Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην το λες. Και εγώ για surf στο net θέλω το tablet. Αλλά επειδή είναι κινέζικο και οι roms ως συνήθως είναι για τα μπάζα κοίταξα 1ον να έχει ips οθόνη για να μην έχω πρόβλημα με την κλίση θέασης. Κοίταξα να έχει δυνατό επεξεργαστή γιατί ποια όλα πάνε σε σε τετραπύρινα και δεν πολυ ασχολούνται με τα διπύρινα. Και κοίταξα να υπάρχουν custom roms με την ελπίδα οτι κάποιος θα ασχοληθεί και αργότερα να βγάλει κάποια rom που η μαμά εταιρεία δεν θα ασχοληθεί σίγουρα.

Αυτό βέβαια είναι προσωπική άποψη αλλά προτίμησα να ρισκάρω να μου κρατήσει περισσότερο το tablet στα χέρια μου με την κρυφή ελπίδα οτι θα το υποστηρίζει κάποιος παρά να πάρω 1 ίντσα παραπάνω και 20 ευρώ φθηνότερο. Θέλεις ένα tablet απλά να κάνεις την δουλειά σου και να μην κολλάει.

Στα κινέζικα πληρώνεις χαρακτηριστικά όχι support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επειδη ενδιαφερομαι κι εγω για tablet, και ψαχνομαι..... αυτο ως το βλεπετε?  

http://www.aliexpress.com/item/Good-tablet-Lenovo-8-inch-A2208-dual-core-1G-8G-dual-cameras-HD-screen-android-4/1229230412.html

 

Ουτε να το πλησιασεις καν ,generic ειναι και θα του κολλησει επανω ενα αυτοκολητο που θα λεει λενοβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

priceangels.com ειναι αξιοπιστο;

 

Αναξιοπιστο αλλα δεν ειναι και σαν τα μαγαζια-φαντασμα που εμφανιζονται κατα καιρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω στα χαρακτηριστικά πολλών τηλεφώνων τα ακόλουθα στοιχεία 

Network

Dual Sim, supports W+G / G+G

2G: GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

3G: WCDMA/HSPA: 850/2100MHz

Αυτά δουλέυουν στην Ελλάδα? Ξέρω ότι Wind & Vodafone είναι 900 ενώ Cosmote 1800  τα οποία αναγράφονται στο 2G. Τι σημαίνει δεν θα μπορεί να συνδεθεί σε 3G/ΗSPA και άρα ιντερνετ χελώνα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες , 

αυτό εδω που έχετε ποστάρει το έχει κανεις ; σε πόσες μέρες παρέλαβε;;; και πόσο του κόστισε σύνολο σε ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω στα χαρακτηριστικά πολλών τηλεφώνων τα ακόλουθα στοιχεία 

Network

Dual Sim, supports W+G / G+G

2G: GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

3G: WCDMA/HSPA: 850/2100MHz

Αυτά δουλέυουν στην Ελλάδα? Ξέρω ότι Wind & Vodafone είναι 900 ενώ Cosmote 1800  τα οποία αναγράφονται στο 2G. Τι σημαίνει δεν θα μπορεί να συνδεθεί σε 3G/ΗSPA και άρα ιντερνετ χελώνα? 

 

 

Δουλεύει κανονικά το 3g 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παίδες , 

αυτό εδω που έχετε ποστάρει το έχει κανεις ; σε πόσες μέρες παρέλαβε;;; και πόσο του κόστισε σύνολο σε ευρώ

89, 74 €Παραγγελια 3/11Εγινε ship σήμερα. Λόγο εορτών στην Ασία μάλλον θα καθυστερήσει. Ελπίζω σε 20 μέρες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

89, 74 €Παραγγελια 3/11Εγινε ship σήμερα. Λόγο εορτών στην Ασία μάλλον θα καθυστερήσει. Ελπίζω σε 20 μέρες.

απο που το παραγγειλες φιλε? απο merimobiles?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...