Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις, τα πράγματα είναι απλά, δεν καταλαβαίνω γιατί τρελαίνεστε..

Το μόνο πλεονέκτημα μιας 7970GE έναντι μιας 770GTX είναι τα 3GB, τίποτα άλλο.

 

Αν κάποιος σκοπεύει να προχωρήσει σε SLI/CF και παίζει σε 2560*1600 τότε 2*7970GE ίσως να 'ναι καλύτερες από 2*770GTX.

Όσο για το PhysX τώρα που αναφέρει συνεχώς ο Heatspreader, εντάξει, δεν λέει τίποτα.Υπάρχουν τίτλοι όπως το Batman που ακόμα και Tri-SLI να έχεις δεν θα παίξει σωστά με PhysX, οπότε δεν μπορώ να το εκλάβω ως λόγο για να αγοράσει κάποιος nV αντί για AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@konstantinos

 

ενταξει σε καποια θεματα εχουμε αρκετα διαφορετικη οπτικη (ειδικα στο 24/7 oc) , απο την αλλη κουβεντα κανουμε  :-)

Αν προσεξες δεν διαφωνουμε γιατι πχ για σενα που θες να στρεσαρεις την καρτα σου στο τερμα απο την πρωτη μερα που την αγοραζεις πραγματι ειναι σωστα αυτα που λες ,απλα δεν μου αρεσει οταν γενικα   διατυπωνονται απολυτες αποψεις περι σωστης επιλογης μιας gpu.Eξαλλου δες το και ως εξης ,καποιος που αγοραζει μια 680 -7970GE δεν θα μπορουσε να παρει 7950 ? ή μηπως δεν γνωριζει οτι κλοκαρεται η τελευται ή δεν βλεπει benchmarks ? Koινη λογικη ειναι ...Οταν εισαι ενα 20% κατω και ανεβασεις ενα 200αρι τα ρολογια λογικο δεν ειναι να με φτασεις ? Που το περιεργο δηλαδη ή το εξωπραγματικο ? Λες αυτο να μην το ξερανε οι κατασκευαστες οταν βγαλανε τις 7970-680 ? Εκτος αν ολοι με 7970-680-770 ειναι μαλακες και οι αυτοι με 7950 οι εξυπνοι ,δεν παει ετσι :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βεβαια δε παει ετσι, απλα να σου ξεκαθαρισω οτι εγω δεν ειμαι της αποψης να στρεσσαρω απο τη πρωτη μερα στο τερμα τιποτα 

 

αλλο στρεσσαρω και αλλο στο τερμα

 

οπως ειπε και ο phanispal πριν αυτη τη καρτα με 2-3 κλικ την πας στο συν 20-25% χωρις προσπαθεια χωρις κανενα ελεγχο, μετα αρχιζει το ψαξιμο

 

εγω ειμαι απο αυτους που μενουν στα 2-3 πρωτα κλικ , ειτε μιλαμε για επεξεργαστη, ειτε για καρτα, ειτε για το κινητο μου

 

και εκει εγκειται η ολη διαφωνια μου με οσους αφοριζουν το o/c , ειδικα οταν πλεον το κανουν κατα κανονα οι περισσοτεροι εδω μεσα στον επεξεργαστη τους (καποτε ελεγαν και τα ιδια για τις cpu και πολλοι ακομα τα λενε )

 

εγω παντως σου ειπα και στοκ να συγκρινεις ποτε οι πιο ακριβες καρτες δεν αξιζαν με απολυτη ψυχρη λογικη τα χρηματα τους, οπως δεν τα αξιζουν και οι πολυ ακριβοι επεξεργαστες κτλ.. 

