Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι μου είπε ο διευθυντής της τσιμισκή. Υπάρχει κάπου αυτή τη νομοθεσία;

http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=5

 

To πλαίσιο οταν το παρέλαβε δεν διαπίστωσε καμιά φθορά, άνοιγμα και το παραμικρό. λέει κάτι αυτό;

 

Το τηλ δεν βράχηκε. Η arvato το έχει κάνει σύστημα το θέμα υγρασίας. Τι δεν καταλαβαίνετε κάποιοι;

Εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι αυτοί μπορούν χωρίς κόπο να αποδείξουν ότι το παρέλαβαν με πρόβλημα,άσχετα αν το παρέλαβαν σε άριστη κατάσταση ή όχι,εσύ δυστυχώς δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι εκδορες κλπ δεν εχουν καμμια σχεση με την υγρασια .

 

Μην γραφουμε ανακριβειες για να δημιουργουμε εντυπωσεις.("Το πλαίσιο οταν το παρέλαβε δεν διαπίστωσε καμιά φθορά, άνοιγμα και το παραμικρό.")

 

Εγώ μιλάω με ονοματεπώνυμο. Εσύ με το haHa μάλλον τρολλάρεις. Έλα πες μας τώρα, σε ποια εταιρεία είσαι, plaisio, apple ή arvato;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μιλάω με ονοματεπώνυμο. Εσύ με το haHa μάλλον τρολλάρεις. Έλα πες μας τώρα, σε ποια εταιρεία είσαι, plaisio, apple ή arvato;

Μονο και μονο απο το υφος σου, χανεις το οποιο δικιο σου.

Χωρια βεβαια τις ανακριβειες που γραφεις που δεν βοηθανε στην αξιοπιστια των λεγομενων σου..

 

Εντωμεταξυ, ακομα να καταλαβεις οτι το προβλημα σου δεν ειναι με το πλαισιο ή την apple, αλλα με την arvato που εχει "αποδειξεις" οτι το κινητο εχει παρει υγρασια.

Ουτε φυσικα η περιπτωση σου εχει να κανει με DOA. Αν δεν μπορεις να καταλαβεις αυτο το απλο πραγμα, τοτε υπαρχει προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο απο το υφος σου, χανεις το οποιο δικιο σου.

Χωρια βεβαια τις ανακριβειες που γραφεις που δεν βοηθανε στην αξιοπιστια των λεγομενων σου..

 

Εντωμεταξυ, ακομα να καταλαβεις οτι το προβλημα σου δεν ειναι με το πλαισιο ή την apple, αλλα με την arvato που εχει "αποδειξεις" οτι το κινητο εχει παρει υγρασια.

 

Εσύ που γνωρίζεις τι αποδείξεις έχει η arvato; τις είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που γνωρίζεις τι αποδείξεις έχει η arvato; τις είδες;

Φίλε μου εισαι καινούριος στο φορουμ και θα σε συμβουλέψω να μην χαλάς ενέργεια εδώ στον αντίλογο αλλά να την συσσωρεύσεις και να την καθοδηγήσεις εκει που πρέπει .. Υπάρχει ολόκληρο νημα για το Αρβατο και το οτι έχουν κανει την υγρασία - μουσώνα στην Ελλάδα.. κανε το καλύτερο που μπορεις να αποζημιωθείς.. εδω πάντα θα υπάρχει ανούσιος αντίλογος.. Δεν οφείλεις καμιά εξήγηση σε εμάς..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονό που θα με πειράξει μόλις κλείσει το plaisio είναι οι άνθρωποι που θα μείνουν άνεργοι.

 

Μην αγοράζετε από Plaisio έχει ένα σωρό ακόμα καταστήματα...

Εμενα καθόλου!

Γιατι άραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που γνωρίζεις τι αποδείξεις έχει η arvato; τις είδες;

Εσυ μας ειπες οτι εχουν φωτο που φαινεται η υγρασια.

 

 

Αφου τους έκραξα σε όλα τα social, media, forums κλπ, με πήρε τεχνικός από το κατάστημα τσιμισκή στις 21:37 (αλήθεια, των πληρώνουν τις υπερωρίες μέχρι αυτή την ώρα; ) για να μου ζητήσει το e-mail μου και ακούστε το λόγο: Για να μου στείλει φώτος από την arvato που δείχνουν το κινητό να έχει παρει νερα!!!!!!!!!!!!! Τελικά η διάγνωση άλλαξε!!!! Το κινητό δεν ανοίχτηκε, απλά πήρε νερά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξυ, δεν καταλαβαινεις οτι γραφω για να σε βοηθησω..

 

Το προβλημα σου δεν ειναι DOA ωστε να εχει ευθυνη το πλαισιο. Το προβλημα σου ειναι με την arvato.

Οποιο προιον κ αν παρεις, οταν το επιστρεφεις λογω προβληματος , γινεται ελεγοχς για να δουν αν ειναι με ευθυνη χρηστη ή οχι. Αν δεν ειναι με ευθυνη χρηστη, τοτε μπορει το καταστημα να προσφερει καινουριο προιον (κ οχι αντικατασταση) αν το εχεις παει στις πρωτες 15 μερες κα υποστηριζουν DOA πολιτικη.


