Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασπρο σε χαλαει πολυ:http://www.geekbuying.com/item/Cube-Talk-9X-MTK8392-Octa-Core-9-7-Inch-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2048-1536-3G-Tablet-PC-Android-4-4-2G-16G---White-329729.html

 

Δεν ξερω γιατι εχει τοση διαφορα απο το μαυρο.Οσο για τα Onda,οχι,4 μηνες δεν ειναι πολυ,απλα 4 μηνες πριν δεν υπηρχε η επιλογη του Cube ας πουμε ή μαλλον δεν υπηρχαν υλοποιησεις με mediaTek SoC.Τεσπα,αν θες να με ακουσεις απεφυγε τα Onda και ειδικα το v975m(επιμενω γιατι το εχω).Οσο για μαγαζι,ολα τα ιδια σκατα ειναι.Εχω ακουσει για ολα παραπονα,ειναι να μην σου τυχει.Το Geekbuying ειναι μια σχετικα ασφαλης επιλογη.

Αν ήθελες να μας πεις δυό λόγια περισσότερα για τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις με το Onda θα με υποχρέωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

απο εδω ειναι αξιόπιστο ? http://www.merimobiles.com στα 162 ευρώ  Link.png Site: http://www.merimobiles.com/cube-talk9x-9-7-inch-2gb-16gb-3g-tablet-pc_p/meri10399.htm

και βλέπω μπορω απευθείας με κάρτα χωρις paypal..

 

χιλια συγγνώμη σε έχω ζαλίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μηνες πριν δεν υπηρχε η επιλογη του Cube ας πουμε ή μαλλον δεν υπηρχαν υλοποιησεις με mediaTek SoC.

 

Εδώ κάνεις λάθος.

 

Εάν θέλεις tablet + τηλέφωνο, στα 180 ευρώ μπορείς να αγοράσεις το Cube Talk 9 (U39GT-3G), με CPU MT8389T Quad Core 1.5GHz, Display IPS 1920x1280, RAM 1GB, ROM 16GB, Bluetooth, GPS. Το σκέτο U39GT, έχει επεξεργαστή RK3188 Quad Core 1.6GHz και RAM 2GB, αλλά δεν έχει δυνατότητες τηλεφώνου και GPS.

 

Για ενημέρωση και μόνο, οφείλω να πω ότι το έχω ήδη αναφέρει εδώ και 6 μήνες ότι υπάρχει από πέρυσι το Cube Talk 9 (U39GT-3G) με CPU MT8389T. Ο MT8389T είναι η desktop έκδοση του MT6589T, και είναι οριακά ικανοποιητικός.

 

Επειδή πέρυσι ήταν η μοναδική επιλογή tablet με δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων, έχω αγοράσει δύο τέτοια για φίλους πέρυσι τα Χριστούγεννα, και ευτυχώς έχουν μείνει αρκετά ικανοποιημένοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κάνεις λάθος.

 

 

Το έχω ήδη αναφέρει εδώ και 6 μήνες ότι υπάρχει από πέρυσι το Cube Talk 9 (U39GT-3G) με CPU MT8389T.

 

Επειδή πέρυσι ήταν η μοναδική επιλογή tablet με δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων, έχω αγοράσει δύο τέτοια για φίλους πέρυσι τα Χριστούγεννα, και έχουν μείνει αρκετά ικανοποιημένοι. Ο MT8389T είναι η desktop έκδοση του MT6589T.

 

Sorry,εχεις δικιο.Ηθελα να γραψω δεν υπηρχε το Talk 9X σαν επιλογη και εγραψα δεν υπηρχαν συσκευες με mediatek SoC.

 

 

απο εδω ειναι αξιόπιστο ? http://www.merimobiles.com στα 162 ευρώ  Link.png Site: http://www.merimobiles.com/cube-talk9x-9-7-inch-2gb-16gb-3g-tablet-pc_p/meri10399.htm

και βλέπω μπορω απευθείας με κάρτα χωρις paypal..

