Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Eddy_Gordo είπε

Νομίζω είδα 75 και ήμουν μόνο στο xmb (phat model)

οχι ειναι παρα πολυ 75 βαθμοι!!!

με ανεμιστηρα στο % ποσο?

ανεβασε στροφες,ειδαλλως ανοιγμα κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2019 στις 10:47 ΜΜ, Eddy_Gordo είπε

Παίδες ποιες πρέπει να είναι οι θερμοκρασίες στις κονσόλες;  έχω φατ και σλιμ Χακντ 

Ευχαριστώ 

Να ξερεις τα ps3 και ειδικα τα φατ μοντελα, εχουν υψηλες θερμοκρασιες απο την μανα τους.Το καλο ειναι οτι μπορεις να βελτιωσεις την θερμοκρασια οταν εχεις χακ κονσολα.Ανεβαζεις στροφες του ανεμιστηρα ωστε να εχεις θερμοκρασιες μεχρι 65 το πολυ.Ιδανικο οπως λεει ο Μιχαλης να ειναι στα 55.Αλλαζεις παστουλα,ριχνεις καθαρισμα το εσωτερικο και ανεβαζεις στροφες στον ανεμιστηρα.Η θερμοκρασια θα πεσει πολυ κατω.Κατι αλλο δεν μπορεις να κανεις.Και εγω εχω φατ κονσολα, με την μαμα παστα ακομα, εχω ανεβασει στροφες στον ανεμιστηρα και η θερμοκρασια δεν ανεβαινει πανω απο 65 το πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και περιπτώσεις οι οποίες είναι συχνές, όπου και πάστα να αλλαχθεί και ο ανεμιστήρας να δουλεύει ψηλά,οι θερμοκρασίες να εξακολουθούν να είναι μεγάλες....

Εκεί πρέπει να αλλαχτεί η ειδική κόλλα κάτω από το μεταλλικό κομμάτι των cpu/rsx...

Όπου απαιτείται ειδική μεταχείριση και φυσικά εμπειρία....

Άκη άλλαξε την παστουλα, ψηλά παίζεις και εσύ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Υπάρχουν και περιπτώσεις οι οποίες είναι συχνές, όπου και πάστα να αλλαχθεί και ο ανεμιστήρας να δουλεύει ψηλά,οι θερμοκρασίες να εξακολουθούν να είναι μεγάλες....

Εκεί πρέπει να αλλαχτεί η ειδική κόλλα κάτω από το μεταλλικό κομμάτι των cpu/rsx...

Όπου απαιτείται ειδική μεταχείριση και φυσικά εμπειρία....

Άκη άλλαξε την παστουλα, ψηλά παίζεις και εσύ...

Το ιδανικότερο μαζί με αλλαγή πάστας να γίνεται και αλλαγή κάτω απο τα καπάκια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

PS3 audio output

Hola,

Χρειάζομαι ''κάτι'' να βάλω ανάμεσα στα ακουστικά (απλά στερεοφωνικά ακουστικά  τηλεφώνου) και στα καλώδια ήχου RCA στα οποία έχω βάλει ανταπτοράκια να κουμπώνει καρφί Jack, για να μπορώ να ρυθμίζω ή να δυναμώνω την ένταση. Γνώμες???

IMG_20191117_201743.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
16 ώρες πριν, talibanakos είπε

Παιδες καλημερα,εαν εχω HEN στην κονσολα μου,μπορω να παιζω online ενω το εχω απενεργοποιημενο,η υπαρχει κινδυνος για μπανιο;

Μπανάκι άνετα.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση...

Επειδή η μοναδική κονσόλα που έχει περάσει από τα χέρια μου είναι το playstation 1, έχω βασικές απορίες για μια κονσόλα ps3, που μόλις ήρθε στα χερια μου για τον μικρό μου γιο

1) υπάρχει κάποιο πρόβλημα αγοράζοντας παιχνίδια από αμαζον;

2) gamepads υπάρχουν συγκεκριμένα μόνο για το 3?

3) μπορούμε να βάλουμε usb hub για να βγάζει περισσότερες θύρες, με σκοπό να βάλω κ ένα εξωτερικό σκληρό, για περισσότερα παιχνίδια;

4) πρέπει να φτιάξω κάποιο master account, στο playstation , το οποίο θα το διαβάζει στα παιχνίδια όταν θα παίζει ονλαιν, η το φτιάχνεις ξεχωριστά ανά παιχνίδι;

5) παίζοντας πχ το nba 2k18 online, μπορεί να παίξει αντίπαλος με κάποιον φίλο του που έχει το ps4, και τον ίδιο τίτλο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, antreaslam είπε

Ερώτηση...

