Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, να του το πας πίσω και να σου βάλει τις σωστές ζάντες! Εκτός κι αν έχεις death wish οπότε συνέχισε να κάνεις ποδήλατο χωρίς να πιάνουν τα φρένα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ζαντικο είναι ωραιο ρε παιδιά καμία σχέση με το ασημί.. μήπως να βάλω κάνα σοβαρό τακάκι γιατί είναι λίγο σάπια εδώ που τα λέμε..

εκτος εάν υπάρχει κάμια ταινία αυτοκόλλητη η κάτι που το προστατεύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σ'αρεσει το ζαντικο, βαλε diskbrakes....

 

Το τακακι οποιο και να βαλεις(και το πιο ακριβο), θα σου γδαρει το χρωμα πο την ζαντα.

 

Αν βαλεις αυτοκολλητη ταινια, ειναι extremely dangerous με τακακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζαντες τακακια κ φρενα οπως τα βλεπω ειναι επιπεδου ΓΤΠ.no offence.αν εδωσες πανω απο 20ε σου επιασε τον κ...

τετοια φρενα δε βρισκεις ουτε σε παιδικο ποδηλατακι για 5χρονο.η ζαντα ασχολιαστη.

 

πες μας λιγο τι σκελετος ειναι αυτος?που τον ξετρυπωσες κ τη χρηση κανεις?

γιατι βλεπω λαστιχο βουνου κ πετρας κ φρενα απο...καροτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζαντα λογικα ειναι μονοπατη, και το λαστιχο 2.2-2.3 που παει να πει EPIC Fail.....

 

Οντως τωρα που ειδα καλυτερα τα brakes, αυτα ειναι απο κατι κουρσακια του 1800...... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζαντες τακακια κ φρενα οπως τα βλεπω ειναι επιπεδου ΓΤΠ.no offence.αν εδωσες πανω απο 20ε σου επιασε τον κ...

τετοια φρενα δε βρισκεις ουτε σε παιδικο ποδηλατακι για 5χρονο.η ζαντα ασχολιαστη.

 

 

και πολλά λες..γνώμη μου παιδιά δείτε λίγο το τεχνικό κομμάτι, δείτε τι χρείαζεσται, πάρτε τα απο το internet η και μεταχειρισμένα και είστε 1000φορές κερδισμένοι, δώσε και ένα 10άρι στο ποδηλατα να στο στήσει αν δεν πιάσουν τα χέρια σου.

 

ναι η φάση ειναι περίεργη, γενικά οι "ποδηλατάδες" στην ελλάδα ειναι πολύ λαμόγια. φτάιει και λίγο η έλλεηψη γνώσης του Έλληαν γύρω από το ποδήλατο. Πολλές φορές έχω δει άτομα που πιστεύαν πως αγωράζαν ποδήλατο δεν θα έχουνε και καμιά συντήρηση εκτός από λάστιχα και τακάκια.

σήμερα τσιμπήσα το wheelset επιτέλους.

 

H-Son Plus Archetype 32H 700CC

με Hubs της Victoire Cycles σε κόκκινο

μάζι πάλι από την ίδια εταιρία πανάλαφρο lock ring και 17άρι cog που θα χωθεί καλά με το sram omnium crankset.

 

ελπίζω να έρθουν πριν τις γιορτές γιατί μέχρι στιγμής έχω μονο τη σέλα, και ο σκελετός στη καλύτερη θα βγει από 15 Ιανουαριου, θέλω να αυτοκτονήσω, δεν αντέχω άλλο.

 

μου μείνανε, λάστιχα, παλουκόσελο & πετάλια/straps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτου και ενα gps tracker καλου κακου..... :-D

 

Eγω εχω και στα 2 ''μωρα'' μου...

 

και με 10 κρύπτο δεν το αφήνω έξω. και για καφέ να μπαίνω μέσα θα το χω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη για ποδηλατο φθηνο. Ειχα ενα mongoose crossway 150 και το πουλησα περσυ (για την χρηση που του εκανα, απολυτα ευχαριστημενος απο το ποδηλατακι, δεν με απογοητευσε σε τιποτα).

 

Τωρα με ξαναεπιασε για ποδηλατο και θελω να παρω κατι της ''φτηνιας'' παλι (περι 250 - 350 ευρω) και που να μου αρεσει σε εμφανιση γιατι σε αυτη την τιμη που ψαχνω μονο αυτο μας μενει :P.

 

Μεταχειρισμενο ή οχι δεν εχω καποιο προβλημα. Τα cube μου αρεσουν και βλεπω και σε αγγελιες μερικα με κανα 300-350. Να παω προς τα εκει? 

 

Χρηση για δρομο πιο πολυ (μη μου πειτε τιποτα fitness ή κουρσες, αυτα σε αυτους που τους αρεσουν να τα βλεπουν γιατι εγω δεν....) αλλα δεν θα ελεγα οχι και σε κανενα ''μονοπατακι'' μιας και εχω διπλα μου καλοπουλα, υμηττο κλπ. Μπορει να μην πατησω και ποτε, αλλα λεμε τωρα...

 

Δεν ξερω δηλαδη, αν ειναι να παω παλι σε trekking ή να παρω ενα mtb 26αρι να τελειωνω και να κανω οτι θελω. Δηλαδη...εχω φιλο με ενα ideal zig zag 26, ο οποιος κανει τα παντα. Χιλιομετρα σε δρομο, βουνο μονοπατακια κλπ και γουσταρει. Αφηστε που με το mongoose μου 28αρι (trekking και καλα εγω, πονηρος... θα ειμαι πιο ''γρηγορος'') και εκεινος με mtb zig zag 26αρι με χοντρα λαστιχα, με αφηνε στους κατηφορικους δρομους. Δεν καναμε πεταλι και ξεκιναγαμε με ιδια χιλιομετρα και με αφηνε σιγα σιγα. Καταληξαμε πως μαλλον επειδη θα ειχε καλυτερα κεντρα τροχων με λιγοτερες τριβες συνεβαινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...