Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να παραγγείλω το Talk 9X που λέγαμε, αρχικά στο chat που μιλάω μαζί τους μου λένε αν θέλω ελληνικά (memorimobiles) πρέπει να επιλέξω την επιλογή root που ρώτησα χτες για εξτρα 9 δολλαρια και μου είπατε οτι δε χρειάζεται..τι ισχύει τελικά θα έχω ελληνικά ή επιλέγω ροοτ ?? αυτοι μου λένε δε θα έχω.

 

επίσης στα μεταφορικά έχουν το singapore post με 16 ευρω χρεωση και recommended και έχουν επιλογή free ship και mmxexpress free ship (europe warehouse), τι επιλέγω για να αποφύγω τελωνείο ? ως τωρα ηξερα singapore post αλλα ηταν δωρεαν εδω χρεώνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να παραγγείλω το Talk 9X που λέγαμε, αρχικά στο chat που μιλάω μαζί τους μου λένε αν θέλω ελληνικά (memorimobiles) πρέπει να επιλέξω την επιλογή root που ρώτησα χτες για εξτρα 9 δολλαρια και μου είπατε οτι δε χρειάζεται..τι ισχύει τελικά θα έχω ελληνικά ή επιλέγω ροοτ ?? αυτοι μου λένε δε θα έχω.

 

επίσης στα μεταφορικά έχουν το singapore post με 16 ευρω χρεωση και recommended και έχουν επιλογή free ship και mmxexpress free ship (europe warehouse), τι επιλέγω για να αποφύγω τελωνείο ? ως τωρα ηξερα singapore post αλλα ηταν δωρεαν εδω χρεώνει..

 

αν η συσκευή έχει τα ελληνικά σαν γλώσσα για επιλογή από τις ρυθμίσεις από το εργοστάσιο καλώς. αλλιώς θα πρέπει να τα εγκαταστήσεις είτε εσύ είτε το merimobiles επιλέγοντας root.

το signapore post όντως κοστίζει αλλά όχι πολλά. μου κάνει εντύπωση που σου βγάζει 16 ευρώ. μήπως είναι 16 USD? είτε επιλέξεις signapore είτε free κατά 99,99999% ΔΕΝ θα πληρώσεις τελωνείο. με το free βέβαια παίζει να σου κάνει και 5 εβδομάδες να έρθει. εγώ με free shipping έκανα μια παραγγελία (tablet + κινητό) από merimobiles και έφτασε χθες στην Ελλάδα. πολύ γρήγορα, δεν το περίμενα... το mmxexpress free ship (europe warehouse) δεν ξέρω τι είναι. από ότι καταλαβαίνω σου στέλνουν το προϊόν από την ευρωπαϊκή αποθήκη χωρίς κάποια επιβάρυνση στα μεταφορικά. καλύτερα να τους ρωτήσεις στο chat τι είναι αυτή η επιλογή. αν σου έρθει από Ευρώπη πάντως είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι δεν θα πληρώσεις τελωνείο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε δεν έβαλες δηλαδή singapore post ( 15.49 ευρω) αλλα free ship και δε πέρασε τελωνειο ? δηλαδη τι μου προτείνεις να επιλέξω ?

 

ναι δυστυχως για το άλλο μου ειπαν απο το εργοστασιο δεν έχει επιλογη για ελληνικα πρεπει να επιλεξω ροοτ +9δολλαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε δεν έβαλες δηλαδή singapore post ( 15.49 ευρω) αλλα free ship και δε πέρασε τελωνειο ? δηλαδη τι μου προτείνεις να επιλέξω ?

 

 

 

ναι δυστυχως για το άλλο μου ειπαν απο το εργοστασιο δεν έχει επιλογη για ελληνικα πρεπει να επιλεξω ροοτ +9δολλαρια

 

Υπάρχει κ ενα κουπόνι με έκπτωση 10$ για αγορες απο 200$ κ πανω! Αλλά το έσβησα το email και δεν το θυμάμαι... Αν το βρω θα στο στείλω!

 

Edit: το βρήκα --> seth9Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πάρα πολύ !! ωστόσο δε ξέρω τι τρόπο αποστολής να επιλέξω ? free ship ή singapore post ? εγω τοσο καιρό νόμιζα οτι το singapore post ήταν το free..τι επιλέγω για μεγαλύτερη ασφαλεια αποφυγης τελωνείου ?

 

χίλια ευχαριστώ !!!! ο κωδικος ειναι  seth9 ή  HM2013023 ?

και να βρω που τον βάζω..

οκ το βρήκα και το δέχεται !! να εισαι καλαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>σε ευχαριστώ πάρα πολύ !! ωστόσο δε ξέρω τι τρόπο αποστολής να επιλέξω ? free ship ή singapore post ? εγω τοσο καιρό νόμιζα οτι το singapore post ήταν το free..τι επιλέγω για μεγαλύτερη ασφαλεια αποφυγης τελωνείου ?</p>

Πιστευω Οτι και να επιλέξεις απο τα δυο θα απόφύγεις τελωνειο. Εγώ έχω παραγγείλει και με ems απο το merimobiles και δεν σταμάτησε τελωνείο.

