Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάρια καθηγήτρια κοπανάει ΟΑ αβέρτα και εγώ σαν απουσιολόγος αρνούμαι να τις βάλω επειδή είχε άδικο. Παίρνει το απουσιολόγιο και ξεκινάει γράφει, μόλις σταματάει το πέρνω και εγώ σκίζω την σελίδα μέσα στα μούτρα της και την καίω. 

 

Γραφείο διευθυντή αμέσως και να αρχίζει να ουρλιάζει την εγράψα στα από δαύτα μου όση ώρα μίλαγε, της πετάω μερικά καντήλια και φεύγω με δικιά μου προτοβουλία.

 

Η καθηγήτρια μετά απο 4 μέρες έφυγε από το σχολείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αν φυτευανε λεμονιες δεν θα χαν δουλεια οι αγροτες..

Όχι ρε φίλε χαχαχα...

1η γυμνασιου μπαίνει αργοπορημενος ο κολλητός μου την 1η ώρα. Του λέει πέρνα η δασκάλα και μόλις έρχεται στο τελευταίο θρανίο να κάτσει τι λέει ρε μάγκες...."ωχ κυρία ξέχασα την τσάντα". Το γέλιο που έπεσε δεν λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμμαθητής στο λυκειο που ήταν και σε ομάδες ΑΝΤΙΦΑ μάλωσε εκτός σχολείου με κάποιον Χρυσαυγήτη.

Την άλλη μέρα είχαν μαζευτεί έξω απο το σχολείο "ενισχύσεις" και απο τους δύο με σίδερα, σανίδες και δεν ξέρω τι άλλο και έγινε μάχη.

True story. Είχε γραφτεί σε όλα τα τοπικά μέσα και σίγουρα και σε αρκετές σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριήμερη τρίτης γυμνασίου, δυο παιδιά ανάβουν μπαφο στις τουαλέτες του κλασσικού ρεμπεταδικου. Τρεις το βράδυ πήγαν νοσοκομείο, και ο διευθυντής έπαθε κάτι σαν εγκεφαλικό.

Τώρα λύκειο λίγα πράγματα. Έχουμε ενα τσοπάνη φιλόλογο (πραγματικά τσοπάνης, το τι σφύριγμα ρίχνει δεν λέγεται) στον οποίο αλλάζουμε τα φώτα αν έχουμε όρεξη. Και το διπλανό τμήμα σχεδόν κάθε μέρα κάνει π...να την τάξη με τα θρανια στοίβες και κλωτσιά.

Αα, περσι σε εφταήμερη με ένα πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών, πήγαμε Αθήνα για να πάρουμε αεροπλάνο για Τσεχία. Στο ξενοδοχείο ήταν και κάτι παιδιά από Ιταλία. Και επειδή το βράδυ κάναν χαμό, τους γεμίσαμε το μπαλκόνι κωλόχαρτο βρεγμένο. Βέβαια μετά ήρθε ένα τσούρμο πιωμένα και μας έβαλαν να τα μαζέψουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το κορυφαιο ηταν στα θρησκευτικα.Ειχαμε περασει πετονια γυρω απ την αιθουσα που εφτανε στην κλασσικη εικονα πανω απ τον πινακα που υπηρχε σε καθε ταξη κ την κουναγαμε.

 

Είχαμε κάνει κάτι αντίστοιχο με πορτρέτο του gay lussac που είχαμε πάρει από το χημείο, του είχαμε βάλει γένια με βαμβάκι και του ειχαμε με κόκκινο χαρτί σχεδιάσει σκούφο για να γίνει άγιος Βασίλης

 

Το είχαμε βάλει πίσω από την έδρα και ο σπαγκος έφτανε στο πίσω πίσω θρανίο πηγαίνοντας τοίχο τοίχο και ανεβοκατέβαινε την ωρα του μαθήματος

 

