Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν δίνεται τίποτα,δυστυχώς.Όταν βάζω το δίσκο ανάβουν τα 2 λαμπάκια (πορτοκαλί) μπροστά κάνει ένα ήχο (κράακ) και σβήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, pier88 είπε

Δεν δίνεται τίποτα,δυστυχώς.Όταν βάζω το δίσκο ανάβουν τα 2 λαμπάκια (πορτοκαλί) μπροστά κάνει ένα ήχο (κράακ) και σβήνει.

Δοκιμασε με αλλον σκληρο πλεον να σιγουρευτουμε τι φταιει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikele13- είπε

Δοκιμασε με αλλον σκληρο πλεον να σιγουρευτουμε τι φταιει....

Δεν έχω και ψάχνω να βρώ.Θα σας πω αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά,τσάμπα ο κόπος.Βρήκα σκληρό,τον έβαλα,δεν σβήνει τώρα αλλά δεν έχει εικόνα,δεν μπαίνει σε safe mode,ουτε κάνει reset το hdmi.Ο σκληρός που ειχα πριν στο pc δουλεύει τέλεια,όταν τον βάλω στη κονσόλα όμως κλείνει,δε μπορώ να το καταλάβω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

mainboard ; Σίγουρα δε πείραξες τίποτα στο cfw ;

Σίγουρα φίλε,τώρα που το έπαθα κι άρχισα να ψάχνω βλέπω ότι το έχει πάθει πολύς κόσμος και δεν είχα ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pier88 είπε

Σίγουρα φίλε,τώρα που το έπαθα κι άρχισα να ψάχνω βλέπω ότι το έχει πάθει πολύς κόσμος και δεν είχα ιδέα.

Αν είσαι Αθήνα φερτη να την δω.

Αν είσαι επαρχία μπορείς να στείλεις με ΕΛΤΑ φθηνά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update.

Άφησα την κονσόλα κλειστή γύρω στις 15 ώρες,λέω δεν κάνω μιά δοκιμή;Πατάω το on δεν δείχνει εικόνα,το κρατάω πατημένο μέχρι το μπίπ (5 δευτ) κι ως διά μαγείας ανοίγει και μου ζητάει restart η update.Κάνει format και update με ένα φλασάκι που είχα έτοιμο σε rebug 4.82.2,το update έφτασε στο 100% κι έπρεπε να κάνει restart.Περίμενα,περίμενα και δεν γινόταν τίποτα.Ακριβώς το ίδιο μου κανε κι εχτές,κολλάει στο restart μετά από το update και δεν έχει εικόνα.Καμμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, pier88 είπε

update.

Άφησα την κονσόλα κλειστή γύρω στις 15 ώρες,λέω δεν κάνω μιά δοκιμή;Πατάω το on δεν δείχνει εικόνα,το κρατάω πατημένο μέχρι το μπίπ (5 δευτ) κι ως διά μαγείας ανοίγει και μου ζητάει restart η update.Κάνει format και update με ένα φλασάκι που είχα έτοιμο σε rebug 4.82.2,το update έφτασε στο 100% κι έπρεπε να κάνει restart.Περίμενα,περίμενα και δεν γινόταν τίποτα.Ακριβώς το ίδιο μου κανε κι εχτές,κολλάει στο restart μετά από το update και δεν έχει εικόνα.Καμμιά ιδέα;

Ξανά φλασαρισμα να στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mikele13- είπε

Ξανά φλασαρισμα να στρώσει.

Το ξαναπερνάω τώρα,είμαι στο 32%.αν δεν κάνει restart τι κάνω;

Τίποτα δεν γίνεται!Κόλλησε πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, pier88 είπε

Το ξαναπερνάω τώρα,είμαι στο 32%.αν δεν κάνει restart τι κάνω;

Τίποτα δεν γίνεται!Κόλλησε πάλι!

Φλασαρισμα=τσιπαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikele13- είπε

Φλασαρισμα=τσιπαρισμα.

Ναι,το ξέρω.Πάει κι ο 2ος σκληρός,μας χαιρέτησε.Σβηνει με το δίσκο μέσα.Έλεος.

Πόσο στοιχίζει να φτιαχτεί φίλε μου mikele13 να δω αν αξίζει τον κόπο.Αν δε θες να πεις στείλε pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pier88 είπε

Ναι,το ξέρω.Πάει κι ο 2ος σκληρός,μας χαιρέτησε.Σβηνει με το δίσκο μέσα.Έλεος.

Πόσο στοιχίζει να φτιαχτεί φίλε μου mikele13 να δω αν αξίζει τον κόπο.Αν δε θες να πεις στείλε pm.

Δεν φταίνε οι σκληροί.καποιο κόλλημα έχει φάει η Nor, συνηθισμένο πρόβλημα το οποίο μπορεί να σε ταλαιπωρήσει απίστευτα.

Αποκλείω τις πιο σοβαρές ζημιές αφού λες ότι χωρίς σκληρό μένει αναμμένη.

Στείλε μου μήνυμα για λεπτομέρειες και αν είναι την στέλνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λοιπόν έχω ένα περίεργο θέμα με το χειριστήριο μου. Είναι DS3 γνήσιο, το έχω πολλά χρόνια και δουλεύει άψογα με εξαίρεση τον αριστερό μοχλό. Όταν τον κουνάω προς τα δεξιά η ανταπόκριση είναι πολύ "jittery", αμα το συνδέσω στον υπολογιστή φαίνεται πως ολο τρεμοπαίζει αριστερά-δεξιά και όπως μπορείτε να φανταστείτε είναι τεράστιο πρόβλημα για racing παιχνίδια κλπ. Δοκίμασα να το ανοίξω και να καθαρίσω το κάτω μέρος του μοχλού χωρίς αποτέλεσμα. Παραδόξως όμως βρήκα ότι το πρόβλημα διορθώνεται προσωρινά αμα φυσήξω δυνατά πάνω στο joystick (στις άκρες γύρω-γύρω του μοχλού). Τότε δουλεύει φυσιολογικά για καμια ώρα μέχρι που αρχίζουν πάλι τα ίδια. Τί να κάνω; Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω πεπιεσμένο αέρα για να καθαρίσω τον μοχλό από έξω. Έχει αντιμετωπίσει κανείς εδω παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλημέρα.

Σε κονσόλα PS3 Slim 4.84 CFW Rebug τι χρειάζεται για να παίξει κάποιος NTFS παιχνίδια; Θέλει εξωτερικό σκληρό ή γίνεται και στον εσωτερικό; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...