Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερινη παραλαβη απο Gearbest

 

Πηρα απο τα ΕΛΤΑ το πρωι την πρωτη μου παραγγελια (Landvo L200) απο το καταστημα η οποια  καθυστερησε λιγο (δεδομενου οτι ερχεται με NL Post),καθως το καταστημα στελνει σε 3-5 εργασιμες και οχι αμεσα οπως το vickmall.Εκανε κανα 2 βδομαδες (και λιγο) απο την ημερα που την εκανα να φανει το πακετο στην Ολλανδια.Και απο 3-4 μερες για Ελλαδα.

Μεσα σε φακελο με φουσκες ηταν το κουτι του κινητου,χωρις να ειναι με εξτρα φουσκες τυλιγμενο.Χτυπηθηκε λιγο στην γωνια αλλα το κινητο μεσα στην θηκη του ηταν τυλιγμενο με φουσκες οποτε δεν ειχε προβλημα.

Αψογο το κινητο και ολα τα παρελκομενα.

Περιμενω αλλες 2,μια εκ των οποιων εφτασε χτες Ολλανδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια εχει αγορασει κανεις σας κατι μεγαλυτερο απο tablet? 

Πηρε το ματι μου αυτο εδω το 'netbook' αλλα ειμαι αρκετα επιφυλακτικος. 

http://www.aliexpress.com/item/Cheap-New-14-inch-notebook-computer-Ultrabook-laptop-PC-Intel-Atom-D2550-D2500-1-86Ghz-dual/879942424.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωπ τι έγινε ακόμη και η Gigabyte (γνωστή για τις motherboard της) μπήκε στα κινητά? Με αφορμή Mail από την cosmodata βρήκα αυτό http://www.gigabytecm.com/en/index.php. Στην αρχή είπα συνωνυμία αλλά
 

Gigabyte Communications Inc. was founded in February 2004, and is owned by GIGA-BYTE Technology Co. Ltd (GIGABYTE)

 
Με ένα googlάρισμα η GIGA-BYTE Technology Co. Ltd είναι η γνωστή Gigabyte. Άντε να δούμε

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ τι έγινε ακόμη και η Gigabyte (γνωστή για τις motherboard της) μπήκε στα κινητά? Με αφορμή Mail από την cosmodata βρήκα αυτό http://www.gigabytecm.com/en/index.php. Στην αρχή είπα συνωνυμία αλλά

 

 

Με ένα googlάρισμα η GIGA-BYTE Technology Co. Ltd είναι η γνωστή Gigabyte. Άντε να δούμε

απ ότι είδα, το μόνο που αξιζει για μένα ειναι το παρακατω αλλά το που να το βρεις να το αγορασεις ειναι το θεμα...

 

http://www.knowpriceindia.com/2014/07/gigabyte-gsmart-gx2-features-price-in-india/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tablet 10αρι έως 130Ε, ποιες είναι οι καλύτερες all around -τρεις, ας πούμε- επιλογές αυτό το διάστημα από Κίνα μεριά, σε αυτό το πλαίσιο τιμής;

 

Κοιτα το cube u31gt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει μια παραγγελια απο το merimobiles και τα σαϊνια εβαλαν στο δεμα το user name μου αντι για τα στοιχεια που εχω δηλωμενα στο paypal με αποτελεσμα να μην μπορω να παραλαβω το δεμα απο το ταχυδρομειο γιατι χρειζοναται ταυτοτητα  ... εχω ηδη ανοιξει case αλλα μηπως γνωριζεται καποιον τροπο ωστε να γλυτωσω τοσο χρονο μεχρι να το ξαναστειλουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κανει μια παραγγελια απο το merimobiles και τα σαϊνια εβαλαν στο δεμα το user name μου αντι για τα στοιχεια που εχω δηλωμενα στο paypal με αποτελεσμα να μην μπορω να παραλαβω το δεμα απο το ταχυδρομειο γιατι χρειζοναται ταυτοτητα  ... εχω ηδη ανοιξει case αλλα μηπως γνωριζεται καποιον τροπο ωστε να γλυτωσω τοσο χρονο μεχρι να το ξαναστειλουν;;

Χαχα πάλι για το merimobiles. Έκραξα κ εγώ στο θέμα με το Wifi adapter. Σαχλαμάρες είναι οι τύποι.

Στείλε μήνυμα μπας και κατ εντολή τους μπορούν να αλλάξουν το όνομα του παραλήπτη. Φυσικά άντε να στείλει mail η China, sing κλπ κλπ post στα ΕΛΤΑ και να βγάλουν οι δικοί μας άκρη. Πάντα και εφόσον αν χρησιμοποιούμε mail στις υπηρεσίες μας  :P

 

Σίγουρα το παραπάνω γίνεται το έχω κάνει για φάκελο, βέβαια εντός Ελλάδας αλλά για δέμα από εξωτερικό δεν ξέρω.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει μια παραγγελια απο το merimobiles και τα σαϊνια εβαλαν στο δεμα το user name μου αντι για τα στοιχεια που εχω δηλωμενα στο paypal με αποτελεσμα να μην μπορω να παραλαβω το δεμα απο το ταχυδρομειο γιατι χρειζοναται ταυτοτητα  ... εχω ηδη ανοιξει case αλλα μηπως γνωριζεται καποιον τροπο ωστε να γλυτωσω τοσο χρονο μεχρι να το ξαναστειλουν;;

 

και γιατι δεν πας να το πάρεις με την ταυτότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα θελουν η ταυτοτητα να εχει στοιχεια ιδια με το username του. Πχ jeiq, superman, qwerty κλπ.