Μάλιστα πάνω απο την έδρα είχαμε φτιάξει και μια τέντα που υποτίθεται ότι ήταν φάτνη και οι καθηγητές νόμιζαν ότι θα τους έρθει στο κεφάλι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα0χα0χα τι μου θυμίσατε; κι εγώ ήμουν μεγάλο αλάνι! Θυμάμαι μια μέρα είχαμε πάρει τσιγαρόχαρτο καφέ-γλυκόριζα και το είχαμε κολλήσει στα μπροστινά μας δόντια κατα τη διάρκεια όλου του διαλλείματος χα0χα0χαχ0αχ0α0χα0χα. Κι'όχι μόνο αυτό, έπειτα κάναμε μιμήσεις του Γεωργίου χα0χα0αχ00χα0αχ0αχαχ0!!! Με το τέλος του διαλλείματος σταματήσαμε βέβαια, αλλά γελούσαμε για μέρες μετα χ0α0αχ0χα0αχ0χα0χα0α0χ0χα0αχ

 

Βέβαια, τα μεγάλα γέλια ήταν όταν ο Σαραντάκος έκανε μιμήσεις του Μπαγιεβιτς χ0α0χααχ0αχ00αχ0χα0αχχα0χα0αχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Tριτη Λυκειου , τελευταιο θρανιο εχουμε φτασει Πασχα τωρα και ενω απο την αρχη της χρονια ο διπλανος μου - φιλος καλος - εχει ξεκινησει διαγωνισμο κλανιας με το απεναντι θρανιο εχουμε και αλλα δραματα.

 

Το δικο μας το θρανιο βισκοταν πίσω απο μια κολόνα , ντουβαροκολονα για την ακριβεια παχους 50 Cm...

τι διαολο ειχε παθει ο σοβας και ειχε κανει μια τρυπουλα που στην αρχη της χρονιας εμπαινε ισα ισα η μυτη ενος στυλο.

την πιανει ο κολλητος απο την αρχη της χρονιας και δωστου με τα στυλο και δωστου με τα κοπιδια και δωστου με κατι σιδερα του θρανιου και την εχει φτασει 20-25 ποντους μεσα.

σε μια τρουπα διαμετρου 3 εκατοστων.

ε ερχεται και το πασχα και εχοντας αγανακτησει επειδη δεν προχωρανε τα εργα μιας και δεν εφτανε αλλο μεσα , κουμπωνει μεσα 3 γουρουνες.

 

το αποτελεσμα ηταν να δουμε μεχρι τα σιδερα της κολονας (τα οποια ηταν και σε αθλια κατασταση) και να μοιραστει και απο 1 ετσι για αδεια απο τις εργασιες και ενα κουβα τσιμεντο για να φτιαξει την κολονα.

 

α , κατεφερε και μπηκε στο πολυτεχνειο :P

 

Βάρδα φουρνέλοοοοοοοοοοοοο!!!

ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜ!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

θυμηθηκα περιστατικο

ειχαμε παρει απο την αποθηκη της σχολης ενα τραπεζει ping-pong και το ειχαμε στησει ΜΕΣΑ στην αιθουσα μας

αποτελεσμα

στα διαλλειματα ερχοντουσαν παιδια και παιζανε απο αλλες ταξεις και κανανε και διαγωνισμους

 

Μια απο τα ίδια κι εμείς (πέρυσι). Αποβολές δεν έπεσαν, αλλά το παρατήσαμε μετά απο 2 - 3 βδομάδες. :P

 

Εμείς πάλι είχαμε συνεννοειθεί (πρόπερυσι) να πάμε τελευταία ώρα το τμήμα μου (Β3) στην αίθουσα του

Β1 και το Β1 στην δική μας. Το αποτέλεσμα όταν μπήκαν οι καθηγητές μέσα ήταν ξεκαρδιστικότατο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α)

Καθηγητής:

- Καλημέρα παιδιά, το όνομα μου είναι # Μπουρής.Εσένα πως σε λένε παιδί μου;

 

Μαθητής:

- Χαίρω πολύ, Sebring.