 

καταλαβαινωκαι σεβομαι  οτι καποιος θελει να εχει το καλυτερο που μπορει η τσεπη του out of the box , ομως πολυ συχνα βλεπω να μειωνεται υπερβολικα η σημασια του παραγοντα κοστος και μου κανει εντυπωση ποσο ευκολα γινεται αυτο

 

μιλαμε για 50αρικα και 100αρικα λες και ειναι μαρουλια 

 

μεταξυ των 2 καρτων που συγκρινονται εδω μεσα εγω θα συμφωνησω οτι η 770 ειναι πιο δυνατη αν θες, το θεμα ειναι αν αυτη η δυναμη μαζι με καποια αλλα χαρακτηριστικα αξιζουν τα επιπλεον ευρω οσα κι αν ειναι αυτα 

 

και αυτο φυσικα δεν τιθεται μονο για αυτες τις 2 , αλλα γενικα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένας παραλογισμός,αυτός ο παραλογισμός αρχίζει και τελειώνει αν και εφόσον δεις κ παρατηρήσεις ότι σε όλες τις συνθέσεις για ότι και να προορίζονται υπάρχει Αmd επεξεργαστής και Αmd κάρτα γραφικών αυτός είναι και ο ορισμός του Fanboy.. είναι απλό να το καταλάβεις όταν δεν είσαι αλλιώς είναι σαν την καμπούρα..  δεν μπορείς να την δεις..

και για να το επεκτείνω και λίγο όλο αυτό έχει γίνει και ομαδουλα και τρώει και κόσμο απο το φόρουμ, όπως ο Δεινόσαυρος που είχε 10000 post και μαθαίναμε όλοι από αυτόν,γιατί ήταν πάντα διαβασμένος.

Αν δεν το βλέπετε δεν θα το δείτε ποτέ.. γιατί σας έχουν πουσαρει το μυαλό προς τα εκεί που θέλουν,γιατι είμαστε ενας λαος που γαλουχήθηκε με το ποίου το πουλί είναι πιο μεγάλο και δεν μπορούμε να ξεφύγουμε απο αυτό που ΔΕΝ είναι επιλογή μας αλλά αυτών που μας μεγάλωσαν και μέσα σ'αυτους και η κοινωνία με τα καλά τους αλλά κ τ'απιστευτα λάθη τους.. Μην μένετε στάσιμοι δώστε ευκαιρία πρώτα σε εσάς και μετά σε αυτούς που συμβουλεύουμε να γνωρίσουν το ορθό όπως και να λέγεται και ορθό σίγουρα δεν είναι σε όλα να λέμε AMD AMD XFX δεν έχει και κανένα νόημα τελικά.

 

Φυσικά μέσα σ'αυτο βάζω και τον εαυτό μου μέσα,Φυσικά δεν είναι προσωπικό με κανέναν και ας αντιπαρατίθεμαι σκληρά μερικές φορές με κάποιους,Φυσικά αυτοί που overclockaroun δεν ξεπερνάνε το 1-3%.. όχι του forum αλλά των χρηστών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βεβαια δε παει ετσι, απλα να σου ξεκαθαρισω οτι εγω δεν ειμαι της αποψης να στρεσσαρω απο τη πρωτη μερα στο τερμα τιποτα 

 

αλλο στρεσσαρω και αλλο στο τερμα

 

οπως ειπε και ο phanispal πριν αυτη τη καρτα με 2-3 κλικ την πας στο συν 20-25% χωρις προσπαθεια χωρις κανενα ελεγχο, μετα αρχιζει το ψαξιμο

 

εγω ειμαι απο αυτους που μενουν στα 2-3 πρωτα κλικ , ειτε μιλαμε για επεξεργαστη, ειτε για καρτα, ειτε για το κινητο μου

 

και εκει εγκειται η ολη διαφωνια μου με οσους αφοριζουν το o/c , ειδικα οταν πλεον το κανουν κατα κανονα οι περισσοτεροι εδω μεσα στον επεξεργαστη τους (καποτε ελεγαν και τα ιδια για τις cpu και πολλοι ακομα τα λενε )

 

εγω παντως σου ειπα και στοκ να συγκρινεις ποτε οι πιο ακριβες καρτες δεν αξιζαν με απολυτη ψυχρη λογικη τα χρηματα τους, οπως δεν τα αξιζουν και οι πολυ ακριβοι επεξεργαστες κτλ.. 

