Προς το περιεχόμενο

Wind: Συμβόλαιο W με απεριόριστη επικοινωνία προς όλους και τιμή €39.90


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλά δεν έκανα αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία και να πάρω μόνο μια αντιπροσφορά, έκανα για κάρτα στην ίδια εταιρεία όπου η διαδικασία αυτή παίρνει ένα μήνα (το να γίνεις κάρτα ) και μετά από 20 μέρες (και με τη 4η φορά) μου έδωσαν κάτι που να πιστεύω πραγματικά ότι αξίζει

μέχρι τότε το'χα δέσει ότι θα πάω σε κάρτα 

 

δεν είναι ότι τους το έπαιζα δύσκολος για να πάρω όσο το δυνατόν καλύτερη προσφορά, απλά αυτα που μου έδιναν πιο πριν δε με συνέφεραν και δεν τα έπαιρνα 

 

κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβει ο κόσμος και στη συνέχεια να κάνει και τις εταιρείες να καταλάβουν ότι τα πακέτα που έχουν στη πλειοψηφία τους απλά δε συμφέρουν γιατί είναι πανάκριβα  και στη τελική ας μη φοβούνται (γιατί φοβούναι συνήθως πολλοί ) να πάνε σε κάρτα

 

αυτό είναι που τους καίει όλους, το να σε έχουν σε συμβόλαιο

Δεν έχεις κι άδικο εδώ.

Λες να γινόταν όμως το ίδιο και στην Cosmote; Θέλω να πω, είναι κάποιες εταιρείες που τα δίνουν ΟΛΑ για να σε κρατήσουν σε συμβόλαιο και καλά κάνουν βέβαια γιατί εξυπηρετούν τον καταναλωτή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στη κοσμοτέ   σου κάνουν τις προσφορές τους και τις αντιπροσφορές τους, αλλά δεν τρελαίνονται κιόλας

 

περιμένω να δω τι θα κάνουν στο πατέρα μου που μετά από 10+ χρόνια ετοιμάζεται να φύγει γιατί τον τούμπαραν και αυτόν από wind 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, να κανω μια ερωτηση μηπως γνωριζει κανεις! Ειμαι στη vodafone, και θελω να παω wind . Στο σπιτι δεν εχω καθολου σημα και το full sima( συσκευη που δινει η vodafone) με σωζει! Γνωριζει κανεις αν η wind διαθετει κατι αναλογο! Το σημα ειναι μηδαμινο απο ολες τις εταιρειες εδω! Υπογειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, να κανω μια ερωτηση μηπως γνωριζει κανεις! Ειμαι στη vodafone, και θελω να παω wind . Στο σπιτι δεν εχω καθολου σημα και το full sima( συσκευη που δινει η vodafone) με σωζει! Γνωριζει κανεις αν η wind διαθετει κατι αναλογο! Το σημα ειναι μηδαμινο απο ολες τις εταιρειες εδω! Υπογειο!

 

Μπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, να κανω μια ερωτηση μηπως γνωριζει κανεις! Ειμαι στη vodafone, και θελω να παω wind . Στο σπιτι δεν εχω καθολου σημα και το full sima( συσκευη που δινει η vodafone) με σωζει! Γνωριζει κανεις αν η wind διαθετει κατι αναλογο! Το σημα ειναι μηδαμινο απο ολες τις εταιρειες εδω! Υπογειο!

τοτε φοβάμαι πως είναι μονόδρομος η voda...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά εδώ μιλάμε για τη Wind και το W και απ' ότι καταλαβαίνω είναι το πλέον συμφέρον πρόγραμμα συμβολαίου αυτή τη στιγμή. Και περί 4G δεν έχει υπάρξει κάποια λαϊκή απαίτηση ακόμα, οπότε αν δεν κάνω λάθος δεν υστερεί κάπου το πρόγραμμα. Non?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υστερει πουθενα οχι!ισα ισα! Απλα ηλπιζα οτι στο θεμα συσκευες για σημα θα ειχε ακολουθησει η wind! Γιατι καλο ειναι να κανεις οικονομια στο συμβολαιο σου αλλα πρεπει να μπορεις να μιλας ακομα κ αν εισαι σε υπογειο!να σε βρισκουν εστω!αλλιως τι να το κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά εδώ μιλάμε για τη Wind και το W και απ' ότι καταλαβαίνω είναι το πλέον συμφέρον πρόγραμμα συμβολαίου αυτή τη στιγμή. Και περί 4G δεν έχει υπάρξει κάποια λαϊκή απαίτηση ακόμα, οπότε αν δεν κάνω λάθος δεν υστερεί κάπου το πρόγραμμα. Non?

 

Τα Red ας πούμε έχουν δωρεάν υπηρεσίες όπως Link.png Site: http://www.vodafone.gr/portal/protect">Vodafone Protect & Link.png Site: http://www.vodafone.gr/portal/cloud">Vodafone Cloud .

Και άσε το Cloud, το Protect όμως δεν το προσφέρει κανένας πάροχος.

Να σου χαλάσει η συσκευή ακόμα και με δική σου υπαιτιότητα και να στην αντικαθιστούν, που έχει ακουστεί;! :)

 

Αλλά τα έχουμε πει, το προϊόν δεν είναι μόνο τα λεπτά ομιλίας και η τιμή, αλλά και ένας σωρός από άλλα πράγματα όπως

  1. Κάλυψη
  2. Αξιοπιστία δικτύου
  3. Quality of Service
  4. Εξυπηρέτηση
  5. Καινοτόμες υπηρεσίες (LTE, Cloud, Protect, Full Σήμα κλπ...)

κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Red ας πούμε έχουν δωρεάν υπηρεσίες όπως Link.png Site: http://www.vodafone.gr/portal/protect">Vodafone Protect & Link.png Site: http://www.vodafone.gr/portal/cloud">Vodafone Cloud .

Και άσε το Cloud, το Protect όμως δεν το προσφέρει κανένας πάροχος.

Να σου χαλάσει η συσκευή ακόμα και με δική σου υπαιτιότητα και να στην αντικαθιστούν, που έχει ακουστεί;! :)

 

Αλλά τα έχουμε πει, το προϊόν δεν είναι μόνο τα λεπτά ομιλίας και η τιμή, αλλά και ένας σωρός από άλλα πράγματα όπως

  1. Κάλυψη
  2. Αξιοπιστία δικτύου
  3. Quality of Service
  4. Εξυπηρέτηση
  5. Καινοτόμες υπηρεσίες (LTE, Cloud, Protect, Full Σήμα κλπ...)

κλπ...

Μαζί σου σε όλα!

Το μόνο που λέω είναι πως όλα αυτά που ανέφερες εκτός από το Protect τα έχει ήδη η Wind και για το Protect επίτρεψέ μου να έχω τις αμφιβολίες μου γιατί μου φαίνεται εξαιρετικα ακριβό και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.

Συν ότι έτσι όπως την κόβω τη Wind να έχει πάρει φόρα, δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν βγάλει κάποιο παρεμφερές ασφαλιστικό πρόγραμμα (γιατί περί κάποιου τύπου ασφαλιστικό πρόγραμμα έχω καταλάβει ότι πρόκειται).

Anyway...πάω το απόλυτο πάσο στις προτιμήσεις του καθενός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Red ας πούμε έχουν δωρεάν υπηρεσίες όπως Link.png Site: http://www.vodafone.gr/portal/protect">Vodafone Protect & Link.png Site: http://www.vodafone.gr/portal/cloud">Vodafone Cloud .

Και άσε το Cloud, το Protect όμως δεν το προσφέρει κανένας πάροχος.

Να σου χαλάσει η συσκευή ακόμα και με δική σου υπαιτιότητα και να στην αντικαθιστούν, που έχει ακουστεί;! :)

 

Αλλά τα έχουμε πει, το προϊόν δεν είναι μόνο τα λεπτά ομιλίας και η τιμή, αλλά και ένας σωρός από άλλα πράγματα όπως

  1. Κάλυψη
  2. Αξιοπιστία δικτύου
  3. Quality of Service
  4. Εξυπηρέτηση
  5. Καινοτόμες υπηρεσίες (LTE, Cloud, Protect, Full Σήμα κλπ...)

κλπ...

οποτε μας βλεπω για εξωτερικο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου σε όλα!

Το μόνο που λέω είναι πως όλα αυτά που ανέφερες εκτός από το Protect τα έχει ήδη η Wind και για το Protect επίτρεψέ μου να έχω τις αμφιβολίες μου γιατί μου φαίνεται εξαιρετικα ακριβό και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.

Συν ότι έτσι όπως την κόβω τη Wind να έχει πάρει φόρα, δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν βγάλει κάποιο παρεμφερές ασφαλιστικό πρόγραμμα (γιατί περί κάποιου τύπου ασφαλιστικό πρόγραμμα έχω καταλάβει ότι πρόκειται).

Anyway...πάω το απόλυτο πάσο στις προτιμήσεις του καθενός....

 

Την φόρα που την είδες;

 

Το W είναι ένα πρόγραμμα εμπνευσμένο από τα Νέα Απεριόριστα της CosmOTE τα οποία με την σειρά τους είναι αντιγραφή των Vodafone RED τα οποία χρονικά κυκλοφόρησαν πρώτα. (Σαν καρτέλ δεν μοιάζει; )

 

Το Protect είναι δωρεάν στα προγράμματα RED και όχι εξαιρετικά ακριβό όπως γράφεις.

 

Τώρα αν θεωρείς πως η Wind έχει πανελλαδικά κάλυψη αλλά και ποιοτικότερο δίκτυο από τους άλλους δύο, τότε τζάμπα μιλάμε.

 

Αν θεωρείς πως η Εξυπηρέτηση Πελατών της Wind κάνει καλά την δουλειά της τότε μπορεί να συμβαίνουν κάποια από τα εξής

  1. Τα βραβεία εξυπηρέτησης πελατών είναι σικέ
  2. H Wind ξεχνάει να υποβάλλει συμμετοχή στον συγκεκριμένο θεσμό
  3. H Wind δεν πληρεί τις προϋποθέσεις για συμμετοχή στον συγκεκριμένο θεσμό
  4. Τα 3 τελευταία χρόνια που τα παίρνει η Vodafone είναι από συνήθεια
  5. Έχεις χαμηλά standars ως πελάτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν ήξερα ότι υπάρχουν και fanboys παρόχων..

 

Ούτε και εγώ.

 

Αλλά μάλλον δεν πρόκειται για fanboys, αλλά για accounts από τους ίδιους τους πάροχους.

 

Πάντως είναι γεγονός πως ο περισσότερος κόσμος δεν κοιτάει τί παίρνει με αυτά που δίνει,

αντιθέτως κοιτάζει να δίνει λιγότερα και νομίζει πως είναι έξυπνος καταναλωτής.

 

Άλλη κουβέντα και αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...