 

 

β) Διαγώνισμα μαθητικών γ' γυμνασίου. 4ο θέμα εκτός ύλης βιβλίου(ολοκληρώματα)

 

γ)Α' γυμνασίου μας ζήτησε η καθηγήτρια να γράψουμε σε ένα χαρτί ανώνυμα, της άποψη μας για εκείνη.Έφυγε από την τάξη με λυγμούς.

 

δ)Έτοιμος να εκτελέσει πεναλτιο γυμναστής

 

Εμείς στην κερκίδα: Αντώνη, θυμισου, είμαστε μαζί σου.

 

Μετά την εκτέλεση: Μην γελάς μαλακά, σου το πάμε για πλάκα.(παραλίγο 3ημερη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρια καθηγήτρια κοπανάει ΟΑ αβέρτα και εγώ σαν απουσιολόγος αρνούμαι να τις βάλω επειδή είχε άδικο. Παίρνει το απουσιολόγιο και ξεκινάει γράφει, μόλις σταματάει το πέρνω και εγώ σκίζω την σελίδα μέσα στα μούτρα της και την καίω. 

 

Γραφείο διευθυντή αμέσως και να αρχίζει να ουρλιάζει την εγράψα στα από δαύτα μου όση ώρα μίλαγε, της πετάω μερικά καντήλια και φεύγω με δικιά μου προτοβουλία.

 

Η καθηγήτρια μετά απο 4 μέρες έφυγε από το σχολείο.

 

Μετά από αυτό πιστεύω σε προσκυνούσαν σαν θεό οι συμμαθητές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια xD

3ημερη λυκείου πριν από 2 εβδομάδες. Περνάμε στο ξενοδοχείο 2 μπουκάλια βότκα, ουίσκι 2 μαθητές κάνουν κεφάλι και ένας μαθητής πηδαει στο διπλανό μπαλκόνι. Την επόμενη μέρα παίρνουμε ταξί πάμε σε κάβα στα Γιάννενα και αγοράζουμε ξανά 2 stoli. Ξανά κεφάλι. Ένας συμμαθητής φέρνει σύστημα 25W + subwoofer το οποίο έπαιζε στην διαπασών μέχρι τις 2 το βράδυ και ξανά στην διαπασών από τις 7 το πρωί. Δεύτερη μέρα αγοράζουμε ναργιλέ, δυναμιτακια και mefisto mana. Χαμός. Και πόσα ακόμα. Ένας καθηγητής ήρθε στο σχολείο μετά από 2 ημέρες.

 

Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια xD

3ημερη λυκείου πριν από 2 εβδομάδες. Περνάμε στο ξενοδοχείο 2 μπουκάλια βότκα, ουίσκι 2 μαθητές κάνουν κεφάλι και ένας μαθητής πηδαει στο διπλανό μπαλκόνι. Την επόμενη μέρα παίρνουμε ταξί πάμε σε κάβα στα Γιάννενα και αγοράζουμε ξανά 2 stoli. Ξανά κεφάλι. Ένας συμμαθητής φέρνει σύστημα 25W + subwoofer το οποίο έπαιζε στην διαπασών μέχρι τις 2 το βράδυ και ξανά στην διαπασών από τις 7 το πρωί. Δεύτερη μέρα αγοράζουμε ναργιλέ, δυναμιτακια και mefisto mana. Χαμός. Και πόσα ακόμα. Ένας καθηγητής ήρθε στο σχολείο μετά από 2 ημέρες.

 

Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App

Ωπ μεγάλε γιαννενα ήρθατε? Πού μείνατε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Διαγώνισμα μαθητικών γ' γυμνασίου. 4ο θέμα εκτός ύλης βιβλίου(ολοκληρώματα)

 

Γ' Λυκείου θα εννοείς. Ολοκληρώματα δεν παίζουν στο Γυμνάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...