 

καταλαβαινωκαι σεβομαι  οτι καποιος θελει να εχει το καλυτερο που μπορει η τσεπη του out of the box , ομως πολυ συχνα βλεπω να μειωνεται υπερβολικα η σημασια του παραγοντα κοστος και μου κανει εντυπωση ποσο ευκολα γινεται αυτο

 

μιλαμε για 50αρικα και 100αρικα λες και ειναι μαρουλια 

 

μεταξυ των 2 καρτων που συγκρινονται εδω μεσα εγω θα συμφωνησω οτι η 770 ειναι πιο δυνατη αν θες, το θεμα ειναι αν αυτη η δυναμη μαζι με καποια αλλα χαρακτηριστικα αξιζουν τα επιπλεον ευρω οσα κι αν ειναι αυτα 

 

και αυτο φυσικα δεν τιθεται μονο για αυτες τις 2 , αλλα γενικα 

οταν αγοραζω καρτα, πρωτα βλεπω τι κανει στα στοκ της και μετα στο oc,εσυ προφανος βλεπεις τι κανει μονο στο oc

 

ok αποψη σου δεν σημενει οτι ειναι και σωστη....

 

και βεβαια βασικος παραγωντας ειναι τι λεφτα εχω στην τσπεπη μου :-D

 

 

το ποσο μπορεις να κατεβενεις σκαλια με τον συλογισμο σου,δεν φανταζεσαι

 

απο 780 καταληγεις σε 650( ευχαριστω δεν θα παρω, προτιμω 770/780)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@moviemaker 

 

αυτο με το ποιος την εχει μεγαλυτερη δεν ειναι ελληνικο φαινομενο φυσικα και μιας και γενικα σε πολλα θεματα διαβαζω οτι εμεις εδω ειμαστε ελληναραδες και κανουμε το ενα και το αλλο.. θα πω μονο οτι ειδικα σε θεματα τεχνολογιας οι περισσοτερες κοντρες που διαβαζονται εδω μεσα ειτε σε αναλογα ελληνικα site που αφορουν γενικοτερα τη τεχνολογια ειναι κοντρες που πρωτιστως προερχονται απο εξω απο αλλες δυτικες και πολτισμενες κοινωνιες  :rolleyes:

 

και μαλιστα εκει ειναι και πολυ πιο καφρικο το θεμα, τουλαχιστον εδω διατυπωνονται και αρκετα λογικα επιχειρηματα απο ολες τις μεριες και οποιος θελει να το δει απο μη οπαδικα γυαλια μπορει να το καταλαβει και να βγαλει καποια ουσιαστικα και χρησιμα συμπερασματα 



οταν αγοραζω καρτα, πρωτα βλεπω τι κανει στα στοκ της και μετα στο oc,εσυ προφανος βλεπεις τι κανει μονο στο oc

 

ok αποψη σου δεν σημενει οτι ειναι και σωστη....

 

και βεβαια βασικος παραγωντας ειναι τι λεφτα εχω στην τσπεπη μου :-D

 

 

το ποσο μπορεις να κατεβενεις σκαλια με τον συλογισμο σου,δεν φανταζεσαι

 

απο 780 καταληγεις σε 650( ευχαριστω δεν θα παρω, προτιμω 770/780)

ναι αλλα μπορει να διαβαζουν εδω κι αλλοι που να μην εχουν τοσο μεγαλη τσεπη σαν τη δικη σου 

 

επισης εγω οταν αγοραζω κατι βλεπω το vfm του κυριως και για να επιτευχθει αυτο  ενδεχεται  να πρεπει να σκεφτω και το o/c, αυτο σε καμια περιπτωση δεν ειναι απολυτο για αυτο και σε προηγουμενες μου απαντησεις προς τον konstantino το εβγαλα απο τη μεση 

 

δεν ειναι το θεμα μου τοσο στο ιδιο το  κοστος (πιστεψε με θα εδινα και χιλιαρικα για κατι που πιστευω οτι αξιζει )  , οσο στο ποσο πιστευω οτι το προιον για το οποιο μιλαμε αξιζει τα λεφτα του

 

επισης η 650 για παραδειγμα δεν αξιζει τα λεφτα της, το vfm δε βρισκεται ουτε στο πιο φθηνο , ουτε στο πιο ακριβο , αλλα καπου στη μεση 

 

αλλιως θα λεγαμε το φθηνοτερο, οχι vfm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ναι αλλα μπορει να διαβαζουν εδω κι αλλοι που να μην εχουν τοσο μεγαλη τσεπη σαν τη δικη σου 

και η 760ti μια χαρα θα κανει την δουλεια της,δεν λεω αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένας παραλογισμός,αυτός ο παραλογισμός αρχίζει και τελειώνει αν και εφόσον δεις κ παρατηρήσεις ότι σε όλες τις συνθέσεις για ότι και να προορίζονται υπάρχει Αmd επεξεργαστής και Αmd κάρτα γραφικών αυτός είναι και ο ορισμός του Fanboy.. είναι απλό να το καταλάβεις όταν δεν είσαι αλλιώς είναι σαν την καμπούρα..  δεν μπορείς να την δεις..

