Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1ον) οταν παρεδωσες το κινητο σου δωσανε χαρτι που να λεει οτι το κινητο ηταν σε αριστη κατασταση οταν το παρεδωσεσ??? αν εχεις αυτο το χαρτι εισαι καλυμενος λογικα γιατι οι αισθητηρες υγρασιας στο 4 βρισκονται στο φορτιστη και στο ακουστικο και φαινετε με γυμνο ματι...(και οποιος αλλος παει για προβλημα το κινητο να το ζηταει γραπτα απο το τεχνικο να μην εχει το ιδιο προβλημα).

2ον) το doa μου φαινετε οτι δεν οριζετε απο την νομοθεσια και για αυτο δε το δινουν... το ενα ετος εγγυησης ειναι παρανομο και για αυτο και μετα απο ενα χρονο να το πας αμα το τρεξεις θα βρεις δικιο.και το doa το οριζει το καταστημα. οχι η εταιρια.

3ον) δεν ειναι μονο η αρβατο που το κανει αυτο... ψαξτε λιγο για το σερβις του γερμανου στα iphone και θα καταλαβετε....

4ον) λογικο ειναι αππλε  να δινει ανακατασκευασμενα γτ δε μπορει να πεταει καθε χαλασμενη συσκευη. αυτο που θα μπορουσε να κανει ειναι να φτιαχνει το δικο σου... αλλα τοτε θα περιμεναμε κανα 2μηνο-3μηνο να μας το φτιαξουν.

 

ΠΑντως φταινε καθαρα οι ελληνικες εταιριες για αυτο που γινετε (και η αππλε με τη σειρα της που δεν εχει καποιον ελεγχο σε αυτες).. και για αυτο σε περιοχες με αππλε στορε δεν εχουν τετοια προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DOA δεν ισχύει μόνο αν το καταστρέψεις και το επιστρέψεις πίσω στο μαγαζί.

Αλλά πρέπει να είναι σπάσιμο οθόνης φθορά κτλ..

Αυτοί ανοίξανε τώρα καινούργιο κινητό για να βρούνε νερό σε συκευή εντός DOA που κανονικά τις αλλάζουν άμεσα; Κάτι δε μου πάει καλά.. 

Επρεπε να την αλλάξουν χωρίς δευτερη κουβέντα.. Εκτός κι αν σου είχε πέσει σε κουβά με νερό τι να πώ.. !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

arvato,δοκιμασε να αξιολογησεις την συσκευη που πηρες γραφωντας στα αρνητικα συνοπτικα το τι εγινε

σιγουρα θα σου στειλουν εμαιλ..

εγω ειχα αγορασει πριν 3 μηνες το ace 2 απο την αθηνα στο πλαισιο στα 200 ευρω και την επομενη μερα πηγα στο πλαισιο

της Μεταμορφωσης και το ειδα στα 300 ευρω!

το εγραψα στο σχολιο και μου διεγραψαν το ποστ μου στελνωντας μου email λεγωντας οτι κανω λαθος και δεν ειδα καλα..

και ημουν σιγουρος που το ειχαν 300 ευρω μιας και δεν το ειδα εγω μονο αλλα και ο αδερφος μου!

στην ουσια με βγαζανε τρελο..τι να παει κανεις..

ελπιζω να βρεις μια ακρη γτ πραγματακι δεν αξιζει να τους χαριζεις πλεον τπτ και σε κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE:

 

Με πήρε ο διευθυντής του πλαίσιο τσιμισκή, και μου είπε οτι δεν μπορούν να μου στείλουν ηλεκτρονικά την αναφορά βλάβης της arvato ουτε τις φωτογραφίες. Να περάσω από το κατάστημα να τα πάραλάβω όλα μαζί τυπωμένα!!!!!!!!!!



UPDATE:

 

Τελικά δεν πήρε νερά το τηλέφωνο. Ανοίχτηκε και λείπει ο αισθητήρας υγρασίας.......



H απάντηση της APPLE:

 

Αγαπητέ κύριε Τσιούδα.
Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το κατάστημά μας. Λυπούμαστε πραγματικά για τη δυσάρεστη εμπειρία που είχατε με ένα από τα προϊόντα της Apple.
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ως κατάστημα δυστυχώς δεν έχουμε τη δυνατότητα με οποιονδήποτε τρόπο να παρέμβουμε στη διαδικασία που έχει ορίσει η Apple για το Service των iPhone στην αγορά (σε εξουσιοδοτημένα service centers, ανάλογα με τον τηλεπικοινωνιακό πάροχο που το διέθεσε).
 
