Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κριμα για το Πλαισιο αυτες οι τακτικες...επρεπε να στο αντικαταστησουν χωρις κουβεντα ....αποφευγω τελευταια αγορες μου απο εκει λογω πολλων τετοιων περιπτωσεων ακομα και σε γνωστους μου. 

 

Το πλαίσιο άρπαξε τα 350 και τώρα βγάζει την ουρά του απ' έξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ντροπή στο πλαίσιο.

μαγαζί που θέλει να δείχνει ότι έχει ένα κύρος και μια αξιοπιστία όσο αφορά την τεχνολογία ενώ ουσιαστικά είναι βιτρίνα για να λανσάρει μαπα προϊόντα turbo-x με μεγάλο περιθώριο κέρδους.

 

το θέμα δεν είναι τρέξε παντού κ σκίσε τους για να διεκδικήσει τα αυτονόητα αλλά η ταλαιπωρία που θα περάσει ΧΩΡΊΣ λόγο.

 

οπότε καλά ΚΑΝΕΊΣ κ τους κραζεις όπου ΜΠΟΡΕΊΣ τους ηλίθιους. σιγά πια μετρητή υγρασίας 300ευρώ. όλα κ όλα τα εξαρτήματα του iphone κάνουν κανα 200αρη ο μετρητες ΜΌΝΟΣ του πάει 300?

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η αηδία που νοιώθω για αυτούς δεν περιγράφεται, θα το πάω μακρυά το πράγμα....και η δυσφήμιση θα είναι τρελή..



 

φίλε απλά μια λύση είναι αφού το ανοίξανε και αυτοί και είδαν κάτι τέτοιο και ισχυρίζονται ότι το άνοιξες ας βρούνε μέσα από το καπάκι τα δακτυλικά σου αποτυπόματα...που δεν πρόκειται καν να εμφανιστούν..οπότε κινήσου νομικά προς τις δύο εταιρίες και μην καθυστερείς


 

 

Σωστό το επιχείρημά σου, πρακτικά το βλέπω δύσκολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εχω σταματησει για παρομοιους λογους να ψωνιζω απο εκει ''γενικα απο το πλαισιο'' εγω θελω να σε ρωτησω...

 

το τηλεφωνο ολοκαινουργιο του κουτιου?? μιας ημερας κα δεν στο κανει αντικατασταση η aple???  

 

η απο το στοκ house??  γιατι μου κανει πολυ περιεργη φαση!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εχω σταματησει για παρομοιους λογους να ψωνιζω απο εκει ''γενικα απο το πλαισιο'' εγω θελω να σε ρωτησω...

 

το τηλεφωνο ολοκαινουργιο του κουτιου?? μιας ημερας κα δεν στο κανει αντικατασταση η aple???  

 

η απο το στοκ house??  γιατι μου κανει πολυ περιεργη φαση!! 

 

Το τηλέφωνο το κουτιού, σφραγισμένο. δεν ήταν απο στοκ. Η APPLE δεν το κάνει αντικατάσταση γιατί η ARVATO διέγνωσε οτι το τηλέφωνο είχε ανοιχτεί...

 

Τί δεν καταλαβαίνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DOA και να το δεχόταν το Πλαίσιο (που θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου) τελείωσε πια, καθώς ο φίλος αναφέρει ότι το κινητό αγοράστηκε σχεδόν πριν ένα μήνα.  Αφού δεν έκατσε τότε, τώρα μπορούν να του πουν ότι θέλουν.  Μόνο Συνήγορος Καταναλωτή, ΙΝΚΑ, και τα σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DOA και να το δεχόταν το Πλαίσιο (που θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου) τελείωσε πια, καθώς ο φίλος αναφέρει ότι το κινητό αγοράστηκε σχεδόν πριν ένα μήνα.  Αφού δεν έκατσε τότε, τώρα μπορούν να του πουν ότι θέλουν.  Μόνο Συνήγορος Καταναλωτή, ΙΝΚΑ, και τα σχετικά.

 

Το κινητό το επέστρεψα την επομένη της αγοράς. Ο διευθυντής του πλαίσιο μου είπε πως η APPLE δεν έχει DOA. Ήδη έχω προσφύγει στις αρμόδιες αρχές,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, νόμιζα το έχεις πάρει πίσω.  Πουστι@.  Αλλά αν δεις και το λινκ του Ektor στην προηγούμενη σελίδα, δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση δυστυχώς.

 

Επίσης, είχα την εντύπωση ότι το DOA είναι κανονισμός που διέπει την πώληση, δηλαδή το κατάστημα, και όχι την αντιπροσωπεία.  Πάντως κάπου κυκλοφορεί ένα νόυμερο για εξυπηρέτηση πελατών της Apple που βγαίνει στα headquarters στην Ιρλανδία (στα ελληνικά όμως) και πολλοί έχουν βγάλει άκρη από εκεί. Αν το βρω θα το ποστάρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε το Πλαισιο ειναι χαλια σαν καταστημα, αλλα εδω δεν φτεει αυτο. Το εχετε κανει καραμελα μερικοι για ολα το πλαισιο. Ειπε το παιδι οτι ακομα και οι δικοι του τεχνικοι εβγαλαν το προβλημα. Αν δεν το δεχεται το επισημο service της apple αυτοι δεν μπορουν να κανουν κατι παραπανω, και ουτε νομιζω θα βαλουν απο την τσεπη τους για να του δωσουν καινουργιο. Δηλαδη για να καταλαβω εγω τωρα, εδωσες το iphone, πηγε arvato και τωρα δεν στο ξανα επιστρεφουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν το πλαισιο ειναι ανικανο να παρεχει τις στοιχειωδεις και νομικα κατοχυρωμενες after-sales υπηρεσιες, ητοι DOA εν προκειμενω, ας σταματησει ή ας του σταματησουν και το sales. Η ανευθυνοτητα εχει καποια ορια. Δεν ξανακουστηκε να πουλας κατι χαλασμενο αλλα να μην αναλαμβανεις καμια ευθυνη μετα την πωληση του. Ελληνικη πατεντα, οπως ελληνικη πατεντα ειναι κι αυτο το "θα το στειλουμε στην αντιπροσωπεια, θα μεινει 1 μηνα, μετα απο 1 μηνα η αντιπροσωπεια βρηκε οτι ξεβιδωσες το κινητο κλπ".

