Προς το περιεχόμενο

NBA 2K14 [Consoles]


johnnyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα γραφικα του δεν μου εκαναν εντυπωση.Παρομοια ηταν με περικες διωρθωσεις.Εμενα γενικα μαρεσε αρκετα.

Δεν αξιζει να το αγορασει καποιος αν εχει το 2κ13,δεν εχει τοσο δα μεγαλες διαφορες.

Επισης πεφτουν Παρα πολλες ταπες,μιλαμε αμετρητες,και συνεχιζουν να χανουν τα αχαστα μερικες φορες κατω απο το καλαθι[επειδη ο αλλος τον ακουμπαει ισα ισα].

Γενικα μου φανηκε σαν πατς του 2k13 παρα σαν ενα νεο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 508
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλακα μας κανεις?ακομα και με το μοντ τουλ !!τα γραφικα παραμενουν σε επιπεδο κονσολων.

 

 
Δεν ξέρω αν τα συγκεκριμένα mods είναι τόσο καλά (θα τους ρίξω μια ματιά οσονούπω), πάντως ελπίζω να υπερβάλεις συνειδητά όταν συγκρίνεις τα γραφικά των NBA 2k13/14 για PC και για PS360. Το 2k/PC σε 1920x1080, MSAA κλπ έχει πολύ μεγαλύτερη λεπτομέρεια και ευκρίνεια σε σχέση με τις κονσόλες.
 
Μετά από ένα χειμώνα λιωσίματος του παιχνιδιού σε PC, δοκίμασα να παίξω το καλοκαίρι σε PS3 (σε 42άρα TV). Αρχικά έφαγα μια ωραιότατη ξενέρα, όχι μόνο από τα χειρότερα γραφικά, αλλά και από τους απίστευτους χρόνους φόρτωσης (αυτό που σε PC ήθελε ούτε 10", στο PS3 έκανε 1 λεπτό). Στη συνέχεια βέβαια ευχαριστήθηκα εξίσου το παιχνίδι γιατί, όπως λέει κι ο Ποιητής (όνομα και πράμα!) σημασία έχει το gameplay και λιγότερο τα γραφικά.
 
Γι' αυτό και τα γραφικά των nextgen κονσολών θα είναι ο ελάχιστος λόγος για να αγοράσω το 2k14 σε αυτές.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε βέβαια να γελάσετε, μπορείτε πάντα να πάρετε μια ομάδα των 100 εκατομμυρίων δολαρίων (πχ. Nets) και να παίξετε εναντίον μιας ευρωπαϊκής. Εκεί θα μάθετε ότι ο Μάντζαρης μπορεί να ψηφιστεί άνετα MVP του αγώνα, ο Χάινς να πετύχει 15 πόντους για πλάκα (σε 5λεπτα) και να βγαίνει πρώτος στον αιφνιδιασμό, ο Σπανούλης να χάνει 2-3 σουτ ανά 5 αγώνες και να κάνει επιτόπια καρφώματα, ο Σλούκας με τον Περπέρογλου να αδυνατούν να χάσουν ελεύθερο σουτ κλπ. Είπαμε όμως ότι το offense 99 είναι ειδική περίπτωση :-(

 

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει, αν και αυτό το σουτ με σκέτο δεξί στικ δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα. Κατ' αρχάς δεν μπορώ να κάνω εύκολα δύο από τις αγαπημένες μου κινήσεις, το euro step (πέρσι γινόταν με διπλό tap του Χ) και το σταμάτημα της τρίπλας με προσποίηση για σουτ κάτι από το καλάθι (περίπου σαν το jump stop που λέγαμε μικροί). Το πρώτο είναι εύκολο να γίνει με δεξί στικ στο training school αλλά σε αγώνα μου βγάζει την πίστη. Το δεύτερο ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται, καθώς ο παίκτης επιμένει να κάνει τρίπλες και άλλα ωραία αλλά προσποίηση μόνο μία στο τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα γραφικα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=y5eOT7JmbrA

 

Ειναι ιδια με αυτα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=YCuT80habh0

 

 

