Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JohnHacked είπε

Παιδιά καλημέρα.

Σε κονσόλα PS3 Slim 4.84 CFW Rebug τι χρειάζεται για να παίξει κάποιος NTFS παιχνίδια; Θέλει εξωτερικό σκληρό ή γίνεται και στον εσωτερικό; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Εξωτερικό σκληρό,PS3ISO φάκελος και μέσα σε iso τα παιχνίδια.

Σκαναρεις υλικό με PrepNTFS και είσαι κομπλέ.

Επεξ/σία από mikele13-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω το ps3 slim cech-2504b, παλιοτερα είχε χαλασει ο σκληρος δισκος και δεν τον αλλαξα ποτε... μεχρι σημερα!

Ήθελα να βαλω cfw αλλα επειδη ηταν πανω απο μια εκδοση ήθελε hardware modification ενω τωρα απο οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται

Αλλα έχω μπερδευτει αρκετα... 

Για αρχη πρεπει να βαλω firmware στον σκληρο... Τι να του βαλω; Το 4.82?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gavros10 είπε

Εχω το ps3 slim cech-2504b, παλιοτερα είχε χαλασει ο σκληρος δισκος και δεν τον αλλαξα ποτε... μεχρι σημερα!

Ήθελα να βαλω cfw αλλα επειδη ηταν πανω απο μια εκδοση ήθελε hardware modification ενω τωρα απο οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται

Αλλα έχω μπερδευτει αρκετα... 

Για αρχη πρεπει να βαλω firmware στον σκληρο... Τι να του βαλω; Το 4.82?

Βάζεις 4.84 OFW και καπάκι 4.84 HFW απο safe mode.

Ακολουθείς οδηγό για HEN 2.2.1 .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Βάζεις 4.84 OFW και καπάκι 4.84 HFW απο safe mode.

Ακολουθείς οδηγό για HEN 2.2.1 .........

Ευχαριστώ για το μήνυμα αλλά έκανα κάτι άλλο...

Έβαλα την 4.40 ofc, που ειχε παλια και μετά έκανα αυτό. Δούλεψε κανονικά, μένει μόνο να δω αν παίζουν τα παιχνίδια...

https://gbatemp.net/threads/guide-ps3-4-82-cfw-installation-for-dummies.491117/

Δούλεψε κανονικά, μένει μόνο να δω αν παίζουν τα παιχνίδια...

EDIT: 

Δεν εχω καταλάβει σε ποιο φακελο βαζω τα παιχνιδια και τι γινεται με αυτο το θεμα... Χρειάζομαι το multiman ή με το toolbox κανω την δουλεια μου;

Επεξ/σία από gavros10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gavros10 είπε

Ευχαριστώ για το μήνυμα αλλά έκανα κάτι άλλο...

Έβαλα την 4.40 ofc, που ειχε παλια και μετά έκανα αυτό. Δούλεψε κανονικά, μένει μόνο να δω αν παίζουν τα παιχνίδια...

https://gbatemp.net/threads/guide-ps3-4-82-cfw-installation-for-dummies.491117/

Δούλεψε κανονικά, μένει μόνο να δω αν παίζουν τα παιχνίδια...

EDIT: 

Δεν εχω καταλάβει σε ποιο φακελο βαζω τα παιχνιδια και τι γινεται με αυτο το θεμα... Χρειάζομαι το multiman ή με το toolbox κανω την δουλεια μου;

Τα παιχνίδια μπαίνουν στον ήδη υπάρχων φάκελο GAMES της κονσόλας.

Η τα περνάς με ftp από υπολογιστή στην κονσόλα η με φλασάκι/σκληρό μέσω multiman τον οποίο χρειάζεσαι.

Υ.Γ βάλε την 4.84 CFW πλέον είτε Rebug είτε Ferrox να μην έχεις και τον φόβο της αναβάθμισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ps3 slim με cfw 3.55.

