Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξιόπιστα από κάθε άποψη κινητά απ' όσο έχω καταλάβει είναι τα XIAOMI, LENOVO, HUAWEI.

Μετά παίζουν τα THL, JIAYU, doogee κλπ.

Για φθηνά λεω, αλλιώς υπαρχουν και τα OPPO.

 

Ε, όχι την Jiayu δίπλα στην DooGee... Ιεροσυλία! Άλλο επίπεδο ποιότητας η Jiayu, απλώς δεν είναι κολοσσός σαν τις ZTE και Huawei.

 

Στην παραπάνω λίστα θα αντικαθιστούσα την DooGee με την iOcean. Οι λόγοι είναι στο θέμα του Χ7 HD στο myPhone. Καλή ποιότητα, καλή κάμερα, αξιοπιστία και αναβαθμίσεις ακόμη και σε Android 4.4.

 

Στις προσιτότερες μάρκες βάζω Cubot και Phicomm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μα καλα πηγες και πηρες το blade3 και εσυ;; :-D δεν ειπαμε οτι ολα τα κινητα της είναι αψεγαδιαστα αλλά, όπως οι περισσότερες που αναφεραμε, εχει μεσον ορο πανω του μετριου και καποια απ αυτά είναι αστέρια! το blade3 δυστυχως ήταν από τις πατάτες της zte..

 

ε, καλα δεν ηξερα,δε ρωταγα?? :-)  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχει κανένας σας το xiaomi mipad να μου πει την γνώμη του ξέρετε κανένα το ίδιο καλό ή καλύτερο σε αυτά τα χρήματα 

 

το έχω εγώ με την τελευταία ROM MIUI v6 και είναι απλά απίστευτο. φοβερή ποιότητα κατασκευής (κλασσικά --> Xiaomi), Πολύ ελαφρύ στο χέρι, φοβερή οθόνη και δεν κολλάει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smartphone γυρω στα 150-200 με ωραιο design, 2gb ram, καλη καμερα και 5.5 οθονη;;;

με λιγα παραπανω (225 ευρω περιπου) παιρνεις αυτό το θηριακι που για μένα, τα αξίζει τα λεφτά του με 1000...!

 

http://www.merimobiles.com/zte-grand-s-ii-s291-lte-4g-5-5-inch-2gb-ram-16gb-rom-smartphone_p/meri10111.htm

ZTE Grand S II S291 LTE 4G Snapdragon 801 2.3Ghz Quad Core 5.5 Inch

  • CPU:
    • Qualcomm Snapdragon 801
    • Quad-core 2.3 GHz Krait 400
  • GPU:
    • Adreno 330
  • OS:
    • Android V 4.3 Jelly Bean
  • Memory:
    • 2GB RAM+ 16GB ROM Expendable via micro SD card
  • Screen:
    • 5.5 inch,1080x1920 pixels (~401 ppi pixel density)
  • Features and highlights:
    • 4G LTE FDD-LTE(B1/B3/B7) 1800/2100/2600 MHz
    • Qualxomm Snapdragon 801
    • Quad-core 2.3GHz processor
    • Built In GPS & A.GPS
    • Bluetooth V4.0 with A2DP
    • Wi-Fi:IEEE 802.11 b/g/n,dual-band,DLNA,Wi-Fi hotspot
    • Micro USB V2.0
    • Dual camera
    • Back 13.0 mega pixel/Auto Focus/Flash
    • Front 2 mega pixel camera
    • Accelorometer sensor
    • Gyro
    • Proximity Sensor
    • E-Compass
    • FM Radio
    • 3.5 mm Audio Jack
    • 6.9mm slim body
    • 157x77x9.1 mm (6.18x3.03x0.36 in)
    • 150 g (5.29 oz)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο βιντεο με το Cubot S168,κλεμμενο απο myphone

https://www.youtube.com/watch?v=cFik31koVEo

Αυριο το πρωι τελικα,θα παραλαβω την πρωτη μου παραγγελια απο gearbest και θα ενημερωσω.Δεν φαινεται να ειναι περιπτωση hotinbuy και ibuymi (την πατησα και με τα δυο),αλλα αξιοπιστο.Οι τιμες του ειναι νορμαλ,απλα δινει καποια εξαιρετικα κουπονια οπως για το Cubot S168

Επειδή μ' ενδιαφέρει, βλέπω ότι πάμε για την δεύτερη μέρα και δεν μας είπες για την παραλαβή..... :-(

Θέλω να πιστεύω ότι δεν τρίτωσε το κακο!!! :blink:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά sorry για την τελείως noob ερώτηση αλλά....

θέλω να παραγγείλω ένα κινητό από vickmall, πού ακριβώς θα τους πω να μην το κάνουν root και τα περί low price και τελωνείου ???

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά sorry για την τελείως noob ερώτηση αλλά....

θέλω να παραγγείλω ένα κινητό από vickmall, πού ακριβώς θα τους πω να μην το κάνουν root και τα περί low price και τελωνείου ???

ευχαριστώ

 

Το root θα το κάνουν μόνο αν το ζητήσεις. Αφου δεν το θέλεις, δεν χρειάζεται να τους πεις κάτι.

Περι τελωνείου, πάλι δεν χρειάζεται να ζητήσεις κάτι, αρκεί να επιλέξεις το απλό δωρεάν ταχυδρομείο SG ή NL post. Τα υπόλοιπα τα γνωρίζουν εκείνοι. Εχω κάνει δυο αγορές απο εκεί χωρίς κανενα πρόβλημα.

 

Εσύ ζήτησε τους στο chat να κάνουν έλεγχο, της καλής λειτουργίας της συσκευής. Να ελέγξουν, wi-fi, 3G, οθόνη, volume button, κάμερα, ακουστικό και μικρόφωνο κατα τις κλήσεις.

Οταν είσαι έτοιμος για την πληρωμή και μεταφερθείς στην σελίδα του paypal, πριν δώσεις την τελικη εντολή, έχει κάπου εκεί μια επιλογή "add note to seller"....εκεί γράψε και θύμησε τους πάλι να κάνουν έλεγχο της συσκευής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...