Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όποιος θέλει να ρισκάρει και δεν φοβάται να χάσει τα λεφτά του παίζει και αυτό Teclast-X98-Air-3G στα 70$ κάτω από τον ανταγωνισμό

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-9-7inch-Teclast-X98-Air-3G-Intel-Bay-Trail-T-Z3736F-Quad-Core-Tablet/2043660714.html

 

Mε τόσο πολύ add to cart μετά το πόσα πορτοκάλια έφαγες σήμερα..

το γυρνάμε εύκολα στο πόσες μπανάνες έφαγες σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή είμαι στο παραπέντε να το αγοράσω,είναι θέμα ωρών ή μέρας,θα ήθελα την βοηθειά σας,έτσι ώστε να κάνω την καλύτερη επιλογή.

Είμαι ανάμεσα στο xiaomi mi3 και στο nubia z7 mini.

Είμαι μπερδεμένος και «φοβάμαι» μην κάνω λάθος επιλογή.

Το nubia μου αρέσει σαν εμφάνιση και πάνω κάτω έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το Mi3.

Το mi3 παίρνει πόντους,λόγο της ελληνικής κοινότητας xiaomi.

Ειλικρινά παιδιά,χρειάζομαι μια βοήθεια για να μπορέσω να λύσω αυτό το δίλημμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα καλύτερα στο myphone.gr και διάβασε τα αντίστοιχα νήματα τους (για να μπερδευτείς περισσότερο στο τέλος  :P


Προσωπικά ανάμεσα τους θα πήγαινα στο Mi3 λόγω Ελληνικού forum που ασχολείται και βγάζει και Rom's 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλήeξέρe="xristoforos25" post="53554512" timestamp="1413885166"]Επειδή είμαι στο παραπέντε να το αγοράσω,είναι θέμα ωρών ή μέρας,θα ήθελα την βοηθειά σας,έτσι ώστε να κάνω την καλύτερη επιλογή.

Είμαι ανάμεσα στο xiaomi mi3 και στο nubia z7 mini.

Είμαι μπερδεμένος και «φοβάμαι» μην κάνω λάθος επιλογή.

Το nubia μου αρέσει σαν εμφάνιση και πάνω κάτω έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το Mi3.

Το mi3 παίρνει πόντους,λόγο της ελληνικής κοινότητας xiaomi.

Ειλικρινά παιδιά,χρειάζομαι μια βοήθεια για να μπορέσω να λύσω αυτό το δίλημμα.

 

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθήσω αλλα ΕΓΩ αναμεσα σε αυτα τα δυο λογο ΟΝΌΜΑΤΟΣ θα διαλεγα XIAOMI χωρίς

πολλή σκέψη...... (η επιλογή είναι δική σου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα και τα 2 UI μοιαζουν παρα πολυ μεταξύ τους. Η zte επειδη το κοιτουσα τωρα, εχει κανει καλη δουλεια με την υποστηριξη των συσκευων της και γενικα εχει αλλάξει στρατηγική ως προς τις αναβαθμισεις. συγκεκριμενα εγώ που κοιταζα και τελικα παρήγγειλα χθες το zte v5, πλεον φοράει το nubia 2.5.1 που ειναι 4.4 kitkat. και η συσκευη είχε ξεκινησει με 4.3. Τώρα βέβαια το οτι εχει ελληνικό community, είναι ένα συν αλλά αν η rom της συσκευης είναι multilingual, τοτε δεν βλεπω το κερδος μιας ελληνικής κοινότητας. αν εχεις πρόβλημα με το κινητό σου, ειτε ρωτησεις στα ελληνικά ή στα αγγλικά, το ίδιο σου κανει. αρκει να βρεις την ακρη.

 

Προσωπικα θα εβλεπα αν οι συσκευες εχουν υποστηριξη απο χρηστες (ανεξαρτητου γλώσσας) και από την ίδια την εταιρεια. αν ειχαν κ οι 2 εξισου καλη υποστηριξη, τοτε θα κοιταζα ποιο UI και κινητό μου ταιριαζει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι στο παραπέντε να το αγοράσω,είναι θέμα ωρών ή μέρας,θα ήθελα την βοηθειά σας,έτσι ώστε να κάνω την καλύτερη επιλογή.

