Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιο κατω η τιμη δεν παει  θα βρεις κανενα διπυρινο που δεν αξιζει

οι ιντσες πιστεψε με εχω παρει παρομοιο για την γυναικα μου ειναι ΤΑΜΑΜ δεν υπαρχει περιπτωση να της πεσει μεγαλο

τα σμαρτφον δεν ειναι απλα τηλεφωνα ειναι μπιχλιμπιδια για να περνας την ωρα σου να βλεπεις και να δειχνεις φωτογραφιες να σερφαρεις και να βλεπεις αξιοπρεπως χωρις να χρειαζεσαι γυαλια κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@terry308 και @poulaki1976 ευχαριστώ. Ωραίο το κινητάκι αν και λόγω 5' λίγο κουμούτσα (μη ξεχνάμε για γυναίκα) . 

Αν κατέβουμε σε ίντσες (και λεφτά?) , τί θα βρούμε???

Jiayu F1 και Phicomm C230.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@terry308 και @poulaki1976 ευχαριστώ. Ωραίο το κινητάκι αν και λόγω 5' λίγο κουμούτσα (μη ξεχνάμε για γυναίκα) . 

Αν κατέβουμε σε ίντσες (και λεφτά?) , τί θα βρούμε???

Κατεβαίνει πολύ η γενική εικόνα/απόδοση του κινητού , για φωτογραφίες μη βλέπεις τις αναλύσεις που γράφουν και μη περιμένεις πολλά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@terry308 και @poulaki1976 ευχαριστώ. Ωραίο το κινητάκι αν και λόγω 5' λίγο κουμούτσα (μη ξεχνάμε για γυναίκα) . 

Αν κατέβουμε σε ίντσες (και λεφτά?) , τί θα βρούμε???

 

Jiayu G2f, Doogee DG 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του τάμπλετ http://www.geekbuying.com/item/Cube-U59GT-Talk-97-MTK8382-1-3GHz-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-1GB-8GB-Black-326326.html. Γνωρίζει κανείς αν αξίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του τάμπλετ http://www.geekbuying.com/item/Cube-U59GT-Talk-97-MTK8382-1-3GHz-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-1GB-8GB-Black-326326.html. Γνωρίζει κανείς αν αξίζει; 

Χαμηλή ανάλυση 1024*768

Τραγικα χαμηλη διαρκεια μπαταριας Li-ion, 4000mAh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω να πάρω ένα κινητό να μου βγάλει 2 χρόνια (λέμε τώρα ...)

Για συγκεκριμένο λόγο θέλω FHD, qualcomm και αν γίνεται 4G/LTE και microSD.

Είδα το χαμό με το 1+1 και εκτός του ότι είναι πέρα από το budget μου δεν υπάρχει διαθέσιμο παρά μόνο σε κάτι τρελές τιμές.

Κοιτώντας και ψάχνοντας γύρω βλέπω το lenovo k910 που έχει λογική τιμή.

 

Και επειδή τα παραπάνω δεν δέχονται microSD, είμαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις.

 

Το θέμα μου είναι το 4G/LTE.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι δουλεύει και τι όχι στην Ελλάδα.

Κάποια βοήθεια ή πρόταση αγοράς γύρω από τα 200 ευρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω να πάρω ένα κινητό να μου βγάλει 2 χρόνια (λέμε τώρα ...)

Για συγκεκριμένο λόγο θέλω FHD, qualcomm και αν γίνεται 4G/LTE και microSD.

Είδα το χαμό με το 1+1 και εκτός του ότι είναι πέρα από το budget μου δεν υπάρχει διαθέσιμο παρά μόνο σε κάτι τρελές τιμές.

Κοιτώντας και ψάχνοντας γύρω βλέπω το lenovo k910 που έχει λογική τιμή.

 

Και επειδή τα παραπάνω δεν δέχονται microSD, είμαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις.

 

Το θέμα μου είναι το 4G/LTE.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι δουλεύει και τι όχι στην Ελλάδα.

Κάποια βοήθεια ή πρόταση αγοράς γύρω από τα 200 ευρά;

Σε όποιο κινητό λέει FDD-LTE Και όχι μόνο TD-LTE είσαι κομπλέ. Snapdragon και 4G έχει και το Xiaomi redmi Note που βγήκε πρόσφατα ανανεωμένο ενδεικτικά όπως επίσης και το Infocus M512.

 

Τέλος δεν ξέρω αν σου κάνει το Huawei Honor 3C αλλά φοράει τη CPU της Huawei Kirin 910 

 

Φυσικά ότι πληρώσεις θα πάρεις και δεν είναι σε καμία περίπτωση OPO

 

Και νόμιζες θα σε αφήσω δυσαρεστημένο...το ομορφότερο για το τέλος ΖΤΕ Nubia Z7 mini με Snapdragon 801. Ελβετικός σουγιάς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κινέζος που μου ήρθε έχει μέσα 3 εφαρμογές δικες του . Η μία έχει σαν εικονίδιο ένα μπάρμπα ,η αλλη γραφει DU και η άλλη μια μπλε εικονίτσα με ένα κινητό .Ξέρετε τι είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του τάμπλετ http://www.geekbuying.com/item/Cube-U59GT-Talk-97-MTK8382-1-3GHz-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-1GB-8GB-Black-326326.html. Γνωρίζει κανείς αν αξίζει; 

 

 

Χαμηλή ανάλυση 1024*768

Τραγικα χαμηλη διαρκεια μπαταριας Li-ion, 4000mAh

 

Μια χαρα ταμπλετ ειναι ,τα κανει ολα και συμφερει.Η οθονη του (παρα την μετρια αναλυση) ειναι πολυ καλη και φωτεινη (αυτο το PLS κανει δουλεια) και η μπαταρια του ειναι επαρκης χαρη στους νεους επεξεργαστες της ΜΤΚ που ειναι ολιγαρκης στο ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...