Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια να ρωτήσω.. Καπου στο φορουμ υπήρχε ένα τοπικ που επεξηγουσε τα "βηματα" μιας αποστολης. Μηπως εχει καποιος πρόχειρο τον συνδεσμο; μου βγάζει το εξής και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ακόμα Κινα ή αν ήρθε ελλάδα.

 

2014-09-13 16:50, 乌鲁木齐国际, 出口总包直封封发, 希腊, Departure from outward office of exchange, GR
2014-09-13 16:47, 乌鲁木齐国际, 出口总包互封开拆, 希腊, Opening, GR
2014-09-06 17:00, 83009903, 收寄局收寄, 希腊, Collection, GR

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το ξέρω το ελτα κ το ελτα courier. αλλά εκει μου βγάζει μόνο το 1ο βήμα και όχι και τα υπολοιπα.

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-09-2014 17:00 IPS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το ξέρω το ελτα κ το ελτα courier. αλλά εκει μου βγάζει μόνο το 1ο βήμα και όχι και τα υπολοιπα.

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-09-2014 17:00 IPS

 

 

 

Άρα αργείς ακόμα, υπομονή!

Να βλέπεις μόνο στα ελτά, εκεί θα σου γράψει ότι ήρθε Ελλάδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα κινητό από το Pandawill και έχει μία κάθετη dead pixel γραμμή στο μπλε χρώμα. Τους έστειλα μήνυμα και μου απαντάνε ότι θα μου δώσουν 8$ compensation σε μορφή coupon code ή να τους το στείλω πίσω με δικά μου έξοδα. Εσείς τι θα κάνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κόστιζε το κινητό;

8$ είναι πολύ λίγα...

Πίεσε τους για περισσότερα αν το κινητό είναι φτηνό ή στειλτο πίσω για αλλαγή.

Σε κάθε περίπτωση έχε το νου σου στο PayPal και ποτε συμπληρώνεις 45 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό κόστιζε 80$ οπότε μου δίνουν το 10% της αξίας του. Τους πίεσα για περισσότερα και η απάντηση τους ήταν στείλτο πίσω με δικά σου έξοδα. Έχουν περάσει 20 ημέρες περίπου από την ημέρα αγοράς με Paypal. Δηλαδή τι άλλο μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή μου είπαν πάρε 8$ και είμαστε εντάξει. Και αφού το αρνήθηκα μου είπαν τότε στείλτο με δικά σου έξοδα και θα σου στείλουμε άλλο. Δηλαδή να πληρώσω έξοδα αποστολής για Κίνα και να περιμένω κάνα μήνα να το δουν και να στείλουν άλλο. Και αν είναι και το επόμενο χαζό θα έχω φάει το χρόνο μου και τον κόπο μου τσάμπα και φτου και απ'την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε dispute στο PayPal, κι εγώ τα ίδια είχα πάθει σε κινητό αξίας €65 και με το dispute μου πρότειναν πρώτα €20, μετά €30 (αφού αρνήθηκα τα €20) και στο τέλος €42 partial refund το οποίο πήρα. Δεν έχουν και άλλη επιλογή, αν δεν τα βρείτε και βγάλει απόφαση το PayPal κατά 99% θα σου γίνει full refund.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ. 

 

Θα ήθελα πρόταση από αξιόπιστο μαγαζί, για κινητό VFM. (value for money)

Δεν με νοιάζουν τα πολλά features αφού είναι για γυναίκα (χαχαχα) αλλά να έχει καλούτσικη κάμερα και οθόνη και ίσως wifi (GPS όχι) κ κόστος ας πούμε 50-70€ (βασικά δεν έχω ιδέα που παίζουν οι τιμές) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή μου είπαν πάρε 8$ και είμαστε εντάξει. Και αφού το αρνήθηκα μου είπαν τότε στείλτο με δικά σου έξοδα και θα σου στείλουμε άλλο. Δηλαδή να πληρώσω έξοδα αποστολής για Κίνα και να περιμένω κάνα μήνα να το δουν και να στείλουν άλλο. Και αν είναι και το επόμενο χαζό θα έχω φάει το χρόνο μου και τον κόπο μου τσάμπα και φτου και απ'την αρχή.

 

εγω πληρωσα 6 ευρω μεταφορικα για να το στειλω πισω στην κινα συστημενο με ελτα . Και σε 15 μερες περιπου ηταν εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε dispute στο PayPal, κι εγώ τα ίδια είχα πάθει σε κινητό αξίας €65 και με το dispute μου πρότειναν πρώτα €20, μετά €30 (αφού αρνήθηκα τα €20) και στο τέλος €42 partial refund το οποίο πήρα. Δεν έχουν και άλλη επιλογή, αν δεν τα βρείτε και βγάλει απόφαση το PayPal κατά 99% θα σου γίνει full refund.

dispute καρφωτος και μη μασας οτι κι αν σου πουν

 

Χαιρετώ. 

 

Θα ήθελα πρόταση από αξιόπιστο μαγαζί, για κινητό VFM. (value for money)

Δεν με νοιάζουν τα πολλά features αφού είναι για γυναίκα (χαχαχα) αλλά να έχει καλούτσικη κάμερα και οθόνη και ίσως wifi (GPS όχι) κ κόστος ας πούμε 50-70€ (βασικά δεν έχω ιδέα που παίζουν οι τιμές) .

Thl t6s

Doogee dg450

Foxconn m310 gorilla glass, μαγαζι vickmall & minideal

http://www.pandawill.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582m-50-inch-ips-1gb-8gb-android-44-gps-3g-black-p92266.html

69 ευρουλακια + kitkat αν σου φτανουν τα 8 gb εσωτερικη μνημη για εφαρμογες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@terry308 και @poulaki1976 ευχαριστώ. Ωραίο το κινητάκι αν και λόγω 5' λίγο κουμούτσα (μη ξεχνάμε για γυναίκα) . 

Αν κατέβουμε σε ίντσες (και λεφτά?) , τί θα βρούμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...