 

χιλια συγγνώμη σε έχω ζαλίσει

 

 

Δεν με εχεις ζαλισει καθολου.Μια χαρα ειναι το merimobiles.Δυο πραγματα,και αυτοι το ασπρο θα στειλουν και δεν σου συνιστω σε καμια περιπτωση να κανεις αγορα εκτος Paypal.

 

Αν ήθελες να μας πεις δυό λόγια περισσότερα για τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις με το Onda θα με υποχρέωνες.

 

Εχει τα θεματακια του οπως ολα τα Κινεζικα.Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ουτε και εγω προσωπικα αντιμετωπιζω καποιο τεραστιο προβλημα.Απλα οταν το παρει καποιος,για να δουλεψει οπως πρεπει χρειαζεται αρκετη δουλεια απο costum rom,costum recovery,scripts αρκετα και παλι οχι τελειο.Επισης εχει κατι που δεν το εχω δει σε κανενα αλλο,ισως να κανω και λαθος αλλα δεν περασαν και ολες οι συσκευες του κοσμου απο τα χερια μου,μπρικαρει για πλακα οταν κανεις αναβαθμιση ρομ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry,εχεις δικιο.Ηθελα να γραψω δεν υπηρχε το Talk 9X σαν επιλογη και εγραψα δεν υπηρχαν συσκευες με mediatek SoC.

 

Δεν το είπα για κανένα άλλο λόγο, παρά για να αναφέρω ότι οι γνωστοί μου έχουν μείνει αρκετά ικανοποιημένοι από το Cube Talk 9, και εάν ήταν να αγοράσω τώρα tablet μάλλον θα προτιμούσα το Cube Talk 9X, ενώ πριν από 6 μήνες μάλλον θα προτιμούσα το Onda V975M, μιας και τότε ήταν η πιο ισχυρή συσκευή της αγοράς.

 

Το Cube Talk 9X ανακοινώθηκε την προηγούμενη εβδομάδα, φαίνεται εξαιρετικό tablet, με εκπληκτικά χαρακτηριστικά, Dual 3G (TD-SCDMA/WCDMA) / GSM call, οθόνη Retina IPS OGS 9.7" ανάλυσης 2048x1536, οκταπήρυνο επεξεργαστή MTK8392T χρονισμένο στα 2.0GHz, κάρτα γραφικών Mali-450 700MHz, 2GB RAM, 16GB ROM, Antutu score allegedly over 40000, μπαταρία 10000mAh και σε πολύ καλή τιμή 160$-190$.

 

Εάν ισχύουν αυτά που ισχυρίζεται η Cube, όλοι θα το αγοράσουμε.

 

Όπως αποδεικνύουν και τα λεγόμενά μου πριν από 4 μήνες, όταν ανακοινώθηκε το Cube Talk 9X, με εντυπωσίασε ως συσκευή, αλλά από τότε δεν έχω ψάξει σε διάφορα forum μήπως έχει σοβαρά ελαττώματα.

 

Εσύ που την προτείνεις ως συσκευή έχεις ψάξει αντίστοιχα ή απλώς λες την εκτίμησή σου βάσει χαρακτηριστικών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπα για κανένα άλλο λόγο, παρά για να αναφέρω ότι οι γνωστοί μου έχουν μείνει αρκετά ικανοποιημένοι από το Cube Talk 9, και εάν ήταν να αγοράσω τώρα tablet μάλλον θα προτιμούσα το Cube Talk 9X, ενώ πριν από 6 μήνες μάλλον θα προτιμούσα το Onda V975M, μιας και τότε ήταν η πιο ισχυρή συσκευή της αγοράς.

 

 

Όπως αποδεικνύουν και τα λεγόμενά μου πριν από 4 μήνες, όταν ανακοινώθηκε το Cube Talk 9X, με εντυπωσίασε ως συσκευή, αλλά από τότε δεν έχω ψάξει σε διάφορα forum μήπως έχει σοβαρά ελαττώματα.

