Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε, ασε, σε καταλαβαινω απολυτα.....

 

Και μενα οταν μου πηρανε το DH μου ενιωσα λες και μου καρφωσανε ενα κονταρι στην καρδια..... Χωρις πλακα, αθλιο συναισθημα ειναι.....

 

Μεγαλη πικρα......

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε καταλαβαίνω επίσης, μιας και προσφάτως βρέθηκα στην ίδια θέση με σένα...

 

Οι ελπίδες είναι μηδαμινές μεν, αλλά μακάρι να το βρείς.

 

Υ.Γ. 2-3 καταστήματα, οταν τους ανέφερε περί κλοπής μου είπαν πως τις μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις να το βρείς πίσω απ'το ΝΣ σταθμό (τραίνα,αστικά) στη θεσνίκη.

Πας με κινητό και φωτό και "ρωτάς". Αυτό το πρωτο,δευτερο βράδυ...μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ερωτηση, εχει η γυναικα μου ενα πολυ παλιο road bike το οποιο χρησιμοποιει για να παει στην δουλεια της, σκεφτειτε κανα 50λεπτο την μερα πηγαινε-ελα. Το ζητημα ειναι οτι το συγκεκριμενο ποδηλατο ειναι θεοβαρο, οι ταχυτητες ειναι κατω στον σκελετο και δεν πολυβολευεται. Το ποδηλατο της ειναι σαν το παρακατω.

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/81-WvsFphOL._SX522_.jpg

 

Εχει την δυνατοτητα να το αλλαξει δωρεαν με ενα συγχρονο mountain bike Trek 820

 

http://www.trekbikes.com/us/en/collections/womens/mountain/sport/820/

 

Πιστευετε οτι για χρηση δρομου, το παλιο road bike παραμενει καλυτερο απο το συγχρονο mountain bike??

 

Ευχαριστω.

Εάν υπάρχει η δυνατότητα να πάει για cyclo cross / fitness bike, ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια που ειδα τα lights στον φιλο απο πανω…….. :-)

 

 

Εχει κανενας αυτα http://www.merlincycles.com/hope-vision-r8-front-led-light-55381.html

 

Θελω να αντικαταστησω  αυτα που εχω τωρα…… http://www.wiggle.co.uk/cateye-volt-1200-front-light/

 

 

Ζευγαρι,  θα αγοραστουν….. αν εχει καποιος αλλος καποια καλυτερη προτασουλα, ευπροσδεκτη…..

 

 

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα 500 λιρες το ζευγαρι βγαινει... Για τα hope R8 εννοω.

 

 

 

Προτιμω να δωσω τοσα παρα να με βρουνε σε κανα χαντακι στο βουνο.... :P

 

 

 

 

Sent from my iPad Air using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα 500 λιρες το ζευγαρι βγαινει... Για τα hope R8 εννοω.

 

 

 

Προτιμω να δωσω τοσα παρα να με βρουνε σε κανα χαντακι στο βουνο.... :P

 

 

 

 

Sent from my iPad Air using Insomnia

 

Δηαλαδή, αν βάλεις δύο ή τρία των 20 ευρώ, υπάρχει περίπτωση να σε βρουν στο χαντάκι; Εγώ που εδώ και δύο χρόνια κυκλοφορώ με ένα φως των 6 ευρώ, σύμφωνα με τη δική σου λογική, πού θα έπρεπε να με είχαν βρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα βαλω, για να με βρουνε στο χαντακι..... θα τα βαλω για να ΜΗΝ πεσω στο χαντακι..... :-)

 

 

Στην πολη δεν εχω καν φωτακι οταν κυκλοφορω..... :X

 

 

Εχεις καποια προταση με 4400 lumens και πανω με 60 euros ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα βαλω, για να με βρουνε στο χαντακι..... θα τα βαλω για να ΜΗΝ πεσω στο χαντακι..... :-)

 

 

Στην πολη δεν εχω καν φωτακι οταν κυκλοφορω..... :X

 

 

Εχεις καποια προταση με 4400 lumens και πανω με 60 euros ?

 

Κοίτα, σε ότι έχει να κάνει με ασφάλεια, δεν σηκώνω κουβέντα, αλλά τα 330 ευρώ για φώτα ποδηλάτου τα θεωρώ υπερβολή. Κυκλοφορείς σε επαρχιακούς δρόμους χωρίς φωτισμό και χρειάζεσαι τόσο δυνατα φώτα ή τρέχεις με καμιά τρελή ταχύτητα και χρειάζεσαι να βλέπεις μακρυά και καλά; Πες λίγο για τι χρήση τα θέλεις, αλλά και πάλι το ποσό το θεωρώ εξωφρενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακριβεια 630 euros ειναι..... οπως εγραψα πανω, ζευγαρι θελω.... ενα στο bike και ενα στο κρανος.....

 

 

Downhill σε night paths, οι περισσοτερες πιστες εχουν καλο φωτισμο, δεν μπορω να πω, αλλα χρειαζονται και τα lights... :-D

 

Tσιγγουνιες σε ασφαλεια δεν κανω...... το κρανος μονο του,  το ειχα παρει περσι καπου στις 400 λιρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω θεέ μου! δε τολμώ να ρωτήσω πόσο κάνει η στολή, αν φοράς, ή μόνο τα προστατευτικά, γονάτων,αγκώνων κτλ. Πάντως, κι εγώ νομίζω πως είναι υπερβολή.

Φίλος με κουρσα, και...2 mountains των 15000ε ολα μαζί, τέτοιο εξοπλισμό δεν εχει προστασίας. Και δε νομίζω πως το κάνει απο...τσιγκουνιά!

Τι να πω, δικό σου το χρήμα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kρανος, Θωρακας με ενσωματωμενες επιαγκνωνιδες, επιγωνατιδες... βγηκαν περιπου στις 950 λιρες....

 

Σαφως ο καθενας προστατευεται οπως θελει φυσικα....

 

απλα τις τελευταιες φορες που κατρακυλουσα απο τις πλαγιες εσπασε στην μεση το προηγουμενο κρανος μου(200 λιρες το ειχα παρει)  και οσο να ναι ενα σοκ το επαθα....

 

Οποτε καλυτερα να τα σταξω και να εχω στην κυριολεξια το κεφαλι μου ησυχο παρα να τρεχω μετα με ανοιγμενο κεφαλι.... :-)

 

 

Ασε και στα δικα μου εχω χασει το λογαριασμο ποσα εχω σταξει.... :X

 

2 ''μωρα'' εχω και γω..... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, 

 

άλλαξα εχθές τα λάστιχα στο ποδήλατο και μαζι και τις ζάντες..

 

Στο service αυτός λογικά δε πρόσεξε ή δε με ενημέρωσε σωτα και έτσι έβαλε ζάντες μαύρες για δισκόφρενα  (εμενα έχει τακάκια) και έτσι αφενός εκεί που πατάει το τακάκι δε πιάνει καθόλου το φρένο γιατί είναι λείο και αφετέρου φεύγει και το χρώμα το μαυρο (που είναι ωραιο) τι μπορώ να κάνω; υπάρχει λύση; 

 

 

qxryiu.jpg

 

 

qxryiu.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...