Επειδή η μοναδική κονσόλα που έχει περάσει από τα χέρια μου είναι το playstation 1, έχω βασικές απορίες για μια κονσόλα ps3, που μόλις ήρθε στα χερια μου για τον μικρό μου γιο

1) υπάρχει κάποιο πρόβλημα αγοράζοντας παιχνίδια από αμαζον;

2) gamepads υπάρχουν συγκεκριμένα μόνο για το 3?

3) μπορούμε να βάλουμε usb hub για να βγάζει περισσότερες θύρες, με σκοπό να βάλω κ ένα εξωτερικό σκληρό, για περισσότερα παιχνίδια;

4) πρέπει να φτιάξω κάποιο master account, στο playstation , το οποίο θα το διαβάζει στα παιχνίδια όταν θα παίζει ονλαιν, η το φτιάχνεις ξεχωριστά ανά παιχνίδι;

5) παίζοντας πχ το nba 2k18 online, μπορεί να παίξει αντίπαλος με κάποιον φίλο του που έχει το ps4, και τον ίδιο τίτλο;

1) Οχι δεν υπαρχει προβλημα

2)Dualshock 3 λεγονται οι γνησιοι μοχλοι για το ps3 αλλα μπορεις να βρεις πιο οικονομικους που κανουν την ιδια δουλεια,εξισου καλα οι πιο πολλοι απο αυτους,με τον γνησιο,ειτε ενσυρματα ειτε ασυρματα

3) Νομιζω στο ps3 δεν γινεται να βαλεις σε  εξωτερικο σκληρο παιχνιδια παρα μονο αν ειναι τσιπαρισμενο-φλασαρισμενο το Ps3.Μπορεις ομως να αλλαξεις τον σκληρο δισκο του με εναν μεγαλυτερης χωρητικοτητας

4)Φτιαχνεις ενα προφιλ στο ps3 με μειλ και κωδικο και το συνδεεις στο psn και παιζεις με αυτο το προφιλ ιντερνετικα

5)Οχι δεν γινεται,μονο ps3 με ps3

Επεξ/σία από john1080
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν.

Επειδή ακόμα τα παιχνίδια είναι ακριβά (έλεος), και επειδή εδώ μέσα δεν πωλούνται πολλά μεταχειρισμένα, έχετε καμία  άλλη ιδέα για πηγές για μεταχειρισμένα παιχνίδια;

(Το fortnite δεν υπάρχει καν για το ps3 έτσι?)

 

Και 2η ερώτηση.. .. σπάει η κονσόλα;

 

Επεξ/σία από antreaslam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
46 minutes ago, antreaslam said:

Λοιπόν.

Επειδή ακόμα τα παιχνίδια είναι ακριβά (έλεος), και επειδή εδώ μέσα δεν πωλούνται πολλά μεταχειρισμένα, έχετε καμία  άλλη ιδέα για πηγές για μεταχειρισμένα παιχνίδια;

(Το fortnite δεν υπάρχει καν για το ps3 έτσι?)

Και 2η ερώτηση.. .. σπάει η κονσόλα;

Είναι ακριβά τα PS3 games; Πού κοιτάς, στο Public;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Είναι ακριβά τα PS3 games; Πού κοιτάς, στο Public;

Έχεις δίκιο δεν το ανέπτυξα σωστά.

Έχω υποσχεθεί ήδη το ps5.

Μεχρι τότε, για 8-10-12 μήνες, θα τη βγάλουμε με αυτό.

Χρήση , 10χρονου. Αρα θέλω πχ 10 παιχνίδια μέχρι τότε.

Άρα έχω στο μυαλό μου το 5-15 για μεταχειρισμένα, πολύ περιορισμένης χρήσης, προκειμένου να κάνω τη μετάβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, antreaslam said:

Λοιπόν.

Επειδή ακόμα τα παιχνίδια είναι ακριβά (έλεος), και επειδή εδώ μέσα δεν πωλούνται πολλά μεταχειρισμένα, έχετε καμία  άλλη ιδέα για πηγές για μεταχειρισμένα παιχνίδια;

(Το fortnite δεν υπάρχει καν για το ps3 έτσι?)

Και 2η ερώτηση.. .. σπάει η κονσόλα;

Fortnite θα παίξεις σε PS4, Xbox one και pc(δε γνωρίζω για Nintendo)

 

Ποια κονσόλα έχεις; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...