Θέλω να βάλω SSD. Έχω κάνει backup τα save games αρχεία και τα trophies χρησιμοποιώντας FTP. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο backup;

Ξέχασα να ενημερώσω ότι έγινε backup της nor/nand χρησιμοποιώντας την παρακάτω μέθοδο:

Μετά την αλλαγή δίσκου η κονσόλα θα γυρίσει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις με τι έκδοση firmware;

 

Μπορώ να προχωρήσω κατευθείαν με cfw 4.84 REBUG LITE ή θα πρέπει να εγκαταστήσω πρώτα μία προηγούμενη έκδοση, και αφού δω ότι μπήκε με επιτυχία και τρέχει το σύστημα κανονικά να βάλω 4.84 REBUG LITE;

 

Τι custom firmware προτείνεται για online gaming; Επίσης θέλω να τρέχω dvd isos και bluray isos, γίνεται αυτό;

Δεν με ενδιαφέρει το playstation 1 και playstation 2 support, αφού έχω ήδη κονσόλες ps1 ps2.

 

Τι παίζει με το παρακάτω custom firmware;

https://www.psx-place.com/threads/4-84-dualboot-firmware-choose-a-release-from-littlebalup-or-overflow.22562/

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Επεξ/σία από Padaz Bloody
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Τα παιχνίδια μπαίνουν στον ήδη υπάρχων φάκελο GAMES της κονσόλας.

Η τα περνάς με ftp από υπολογιστή στην κονσόλα η με φλασάκι/σκληρό μέσω multiman τον οποίο χρειάζεσαι.

Υ.Γ βάλε την 4.84 CFW πλέον είτε Rebug είτε Ferrox να μην έχεις και τον φόβο της αναβάθμισης.

 

Απο 4.82 CFW Rebug που ειμαι τώρα παω κατευθειαν στο 4.84 ετσι; Τι εννοεις τον φοβο της αναβαθμισης; 

Βλέπω οτι αλλού μπαινουν τα παιχνιδια που ειναι σε φακελους, αλλου τα iso, αλλου τα pkg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Padaz Bloody είπε

Έχω ps3 slim με cfw 3.55.

Θέλω να βάλω SSD. Έχω κάνει backup τα save games αρχεία και τα trophies χρησιμοποιώντας FTP. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο backup;

Ξέχασα να ενημερώσω ότι έγινε backup της nor/nand χρησιμοποιώντας την παρακάτω μέθοδο:

Μετά την αλλαγή δίσκου η κονσόλα θα γυρίσει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις με τι έκδοση firmware;

Μπορώ να προχωρήσω κατευθείαν με cfw 4.84 REBUG LITE ή θα πρέπει να εγκαταστήσω πρώτα μία προηγούμενη έκδοση, και αφού δω ότι μπήκε με επιτυχία και τρέχει το σύστημα κανονικά να βάλω 4.84 REBUG LITE;

Τι custom firmware προτείνεται για online gaming; Επίσης θέλω να τρέχω dvd isos και bluray isos, γίνεται αυτό;

Δεν με ενδιαφέρει το playstation 1 και playstation 2 support, αφού έχω ήδη κονσόλες ps1 ps2.

Τι παίζει με το παρακάτω custom firmware;

https://www.psx-place.com/threads/4-84-dualboot-firmware-choose-a-release-from-littlebalup-or-overflow.22562/

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/251838-playstation-3-hacking-ενημερώθηκε-22-σεπ-2014-v1-ps3/

 

7 ώρες πριν, gavros10 είπε

Απο 4.82 CFW Rebug που ειμαι τώρα παω κατευθειαν στο 4.84 ετσι; Τι εννοεις τον φοβο της αναβαθμισης; 

Βλέπω οτι αλλού μπαινουν τα παιχνιδια που ειναι σε φακελους, αλλου τα iso, αλλου τα pkg...

Ναι στο 4.84 πηγαίνεις που είναι τό τελευταίο.