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε στα καταστήματα iStorm  στην Πλατεία Κολωνακίου και στο Εμπορικό Κέντρο River West, όταν βρεθείτε στην  Αθήνα.
Με εκτίμηση,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος..αλλα λες αλλα σου απαντανε,ντροπη τους

 

Δυστυχώς το πλαίσιο πήρε το μέρος της Αγίας Arvato..... Ντροπή μηδέν

 

OI ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ!!!!!!!!!

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/824/ijwl.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/811/xd5f.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το πλαίσιο πήρε το μέρος της Αγίας Arvato..... Ντροπή μηδένOI ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ!!!!!!!!!

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/824/ijwl.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/811/xd5f.jpg/

Αφου προτιμά τη συντροφιά της arvato,απο τα λεφτά μας,γιατι να του το χαλάσουμε!:devil:
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

UPDATE:

 

Με πήρε ο διευθυντής του πλαίσιο τσιμισκή, και μου είπε οτι δεν μπορούν να μου στείλουν ηλεκτρονικά την αναφορά βλάβης της arvato ουτε τις φωτογραφίες. Να περάσω από το κατάστημα να τα πάραλάβω όλα μαζί τυπωμένα!!!!!!!!!!

 

UPDATE:

 

Τελικά δεν πήρε νερά το τηλέφωνο. Ανοίχτηκε και λείπει ο αισθητήρας υγρασίας.......

 

H απάντηση της APPLE:

 

Αγαπητέ κύριε Τσιούδα.
Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το κατάστημά μας. Λυπούμαστε πραγματικά για τη δυσάρεστη εμπειρία που είχατε με ένα από τα προϊόντα της Apple.
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ως κατάστημα δυστυχώς δεν έχουμε τη δυνατότητα με οποιονδήποτε τρόπο να παρέμβουμε στη διαδικασία που έχει ορίσει η Apple για το Service των iPhone στην αγορά (σε εξουσιοδοτημένα service centers, ανάλογα με τον τηλεπικοινωνιακό πάροχο που το διέθεσε).
 
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε στα καταστήματα iStorm  στην Πλατεία Κολωνακίου και στο Εμπορικό Κέντρο River West, όταν βρεθείτε στην  Αθήνα.
Με εκτίμηση,

 

 

 

για αποφυγη παρεξηγησεων... το ιστορμ δεν ειναι η αππλε απλα ενα ρεσελερ...

2ον ζητα τους να σ δηξουν τις φοτο σε αυτα τα σημεια:

 post-143923-0-71473400-1371663236_thumb.gif εκει ειναι οι αισθητηρες του 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αποφυγη παρεξηγησεων... το ιστορμ δεν ειναι η αππλε απλα ενα ρεσελερ...

2ον ζητα τους να σ δηξουν τις φοτο σε αυτα τα σημεια:

attachicon.gifiphone-4-water-damage-sensor.gif εκει ειναι οι αισθητηρες του 4

Τοσο καλα!Ουτε που ειναι οι αισθητηρες,δεν ξερουν.Γι'αυτο δε μπορουν να τους βρουν!

Καλύτερα να μη τους τις δείξει,μήπως και τις χαλάσουν και να το πάρει σε αλλο σερβις της apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Workorder No.

A1640331

Reference No.

11509

Equipment Type

APPLE iPhone 4, 8GB, White

Serial / IMEI No.

 

Error Description

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Η ΦΩΝΗ ΔΙΠΛΗ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΕΛΑΤΗ
ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ-ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ

Accessories

HANDSET

Repair Text

ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤAI ANΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΟ
ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΜΗ ΑΠΟΔΟΧΗ ΚΟΣΤΟΥΣ

Remark

Quot. e-mailed to Μ at 14.13.16
ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΩΤΗΜΕΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ
ΛΕΙΠΕΙ Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ
ΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΝΕΑΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ
EUR 293
Price for return without repair : EUR 15

Postlabel

11509

Shipmentdate

27-05-2013

Received Date

27-05-2013

Finish Date

18-06-2013

Warranty

No

 

 

Διαβάστε την διάγνωση της arvato και δείτε τις φωτογραφίες παραπάνω και πείτε μου αν κάτι δεν καταλαβαίνω καλά.

Οι φωτογραφίες είναι άσχετες και δείχνουν ένα τηλ βρεγμένο.

 

Πέρα οτι οι φώτο είναι σκόπιμα κακής ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν γιατί να είναι αυτό το τηλέφωνό σου που εμφανίζεται στις φωτογραφίες.

Στείλε και κανα mail στη μαμά apple. Το τηλέφωνο το έχεις στα χέρια σου; Δουλεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν γιατί να είναι αυτό το τηλέφωνό σου που εμφανίζεται στις φωτογραφίες.

Στείλε και κανα mail στη μαμά apple. Το τηλέφωνο το έχεις στα χέρια σου; Δουλεύει;

 

Με συμβουλεψε δικηγορος να μην το παραλαβω.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...