Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εμενα το to2c μου κανει νερα με την εγγυηση, το Doogee dg350 που ειχα 3 μηνες τα εφτυσε η οθονη χωρις να μου πεσει κατω(σε θηκη ολη μερα το ειχα) και τους το γυρισα πισω και μου ζητανε 45 ευρω για να μου το φτιαξει το εργοστασιο, δηθεν οτι ειναι ανθρωπινο το σφαλμα! Και που τους ειπα οτι δεν πληρωνω κλπ. λογω 1 χρονου εγγυησης μου εκαναν τους "κινεζους" .  Τσαμπα οι τοσες παραγγελιες που εχω κανει απο αυτους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, ψάχνω οικονομικό ταμπλετακι για το πιτσιρίκι μου. Καλά είναι 7 ίντσες γύρω στα 50 60 ευρώ. Υπάρχει κάποια πρόταση; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Coolpad F1 με κλειστα ματια!Το κορυφαιο VFM.Εξαιρετικο και το 7320 αλλα εχει φτασει στα 160$ οταν πριν ενα μηνα το πηραμε στα 130$.Δεν λεει,οταν πλεον στα ιδια χρηματα παιρνεις 2GB ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναφερθεί για το to2c ξανά ότι χρεώνει τα εξαρτήματα για την εγγύηση του. Ποτέ από αυτούς...

 

τους προτιμω λογω του στοκ που εχουν και οτι σε 11-12 μερες ειναι σπιτι μου τα πακετα. Και εχουν απο τις καλυτερες τιμες. Τωρα απο εδω και περα θα κοιταω minideal μερια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα ανταλλακτικά είναι ψιλογενικό και έχει να κάνει και με το μοντέλο του κινητού. Πχ πρόσφατα ακούστηκαν αντίστοιχα παράπονα για minideal σχετικά με THL κινητό νομίζω, πως η ίδια η THL δεν τα καλύπτει ως εγγύηση τα ανταλλακτικά για οθόνες.

 

Όπως και να έχει, εγώ προσωπικά κάθε φορά που αγοράζω από Κίνα, αν δεν βγει DOA(που ευτυχώς δεν μου έτυχε ως τώρα) έχω ξεχάσει κάθε έννοια εγγύησης. Ανταλλακτικό από ebay/aliexpress και κάνω την αλλαγή μόνος μου. Αν είναι κάτι πολύ σοβαρό, πέταμα και πάμε για επόμενο κινητό. Αλλά κι έτσι πάλι θα αγόραζα κινητό από Κίνα στα μισά λεφτά από ότι κάνουν αντίστοιχα μοντέλα εδώ. Κι ας πάρω 2 στην τελική, να έχω κι ένα καβάτζα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-  Πεμπτη μεσημερι( 16:00 ) πληρωσα 45 ευρω για να μου το φτιαξουν. Στο καπακι τους στελνω email οτι πληρωσα και ερωτηση ποτε θα το εχω.

 

-  Παρασκευη πρωι (10:00 ) "με το που το φτιαξει το εργοστασιο θα σας το στειλουμε πισω, ζηταμε την κατανοηση σας"

 

-  στις 14:30 ειχα email με το tracking number του κινητου.

 

πιστευω απατεωνια οσο δε παει το to2c. Συνολικα ενα 50αρικο(μεταφορικα+φτιαξιμο) . Με λιγα ακομα επερνα αλλο κινητο, αλλα το λυπηθηκα απλα να το πετουσα, γιατι ανταλλακτικα δεν υπαρχουν. 

 

Η Doogee απο την αλλη προσπαθει να δειξει οτι ειναι μεσα σε ολα(σε support - facebook και email- ) , αλλα οταν την στειλεις οτιδηποτε σχετικα με το κινητο σου τοτε σου λενε να επικοινωνησεις με το μαγαζι που το αγορασες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Φίλος προ τετράμηνου πήρε το Lenovo s650 από Κίνα και ήταν πολύ ευχαριστημένος μέχρι χτες.

Από χτες έχει πρόβλημα στο ηχείο στις κλήσεις ακούγεται παρά παρά πολύ χαμηλά ενώ αυτός ακούει μια χαρά.

Το ψάξαμε στο δίκτυο και δεν βρήκαμε κάποια λύση. Μήπως σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ή γνωρίζετε να προτείνετε κάτι για την περίπτωση;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Φίλος προ τετράμηνου πήρε το Lenovo s650 από Κίνα και ήταν πολύ ευχαριστημένος μέχρι χτες.

Από χτες έχει πρόβλημα στο ηχείο στις κλήσεις ακούγεται παρά παρά πολύ χαμηλά ενώ αυτός ακούει μια χαρά.

Το ψάξαμε στο δίκτυο και δεν βρήκαμε κάποια λύση. Μήπως σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ή γνωρίζετε να προτείνετε κάτι για την περίπτωση;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...