 

Ελπιζω να μπορεσεις να τους βαλεις στη θεση τους δια της νομικης οδου. Ολους μαζι. Αν και μιλαμε για μεγαλοκαρχαριες του εγχωριου συστηματος, οποτε να εισαι καλα προετοιμασμενος σε οτι κινηση και αν κανεις.

 

Παντως για το πλαισιο εχουν ειπωθει 10δες φορες τα διαφορα τερτιπια του (σε ολα τα επιπεδα), αφου υπαρχει κοσμος που συνεχιζει και ψωνιζει απο εκει και μαλιστα εν μεσω κρισης, ε νομιζω βρισκουν και τα κανουν.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε το Πλαισιο ειναι χαλια σαν καταστημα, αλλα εδω δεν φτεει αυτο. Το εχετε κανει καραμελα μερικοι για ολα το πλαισιο. Ειπε το παιδι οτι ακομα και οι δικοι του τεχνικοι εβγαλαν το προβλημα. Αν δεν το δεχεται το επισημο service της apple αυτοι δεν μπορουν να κανουν κατι παραπανω, και ουτε νομιζω θα βαλουν απο την τσεπη τους για να του δωσουν καινουργιο. Δηλαδη για να καταλαβω εγω τωρα, εδωσες το iphone, πηγε arvato και τωρα δεν στο ξανα επιστρεφουν?

 

Το επιστρέφουν ή προβληματικό ή σκάω 293€ για να το φτιάξουν. Σιγά ρε φίλε, εγώ από που το αγόρασα το κινητό; από την arvato;

 

Eαν το πλαισιο ειναι ανικανο να παρεχει τις στοιχειωδεις και νομικα κατοχυρωμενες after-sales υπηρεσιες, ητοι DOA εν προκειμενω, ας σταματησει ή ας του σταματησουν και το sales. Η ανευθυνοτητα εχει καποια ορια. Δεν ξανακουστηκε να πουλας κατι αλλα να μην αναλαμβανεις καμια ευθυνη μετα την πωληση του. Ελληνικη πατεντα, οπως ελληνικη πατεντα ειναι κι αυτο το "θα το στειλουμε στην αντιπροσωπεια, θα μεινει 1 μηνα, μετα απο 1 μηνα η αντιπροσωπεια βρηκε οτι ξεβιδωσες το κινητο κλπ".

 

Ελπιζω να μπορεσεις να τους βαλεις στη θεση τους δια της νομικης οδου. Ολους μαζι. Αν και μιλαμε για μεγαλοκαρχαριες του εγχωριου συστηματος, οποτε να εισαι καλα προετοιμασμενος σε οτι κινηση και αν κανεις.

 

αυτό ακριβώς προσπαθώ να κάνω..... απλά πρέπει να μάθουν όλοι αυτή την ΠΡΟΣΤΥΧΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη σελίδα της Apple, πιό εύκολο από όσο νόμιζα

00800 44145417

 

Και εδώ αναφέρεται επίσης στη σελίδα του iStorm. Ελπίζω να βγάλεις άκρη.

 

Όσο για την Arvato που απάντησε

 

η απάντηση της arvato οτι το τηλέφωνο έχει ανοιχτεί και ότι λείπει ο αισθητήρας υγρασίας

 

εάν καταφέρουν και σχηματίσουν ποτέ μια πρόταση που να μην περιέχει τη λέξη υγρασία μέσα με κάποιον τρόπο, θα εκπλαγώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw για κατι τετοιους λογους δεν αγοραζω apple συσκευη. Δεν ειμαι android fan, αντιθετως ο σχεδιασμος μου αρεσει αρκετα, οπως και το λειτουργικο, αλλα η after sale εξυπηρετηση + ο 1 χρονος εγγυησης ειναι μεγαλα μειονεκτηματα για εμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαίσιο παλιά αντάλλαζε συσκευές σε doa χωρίς πολλά πολλά. Τόσο πολύ αλλάξανε στο θέμα αυτό ? Επέμενες καθόλου στο διευθυντή καταστήματος ή μόλις είπε όχι έφυγες?

Δεν θα έπρεπε να φτάνεις καν στο σημείο διένεξης αλλά τόσο ξέρουμε στην Ελλάδα από after sales support, τόσο κάνουμε...

 

Επίσης αυτό το παραμυθάκι με την arvato πρέπει να σταματήσει. Η εταιρία αποτελεί δυσφήμιση πλέον για όλες τις αντιπροσωπείες που συνεργάζεται.

 

Αν έχεις την δυνατότητα να το κυνηγήσεις φίλε μου θα κάνεις και κοινωνική προσφορά, όχι μόνο καλό στον εαυτό σου επιδιώκοντας την ικανοποίησή σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...