Προς το περιεχόμενο

Αγορά VGA


Devil666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω.Αλλά δεν αναφέρει μοντέλα καρτών με λεπτομέρειες και ούτε αυτό έβαλε τελευταίους drivers.

 

Εδώ με τελευταίους http://hothardware.com/Reviews/NVIDIA-GeForce-GTX-760-Review-/?page=1

 

και εδώ δείχνει άλλα http://techreport.com/review/24996/nvidia-geforce-gtx-760-graphics-card-reviewed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 426
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Εχουμε χασει το μπουσουλα λεω εγω :P Ρε φερτε μου μια 760,να δειτε real αποτελεσματα και αφηστε reviews και μακακιες :P

οχι δεν σου δεινουμε,να πας να αγορασεις μια  :P

 

πετα την ξεχειλωμενη και πιασε μια τετοια εσυ  ;)

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=770

 

 

qsis,prospector,millenium οσο και να χτυπιεσται, την κατρακυλα της ati δεν την σταματατε....

 

η 7000 ειναι ηδη στο γηροκομειο  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν σου δεινουμε,να πας να αγορασεις μια  :P

 

πετα την ξεχειλωμενη και πιασε μια τετοια εσυ  ;)

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=770

 

 

qsis,prospector,millenium οσο και να χτυπιεσται, την κατρακυλα της ati δεν την σταματατε....

 

η 7000 ειναι ηδη στο γηροκομειο  :-D

 

Τον  pro αστον έξω περνάει με βάση βέβαια αλλά ανατέλλει μια αντικειμενικότητα μέσα του..  :)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xD ! Ε ρε γαμω ολες αυτες οι διαφωνιες δεν θα ειχαν γινει ΑΜΑ εβγαζε καπου κοντα και η AMD τις "νεες" τις καρτες,και θα λεγαμε αν θες να δωσεις 300Ε παρε την 9870 οπου εστω οτι ειναι καπως πιο δυνατη απο την 760 αλλιως μεχρι 250Ε την 760,λεω τωρα ενα παραδειγμα.(μιας και πιστευω η 9950 θα κοστολογειται 400$+) Τωρα ειναι  σε απολυτο διλλημα ο αλλος και μπορει να σκεφτει να παρω μεν 7950 αλλα με τα 280-300 που προκειται να την αγορασει θα μπορουσε να ειχε παρει της νεα της γενια... Ε μακακιες,γιαυτο εχω νευριασει εγω.. 2 τοπικις τα εχουμε κανει μπορντελο να ουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφου δεν παιρνει κανεις την 760!! Ποιος ο siegfried ηταν που την περιμενει?? Ε ρε και να ξερε τι προκειται να τραβηξει :D

 

Ναι και απλά την κούμπωσα..ούτε Heaven δεν έχω κατεβάσει..σήμερα όμως όλα..Πλάκωσε τόση δουλειά που δεν πρόλαβα να πατήσω ούτε το Power στο PC. Κακό γιατί με τρώει να τη χαρώ λιγάκι :fear:  καλό γιατί με την κατάσταση σήμερα........

:shifty:  :shifty: Μια βοήθεια μόνο παίδες..επειδή benchmarking δεν έχω κάνει ποτέ και το μόνο που ξέρω είναι ότι βλέπω σε site δώστε κανένα Link να κατεβάσω ανάλογα προγράμματα..όλα τα τεστ στο σύστημα της υπογραφής θα γίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και απλά την κούμπωσα..ούτε Heaven δεν έχω κατεβάσει..σήμερα όμως όλα..Πλάκωσε τόση δουλειά που δεν πρόλαβα να πατήσω ούτε το Power στο PC. Κακό γιατί με τρώει να τη χαρώ λιγάκι :fear:  καλό γιατί με την κατάσταση σήμερα........

