Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 13/4/2020 στις 1:51 ΜΜ, xgol είπε

Εμπιστευομαστε το mobilepoint για καταθεση 1000€+?

Το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ! 🤯

Έχει πολύ καλές τιμές γενικά, έχει και θετικές κριτικές αλλά....

P.S Δεν το βγάζει ποια στο Scroutz για κάποιο λόγο!

Επεξ/σία από bieruberallez
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 2/4/2020 στις 7:37 ΜΜ, Nikkwst είπε

Δηλαδή η τιμή που αναγράφεται είναι με την απαλλαγή ΦΠΑ?? σκέφτομαι για αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αξιόπιστο;

Έχει κάνει καμία ιδέα για αυτό μαγαζί και αν ισχύει αυτό που λέει ο συμφορουμιτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2020 στις 9:35 ΠΜ, bieruberallez είπε

Το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ! 🤯

Έχει πολύ καλές τιμές γενικά, έχει και θετικές κριτικές αλλά....

P.S Δεν το βγάζει ποια στο Scroutz για κάποιο λόγο!

Όντως πολύ περίεργο αυτό με το mobilepoint! 

Εχει εξαφανιστεί απο skroutz και στο bestprice έχει τις καλύτερες τιμες σε ολα τα καλα κινητά (note 10, s20, iphone 11 κτλ). 

Σε ολα βγαζει παράδοση 4-10 μέρες.. 

Κάτι βρωμάει, εχει κανένας εμπειρία απο το συγκεκριμένο κατάστημα; 

Αν κανω παραγγελία και πληρωσω με κάρτα, σε περίπτωση που δεν παραλάβω μπορω να κανω αμφισβήτηση συναλλαγής απο την τράπεζα; Ποσες μέρες μετά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ethnikos21 είπε

Όντως πολύ περίεργο αυτό με το mobilepoint! 

Εχει εξαφανιστεί απο skroutz και στο bestprice έχει τις καλύτερες τιμες σε ολα τα καλα κινητά (note 10, s20, iphone 11 κτλ). 

Σε ολα βγαζει παράδοση 4-10 μέρες.. 

Κάτι βρωμάει, εχει κανένας εμπειρία απο το συγκεκριμένο κατάστημα; 

Αν κανω παραγγελία και πληρωσω με κάρτα, σε περίπτωση που δεν παραλάβω μπορω να κανω αμφισβήτηση συναλλαγής απο την τράπεζα; Ποσες μέρες μετά; 

Μη κανεις αγορα με  καρτα τοσο μεγαλο ποσο απο τετοια κατ/ματα ...

Γνωμη μου μονο αντικαταβολη και απο κατ/ματα που ειναι αμεσα διαθεσιμο και με πολλες κριτικες ...

Αυτα απο μενα φιλικα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε κάποιο σκρουτζομάγαζο που να κόβει τιμολόγιο χωρίς το παραμύθι του "ελέγχου των εγγράφων" και του "τελικά δεν το έχουμε διαθέσιμο";;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το mobilepoint που λέτε παραπάνω...

Στην ιστοσελίδα τους κάτω δεξιά έχει το σηματάκι skroutz partner και πατώντας εκεί σου βγάζει τις 150 αξιολογήσεις απ΄το skroutz που σχεδόν όλες είναι θετικές.

Στο κινητό Samsung Galaxy A71 στο skroutz βγάζει κανονικά στη λίστα το κατάστημα

Από την άλλη στο κινητό που με ενδιαφέρει να αγοράσω αυτή την περίοδο, το Huawei P30, το έχει 70€ φθηνότερα από ότι το φθηνότερο του skroutz και το skroutz δεν το συμπεριλαμβάνει στη λίστα.