 

JEIQ, νομιζω ότι αν πετυχεις λογικο υπαλληλο θα το παρεις ειδικα αν εχεις μαζι σου καποια εκτυπωση  όπως της πληρωμης του paypal την οποια μπορεις να αφησεις μαζι με καμια υπευθυνη δηλωση ότι εισαι το ιδιο προσωπο με το "username". Λεω τωρα, δεν είναι και σιγουρο, αλλα κανε μια προσπαθεια.

 

Άλλη μια λυση πιο "δυναμικη" (αυτό θα εκανα και εγω), θα ηταν να ζητήσεις από τον προισταμενο να ερθει ο ταχυδρόμος να στο παραδωσει σπιτι (φανταζομαι ότι η διευθυνση σου είναι κανονικη και όχι... username style :P ), όπως είναι υποχρεωμένος να κανει αν είναι "επιστολή" και όχι "δεμα", μεχρι δηλαδή 2 κιλα αν θυμαμαι καλα! Είναι ένα επιπλέον στοιχειο το ότι μενεις εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα θελουν η ταυτοτητα να εχει στοιχεια ιδια με το username του. Πχ jeiq, superman, qwerty κλπ.

 

JEIQ, νομιζω ότι αν πετυχεις λογικο υπαλληλο θα το παρεις ειδικα αν εχεις μαζι σου καποια εκτυπωση  όπως της πληρωμης του paypal την οποια μπορεις να αφησεις μαζι με καμια υπευθυνη δηλωση ότι εισαι το ιδιο προσωπο με το "username". Λεω τωρα, δεν είναι και σιγουρο, αλλα κανε μια προσπαθεια.

 

Άλλη μια λυση πιο "δυναμικη" (αυτό θα εκανα και εγω), θα ηταν να ζητήσεις από τον προισταμενο να ερθει ο ταχυδρόμος να στο παραδωσει σπιτι (φανταζομαι ότι η διευθυνση σου είναι κανονικη και όχι... username style :P ), όπως είναι υποχρεωμένος να κανει αν είναι "επιστολή" και όχι "δεμα", μεχρι δηλαδή 2 κιλα αν θυμαμαι καλα! Είναι ένα επιπλέον στοιχειο το ότι μενεις εκει.

Τους ειπα οτι μπορω  να τους παω την αποδειξη αλλα το αρνηθηκαν γιατι δεν ξερουν αν ειναι πραγματικη αγορα.Και μετα απο κανενα 20λεπτο ερχεται ο προησταμενος ο εξυπνος και λεει φερε μου μια ταυτοτητα που να λεει το "username" και το παιρνεις αμεσως αλλιως επιστεφετε πισω μετα απο 15μερες. Ναι η διευθηνση ειναι πραγατικη και θα το δοκιμασω αυτο αλλα κατι πιο συγουρο δεν υπαρχει ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως Νομίζουν στα ελτα ότι υπάρχει εταιρία με αυτό το όνομα και εσυ είσαι ο κλεφτης γείτονας... <br>

Έχει και κάποια βάση αν δεν έβαλες καποιο παλαβο user. Πες τους να στο φέρουν σπίτι και κοτσαρε κ ένα χαρτακι με το user στο κουδούνι!<br>

Αν και μάλλον αν δείξεις καπως στο διευθυντή το παυπαλ σου θα στο δώσει.

 

Edit: δεν είδα ότι ήρθε ο προϊστάμενος. Άρα χλωμο. Να μπείτε μαζί online δε το δέχεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που μου είχε κάνει τέτοια χαζομάρα το ibuygou και την είχα πάρει χαμπάρι από πριν είχα πάει στο κέντρο διανομής με το tracking number και το πήρα. Βέβαια με τόσο που παραγγέλνω με ξέρουν οπότε... Πάντως επειδή είναι τρελοί μ@..κες τους έριξα και ένα dispute και πήρα και τα λεφτά μου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα πάει στο κέντρο διανομής με το tracking number και το πήρα.

 

... τους έριξα και ένα dispute και πήρα και τα λεφτά μου πίσω.

Θέλουμε να είναι εκείνοι εντάξει, αλλά εμείς να τους εξαπατούμε δοθείσης ευκαιρίας...

Με κάτι τέτοια έχουν αποκλειστεί από πολλούς πωλητές του eBay μερικές χώρες όπως η π.χ. Ιταλία.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...