Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλο ειναι να μη δειχνεις το ιμει της συσκευης σου δημοσια... τωρα αυτο για εσωτερικα αισθητηρα ουτε που το εχω ξαναακουσει ... αν ηταν ετσι δεν υπαρχει νοημα να ειναι και εξωτερικα γιατι απο οτι εχω καταλαβει τους βαλανε να φαινονται ωστε να μην εξαπατουνε το κοσμο... στειλε και ενα μαιλ στην αππλε η τηλεφωνησε τους γιατι το ιστορμ δεν μπορει να κανει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν είχα πάρει το iphone 4 απο το Γερμανό είχε πρόβλημα με το ηχείο. Το πήγα πίσω την άλλη μέρα το είδε ο υπάλληλος ότι όντως έχει πρόβλημα και μου έδωσε απευθείας άλλο χωρίς να πει να το στείλει στο service. Αλλά όλα αυτά 3 χρόνια πριν, προ κρίσης!

 

Αποστολή από το LT30p με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό το τηλ 00800 44145417 για support. http://support.apple.com/kb/HE57?viewlocale=el_GR 

Μήπως βγάλεις άκρη από εκεί.

Δε φτάνει που τους χρυσοπληρώνουμε τα προϊόντα τους, πάνε να μας βγάλουν και τρελούς και ψεύτες οι απατεώνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό το τηλ 00800 44145417 για support. http://support.apple.com/kb/HE57?viewlocale=el_GR 

Μήπως βγάλεις άκρη από εκεί.

Δε φτάνει που τους χρυσοπληρώνουμε τα προϊόντα τους, πάνε να μας βγάλουν και τρελούς και ψεύτες οι απατεώνες!

 

Μην κουραζεσαι αδικα φιλε μου.... καλεσα και εκει, δεν μπορουν να κανουν κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζοντας και τις επτά σελίδες μου έσπασαν τα νεύρα λες και το τηλ. ήταν το δικό μου....θα πρότεινα σε τέτοιες περιπτώσεις να κάναμε κάτι σαν ρεφενέ και να έμπαινε ένας δικηγόρος λύνοντας το πρόβλημα ....έτσι μπας και βάλουν μυαλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα chat με το apple support της Αμερικής. Δε χάνεις κάτι...

https://expresslane.apple.com/LocaleChange.action 

πατάς αμερικάνικη σημαία, βάζεις το πρόβλημα και αν προχωρήσεις σε δίνει επιλογή για chat.

 

Όλοι θα μπορούσαμε να είμαστε στη θέση σου. Μακάρι να βγάλεις άκρη με τους απατεώνες. Μάθαμε τώρα εκτός εγγύησης - υγρασία. ΝΑι ρε λουκουμάδες είμαστε ηλίθιοι, παίρνουμε ένα ακριβό τηλέφωνο με τόσους κόπους και το πετάμε στη θάλασσα... Καραγκιόζηδες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς η Αρβάτο ειναι ηλίθιοι. Δεύτερον, κακώς που δεν απαιτησες καινούρια συσκευή επιτόπου στο πλαίσιο όταν το πήγες πίσω μια ημέρα μετά την αγορά.

 

Τρίτον (δικηγόρος του διαβόλου), έκανες ενα ρηστορ να δεις ΑΝ (είπαμε δικηγόρος του διαβολου) έπαιζε κάτι με software?

 

Τέταρτον, σιγουρέψου ότι δεν έχει γινει καμια λαδιά.

 

 

 

Το DOA και να το δεχόταν το Πλαίσιο (που θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου) τελείωσε πια, καθώς ο φίλος αναφέρει ότι το κινητό αγοράστηκε σχεδόν πριν ένα μήνα. Αφού δεν έκατσε τότε, τώρα μπορούν να του πουν ότι θέλουν. Μόνο Συνήγορος Καταναλωτή, ΙΝΚΑ, και τα σχετικά.

Το κινητό το επέστρεψα την επομένη της αγοράς. Ο διευθυντής του πλαίσιο μου είπε πως η APPLE δεν έχει DOA. Ήδη έχω προσφύγει στις αρμόδιες αρχές,

Δεν έχει σχέση με την Apple το DOA. Έχει σχέση με την πολιτική του μαγαζιού. Στο μουλτιράμα στον πειραιά απ'όπου ψωνίζω έχουν 7 μέρες DOA και στο πλαίσιο του πειραιά μου είπαν 3 μέρες DOA όταν κοιτούσα για ιπαντ, και ήταν το πρώτο που ρώτησα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζοντας και τις επτά σελίδες μου έσπασαν τα νεύρα λες και το τηλ. ήταν το δικό μου....θα πρότεινα σε τέτοιες περιπτώσεις να κάναμε κάτι σαν ρεφενέ και να έμπαινε ένας δικηγόρος λύνοντας το πρόβλημα ....έτσι μπας και βάλουν μυαλό.

 

Να εχεις κατα νου οτι δεν το εχω παρει προσωπικα, με τοσα που εχω διαβασει για αυτους, αισθανομαι πως αν κερδισω θα ειναι μια δικαιωση για ολους. ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!!