Είμαι ανάμεσα στο xiaomi mi3 και στο nubia z7 mini.

Είμαι μπερδεμένος και «φοβάμαι» μην κάνω λάθος επιλογή.

Το nubia μου αρέσει σαν εμφάνιση και πάνω κάτω έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το Mi3.

Το mi3 παίρνει πόντους,λόγο της ελληνικής κοινότητας xiaomi.

Ειλικρινά παιδιά,χρειάζομαι μια βοήθεια για να μπορέσω να λύσω αυτό το δίλημμα.

Εννοείται το nubia !!! 

2καρτο, Microsd, 801 επεξεργαστή, ποιό φρέσκο μοντέλο (Θεωρητικά μεγαλύτερη υποστήριξη).

Το μόνο αρνητικό η μικρή μπαταρία του  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doogee DG310 από vickmall ή Cubot S168 από την αντίστοιχη προσφορά του Gearbest?

 

Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η αξιοπιστία τόσο του καταστήματος όσο και της συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή την απορία έχω και εγώ μιας και ψήνομαι για το cubot s168

 

στο διπλανό φόρουμ που γράφουν ότι και να τους ζητήσεις στο δίνουν... κάτι όμως δε μου κάθεται καλά

 

 

Για το cubot ρωτας η γενικα; Περιμενουν κινητα αυτές τις μερες στο myphone.

Παντως το s168 σε αλλο κινεζομαγαζo γραφουν οτι 31/10 θα το εχουν in stock....

 

 

εμενα δεν μου γεμιζει το ματι, πριν λιγους μηνες την πατησανε στο διπλανο φορουμ με μαγαζι(επισημασμενο οπως ειναι και το gearbest τωρα) που μοιραζε ετσι κουπονια και ειχε χαμηλοτερες τιμες και στην τελικη ετρεχαν ολοι να ανοιξουν dispute στο paypal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν μου γεμιζει το ματι, πριν λιγους μηνες την πατησανε στο διπλανο φορουμ με μαγαζι(επισημασμενο οπως ειναι και το gearbest τωρα) που μοιραζε ετσι κουπονια και ειχε χαμηλοτερες τιμες και στην τελικη ετρεχαν ολοι να ανοιξουν dispute στο paypal. 

για ποιο αν επιτρεπεται;

 

Βασικα, στο διπλα φορουμ μονο ...... δεν εχουν στησει με τα κινεζομαγαζα και τους τα σκανε χοντρα. Και ταχαμ ταχαμ δε φερουν και ευθυνη. Ρε άι ουστ. Ουφ νευριασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι που φοβίζει κι εμένα!

Γενικότερα, έχω παρατηρήσει ότι οι Κινέζοι δεν δίνουν τόσο μεγάλα κουπόνια ούτε σε κινητά των 300$ και αυτοί κόβουν 20$ με το καλημέρα + κάνουν και δώρο θήκη. Ακόμα, όμως, και εντάξει να είναι, ποιος μου λέει ότι δεν θα βαρέσει κανόνι σε 1-2 μήνες και ούτε εγγύηση ούτε τίποτα, κάτι που με ένα κατάστημα τύπου vickmall υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες να συμβεί.

 

Το DG310 σαν κινητό πως σας φαίνεται? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο αν επιτρεπεται;

 

Βασικα, στο διπλα φορουμ μονο ...... δεν εχουν στησει με τα κινεζομαγαζα και τους τα σκανε χοντρα. Και ταχαμ ταχαμ δε φερουν και ευθυνη. Ρε άι ουστ. Ουφ νευριασα.

 

πραγματικα δε θυμαμε το ονομα μαγαζιου. Ειχε εμφανιστει τον Μαρτιο αν δεν κανω λαθος στο φορουμ και μετα απο κατι βδομαδες διαβαζα για τα dispute που επεσαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν το να πληρώνεται το σαιτ απο μαγαζια για διαφημηση ειναι κακο, νομιζω και αλλα φορουμ όπως το αντίστοιχο ισπανικό ετσι δουλευουν.

Ομως καποια παιδια δίπλα εχουν καρφωσει τους κινέζους οτι κανουν και δώρα σε μελη για διαφημιση /δυσφήμιση ανταγωνιστων μεσω ποστ.

Αρα πια δε ξερεις τι να πιστεψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...