Αλλα τον ελεγχο για αν ειναι ευθυνη χρηστη την κανουν παντα.

Το προβλημα σου λοιπον εσενα, δεν ειναι η μη-υποστηριξη DOA, αλλα οτι η arvato υποστηριζει οτι εχει παρει υγρασια.

 


Εγώ δεν τις είδα, εσύ τις είδες;

Τα "" στο "αποδειξεις" δεν τα προσεξες ε?

 

Εντωμεταξυ, ακομα να καταλαβεις οτι το προβλημα σου δεν ειναι με το πλαισιο ή την apple, αλλα με την arvato που εχει "αποδειξεις" οτι το κινητο εχει παρει υγρασια.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εισαι καινούριος στο φορουμ και θα σε συμβουλέψω να μην χαλάς ενέργεια εδώ στον αντίλογο αλλά να την συσσωρεύσεις και να την καθοδηγήσεις εκει που πρέπει .. Υπάρχει ολόκληρο νημα για το Αρβατο και το οτι έχουν κανει την υγρασία - μουσώνα στην Ελλάδα.. κανε το καλύτερο που μπορεις να αποζημιωθείς.. εδω πάντα θα υπάρχει ανούσιος αντίλογος.. Δεν οφείλεις καμιά εξήγηση σε εμάς..

Εγω περιμένω τη θεϊκή στιγμη που arvato θα βγάζει εκτός εγγύηση,λογο υγρασιας, τα αδιαβροχα κινητα της sony,ξεφτιληζοντας τη διεθνος!:lol:

Γατακι sony!!!

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ, δεν καταλαβαινεις οτι γραφω για να σε βοηθησω..

 

Το προβλημα σου δεν ειναι DOA ωστε να εχει ευθυνη το πλαισιο.

 

Τα "" στο "αποδειξεις" δεν τα προσεξες ε?

 

 

Η apple μου είπε πως δεν δίνει DOA, αλλά άτυπα δίνει, δηλ σε προβληματική συσκευή το επόμενο 24ώρο σου αλλάζουν την συσκευή. Το λάθος είναι οτι το στείλανε για service και όχι για αντικατάσταση...

 

σε κάλυψα; λόγια της Apple σήμερα το πρωί.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple μου είπε πως δεν δίνει DOA, αλλά άτυπα δίνει, δηλ σε προβληματική συσκευή το επόμενο 24ώρο σου αλλάζουν την συσκευή. Το λάθος είναι οτι το στείλανε για service και όχι για αντικατάσταση...

 

σε κάλυψα; λόγια της Apple σήμερα το πρωί.....

Δεν το στειλαν για service,αλλα για ελεγχο.

 

Ελεγχο περνανε ολα τα προιοντα(ασχετα αν εχουν αγοραστει πριν 1 μερα ή πριν 100 μερες) που εχουν προβλημα για να δουν αν ειναι με ευθυνη χρηστη.

 

Το προβλημα σου ειναι η arvato, αυτους πρεπει να κυνηγησεις.

Αν δεν το καταλαβεις αυτο, τοτε θα χανεις τσαμπα το χρονο σου.

 

---------------------

 

Εχεις αποδειξεις οπως ειπες οτι "το πλαισιο οταν το παρέλαβε δεν διαπίστωσε καμιά φθορά, άνοιγμα και το παραμικρό" ωστε να πεις στην arvato οτι αφου πριν δεν ειχε ανοιχτει και δεν ειχε το παραμικρο, πως μου λετε οτι ανοιχτηκες/εχει υγρασια??

Αυτο θα ηταν πολυ χρησιμο και θα ελυνε το προβλημα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχει δίκιο ο haha, όσο και αν του τα χώνεις...Με την arvato να τα βάλεις (που όλοι ξέρουμε τι είναι, αυτό δα με τις υγρασίες, θα νόμιζε κανείς ότι ζούμε στη χωρα των Μουσώνων :P) Άλλος φίλος πάντως παλιότερα κατάφερέ να βρει λύση, κυνηγώντας με κάθε μέσο την arvato...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμένω τη θεϊκή στιγμη που arvato θα βγάζει εκτός εγγύηση,λογο υγρασιας, τα αδιαβροχα κινητα της sony,ξεφτιληζοντας τη διεθνος! :lol:

Γατακι sony!!!

Και όμως φίλε, κάπου είχε πάρει το μάτι μου πως είχε γίνει αυτό με ένα xperia go. Δεν είναι η ARVATO, αλλά αντίστοιχο service το έβγαλε εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας!

 

"15 ημερες ειχα το sony xperia go και εισηλθε υγρασια απο οτι μου ειπε το service της sony και δεν το καλυπτει η εγγυηση και ουσιαστικα παει για πεταμα και το μονο που εκανα ειναι οτι το ξεπλυνα στη βρυση οπως ακριβως κανουν και στο βιντεο που ειναι στο site της sony (από αξιολόγηση κάποιου κατόχου)"

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335998&page=13

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...