 

Μπορείς να πας arvato να τους ζητήσεις να στο φέρουν να το δείς και εσύ για την υγρασία;

 

Θεσσαλονικη μενω

 

Καταρχάς η Αρβάτο ειναι ηλίθιοι. Δεύτερον, κακώς που δεν απαιτησες καινούρια συσκευή επιτόπου στο πλαίσιο όταν το πήγες πίσω μια ημέρα μετά την αγορά.

 

Τρίτον (δικηγόρος του διαβόλου), έκανες ενα ρηστορ να δεις ΑΝ (είπαμε δικηγόρος του διαβολου) έπαιζε κάτι με software?

 

Τέταρτον, σιγουρέψου ότι δεν έχει γινει καμια λαδιά.

 

Δεν έχει σχέση με την Apple το DOA. Έχει σχέση με την πολιτική του μαγαζιού. Στο μουλτιράμα στον πειραιά απ'όπου ψωνίζω έχουν 7 μέρες DOA και στο πλαίσιο του πειραιά μου είπαν 3 μέρες DOA όταν κοιτούσα για ιπαντ, και ήταν το πρώτο που ρώτησα.

 

Δεν δίνουν πλεον συσκευή απευθείας.

 

Επειδή δεν ήθελα να έχω προβλήματα με την εγγύηση, δεν πείραξα καθόλου το software. (Φαντάσου)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι οφθαλμοφανές ότι οι φωτό δεν είναι από την δικιά μου συσκευή

Αν "ειναι οφθαλμοφανες οτι οι φωτο δεν ειναι απο την δικια σου συσκευη", τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα, θα βρεθει η ακρη.

Θα πας επι τοπου στην arvato και θα απαιτησεις να σου δειξουν το κινητο σου κ οχι απλα φωτογραφίες αλλου κινητου οπως ισχυριζεσαι και ετσι θα φανει οτι πηγαν να κανουν κομπινα.

 

Αλλα πιστεύω οτι οι φωτο ειναι του κινητού σου, δεν νομιζω οτι ειναι τοσο χαζοι/αφελεις στην αρβατο να εδωσαν φωτο αλλου κινητου κ να κινδυνεύουν να βρουν το μπελα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:blink: :blink: :blink: :blink: ακόμα και χρόνια μετά τη λήξη της εγγύησης??????

έχω κάτι ηχεία Logitech 1 χρόνο μετά την εγγύηση χάλασαν να τους πάρω τηλ να μου δώσουν καινούρια ή και με sms γίνετε η δουλειά?

Παρε τους ενα τηλεφωνο και πες τους τι μπορει να γινει. Ειναι πιθανο να βρεις ακρη. Αν το κανεις πες το μας.

 

διαβάζοντας και τις επτά σελίδες μου έσπασαν τα νεύρα λες και το τηλ. ήταν το δικό μου....θα πρότεινα σε τέτοιες περιπτώσεις να κάναμε κάτι σαν ρεφενέ και να έμπαινε ένας δικηγόρος λύνοντας το πρόβλημα ....έτσι μπας και βάλουν μυαλό.

Θα ηταν καλο αυτο. Εγω ειμαι μεσα. Απο 5€ να δωσουν οσοι μπορουν θα μαζευτει το ποσο που χρειαζεται.

 

Λες και εχεις να κανεις με εμπορους ναρκωτικων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζοντας και τις επτά σελίδες μου έσπασαν τα νεύρα λες και το τηλ. ήταν το δικό μου....θα πρότεινα σε τέτοιες περιπτώσεις να κάναμε κάτι σαν ρεφενέ και να έμπαινε ένας δικηγόρος λύνοντας το πρόβλημα ....έτσι μπας και βάλουν μυαλό.

Είναι τόσοι πολλοί που αν δώσουν απο 5 ευρώ όσοι είχαν υγρασία αγοράζουν την ...Αρβατο.. :P

Το έχω γράψει και στο άλλο νήμα είσαστε πολλοί μαζευτείτε και θα βρεθεί άκρη..

Εγώ πλέον ότι στέλνω για εγγύηση η ακόμα και στην Evga (τώρα που έκανα το step up) που είναι αξιόπιστη κρατάω φώτο πια και από το προϊόν,και από την συσκευασία.δεν πιστεύω ότι αυτό θα με σώσει αλλά τουλάχιστον στην στραβή θα έχω ακόμα ενα χαρτί στα χέρια μου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναπει. Θα μπορουσε να το ρυθμισει καπως η ομαδα διαχειρισης.

Ενα Topic που να μην γραφει καποιος οτιδηποτε αλλο παρα μονο το προβλημα και ποιοι θα βοηθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν "ειναι οφθαλμοφανες οτι οι φωτο δεν ειναι απο την δικια σου συσκευη", τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα, θα βρεθει η ακρη.

Θα πας επι τοπου στην arvato και θα απαιτησεις να σου δειξουν το κινητο σου κ οχι απλα φωτογραφίες αλλου κινητου οπως ισχυριζεσαι και ετσι θα φανει οτι πηγαν να κανουν κομπινα.

 

Αλλα πιστεύω οτι οι φωτο ειναι του κινητού σου, δεν νομιζω οτι ειναι τοσο χαζοι/αφελεις στην αρβατο να εδωσαν φωτο αλλου κινητου κ να κινδυνεύουν να βρουν το μπελα τους.

 

Ξέρουν  οτι είμαι από θεσσαλονίκη και δεν μπορω να πάω, εκεί πατάνε. κατάλαβες λογική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...