:shifty:  :shifty: Μια βοήθεια μόνο παίδες..επειδή benchmarking δεν έχω κάνει ποτέ και το μόνο που ξέρω είναι ότι βλέπω σε site δώστε κανένα Link να κατεβάσω ανάλογα προγράμματα..όλα τα τεστ στο σύστημα της υπογραφής θα γίνουν

Μην ανυσηχεις my friend,εδω ειμαστε και θα σου δειξουμε τα παντα :D

 

Πανε "αγορασε" το Metro Last light μαζι με το τελευταιο update που εχει βγει νομιζω το 3 πρεπει να ειναι,και εχει ενα αλλο εικονιδιο για benchmarking,θα το δεις μεσα στον φακελο με το παιχνιδι. Τρεξε με 1080p αναλυση,very high setings,motion blur normal,AF x16 και tesselation very high και τρεξτο 3 φορες ή 2.

 

Hitman μην πεις στον κοπο μια απλη 7950 δεν την φτανει η 760,fact.

Το ιδιο και στο Grid 2,Sleeping Dogs και Dirt,αν δεν κανω λαθος.

 

Μετα αγοραζεις Bioshock Infinite,το οποιο και αυτο εχει διαφορετικο εικονιδιο,και οταν πατησεις θα σου βγαλει ενα παραθυρο με commands. Πατας τον αριθμο 2 και μετα 1. Αυτο ειναι για max settings και να γινει το τεστ στα 1080p (αν αυτη ειναι η default της οθονης σου).

 

Πανε και για το Tomb Raider οπου να κατεβασεις το τελευταιο update που εχει βγει,και το benchmarking του ειναι στο menu του παιχνιδιου. Ρυθμισεις βαλε την επιλογη Ultimate,η οποια νομιζω ειναι FxAA+TressFX κοιτα τα shadows na ειναι στο Ultra. Και μετα τρεξε το benchmark.

 

Αυτα για αρχη,μην ξεχασεις να κατεβασεις τον τελευταιο driver της Nvidia. Ουφ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω.Αλλά δεν αναφέρει μοντέλα καρτών με λεπτομέρειες και ούτε αυτό έβαλε τελευταίους drivers.

 

Εδώ με τελευταίους http://hothardware.com/Reviews/NVIDIA-GeForce-GTX-760-Review-/?page=1

 

και εδώ δείχνει άλλα http://techreport.com/review/24996/nvidia-geforce-gtx-760-graphics-card-reviewed

Οπότε δεν μπορούμε να μιλάμε για κάρτες γραφικών στο Forum.

Μία είναι αναξιόπιστο το site, μία χρησιμοποιούν παλιούς Drivers. Παιδιά ότι σας συμφέρει διαβάζετε και το ξέρετε. Εμένα πάντως δεν με πείθεις για το Site και για τους Drivers για να αγοράσω μία 7950 όπως και δεν έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε Heat δλδ θα το παμε με μετρησεις απο site και μονο απο εκει αποκλειστικα?? Δεν εχουμε πει οτι ειναι φαύλος κυκλος??? Οριστε και εγω σου παραθετω αυτο http://www.tomshardware.co.uk/geforce-gtx-760-review-gk104,review-32717-9.html οκ?? Βαλαμε το Guru3d σαν το απολυτο review για τις καρτες και δεν το ηξερα... Τωρα περιμενε λιγο αυριο μεθαυριο ερχονται benchmarks απο παιδια που την αγορασαν τελικα να δουμε για την διαφορα που προκειται να υπαρξει.. Αν δεν πιστεψουμε ουτε και αυτα,εε ας το αφησουμε το αθλημα καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο γτ σε σχεση με τα δικα μου benchmarks ειναι απο τα λιγα που ερχεται πιο κοντα στο αποτελεσμα μου... Πχ στοu guru3d το Bioshock ειναι εκτος τοπου και χρονου οταν λεει οτι η 7950boost βγαζει κατω απο 60fps,57 συγκεκριμενα απο την μετατροπη 1200p σε 1080p,οταν εγω βγαζω 65fps στοκ με τις ιδιες ρυθμισεις που ετρεξε το παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tom οσο και να στρωσει πλεον απο εδω και περα και ειναι 100% ακριβες,με την βλακεια που ειχε κανει παλαιοτερα,το εχει χασει το παιχνιδι στα δικα μου ματια τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πρώτο benchmark της EVGA GTX 760 SC με την ψύκτρα σαν reference