Τι αλλο θα διαβασουμε εδω περα να δουμε. Το χειροτερο ειναι οτι καποιοι βγαζετε τυφλους τους αλλους. Και οχι μονο αυτο, δεν εχετε ιδεα απο mods και το παιζετε και ειδικοι, Το εχω γραψει επισης δεκαδες φορες: Εχω και PS3 και μπορω να βλεπω διαφορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε βέβαια να γελάσετε, μπορείτε πάντα να πάρετε μια ομάδα των 100 εκατομμυρίων δολαρίων (πχ. Nets) και να παίξετε εναντίον μιας ευρωπαϊκής. Εκεί θα μάθετε ότι ο Μάντζαρης μπορεί να ψηφιστεί άνετα MVP του αγώνα, ο Χάινς να πετύχει 15 πόντους για πλάκα (σε 5λεπτα) και να βγαίνει πρώτος στον αιφνιδιασμό, ο Σπανούλης να χάνει 2-3 σουτ ανά 5 αγώνες και να κάνει επιτόπια καρφώματα, ο Σλούκας με τον Περπέρογλου να αδυνατούν να χάσουν ελεύθερο σουτ κλπ. Είπαμε όμως ότι το offense 99 είναι ειδική περίπτωση :-(

 

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει, αν και αυτό το σουτ με σκέτο δεξί στικ δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα. Κατ' αρχάς δεν μπορώ να κάνω εύκολα δύο από τις αγαπημένες μου κινήσεις, το euro step (πέρσι γινόταν με διπλό tap του Χ) και το σταμάτημα της τρίπλας με προσποίηση για σουτ κάτι από το καλάθι (περίπου σαν το jump stop που λέγαμε μικροί). Το πρώτο είναι εύκολο να γίνει με δεξί στικ στο training school αλλά σε αγώνα μου βγάζει την πίστη. Το δεύτερο ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται, καθώς ο παίκτης επιμένει να κάνει τρίπλες και άλλα ωραία αλλά προσποίηση μόνο μία στο τόσο.

Που να παιξεις και με τον διαμαντιδη.Κλεψιματα για πλακα,καρφωνει με το ενα χερι,τριποντα τα βαζει ολα.Καλα τον σοφο γελαω οποτε τον βλεπω ,εχουν βαλει χερι 50 κιλων ανθρωπου και μαπα 130 κιλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποια και να ειναι η διαφορα παραπανω,ΔΕΝ ειναι διαφορα last gen με next gen.Ιδιο παιχνιδι παιζεις.

(εχεις ομως δικιο στο οτι φαινεται να εχουν προσθεσει καποια ωραια πραγματα φετος,οπως η γυαλαδα στο παρκε/αντανακλασεις παιχτων που ειναι καλυτερη απο το περσινο nba2k13 του pc)

 

πχ.Αυτη ειναι πραγματικη διαφορα και διαφορα γενιας.

 

ps2

nba-2k10-20091012035123749-000.jpg

 

ps3

5090869492_6033ce8ac5.jpg

 

Kαι τωρα αυτη.

ps360/pc  vs ps4/one

nba-2k14-next-gen-vs-current-gen.png

http://nba2k4life.com/wp-content/uploads/2013/10/nba-2k14-next-gen-vs-current-gen-4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

<p>- Δεν μου αρέσει που με το πάνω d-pad δεν μπορώ να δω πλέον πόντους/rebound για τον παίκτη, παρά μόνο τα δυνατά του χαρακτηριστικά.</p>

 

 

Εμένα αυτό ήταν που με χάλασε περισσότερο στο 2Κ14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Oποια και να ειναι η διαφορα παραπανω,ΔΕΝ εινι διαφορα last gen με next gen.Ιδιο παιχνιδι παιζεις.

(εχεις ομως δικιο στο οτι φαινεται να εχουν προσθεσει καποια ωραια πραγματα φετος,οπως η γυαλαδα στο παρκε/αντανακλασεις παιχτων που ειναι καλυτερη απο το περσινο nba2k13 του pc)

 

πχ.Αυτη ειναι πραγματικη διαφορα και διαφορα γενιας.

