο για τα δωρεαν μεταφορικα , απο σημερα βγαινει αυτο ""Στο πλαίσιο της πρωτοφανούς κατάστασης που έχει διαμορφωθεί από την εμφάνιση του ιού και των έκτακτων μέτρων που έχουν ληφθεί για την αντιμετώπιση του αλλά και λόγω του τεράστιο όγκου παραγγελιών που καλούμαστε να διαχειριστούμε εμείς αλλά κυρίως η εταιριών μεταφορών, σαν ενημερώνουμε ότι η παραγγελία σας ενδέχεται να καθυστερήσει, ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Ευχόμαστε σε όλους υγεία, ηρεμία και υπομονή"

Δεν θελω να μαι καχύποπτος και μακαρι το καταστημα να ναι αξιοπιστο αλλα δεν μου αρεσε και πολυ αυτο. Επειδη εχω αρχισει να ανησυχω πολυ, παρακαλω οσοι περιμενουν να λαβουν τις παραγγελιες τους Δευτερα  και γενικοτερα την ερχομενη εβδομαδα, να μας ενημερωσουν αν οντως την παραλαβουν.

ΥΓ. Στο σκρουτζ συνεχιζουν να γινονται θετικες αξιολογησεις για παραλαβες προιοντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα τόσες μέρες μου έβγαζε το μήνυμα που έλεγε ότι οι παραγγελίες διανέμονται μέσω της speedex και πως είναι δωρεάν τα έξοδα αποστολής. Αφου λες ότι το βγάζει εδώ και καιρό, καλό είναι αυτό! 

Επεξ/σία από iliasmR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,το έβγαζε εδώ και καιρό, ίσως φταίει κάτι με τον browser σου η τα cookies ,αλλά τουλάχιστον αυτό δεν ισχύει.Εγω απορώ πως σου έβαλαν τα χρήματα  ενώ το κινητό πληρώθηκε από αυτούς και ήταν στον δρόμο για να έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανουμε την πληρωμή με κάρτα visa δεν υπάρχει μια ασφάλεια απο την τράπεζα; 

Με απλή κατάθεση εχω την εντύπωση οτι είμαστε πολύ περισσότερο εκτεθημενοι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, ethnikos21 είπε

Οταν κανουμε την πληρωμή με κάρτα visa δεν υπάρχει μια ασφάλεια απο την τράπεζα; 

Με απλή κατάθεση εχω την εντύπωση οτι είμαστε πολύ περισσότερο εκτεθημενοι.. 

Με κάρτα έχεις μια κάποια ασφάλεια από την visa-mastercard,όχι από την τράπεζα .Είναι πιθανό να αποζημιωθείς και ίσως πάρει καιρό.Με απευθείας κατάθεση (έμβασμα )δεν σώζεται με τίποτα.

Επεξ/σία από mpampisaloniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...