Αν έχεις μικρότερο, και συνδεθείς PSN θα ζητηθεί αναβάθμιση την οποία όσοι δεν γνωρίζουν την κάνουν και χάνουν το CFW

Τα retail blesxxxx μπαίνουν στον GAMES φάκελο,τα iso στον PS3 ISO φάκελο και τα pkg εγκαθίστανται στην κονσόλα από την επιλογή package manager/install package 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mikele13- είπε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/251838-playstation-3-hacking-ενημερώθηκε-22-σεπ-2014-v1-ps3/

Ναι στο 4.84 πηγαίνεις που είναι τό τελευταίο.

 Αν έχεις μικρότερο, και συνδεθείς PSN θα ζητηθεί αναβάθμιση την οποία όσοι δεν γνωρίζουν την κάνουν και χάνουν το CFW

Τα retail blesxxxx μπαίνουν στον GAMES φάκελο,τα iso στον PS3 ISO φάκελο και τα pkg εγκαθίστανται στην κονσόλα από την επιλογή package manager/install package 

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή, θα το κανω!

Τα psn παιχνιδια; Ειναι safe να κανω το psnpatch που κανεις λογαριασμο στο psn και μετά activate την κονσολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gavros10 είπε

Ευχαριστώ για την συμβουλή, θα το κανω!

Τα psn παιχνιδια; Ειναι safe να κανω το psnpatch που κανεις λογαριασμο στο psn και μετά activate την κονσολα;

Τα psn games είναι pkg μορφής.

Το crack είτε θα είναι pkg και αυτό οπότε τελειώνεις μπαμ, είτε θα είναι rap αρχείο το οποίο κάνεις activate με reactpsn.

Βρες reactpsn tutorial και θα καταλάβεις πως δουλεύει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,έχω ένα πρόβλημα με το PS3 μου (Slim έκδοση 160 gb CECH-2501A).Ενώ φαίνεται να λειτουργεί κανονικά (ανοίγει και κλείνει χωρίς να ανάβουν κίτρινα η μπλε λαμπάκια) δεν μπορεί να συνδεθεί στην τηλεόραση ούτε με το HDMI ούτε με το AV (δοκίμασα να κάνω reset τα video settings αλλά δεν άλλαξε τίποτα ),επίσης να αναφέρω ότι δεν μπορώ να συνδέσω κανένα από τα controllers,γνωρίζει κανείς τι πρόβλημα μπορεί να έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, a9626 είπε

Καλησπέρα,έχω ένα πρόβλημα με το PS3 μου (Slim έκδοση 160 gb CECH-2501A).Ενώ φαίνεται να λειτουργεί κανονικά (ανοίγει και κλείνει χωρίς να ανάβουν κίτρινα η μπλε λαμπάκια) δεν μπορεί να συνδεθεί στην τηλεόραση ούτε με το HDMI ούτε με το AV (δοκίμασα να κάνω reset τα video settings αλλά δεν άλλαξε τίποτα ),επίσης να αναφέρω ότι δεν μπορώ να συνδέσω κανένα από τα controllers,γνωρίζει κανείς τι πρόβλημα μπορεί να έχει;

Πως το έπαθε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mikele13- είπε

Τα psn games είναι pkg μορφής.

Το crack είτε θα είναι pkg και αυτό οπότε τελειώνεις μπαμ, είτε θα είναι rap αρχείο το οποίο κάνεις activate με reactpsn.

Βρες reactpsn tutorial και θα καταλάβεις πως δουλεύει....

 

Το reactpsn μου βγαζει error Unknown CFW

Έβαλα το τελευταιο της rebug και δεν γράφει κάπου να υποστηριζει το reactpsn... η προηγουμενη εκδοση αναφερει οτι το υποστηριζει... Μπορω να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gavros10 είπε

Το reactpsn μου βγαζει error Unknown CFW

Έβαλα το τελευταιο της rebug και δεν γράφει κάπου να υποστηριζει το reactpsn... η προηγουμενη εκδοση αναφερει οτι το υποστηριζει... Μπορω να κάνω κάτι;

Βάλε την έκδοση που την υποστηρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...