 

ps2

nba-2k10-20091012035123749-000.jpg

 

ps3

5090869492_6033ce8ac5.jpg

 

Kαι τωρα αυτη.

ps360/pc  vs ps4/one

nba-2k14-next-gen-vs-current-gen.png

http://nba2k4life.com/wp-content/uploads/2013/10/nba-2k14-next-gen-vs-current-gen-4.png

Μου αρεσει που μερικοι πανε να μας βγαλουν και τυφλους!!!μετα απο αυτο το συγκριτικο του φιλου pds13!!ουδεν σχολιο απο εμενα.Οπιος εχει ματια βλεπει. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κλασικοτερο κ σημαντικοτερο bug του 2κ που οταν ο pg κατεβαζει μπαλα ξαφνικα κατι γινεται κ η μπαλα χτυπαει στο ποδι του ή κουτουλαει ή του την κλεβουνε για ΠΛΑΚΑ ή απλα κ για κανεναν λογω χανεται απ τον ελεγχο του διορθωνεται με καποιο slider ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κλασικοτερο κ σημαντικοτερο bug του 2κ που οταν ο pg κατεβαζει μπαλα ξαφνικα κατι γινεται κ η μπαλα χτυπαει στο ποδι του ή κουτουλαει ή του την κλεβουνε για ΠΛΑΚΑ ή απλα κ για κανεναν λογω χανεται απ τον ελεγχο του διορθωνεται με καποιο slider ????

Αυτό εξακολουθεί να συμβαίνει και πιο συχνά μη σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εξηγήστε μου πως γινεται να παιζεις και να κοιτας τον ιδρώτα του παιχτη??

 

αυτα τα γραφικα είναι μονο για το replay 

 

ποιος παιζει το game σε διαφορετική κάμερα απ τη broadcast?? 

 

ωραια τα γραφικά αλλα κρατανε λιγο... αρκει ναναι αξιοπρεπή μετα απο 1-2 games τα βαριέσαι

Eγω,σε 2κ παιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες μια βοήθεια. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μια λίστα με τα υποστηριζόμενα ονόματα για το My Player?

Εννοώ τα ονόματα που λένε οι speaker & announcers την ώρα του αγώνα.

 

π.χ. Ivan Alenichev

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι τα αξίζει. Εκ πρώτης άποψης δεν φαίνεται να έχει σημαντικές διαφορές, αλλά όσο το παίζεις καταλαβαίνεις ότι υπάρχει βελτίωση και αυτή είναι κυρίως στο ίδιο το gameplay, παρά στα υπόλοιπα.

 

Aκόμα και με τα μαμήσια simulation sliders, πλέον δεν φοβάμαι να περάσω την μπάλα στη ρακέτα, ούτε να σουτάρω υπό πίεση. Μέχρι πέρσι το ήξερες από πριν, ότι αν σε ακουμπούσε ο αμυντικός έστω και ελάχιστες, δεν υπήρχε περίπτωση να βάλεις καλάθι με τίποτα ακόμα κι αν ήσουν ο Τσάμπερλεν κάτω από το καλάθι και σε μάρκαρε ο... Κόρφας. Φέτος δεν υπάρχει αυτό.

 

Υπάρχει περισσότερος ρυθμός στο παιχνίδι, γιατί οι παίκτες κινούνται διαρκώς, δίνουν σκριν κλπ. Κάποια προβλήματα παραμένουν, όπως ηλίθια λάθη των play maker που χτυπάνε την μπάλα στα ίδια τους τα πόδια (ευτυχώς δεν γίνεται συχνά) ή το ότι οι περιστροφές στην άμυνα πολλές φορές γίνονται πολύ αργά (ή δεν γίνονται καθόλου και βρίσκονται αμαρκάριστοι παίκτες).

 

Από εκεί και πέρα τα modes είναι πρακτικά τα ίδια, οι ευρωπαϊκές ομάδες αποτελούν μεν σημαντική εξέλιξη για τη σειρά αλλά εγώ επιμένω ότι είναι τουλάχιστον... περίεργος ο τρόπος που υλοποιήθηκε η ιδέα, το online θεωρητικά θα είναι λίγο καλύτερο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...