Προς το περιεχόμενο

Αγορά VGA


Devil666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ακριβώς παιζει? auto oc κανει η καρτα? περα απο στοκ και μπουστ παει μονη της παραπάνω αν χρειαστεί?

 

Την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά;;;

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ....το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτά που ζητάω τα κάνει και με το παραπάνω. Δηλαδή αριθμημένα κατά προτεραιότητα

1->ησυχία

2-> τα games που μου αρέσουν στα ultra

3->  WoW με ultra settings και fraps να τρέχει από πίσω σε full 25M fight με fps 40+

 

Για 221E, 3 χρόνια εγγύηση και στην πόρτα μου ήταν και γ@μω τις αγορές :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 426
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλει λιγο υπομονή αυτη την περίοδο .. το απο που ειναι μονόδρομος σύμφωνα με τα Ελληνικά δεδομένα.

 

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2763-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά;;;

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ....το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτά που ζητάω τα κάνει και με το παραπάνω. Δηλαδή αριθμημένα κατά προτεραιότητα

1->ησυχία

2-> τα games που μου αρέσουν στα ultra

3->  WoW με ultra settings και fraps να τρέχει από πίσω σε full 25M fight με fps 40+

 

Για 221E, 3 χρόνια εγγύηση και στην πόρτα μου ήταν και γ@μω τις αγορές :-D

στην πρωτη περιπτωση η καρτα σου δουλευει στο boost clock!

 

στην δευτερη περιπτωση η καρτα σου δουλευει στο base clock!

 

θα το συναντισεις αρκετες φορες οταν δεν απαιτειται extra δυναμη η εχεις ενεροποιησει το vsync σε ελαφριες εφαρμογες

 

για καλυτερη διαχειρηση  ενεργειας φανταζομαι ειναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το 1215 ειναι το μπουστ το 1293 κατα την διάρκεια του valley τι ειναι? παει και πιο πανω μονη της η καρτα αν χρειαστει?

μπουρδες του valley ειναι στα κεπλερ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαταυτα είναι ότι ακόμα ένα παλικαράκι πήρε μια εξαιρετική καρτουλα και δεν θα μετανιώσει στιγμή γι'αυτο..

Εγώ του είπα να μου ανεβάσει τα screenshots για να δω αν παίρνει περαιτέρω βελτίωση από μικρά μυστικά που έχω ανακαλύψει στην δική μου,, η κάρτα του όμως είναι άψογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει πως η 760 στα 220 δεν ειναι εξαιρετική και φυσικά δεν θα το μετανιώσει γιατι ειναι κατασταλαγμένος σε αυτα που ζητάει. Μια χαρα ειναι η κάρτα και στα bench αξιοπρεπεστατη απλα δεν καταλαβαινω γιατι ανεβάζει παραπάνω συχνοτητα απο την boost

ετσι ειναι σε ολα τα κεπλερ! το boost παει παραπανω

 

του φιλου  παει μεχρι 1215(αυτο ειναι το boost clock του! στις στοκ συχνοτητες)οχι αυτο που λεει το valley

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είμαι καθόλου γνώστης των OC, οπότε το μόνο που έκανα ήταν να ανεβάσω τα Mhz του πυρήνα από precision και να τεστάρω μέχρι να βρω που σκαλώνει. Λοιπόν, με την μέγιστη αύξηση στα +80Mhz (στα 85 σκάλωνε το bench, μέχρι εδώ πήγαινε ομαλά) τα αποτέλεσμα ήταν το εξής

 

 

eaoo.png

 

 

eg6.png

 

Για λιγότερο από 1 fps δεν αξίζει

 

ΥΓ: τελικά μ@λ@...ες λέει από θερμοκρασίες το bench..στο precision γύρω στους 75 max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είμαι καθόλου γνώστης των OC, οπότε το μόνο που έκανα ήταν να ανεβάσω τα Mhz του πυρήνα από precision και να τεστάρω μέχρι να βρω που σκαλώνει. Λοιπόν, με την μέγιστη αύξηση στα +80Mhz (στα 85 σκάλωνε το bench, μέχρι εδώ πήγαινε ομαλά) τα αποτέλεσμα ήταν το εξής

 

 

eaoo.png

 

 

 

 

Για λιγότερο από 1 fps δεν αξίζει

 

ΥΓ: τελικά μ@λ@...ες λέει από θερμοκρασίες το bench..στο precision γύρω στους 75 max

ανεβασε το power target  και ξαναπροσπαθησε

 

η καρτα το εχει το 1350αρι, οποτε ατα 1293 εισαι ανετα με στοκ τις μνημες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...