και για να το επεκτείνω και λίγο όλο αυτό έχει γίνει και ομαδουλα και τρώει και κόσμο απο το φόρουμ, όπως ο Δεινόσαυρος που είχε 10000 post και μαθαίναμε όλοι από αυτόν,γιατί ήταν πάντα διαβασμένος.

Αν δεν το βλέπετε δεν θα το δείτε ποτέ.. γιατί σας έχουν πουσαρει το μυαλό προς τα εκεί που θέλουν,γιατι είμαστε ενας λαος που γαλουχήθηκε με το ποίου το πουλί είναι πιο μεγάλο και δεν μπορούμε να ξεφύγουμε απο αυτό που ΔΕΝ είναι επιλογή μας αλλά αυτών που μας μεγάλωσαν και μέσα σ'αυτους και η κοινωνία με τα καλά τους αλλά κ τ'απιστευτα λάθη τους.. Μην μένετε στάσιμοι δώστε ευκαιρία πρώτα σε εσάς και μετά σε αυτούς που συμβουλεύουμε να γνωρίσουν το ορθό όπως και να λέγεται και ορθό σίγουρα δεν είναι σε όλα να λέμε AMD AMD XFX δεν έχει και κανένα νόημα τελικά.

 

Φυσικά μέσα σ'αυτο βάζω και τον εαυτό μου μέσα,Φυσικά δεν είναι προσωπικό με κανέναν και ας αντιπαρατίθεμαι σκληρά μερικές φορές με κάποιους,Φυσικά αυτοί που overclockaroun δεν ξεπερνάνε το 1-3%.. όχι του forum αλλά των χρηστών.

 

Ωπα ωπα αυτα τα περι ομαδουλων fanboyσμου και τρωνε κοσμο απο το φορουμ ειναι........

Ο δεινοσαυρος οπου τυχαινει να ειναι και φιλαρακι μου για αλλους λογους φαγωθηκε.Επισης ο δεινοσαυρος προτεινε I3 αντι για phenom II τετραπυρηνο.

ο δεινοσαυρος μας την ελεγε συνεχεια (εχει τον τροπο του και χρησιμοποιει πολυ καλα τον γραπτο λογο) για το κλοκαρισμα.

ο δεινοσαυρος ομως παει για κλοκαρισματα σημερα που μιλησα μαζι του.

ο δεινοσαυρος αλλαξε κουτι.να σου θυμησω τις αποψεις του για τα κουτια και τα Overclocking?

αλλαξε γενικα το συστημα του.οπως και τις αποψεις του.

οσον αφορα τις γνωσεις,τις απεκτησε απο εδω μεσα κυριως που εκανε την αρχη να ποσταρει.οπως πολλοι απο εμας.

οποτε ειναι λιγο ακυρο ολο αυτο που ειπες.

Αλλα ο Βαγγελης ειναι φιλαρακι αλλα ξερεις τι μου την σπαει?που σημερα ας πουμε,μου λεει να αλλαξω κουτι γιατι χρειαζεται αλλαγη οσο και εαν δεν το παραδεχομαι.αλλαξε αυτος,πηρε το corsair του αντι για το thermaltake και τωρα μας εκφερει και γνωμη.καλα κανει και μου το λεει αλλα.....ας θυμηθουμε λιγο τα παλαιοτερα posts.

γιατι ο Βαγγελης πολλες φορες μονος του εχανε το δικιο του.και ξερω οτι θα το διαβασει αυτο το ποστ αλλα ξερω επισης οτι δεν θα παρεξηγηθει και θα καταλαβει πως το λεω.

αλλα ολα αυτα στα λεω σαν απαντηση στα περι fanboysμου και ατομων με γνωσεις που φαγωθηκαν απο την κακια amd και τους κακους Overclockers.