Απορίας άξιο. Όποιος ξέρει κάτι ας μας διαφωτίσει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2020 στις 9:34 ΠΜ, belkin είπε

ρε παιδια τι παιζει με το kinito.gr ? εχω αγορασει μια συσκευη τους παιρνω τηλεφωνο να δω που βρισκεται και εχει τηλεφωνητή που λεει αηδιες. Απο τα 2 αναμονης λεπτα μετα λεει 5 λεπτα και μετα παει στα 10. Με λιγα λογια περιμενω 1 ωρα και τιποτα

Εγώ αγόρασα από εκεί το p30 pro, και είχε θέμα με την οθόνη και ακόμα περιμένω από τις 9/04/2020....Χάλι...το τηλ. κέντρο είναι πλήρως ειρωνικό και όταν απείλησα με καταγγελία τότε μίλησα με το after sales support...απαράδεκτοι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, annamariafnt είπε

Εγώ αγόρασα από εκεί το p30 pro, και είχε θέμα με την οθόνη και ακόμα περιμένω από τις 9/04/2020....Χάλι...το τηλ. κέντρο είναι πλήρως ειρωνικό και όταν απείλησα με καταγγελία τότε μίλησα με το after sales support...απαράδεκτοι.. 

DOA / αντικατάσταση συσκευής διεκδικείς; Σε κάθε περίπτωση, δοκίμασε να μιλήσεις κατευθείαν στην αντιπροσωπεία της Huawei στην Μιχαλακοπούλου. Μια επιφύλαξη είναι ότι δεν ξέρω αν είναι "ανοικτή" αυτό τον καιρό με τα μέτρα λογω Covid, αλλά λογικά θα είναι, όπως και η Smartec της Samsung. Θεωρείται από τις καλύτερες αντιπροσωπείες στη χώρα μας. 

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, babis34 είπε

Σχετικά με το mobilepoint,δεν το λες και κακό μαγαζί με 148 θετικές και 4 αρνητικές στο Skroutz.Στα περισσότερα eshops η σχεση θετικών-αρνητικών σχολίων είναι πολύ χειρότερη.

Με μονο ενα χρονο στο σκρουτζ.. αρα οχι τοσο αντικειμενικο δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως για να αγορασεις κινητο με τιμολογιο ειναι σχεδον αδυνατο και μεγαλο ρισκο. Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο σκρουτζομαγαζο που να μην σου βγαζει το λαδι και να φοβασαι που εχεις στειλει τα λεφτα σου και αν θα παρεις κινητο τελικα στα χερια σου μεσα σε ευλογο χρονικο διαστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2020 στις 12:21 ΜΜ, alagond3 είπε

Σχετικά με το mobilepoint που λέτε παραπάνω...

Στην ιστοσελίδα τους κάτω δεξιά έχει το σηματάκι skroutz partner και πατώντας εκεί σου βγάζει τις 150 αξιολογήσεις απ΄το skroutz που σχεδόν όλες είναι θετικές.

Στο κινητό Samsung Galaxy A71 στο skroutz βγάζει κανονικά στη λίστα το κατάστημα

Από την άλλη στο κινητό που με ενδιαφέρει να αγοράσω αυτή την περίοδο, το Huawei P30, το έχει 70€ φθηνότερα από ότι το φθηνότερο του skroutz και το skroutz δεν το συμπεριλαμβάνει στη λίστα.

Απορίας άξιο. Όποιος ξέρει κάτι ας μας διαφωτίσει ...

Τελικα εβγαλες ακρη; Ενδιαφερεται γνωστος μου να παρει το P30 και επειδη θελει με αποφορολογηση ειναι διστακτικος και αυτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικά, πριν 3 βδομάδες παρήγγειλα κινητό από Arena77 και όλα άψογα και γρήγορα.
Χθες βράδυ παρήγγειλα κινητό από Abox και σήμερα το πρωί μου ήρθε email ότι έχει ήδη δοθεί στην ACS (λίγο κλάμα εδώ για την συγκεκριμένη courier αλλά ΟΚ). Πολύ γρήγοροι δηλαδή. Οταν το παραλάβω θα ενημερώσω.

Επεξ/σία από stark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 7:43 ΜΜ, jimmysss! είπε

Τελικα εβγαλες ακρη; Ενδιαφερεται γνωστος μου να παρει το P30 και επειδη θελει με αποφορολογηση ειναι διστακτικος και αυτος

Δεν το έχω επιχειρήσει ακόμη διότι είδα ότι στο best price το έχει περίπου τόσο σε 2-3 μαγαζιά οπότε το αφήνω για λίγο πιο μετά. Κι εγώ με αποφορολόγηση θα προσπαθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...