 

Εσύ που την προτείνεις ως συσκευή έχεις ψάξει αντίστοιχα ή απλώς λες την εκτίμησή σου βάσει χαρακτηριστικών;

 

 

Μπορεις να δεις το αντιστοιχο θεμα στο myphone αλλα και απο forums του εξωτερικου αν googlαρεις.Καλα,τι ανακοινωσε η Cube αστο,απ' οτι βλεπεις η τιμη απεχει κατα πολυ απο αυτη που εχεις γραψει.Τεσπα,το ταμπλετ ειναι καλο.H Cube ειχε πολυ χαλια ποιοτητα με τα U30GT2 και τα U39GT2 (αυτα με τον Rockchip) και πραγματικα εχει ανεβει κατακορυφα με τα Talk μοντελα της.Τα χαρακτηριστικα μην τα δινεις και πολυ βαση,απεχουν κατα πολυ απο την πραγματικη εμπειρια χρησης που μπορει να προσφερει μια συσκευη στον χρηστη.Μονο αξιολογησεις χρηστων θα κοιτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: PIPO P9 RK3288 CotexA17 Quad Core 10.1

 

για το συγκεκριμένο τι γνώμη έχουμε; να πω πως είναι το ταβάνι μου σε χρήματα, με ενδιαφέρει κυρίως η ποιότητα κατασκευής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

Θελω λιγο τα φωτα σας γιατι μπερδευτηκα.

Θελω να παρω το Xiaomi Mi-3.
Το εχω βρει στο Xiaomi Mi-3 Quad Core 5.0 inch 1.5GHz with Android 4.1, και τωρα οι ερωτησεις.

1)Βλεπω οτι γραφει οτι θα πρεπει να αγοραστει απο το europe-warehouse για να γλυτωσω τελωνειο κτλ αλλα ...που ειναι αυτο βρε παιδια?
Πως μπορω να δω εαν αυτο το μοντελο υπαρχει διαθεσιμο για τον συγκεκριμενο τροπο αγορας?Πρεπει να το σημειωσω καπου? Επιλεγεται αυτοματα?Πως γινεται?Εχει καποιο σημα στα αντικειμενα που λενε οτι ειναι διαθεσιμα απο Ευρωπη?...δεν εχω βγαλει ακρη..

2)Εαν αγοραστει ως εχει ( κατευθειαν απο το λινκ παραπανω) θα πρεπει να επιλεξω EMS κτλ για να μην πληρωσω τελωνειο? Ερχεται απο Κινα? Η θα ερθει απο Ευρωπη, οποτε να βαλω DHL?

3)Διαβασα σε καποια ποστσ οτι καποιοι λεγανε οτι καλυτερα ειναι να αγοραστει απο xiaomishop.com επειδη καποιοι αντιμετωπησαν προβλημα με το merimobiles.Τι λετε? Σε αυτη την περιπτωση ερχεται απο Ευρωπη Η απο κινα?

4) Ειδα οτι υπαρχει Greek Warehouse ,το εχουν ανεφερει.Που μπορω να το δω ,καποιο λινκ και καποιο τηλ?

5) Εχει παρει κανεις απο merimobiles.com?Γνωμες?

Συγνωμη που σας κουρασα αλλα θα την ηθελα την βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω...

 

Για τα αλλα?

 

2)Εαν αγοραστει ως εχει ( κατευθειαν απο το λινκ παραπανω) θα πρεπει να επιλεξω EMS κτλ για να μην πληρωσω τελωνειο? Ερχεται απο Κινα? Η θα ερθει απο Ευρωπη, οποτε να βαλω DHL?

3)Διαβασα σε καποια ποστσ οτι καποιοι λεγανε οτι καλυτερα ειναι να αγοραστει απο xiaomishop.com επειδη καποιοι αντιμετωπησαν προβλημα με το merimobiles.Τι λετε? Σε αυτη την περιπτωση ερχεται απο Ευρωπη Η απο κινα?

4) Ειδα οτι υπαρχει Greek Warehouse ,το εχουν ανεφερει.Που μπορω να το δω ,καποιο λινκ και καποιο τηλ?

5) Εχει παρει κανεις απο merimobiles.com?Γνωμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω...

 

Για τα αλλα?