 

που θα κλοκαρει ενω μονο που δεν μας εβριζε οταν τα προτειναμε πολλοι απο εδω μεσα.

 

 

Edit:ειλικρινα θα ηθελα να υπαρχει feedback απο τους χρηστες που εχουν αγορασει συστηματα που εχουν προταθει με amd καρτες και επεξεργαστες στο budget που ηθελαν και να γυρισουν και να μας πουνε εντυπωσεις.ειλικρινα........

 

Edit No2 : ειναι κριμα δηλαδη το overclocking ε?να μαθαινει ο χρηστης το τι μπορει να κανει με το Hardware του και το πως δουλευει.ειναι κριμα.ειναι κριμα που τοτε πολλοι απο εμας ξεκλειδωσαν 6950 σε 6970 επειδη υπηρξε καποιος στην αρχη που το δοκιμασε και το διεδωσε.σαν overclocking παει και αυτο.ειναι κριμα που ξεκλειδωναν καποτε οι πυρηνες αλλα επρεπε να ψαχτεις λιγο για να το κανεις σωστα εαν δεν γινοταν αυτοματα απο την μητρικη.

ολα αυτα τζαμπα κοπος και απλα επρεπε το hardware που αγορασα τοτε να το εχω να δουλευει εργοστασιακα....κριμα ρε %$#%^#$ και ελεγα τι κανω λαθος εγω προσωπικα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@moviemaker 

 

ναι αλλα μπορει να διαβαζουν εδω κι αλλοι που να μην εχουν τοσο μεγαλη τσεπη σαν τη δικη σου 

 

επισης εγω οταν αγοραζω κατι βλεπω το vfm του κυριως και για να επιτευχθει αυτο  ενδεχεται  να πρεπει να σκεφτω και το o/c, αυτο σε καμια περιπτωση δεν ειναι απολυτο για αυτο και σε προηγουμενες μου απαντησεις προς τον konstantino το εβγαλα απο τη μεση 

 

δεν ειναι το θεμα μου τοσο στο ιδιο το  κοστος (πιστεψε με θα εδινα και χιλιαρικα για κατι που πιστευω οτι αξιζει )  , οσο στο ποσο πιστευω οτι το προιον για το οποιο μιλαμε αξιζει τα λεφτα του

 

επισης η 650 για παραδειγμα δεν αξιζει τα λεφτα της, το vfm δε βρισκεται ουτε στο πιο φθηνο , ουτε στο πιο ακριβο , αλλα καπου στη μεση 

 

αλλιως θα λεγαμε το φθηνοτερο, οχι vfm 

Εγω σε αυτο που ειπες οτι οι καρτες εχουν ξεφυγει στο επιπεδο τιμων σου δινω +1000 δεν το αμφισβητει κανενας και δεν μιλαω μονο πχ για τον titan αλλα και για τις gpu που καποτε η nvidia τις εβγαζε στο 500αρικο και τωρα μου ανεβηκαν οι reference 100 ευρω και παγιωθηκαμε στα 600+

 

Βασικά κορόιδο είσαι που πήρες 680 :P

Ποσες φορες εσενα μικρε θα σου πω οτι την 680 την αγορασα οσο εσυ την 670 ε? Ποσες ?

don't forget ,ps4 rules...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Thanos1972


 
Εμένα δεν ήταν φίλος μου για να ξέρω τα τυχόν ελαττώματα του και αν το έγραψα αυτό είναι γιατί  αυτό εξέλαβα ως συνφορουμητης..
Μάθαινα από αυτόν που μπορεί να μάθαινε από εσένα δεν το ξέρω και ωθήθηκε σε ένα ανελέητο κυνηγητό που σε εμένα σου ξαναλέω φάνηκε άδικο .Πιστεύω ότι ήταν από τα παιδιά που με πολύ κόπο διάβασμα και βοήθεια σε τρίτους την είχε κερδίσει την θέση και την συμπάθεια τουλάχιστον την δική μου.

 

Edit 1 Αυτό το feedback δεν ξέρεις πόσες φορές το έχω σκεφτεί .. με τα 1000 είμαι μαζί σου,για όλους.