 

Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

<p>σε ευχαριστώ πάρα πολύ !! ωστόσο δε ξέρω τι τρόπο αποστολής να επιλέξω ? free ship ή singapore post ? εγω τοσο καιρό νόμιζα οτι το singapore post ήταν το free..τι επιλέγω για μεγαλύτερη ασφαλεια αποφυγης τελωνείου ?</p>

<p> </p>

<p>χίλια ευχαριστώ !!!! ο κωδικος ειναι  seth9 ή  HM2013023 ?</p>

<p>και να βρω που τον βάζω..</p>

 

Το πρωτο βρε seth9, τον βάζεις πριν ολοκληρώσεις την αγορά... Κάτω δεξια έχει ενα μικρο κουτάκι που λέει coupon code εκεί θα το βάλεις.

 

Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια sos έριξα παραγγελία μολις τώρα και επέλεξα το free shipping και εκει που λέω ολα καλά έρχεται mail για την παραγγελία που έκανα και έχει ενα κωδικο kai λέει track your package at DHL !! έχω διαβάσει οτι αν έρθει με dhl είναι σιγουρο οτι θα περάσει τελωνείο !! τι κάνω τωρα αφου δε το επέλεξα αυτο, μπορώ να ακυρώσω παραγγελία τωρα ??

 

(το ξερα οτι κάτι δε θα πάει καλα γμτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια sos έριξα παραγγελία μολις τώρα και επέλεξα το free shipping και εκει που λέω ολα καλά έρχεται mail για την παραγγελία που έκανα και έχει ενα κωδικο kai λέει track your package at DHL !! έχω διαβάσει οτι αν έρθει με dhl είναι σιγουρο οτι θα περάσει τελωνείο !! τι κάνω τωρα αφου δε το επέλεξα αυτο, μπορώ να ακυρώσω παραγγελία τωρα ??

 

(το ξερα οτι κάτι δε θα πάει καλα γμτ)

φίλε μάλλον την πάτησες..

δεν ξέρω την συμφωνία έχουν κάνει εκεί με τα DHL αλλά αν παρατηρήσεις το κόστος αποστολείς είναι εξαιρετικά φτηνότερα

αλλά να ξέρεις τι σου περιμείνεις

πρόσφατα πήρα κάτι από aliexpress και παρόλου που επέλεξα ems αυτοί μου το έστειλαν σε DHL με αποτέλεσμα να περάσει από τελωνείο, βέβαια το εκτελώνισα μόνος μου αλλά το 80 που έδωσα δεν το γλιτώνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορώ να ακυρώσω τωρα τη παραγγελία ? δε μπορει να βαζω free shipping (ενω το dhl κοστολογείται) και να μου βάζουν dhl, με paypal έκανα τη παραγγελία..

 

καλά τα χω πάρει τώρα, ειλικρινα δεν ήξερα οτι αυτο το σιτε ειναι τοσο αναξιόπιστο, είχα διαβάσει καλα λογια εδω στο φορουμ, αμα ειναι να δωσω 250 ευρω επαιρνα και απο ελλαδα με 2 ετη εγγυηση έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορώ να ακυρώσω τωρα τη παραγγελία ? δε μπορει να βαζω free shipping (ενω το dhl κοστολογείται) και να μου βάζουν dhl, με paypal έκανα τη παραγγελία..

 

καλά τα χω πάρει τώρα, ειλικρινα δεν ήξερα οτι αυτο το σιτε ειναι τοσο αναξιόπιστο, είχα διαβάσει καλα λογια εδω στο φορουμ, αμα ειναι να δωσω 250 ευρω επαιρνα και απο ελλαδα με 2 ετη εγγυηση έλεος

μίλα καλύτερα με τον προμηθευτή και θα σου πουν τι πρέπει να κάνεις.

όσο αφορά για το DHL άστο..... αυτί είναι άλλη ιστορία και μάλλον βρήκαν τρόπο να βγάλουν τα σπασμένα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορώ να ακυρώσω τωρα τη παραγγελία ? δε μπορει να βαζω free shipping (ενω το dhl κοστολογείται) και να μου βάζουν dhl, με paypal έκανα τη παραγγελία..

 

καλά τα χω πάρει τώρα, ειλικρινα δεν ήξερα οτι αυτο το σιτε ειναι τοσο αναξιόπιστο, είχα διαβάσει καλα λογια εδω στο φορουμ, αμα ειναι να δωσω 250 ευρω επαιρνα και απο ελλαδα με 2 ετη εγγυηση έλεος

καταρχάς χαλάρωσε, είναι απλα τα πράγματα οσο τραγικά και αν ειναι στο μυαλό σου αυτή τη στιγμή. στείλε ενα mail στον πωλητή και πες οτι θα το επιστρέψεις πισω και ζητας refund γιατι τα ιδιωτικα courier εχουν φορο τελωνιου. κατα 99% θα το δεχτουν. ετσι και αλλιως εσενα θα σε παρει τηλ η dhl και θα σου πει να στο εκτελωνίσει αυτή και μπλα μπλα μλπα με 120ε περίπου αν θυμάμαι καλα. αφου τα βρεις με τον πωλητή πες στην dhl να επιστρέψει το πακέτο στον αποστολέα.αφου ερθει το δεμα ελλαδα σε 2 μερες μαξ θα εχεις ξεμπλεξει.

μετα αυτος σου κανει refund η στο ξανα στελνει με ems. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...