Heaven, χωρίς καμία αλλαγή στην κάρτα. Όπως ακριβώς την πήρα από την EVGA

 

qbwu.png
 
edit; και ένα valley με τα ίδια settings. 
uzqw.png
 
Να προσθέσω ότι μιλάμε για μία κάρτα αγορασμένη στα 221Ε, με 3 χρόνια εγγύηση και κάτι ιδιαίτερα σημαντικό για εμένα --->Αθόρυβη ακόμα και κατά το benching.

 

PS: OC θα κάνω αφού "αγοράσω" κάποιο από τα παιχνίδια, ούτως ώστε να τρέξω όλα τα benches από την αρχή. Η ""αγορά"" καναδύο από αυτών θα γίνει σήμερα το βράδυ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Movie Αυτα που λεγαμε. Συμφωνα με το φρεσκο conclusion του Hexus ( το οποια φυσικα και την συγκρινει με την 7950 απλη,σιγα μην σου εδειχνε την boost) http://HEXUS.net/tech/reviews/graphics/57453-evga-geforce-gtx-760-superclocked-acx/?page=12

 

Not a great deal of magic went into the production of the GeForce GTX 760. Nvidia's chopping and changing of a previous-generation core isn't going to capture the imagination, but, credit where it's due; taking the GTX 670, disabling an SMX, increasing clock speeds and throwing in a pinch of GPU Boost 2.0 has had the desired effect.

 

Κατι αλλο τωρα παιδες.. Προβλεπω πολυ μεγαλο προβλημα στα συγκριτηκα μας.. Ολα αυτα διοτι η non reference και οχι μονο 760,while gaming παιζουν πολυ παραπανω απο οσο γραφουν . Δλδ οπως ειπε ενα αλλο παιδι σε αλλο τοπικ,η gigabyte 760 του οταν τι δοκιμαζε στα παιχνιδια,το core clock ηταν στα 1250+ !!! Οπως βρηκα μονο απο το review του Hexus για την εκδοση της gigabyte:

 

To begin with, the 980MHz core clock speed of the reference card? That's child's play. Gigabyte has this bad boy ramped up to 1,085MHz right out of the box, and that's only half the story; courtesy of GPU Boost 2.0 shenanigans, the HEXUS speed cams caught this one racing along with gay abandon at 1,228MHz in most titles.

 

Αρα τι προκειται να συγκρινουμε ακριβως?? Παλιες 7950boost με core στα 925ή1000 Vs 760 στα 1200+ ?? Νο,οποτε τζαμπα βλεπω περιμενουμε benchmarks απο καποιον και η τελικη απαντηση πλεων εχει δωθει στο TS..

 

Ts,συμφωνα με τις αναγκες σου οπως μα τις ειπες,η καλυτερη επιλογη αυτην την στιγμη που μιλαμε ειναι,αν δεν θες να περιμενεις της evga στα 220€ οοοταν θα την φερει,μπορεις να αγορασεις χωρις δευτερη σκεψη την προταση του Saiz δλδ την Gigabyte υλοποιηση στα 264€...

 

( saiz,μην σχολιασεις σε σκοτωσα! :P )

 

εσένα μέχρι τι συχνότητα πάει;

θέλω να δω αν είναι σαν του άλλου που πάει 1300αρια με τη gigabyte που μοιράζει mhz απλόχερα

 

@Sieg ξερεις να το κανει αυτο? Κατεβασε το gpuz και στην δευτερη καρτελα,πηγαινε στο core clock και επελεξε να σου δειχνει το Max. Ασε ανοιχτο το gpuz και τρεξε μετα το Heaven ή Valley. Ποσο σου δειχνει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...