 

Edit 2 Κανείς δεν διαφωνεί σε αυτό.. δεν μπορεί να είναι ο ορισμός όμως.έτσι και αλλιώς το πραγματικό όφελος του oc έρχεται μετά τα 3 χρόνια και εφόσον δεν έχεις χρήματα να αναβαθμίσεις.. το υπόλοιπο είναι λίγο ματαιόδοξο.

@gsis εγώ πάλι στα forum που διαβάζω όλοι έχουν ως στόχο το αποτέλεσμα και είναι και πολυ ευγενικοί μεταξύ τους. και αυτό επικροτώ αυτό νομίζω ότι μας πάει παρακάτω όλους ότι και να έχουμε στο κουτί μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγώ γιατί, και σε αυτό συμφωνώ εν μέρει με τον Heatspreader.

 

Γιατί θα είναι «καταδικασμένος» να περιμένει πότε θα της τη βαρέσει της AMD να βγάλει τη νέα σειρά, και ΑΝ τα πάει εξίσου καλά με την τωρινή, και ΑΝ αυτό επηρεάσει τις τιμές και των δύο, και ΑΝ, και ΑΝ.

 

Επειδή θα έχει χάσει αρκετούς μήνες gaming περιμένοντας το άγνωστο, και που στην τελική αυτά τα λ7 που θα γλυτώσει θα τα πιει σε μπύρες όλο το καλοκαίρι που στην Ελλάδα κρατάει μέχρι τον Οκτώβρη.

 

Φανη,εγω θα πω κατι,και'κει εγω σταματω.

Αν δεν εκανες την χρηση του ΑΝ,και αν δεν συγκρινες κατι με αντιστοιχο αυτου που σε ενδιαφερει,τοτε καταληγουμε στο εξης απλο συμπερασμα.

Βγαζει η nvidia καρτα καθε 9 μηνες;Μην το σκεφτεσαι ρε παιδια,ειναι εγγυηση,παρτε το ΟΣΟ και αν σας την κοτσαρουν.

Χιλια θελουν;χιλια δωστε τους!

Εφτακοσια θελουν;Εφτακοσια δωστε τους!

Με την λογικη της μπυρας και ολων αυτων,εγω νομιζω πως αυτο λετε οι περισσοτεροι.

Να μην αφηνουμε τον ανταγωνισμο να δουλεψει υπερ της τσεπης μας,αλλα οτι "απαιτησεις" εχουν οι εταιρειες ας τους τα σταζουμε.

Το ιδιο ισχυει η γνωμη μου και για την amd.

Δεν την βγαζω εξω απο τον χωρο.

Αν ειναι παιδια να προτεινουμε με αυτη την λογικη,διχως λογικη,διχως συγκριση,τοτε πολυ απλα.

Ας σταματησουμε να συζηταμε.Ας σταματησουμε να προτεινουμε.Ας σταματησουμε να συγκρινουμε,και γενικως;

Εχετε δεν εχετε,παρτε οτι σας κανει κεφι.

Αν συμφωνουσαμε ολοι δεν θα υπηρχε λογος να συζηταμε.Πολλοι παρεξηγηστε,αλλα ξεχασατε οτι ο λογος αυτων των κοινοτητων ειναι να συζηταμε.Εσεις εχετε την απαιτηση,μολις λεμε nvidia,η' intel,οσο και να ζητανε αυτοι,να τρεχουμε να τους τα δωσουμε.

Εγω αυτο δεν το καταλαβαινω.

Ας καταργησουμε γενικως την συζητηση,και ας ποσταρουμε μονο λινκ για αγορα με το καλημερα καθε hardware,ανεξαρτητα,αν αυτο ειναι στη πυραμιδα του παραλογου απο αποψη δυνατοτητων και τιμων.

Συνεπως απο μενα;

770,780 "κορυφη" ρε παιδια.Μην το συζητατε,παρτε το,και μην ρωτατε τιποτε.Μην αναλυετε τιποτε.Παρτε το με κλειστα τα ματια.

Ολι δεν ζουνε σε ακριβες περιοχες της ελλαδας,και ολοι δεν εχουν βαρια τσεπη.