 

2)Εαν αγοραστει ως εχει ( κατευθειαν απο το λινκ παραπανω) θα πρεπει να επιλεξω EMS κτλ για να μην πληρωσω τελωνειο? Ερχεται απο Κινα? Η θα ερθει απο Ευρωπη, οποτε να βαλω DHL?

 

3)Διαβασα σε καποια ποστσ οτι καποιοι λεγανε οτι καλυτερα ειναι να αγοραστει απο xiaomishop.com επειδη καποιοι αντιμετωπησαν προβλημα με το merimobiles.Τι λετε? Σε αυτη την περιπτωση ερχεται απο Ευρωπη Η απο κινα?

 

4) Ειδα οτι υπαρχει Greek Warehouse ,το εχουν ανεφερει.Που μπορω να το δω ,καποιο λινκ και καποιο τηλ?

 

5) Εχει παρει κανεις απο merimobiles.com?Γνωμες?

 

2) Θα επιλέξεις EMS μόνο ΑΝ θες να πληρώσεις τελωνείο! :P καλύτερα Signapore Shipping... έτσι θα έρθει από Κίνα. έχω κάνει περίπου 30 παραγγελίες από το merimobiles με signapore shipping και καμία δεν πέρασε τελωνείο. πάντα βέβαια ζητάω να το μαρκάρουν ως δώρο και αξίας 40 USD το πολύ. τώρα αν το αντικείμενο που θες να αγοράσεις υπάρχει στην ευρωπαϊκή αποθήκη τότε στο shipping options απλά θα επιλέξεις DHL.

 

5) όπως είπα και παραπάνω έχω κάνει γύρω στις 30 παραγγελίες.ένα κινητό από τα 40 περίπου ήταν DOA και το έστειλα πίσω και μου στείλανε άλλο. η όλη διαδικασία κράτησε 2 μήνες. η τελευταία μου παραγγελία με δύο κινητά μέσα έκανε 11 μέρες να φύγει από εκεί. κάθε μέρα μου λέγανε ότι δεν ξέρουν τι γίνεται και θα έπρεπε να είχε φύγει. αυτά τα αρνητικά.  το θετικότατο κατά την εμπειρία μου είναι η στιγμιαία απάντηση στο chat, οι πολύ καλές τιμές (νομίζω έχουν τις καλύτερες) και ότι στέλνουν αυθεντικά προϊόντα Xiaomi.

 

 

Όλα τα παραπάνω είναι από την δική μου εμπειρία. μπορεί κάποιος άλλος να έχει άλλη άποψη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) ....ζητάω να το μαρκάρουν ως δώρο και αξίας 40 USD το πολύ.

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Επειδη δεν την εχω προχωρησει την παραγγελια, γραφεις οτι τους το ζητας....εχει ειδικη φορμα κατα την διαρκεια της παραγγελιας για να το γραψω αυτο Η στην πληρωμη με paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 202 σελίδες μόνο , καλό διάβασμα ;) 

 

Τα περισσότερα κινεζομάγαζα όταν βλέπουν αγορές από Ευρώπη "δηλώνουν"¨χαμηλή αξία πακέτου και άλλη περιγραφή , μη βάλεις EMS 

 

Καλησπερα παιδια,

Θελω να παρω το Xiaomi Mi-3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Επειδη δεν την εχω προχωρησει την παραγγελια, γραφεις οτι τους το ζητας....εχει ειδικη φορμα κατα την διαρκεια της παραγγελιας για να το γραψω αυτο Η στην πληρωμη με paypal?

 

εγώ τους τα γράφω αυτά και στο paypal αλλά και στο τελευταίο βήμα της αγοράς που έχει ειδική φόρμα. και αν θες να τους πρήξεις και λίγο πες τους τα και από το chat :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τους τα γράφω αυτά και στο paypal αλλά και στο τελευταίο βήμα της αγοράς που έχει ειδική φόρμα. και αν θες να τους πρήξεις και λίγο πες τους τα και από το chat :P

ok....

 

και σε ποσες μερες εχει παραλαβη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...