Οταν λοιπον αυτοι οι ανθρωποι,ειναι διατεθημενοι,να στερηθουνε πολλα πραγματα,και να αγορασουν καιτ και αυτοι να το χαρουνε,οπως προσπαθουνε καποιοι να τους πεισουνε,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ας τους βοηθησουμε να δουνε,αν αυτο αξιζει.

Τι πιο απλο,τι πιο ομορφο;

Συγνωμη για το edit.Ειναι κριμα παιδια,να καιμε κοσμο,να τους λεμε οτι καρτες των 1000,και 700 ευρω το αξιζουν,και σε 1 χρονο το πολυ,να τους λεμε οτι αυτα που εδωσες τελικως(αφου θα το καταλαβουν στην καθημερινοτητα,και στην χρηση),ηταν πεταμενα χρηματα.Να μενει μετα με μια καρτα στο χερι,που διαφωνω καθετως με πολλα παιδια,οτι μετα θα την πουλησουν,και θα παρουν το αμεσως επομενο μοντελο.

Εχετε ιδεα,απο φιλους,και γειτονες σας,ποσοι απο αυτους μεινανε με πανακριβες καρτες στο χερι,μη μπορωντας να τις πουλησουν;Και το χειροτερο απο ολα αυτα;δεν εχουν βγαλει στοιχειωδως ουτε το 10% των χρηματων τους.Τι να πω αλλο;Προσωπικα λυπαμαι.

Τελος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, τα πράγματα είναι απλά, δεν καταλαβαίνω γιατί τρελαίνεστε..

Το μόνο πλεονέκτημα μιας 7970GE έναντι μιας 770GTX είναι τα 3GB, τίποτα άλλο.

 

Αν κάποιος σκοπεύει να προχωρήσει σε SLI/CF και παίζει σε 2560*1600 τότε 2*7970GE ίσως να 'ναι καλύτερες από 2*770GTX.

Όσο για το PhysX τώρα που αναφέρει συνεχώς ο Heatspreader, εντάξει, δεν λέει τίποτα.Υπάρχουν τίτλοι όπως το Batman που ακόμα και Tri-SLI να έχεις δεν θα παίξει σωστά με PhysX, οπότε δεν μπορώ να το εκλάβω ως λόγο για να αγοράσει κάποιος nV αντί για AMD.

Δεν βάζεις στη εξίσωση την ωρίμανση των drivers όμως.

Επίσης είσαι σίγουρος ότι θα πηγαίνει καλύτερα το CF από το SLI με 770GTX; Έχουμε κάποιο Review;

Εδώ τα πάει περίφημα το 770GTX SLI.

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και μαλιστα εδώ και αρκετες σελιδες αλλα μαλλον το προσπέρασες για να πεις τα δικά σου.... 

 

 

http://www.sweclockers.com/recension/17074-nvidia-geforce-gtx-770/16#pagehead

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγώ γιατί, και σε αυτό συμφωνώ εν μέρει με τον Heatspreader.

 

Γιατί θα είναι «καταδικασμένος» να περιμένει πότε θα της τη βαρέσει της AMD να βγάλει τη νέα σειρά, και ΑΝ τα πάει εξίσου καλά με την τωρινή, και ΑΝ αυτό επηρεάσει τις τιμές και των δύο, και ΑΝ, και ΑΝ.

 

Επειδή θα έχει χάσει αρκετούς μήνες gaming περιμένοντας το άγνωστο, και που στην τελική αυτά τα λ7 που θα γλυτώσει θα τα πιει σε μπύρες όλο το καλοκαίρι που στην Ελλάδα κρατάει μέχρι τον Οκτώβρη.

Φοβάμαι ότι δεν κατάλαβα τίποτα απ' όλα αυτά. Για τι μιλάς ακριβώς;

 

Εχουμε και μαλιστα εδώ και αρκετες σελιδες αλλα μαλλον το προσπέρασες για να πεις τα δικά σου.... 

 

 

http://www.sweclockers.com/recension/17074-nvidia-geforce-gtx-770/16#pagehead

Που τα δικά μου τυχαίνει να λένε αυτά που ισχύουν. 

Καλύτερα αποδίδει το SLI GTX770 από το CF 7970 Ghz και που είσαι ακόμα.

Παρόλα αυτά κρατάω τις επιφυλάξεις μου για την εγκυρότητα του Site.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...